Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Steve Jobs: Γιατί το iPhone 3G δεν έχει Custom Wallpapers στο iOS 4


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
42 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Δημοσκόπηση: Steve Jobs: Γιατί το iPhone 3G δεν έχει Custom Wallpapers στο iOS 4

Γιατί το iPhone 3G δεν έχει Custom Wallpapers στο iOS 4;

Δεν μπορείτε να δείτε τα αποτελέσματα αυτής της δημοσκόπησης μέχρι να ψηφίσετε. Παρακαλούμε συνδεθείτε και δώστε την ψήφο σας για να δείτε τα αποτελέσματα.
Ψηφίστε Οι επισκέπτες δεν μπορούν να ψηφίσουν

#16   blu

blu

    iPH User

  • 112 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 22/06/2010 - 18:00

ποιο ειναι το e-mail του ?

απανταει κι ολας ?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   goose1992

goose1992

    iPH Member

  • 315 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/06/2010 - 18:07

ποιο ειναι το e-mail του ?

απανταει κι ολας ?

sjobs@apple.com ;)

#18   chresto

chresto

    iPH Addict

  • 656 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus

Δημοσίευση 22/06/2010 - 18:20

ψήφισα marketing trick (λογικό) αλλά την καλύτερη απάντηση μπορούν να μας την δώσουν χρήστες του 3G, μόνο αυτοί μπορούν να παρατηρήσουν αν όντως στέκει αυτό που λέει ότι εμφανίζεται μια μικρή καθυστέρηση στο animation των εικονιδίων. αν αυτό όντως υφίσταται, τότε ίσως να μπορεί να πει κανείς ότι εν μέρει στέκει η θέση του jobs αν δεχτεί κανείς πόσο ψήρας είναι στην λεπτομέρεια και στο design.

#19   bakis

bakis

    iPH Addict

  • 626 μηνύματα
  • Twitter:@vbakis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:bakis

Δημοσίευση 22/06/2010 - 18:28

The icon animation with backgrounds didn't perform well enough.


Τι εννοεί ο κύριος? To animation όταν ξεκλειδώνουμε το τηλέφωνο?

#20   chresto

chresto

    iPH Addict

  • 656 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus

Δημοσίευση 22/06/2010 - 18:34

Τι εννοεί ο κύριος? To animation όταν ξεκλειδώνουμε το τηλέφωνο?

ή όταν είσαι σε μια εφαρμογή και πατάς το home button.

#21   sotoskawasaki

sotoskawasaki

    iPH Enthousiast

  • 426 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/06/2010 - 18:49

Παιδιά η Αpple είναι επιχείριση. Ότι κάνουν το κάνουν για κέρδος και όχι για την ψυχή της μάνας τους. Για αυτό πρέπει τα παλιά μοντέλα να φύγουν και να πάρουν τη θέση τους καινούρια. Για αυτό αποκόπηκε εντελώς το iphone 2G και το 3G υποστηρίζεται μερικώς. Είναι η φυσική ροή των πραγμάτων. Έτσι γίνεται παντού! Και πριν ξεκινήσουν τις σαχλαμάρες μερικοί να τους ρωτήσω να μου πουν μία εταιρία που υποστηρίζει τα κινητά της για 3 χρόνια με αναβαθμίσεις λειτουργικού! Τώρα εάν αυτή η κίνηση είναι marketing ή αλήθεια πιστεύω ότι είναι και τα δύο. Όπως είπα το 2G αποκόπηκε και το 3G λαμβάνει τις τελευταίες αναβαθμίσεις λειτουργικού. Δεν μπορώ όμως να αγνοήσω και την σημαντική υστέρηση σε hardware που έχει το 3G. Το είχα και εγώ και ξέρω πως μετά απο 3-4 μήνες με jailbreak γινόταν αργό, και πως ζεσταινόταν σε συγκεκριμένες εφαρμογές, και πάντα είχα έλλειμα ram! Επίσεις δεν μπορώ να αγνοήσω και το γεγονός ότι 2-3 άτομα απο το forum έχουν δοκιμάσει το wallpapers σε iOS 4 και iphone 3G και ανάφεραν πως υπήρχε αισθητή και ενοχλητική καθυστέρηση και lagging. Οπόταν κατά την άποψή μου το γεγονός ότι δεν υπάρχει custom wallpapers στο 3G είναι ένα μίγμα απο τους 2 λόγους και όχι ένας απο τους δύο και αφού δεν καλύπτομαι, δεν ψηφίζω.

#22   xrisis

xrisis

    iPH Member

  • 292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 22/06/2010 - 18:49

Marketing trick καθαρα.

+1

#23   trisk

trisk

    iPH Elite Poster

  • 2.395 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:online Μονο fifa στο PS3

Δημοσίευση 22/06/2010 - 19:13

ωρες ωρες ο Steve δε το παλευει :( ακους εκει δε το αντεχει ..

#24   madaras

madaras

    iPH Member

  • 304 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:konttina

Δημοσίευση 22/06/2010 - 19:21

Καθαρα για marketing!!!
Για να αφησουμε το 3G μας και να αγορασουμε αν οχι το iphone 4 τουλαχιστον το 3GS!!
Εεε οχι! :mad:

#25   shev

shev

    iPH newbie

  • 1 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 22/06/2010 - 20:45

Εγω με 3g jb και custom wp επιβεβαιώνω οτι κολαει όχι πάρα πολυ αλλά αισθητά το animation.

έστω και αυτό το λίγο όμως δεν είναι apple και απο τη στιγμή που έχουμε ένα άρτιο software kai συσκευή χωρίς να κολαει πουθενά εγω προσωπικά συμφωνώ με την επιλογή τους.

ps1: και τη μάρκετινγκ ρε παιδιά. να πάρετε τη νέα συσκευή επειδή δε παίρνει custom wallpapers?

Τελευταία επεξεργασία από: shev, 22/06/2010 - 20:46


#26   glypti

glypti

    iPH newbie

  • 42 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/06/2010 - 21:24

και το 3gs αν το προσεξεις κολαει. οχι στα εικονιδια αλλα οταν ανοιγεις πχ τις ρυθμισεις και σε μερικα σημεια μεσα στις ρυθμισεις πχ στα mail

#27   georgeadams

georgeadams

    iPH newbie

  • 18 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:georgeadams

Δημοσίευση 22/06/2010 - 22:04

Κι εγώ επιβεβαιώνω πως το 3G με ενεργοποιημένο το wallpaper εμφανίζει ορατή και ενοχλητική (για μένα τουλάχιστον) καθυστέρηση. Αυτό φαίνεται ειδικά όταν ανοίγεις/κλείνεις φακέλους με εφαρμογές.

Το πρόβλημα φαίνεται να βρίσκεται στο συνδυασμό του wallpaper με τα animation. Παλιότερα με τα wallpapers μέσω winterboard δεν υπήρχε το πρόβλημα γιατί δεν υπήρχαν και τα animations. Και βέβαια η apple προτίμησε την εύκολη λύση της απενεργοποίησης του wallpaper αντί να σχεδιάσει άλλο τρόπο υλοποίησης του στο 3G (πχ χωρίς animations). Δεν μπορώ να πω πως τους κατηγορώ ιδιαίτερα, κι εγώ το ίδιο μάλλον θα έκανα στη θέση τους.

Τελευταία επεξεργασία από: georgeadams, 22/06/2010 - 22:05


#28   chresto

chresto

    iPH Addict

  • 656 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus

Δημοσίευση 22/06/2010 - 22:30

το θέμα είναι όμως ότι και στο 3GS παρατηρεί κανείς μικρό αλλά αισθητό lag στο ανοιγοκλείσιμο εφαρμογών όπως χαρακτηριστικά συμβαίνει με τις εφαρμογές.app και ακόμα δεν έχουν βγει εφαρμογές με αξιοποίηση του multitasking. πολύ φοβάμαι ότι σιγά σιγά θα αρχίσουμε να συνειδητοποιούμε το λόγο που θα πρέπει να μεταβούμε στο iphone 4 και δεν θα είναι για την κάμερά του μόνο.

#29   hellenicsun

hellenicsun

    iPH Enthousiast

  • 572 μηνύματα
  • Twitter:@FotisVNakos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XR
  • GameCenter:hellenicsun

Δημοσίευση 22/06/2010 - 23:36

Όντας πλέον με JB iPhone 3G και έχοντας - προφανώς - custom wallpaper background, έχω παρατηρήσει μια ελαφρά καθυστέρηση στο άνοιγμα φακέλων ή εφαρμογών. Πουθενά αλλού και καθόλου ενοχλητικό να προσθέσω. Αυτό σε σύγκριση με "clean" iPhone 3G.

Θεωρώ πως η ίδια η Apple μπορούσε να προσθέσει αυτή τη δυνατότητα με τρόπο μάλιστα που δε θα έτρωγε πάρα ελάχιστα resources (κοινώς optimized για το 3G).

Κατά τη γνώμη μου λοιπόν - και μετά από προσωπική εμπειρία - θεωρώ πως είναι καθαρά θέμα marketing και προώθησης των πωλήσεων stock 3GS και μετέπειτα iPhone 4.

#30   vanz

vanz

    iPH newbie

  • 29 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/06/2010 - 00:00

Νταξ ρε στιβι βαζω backorder


παπάδες εχω περάσει μέσα και ολα κάλα το 3τζι μου τι μουλτιτασκινκ, μουλτιμιξερ και θα ρετάρει με ένα backround ....έλεος

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες