Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Να γιατί δεν θα πάρω iphone 4 - γιατί δεν γουστάρω ios4


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
9 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   kdula

kdula

    iPH newbie

  • 72 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 23/06/2010 - 20:20

το iphone για μένα είναι εργαλείο δουλειάς αλλά και διασκέδασης. Το έχω φέρει εκεί που το θέλω μετά από πολύ κόπο

για μένα το iphone :

είναι σαν ένα μικρό λαπτοπ/τηλέφωνο
έχω ανα πάσα στιγμή όλο το προσωπικό μου αρχείο.
συνδέομαι όπου και να είμαι με remote desktop στον υπολογιστή του γραφείου μου.
έχω σχεδόν όλες τις φωτο και βίντεο μαζί μου.
το χρησιμοποιώ σαν usb stick
σαν navigator
σαν παιχνίδι με το παιδί μου
έχω ιντερνετ ακόμα και στα χωριά και τα λαγκάδια και μέσω tethering σε laptop κλπ.....

βλέπω τα χαρακτηριστικά του νέου τηλεφώνου αλλά και τα προβλήματα του καινούριου λογισμικού και σκέφτομαι οτι (μολονότι έκανα προκράτηση και με πήραν τηλ)
μάλλον δεν θα το πάρω. Νομίζω ότι σαν και μένα πολλοί εδώ μέσα έχουν τους ίδιους ενδοιασμούς και εξηγούμαι:


1. φημολογείται κόψιμο επιδοτήσεων.

2. Στο iphone4 αλλά και το ios4 η βονταφον έκοψε το thethering με τα υποχρεωτικά νέα carrier settings. (σε κατάστημα μου είπαν να κάνω και μια εξτρα σύνδεση 10Ε/μήνα !!!! για 3gs internet)

3. δεν έχει βγει ακόμη αξιόπιστο jailbreak. Iphone χωρίς jaibreak είναι μια άλλη συσκευή σοβαρά μειωμένων δυνατοτήτων και επιλογών.

4. είναι ακόμη καινούριο το άσπρο 32άρι 3gs μου.





η αλήθεια είναι ότι μου αρέσει πολύ to καινούριο αλλά τ ανωτέρω με προβληματίζουν

πείτε μου κι σεις τις σκέψεις σας πάνω στο θέμα μπας και πείσουμε τους εαυτούς μας ότι δεν χρειάζεται να ξοδέψουμε ξανά) τόσα λεφτά για αυτό.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   chresto

chresto

    iPH Addict

  • 656 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus

Δημοσίευση 23/06/2010 - 20:26

τί σχέση έχει το iphone 4 με το ios 4; λες και αν μείνεις με το 3GS, θα έχεις την δυνατότητα να μείνεις για πολύ σε παλιότερες εκδόσεις (κάτσε να γίνουν όλες ios 4 compatible και να αρχίσουν οι ασυμβατότητες με τις προηγούμενες ή να μην σε αφήνουν να αναβαθμίσεις αν δεν έχεις ios 4)

#3   sotoskawasaki

sotoskawasaki

    iPH Enthousiast

  • 426 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/06/2010 - 20:30

το iphone για μένα είναι εργαλείο δουλειάς αλλά και διασκέδασης. Το έχω φέρει εκεί που το θέλω μετά από πολύ κόπο

για μένα το iphone :

είναι σαν ένα μικρό λαπτοπ/τηλέφωνο
έχω ανα πάσα στιγμή όλο το προσωπικό μου αρχείο.
συνδέομαι όπου και να είμαι με remote desktop στον υπολογιστή του γραφείου μου.
έχω σχεδόν όλες τις φωτο και βίντεο μαζί μου.
το χρησιμοποιώ σαν usb stick
σαν navigator
σαν παιχνίδι με το παιδί μου
έχω ιντερνετ ακόμα και στα χωριά και τα λαγκάδια και μέσω tethering σε laptop κλπ.....

βλέπω τα χαρακτηριστικά του νέου τηλεφώνου αλλά και τα προβλήματα του καινούριου λογισμικού και σκέφτομαι οτι (μολονότι έκανα προκράτηση και με πήραν τηλ)
μάλλον δεν θα το πάρω. Νομίζω ότι σαν και μένα πολλοί εδώ μέσα έχουν τους ίδιους ενδοιασμούς και εξηγούμαι:


1. φημολογείται κόψιμο επιδοτήσεων.

2. Στο iphone4 αλλά και το ios4 η βονταφον έκοψε το thethering με τα υποχρεωτικά νέα carrier settings. (σε κατάστημα μου είπαν να κάνω και μια εξτρα σύνδεση 10Ε/μήνα !!!! για 3gs internet)

3. δεν έχει βγει ακόμη αξιόπιστο jailbreak. Iphone χωρίς jaibreak είναι μια άλλη συσκευή σοβαρά μειωμένων δυνατοτήτων και επιλογών.

4. είναι ακόμη καινούριο το άσπρο 32άρι 3gs μου.





η αλήθεια είναι ότι μου αρέσει πολύ to καινούριο αλλά τ ανωτέρω με προβληματίζουν

πείτε μου κι σεις τις σκέψεις σας πάνω στο θέμα μπας και πείσουμε τους εαυτούς μας ότι δεν χρειάζεται να ξοδέψουμε ξανά) τόσα λεφτά για αυτό.


Οι πρώτοι τρείς λόγοι που παραθέτεις είναι άκυροι...

Οι επιδοτήσεις δεν βλέπω τι σχέση έχουν, δώσε μια βδομάδα διορία και θα βγει και jailbreak και θα "φτιαχτεί" και το tethering. Τώρα ο τέταρτος λόγος σου είναι αρκετά έγκυρος. Γενικά πιστεύω ότι όσον αφορά το iphone αξίζει η αναβάθμιση κάθε δεύτερο μοντέλο και όχι καθε χρόνο.

#4   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3.897 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 23/06/2010 - 20:32

το iphone για μένα είναι εργαλείο δουλειάς αλλά και διασκέδασης. Το έχω φέρει εκεί που το θέλω μετά από πολύ κόπο

για μένα το iphone :

είναι σαν ένα μικρό λαπτοπ/τηλέφωνο
έχω ανα πάσα στιγμή όλο το προσωπικό μου αρχείο.
συνδέομαι όπου και να είμαι με remote desktop στον υπολογιστή του γραφείου μου.
έχω σχεδόν όλες τις φωτο και βίντεο μαζί μου.
το χρησιμοποιώ σαν usb stick
σαν navigator
σαν παιχνίδι με το παιδί μου
έχω ιντερνετ ακόμα και στα χωριά και τα λαγκάδια και μέσω tethering σε laptop κλπ.....

βλέπω τα χαρακτηριστικά του νέου τηλεφώνου αλλά και τα προβλήματα του καινούριου λογισμικού και σκέφτομαι οτι (μολονότι έκανα προκράτηση και με πήραν τηλ)
μάλλον δεν θα το πάρω. Νομίζω ότι σαν και μένα πολλοί εδώ μέσα έχουν τους ίδιους ενδοιασμούς και εξηγούμαι:


1. φημολογείται κόψιμο επιδοτήσεων.

2. Στο iphone4 αλλά και το ios4 η βονταφον έκοψε το thethering με τα υποχρεωτικά νέα carrier settings. (σε κατάστημα μου είπαν να κάνω και μια εξτρα σύνδεση 10Ε/μήνα !!!! για 3gs internet)

3. δεν έχει βγει ακόμη αξιόπιστο jailbreak. Iphone χωρίς jaibreak είναι μια άλλη συσκευή σοβαρά μειωμένων δυνατοτήτων και επιλογών.

4. είναι ακόμη καινούριο το άσπρο 32άρι 3gs μου.





η αλήθεια είναι ότι μου αρέσει πολύ to καινούριο αλλά τ ανωτέρω με προβληματίζουν

πείτε μου κι σεις τις σκέψεις σας πάνω στο θέμα μπας και πείσουμε τους εαυτούς μας ότι δεν χρειάζεται να ξοδέψουμε ξανά) τόσα λεφτά για αυτό.



1) καλύτερα να κοπούν οι επιδοτήσεις

2) cosmote-wind πεζει κανονικα το tethering

3)και χωρις jailbreak μια χαρα είναι.

4) δεν αγοράζεις iPhone 4 κρατάς το 3gs που έχεις

5)i love 

#5   tsomos

tsomos

    iPH Member

  • 209 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 23/06/2010 - 20:48

Καλησπερα,παιδια!νεος στο φορουμ και υπερηφανος κατοχος λευκου 3gs 16gb!Καθαρα προσωπικη αποψη:Μ αφηνουν αδιαφορο τα οσα προσφερει η ios4.Ουτε ξεκλειδωσε το bluetooth,ουτε βιντεο στα 720p...Δεν πειραζω το jailbroken κινητο μου!Απλα οταν το βαρεθω θα παρω τη βελτειωμενη εκδοση του iphone4,οποτε κυκλοφορησει.

#6   Tillter

Tillter

    iPH Contributor

  • 1.271 μηνύματα
  • Twitter:@Till773
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:Kajuku

Δημοσίευση 23/06/2010 - 21:23

1. φημολογείται κόψιμο επιδοτήσεων.

2. Στο iphone4 αλλά και το ios4 η βονταφον έκοψε το thethering με τα υποχρεωτικά νέα carrier settings. (σε κατάστημα μου είπαν να κάνω και μια εξτρα σύνδεση 10Ε/μήνα !!!! για 3gs internet)

3. δεν έχει βγει ακόμη αξιόπιστο jailbreak. Iphone χωρίς jaibreak είναι μια άλλη συσκευή σοβαρά μειωμένων δυνατοτήτων και επιλογών.

4. είναι ακόμη καινούριο το άσπρο 32άρι 3gs μου.


1. Το είπες ο ίδιος: φημολογείται.

2. Γι αυτό υπάρχει η Cosmote. Απορώ τι κάθεστε και κάνετε ακόμα με την Vodafone.

3. Και πάλι το λες ο ίδιος: δεν έχει βγεί ακόμα.

4. Ε τότε κράτα το και μην πάρεις ποτέ το iPhone4. Μην μπερδεύεις την συσκευή με το λειτουργικό.

Τουτέστοιν, λες ότι δεν γουστάρεις την OS4 για πράγματα άκυρα: η επιδότηση δεν επηρεάζει το OS4 αλλά τη νέα συσκευή, Η Vodafone κόβει το tethering είτε έχεις OS3 είτε OS4 είτε OS14, το JB της OS4 είναι θέμα χρόνου όπως πάντα, και το ότι έχεις καινούργια συσκευή 3GS και πάλι δεν έχει σχέση με το λειτουργικό που φοράει.

Ο τίτλος του post θα πρέπει να αλλαχτεί σε "4 λόγοι για τους οποίους δεν γουστάρω το iOS4 οι οποίοι δεν έχουν καμμία σχέση με το iOS4"...

#7   aromeo

aromeo

    iPH Enthousiast

  • 407 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 23/06/2010 - 22:01

1) καλύτερα να κοπούν οι επιδοτήσεις

2) cosmote-wind πεζει κανονικα το tethering

3)και χωρις jailbreak μια χαρα είναι.

4) δεν αγοράζεις iPhone 4 κρατάς το 3gs που έχεις

5)i love 

1)Αμα ειχε 850 ευρω που εχω εγω επιδοτηση θα ηθελα να δω τιν αποψη σου...
2)Και γιατι καποιος πρεπει να αλλαξει εταιρια για την μ... που τους δερνει?
3)Δεν ειναι μια χαρα χωρις jb.Υπαρχουν πολλα πραγματα που προσφερει το jb.
4).....
5)one more apple lover.ποσα σου δινουν?

#8   kdula

kdula

    iPH newbie

  • 72 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 23/06/2010 - 22:02

[quote name='Tillter' date='23 June 2010 - 08:23 PM' timestamp='1277320988' post='197827']
1. Το είπες ο ίδιος: φημολογείται.

2. Γι αυτό υπάρχει η Cosmote. Απορώ τι κάθεστε και κάνετε ακόμα με την Vodafone.

3. Και πάλι το λες ο ίδιος: δεν έχει βγεί ακόμα.

4. Ε τότε κράτα το και μην πάρεις ποτέ το iPhone4. Μην μπερδεύεις την συσκευή με το λειτουργικό.

Τουτέστοιν, λες ότι δεν γουστάρεις την OS4 για πράγματα άκυρα: η επιδότηση δεν επηρεάζει το OS4 αλλά τη νέα συσκευή, Η Vodafone κόβει το tethering είτε έχεις OS3 είτε OS4 είτε OS14, το JB της OS4 είναι θέμα χρόνου όπως πάντα, και το ότι έχεις καινούργια συσκευή 3GS και πάλι δεν έχει σχέση με το λειτουργικό που φοράει.

Ο τίτλος του post θα πρέπει να αλλαχτεί σε "4 λόγοι για τους οποίους δεν γουστάρω το iOS4 οι οποίοι δεν έχουν καμμία σχέση με το iOS4"...

αγαπητέ φίλε σκέψου λίγο

1. η επιδότηση είναι μεγάλο δέλεαρ για να πάρεις το νεο iphone (είναι αλλιώς να σκάσεις 700 Ε ξερά) .και εννοείται οτι IPHONE4=IOS4 με ότι αυτό συνεπάγεται
2. Η cosmote φιλε μου είναι για τ αναθεμα σε κάθε θέμα (δίκτυο, 3g ποιότητα επικοινωνίας) Ψάξτο λίγο. Εχω κινητό από το 1995 , μιλάω 3 ώρες κάθε μέρα κάτι παραπάνω ξέρω πίστεψε με
3. Το jailbreak το χρειάζομαι τώρα , άμεσα και θέλω το λειτουργικό αν μη τι άλλο να είναι τουλάχιστον το ίδιο σταθερό με το υπάρχον (εγώ 3.1.2)


ελπίζω να σε κάλυψα.
χωρίς παρεξήγηση φιλικά πάντα

#9   elcorso

elcorso

    iPH newbie

  • 58 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:elcorso2011

Δημοσίευση 23/06/2010 - 22:52

Εσυ φιλτατε ειπες 4 λογους που οπως προανεφεραν μερικα παιδια ουτε καν εχουν να κανουν με το 4.
Οποτε μηπως προσπαθεις να βρεις ψευτικους λογους για να μην το παρεις ? :P
Ας μην κρυβομαστε πισω απο το δαχτυλο μας . Το 4 ειναι τρελο τηλεφωνο-υπολογιστης-καμερα-και πολλα αλλα.... :rolleyes:
θα τα πουμε σε λιγους μηνες που θα το εχεις παρει χαχα
Φιλικα και με πολυ χιουμορ φυσικα.

#10   bakis

bakis

    iPH Addict

  • 626 μηνύματα
  • Twitter:@vbakis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:bakis

Δημοσίευση 24/06/2010 - 19:51

Λες οτι δεν εχει βγει αξιόπιστο jailbreak τι να πω εγω που ειχα παρει το 3GS με 3.1.3 και περίμενα δεν ξερω και εγω πόσο καιρό το περίφημο Spirit εδω δεν εχουν περάσει ουτε 2 μέρες απο την κυκλοφορία της 4 και περιμένεις και αξιόπιστο jailbreak? να λες και ευχαριστώ που εχει βγει εστω και αυτό!




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες