Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iPhone 4 vs Samsung Glaxy S [Οθόνη]


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
39 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   JP335i

JP335i

    iPH Contributor

  • 1.080 μηνύματα
  • Twitter:@JimPapan
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:JP335i

Δημοσίευση 09/09/2010 - 11:12

δεν αμφιβαλω απο τα λεγομενα σου φιλε μου,αλλα βαζοντας το Iphone4 διπλα απο το galaxy οπως και να το κανεις η διαφορα ειναι υπερ του!
(ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ παντα γνωμη)


υπέρ ποιού? B)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   vezouvios

vezouvios

    iPH newbie

  • 27 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/09/2010 - 11:14

υπέρ ποιού? B)

Galaxy-s

#33   JP335i

JP335i

    iPH Contributor

  • 1.080 μηνύματα
  • Twitter:@JimPapan
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:JP335i

Δημοσίευση 09/09/2010 - 11:27

Galaxy-s


απόψεις είναι αυτές...σεβαστή. ::)

#34   Smaug

Smaug

    iPH Contributor

  • 1.771 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:smaug.gr

Δημοσίευση 09/09/2010 - 11:32

Επισης χτες εμαθα απο κοινο γνωστο που μενει μονιμα στην Νεα Υορκη και ειναι υπευθηνος καταστηματος πωλησεως Μac οτι η κατασκευη του Iphone 4 λευκου χρωματος κρυβει και αναβαθμιση του Hardware της συσκευης,οπωτε εαν ισχυει κατι τετοιο και εφοσον το Iphone σε λευκο θα ερθει κατα τον γεναρη στην χωρα μας,θα αγορασω το galaxy-s τωρα,και το Iphone4 σε λευκο οταν με το καλο ερθει!


Oι υπεύθυνοι καταστημάτων είτε εδώ είτε στην Αμερική στο 99% των περιπτώσεων δεν γνωρίζουν ΤΙΠΟΤΑ απολύτως.

#35   eric11

eric11

    iPH User

  • 100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:eric1987

Δημοσίευση 09/09/2010 - 11:53

Συγνωμη φιλε μου αλλα δεν νομιζω να ισχυει αυτο. Αν οντως ειχε amoled το iPhone 4, απλα (πιστευω) οτι θα λεγαμε οτι και τα 2 smartphones εχουν απιστευτη οθονη.
Αλλα τωρα με την retina στο iPhone 4 (πιστευω παλι) οτι εχει προσπερασει την amoled του Galaxy S. Φαινετε και με το ματι η διαφορα πιο πανω στις εικονες. Φιλικα παντα και χωρις να θελω να αναψω τα αιματα ;)

#36   vezouvios

vezouvios

    iPH newbie

  • 27 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/09/2010 - 12:04

Oι υπεύθυνοι καταστημάτων είτε εδώ είτε στην Αμερική στο 99% των περιπτώσεων δεν γνωρίζουν ΤΙΠΟΤΑ απολύτως.

Εαν δεις καλυτερα το μυνημα μου εγραψα (οπωτε εαν ισχυει κατι τετοιο) που σημαινει επιφυλαξη...

eric11
και ομως με ενα μικρο ψαξιμο στο google θα δεις οτι ολοι συμφωνουν υπερ του galaxy στο θεμα οθονης!

#37   stergios

stergios

    iPH newbie

  • 3 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 23/09/2010 - 00:19

Galaxy-s

Τα έχετε δει δίπλα-δίπλα και βγάζετε συμπέρασμα?
Λόγω δουλειάς τα έχω κ τα δύο κι έχω να σας πω τα εξής:
- η οθόνη του Samsung μπλεδίζει και δεν έχει κανονικό άσπρο (ακόμα και με τέρμα φωτεινότητα)
- η γωνία θέασης είναι καλύτερη στο i4
- στο φως η οθόνη του Samsung είναι για κλάματα (είναι σκοτεινή σε σχέση με του i4). Γενικά δεν έχω δει κανένα τηλέφωνο πλην iphone να βλέπεται με ηλιακό φως
- επίσης είναι ένα κλικ πιο αργό από το i4 (ή περίπου ίσα)
- τρέχει ακόμα 2.1 γιατί η Samsung δεν έχει βγάλει ακόμα το 2.2
- για τα χρώματα δεν έχω αποκρυσταλλώσει γνώμη ακόμα
- η ποιότητα στο Samsung κι ότι αισθάνεσαι είναι εμφανώς κατώτερη του i4 (και του 3GS θα έλεγα)
- το storage που έχει είναι 8G αλλά παίρνει κάρτα επέκτασης
- επίσης δεν έχει φλας στην κάμερα (που φτάσαμε?!? να βάζει κάμερα κ φλας η Apple και να μην βάζει η Samsung!!!)

Επειδή αυτή την εποχή δοκιμάζω τηλέφωνα με Android παρατηρώ αντίστοιχες ελλείψεις και σε άλλα (πχ HTC Desire). Η αίσθηση που αποκόμισα είναι ότι όλοι τα βγάλαν βιαστικά για να ανταγωνιστούν το iphone και φαίνεται ότι με την επόμενη γενιά τηλεφώνων Android θα δίνουν ότι έχει το i4 ή και περισσότερα.
Ένα δείγμα του πόσο "φτωχοί" είναι σε ιδέες και πόσο αντιγράφουν την Apple είναι η συσκευασία: όλοι έχουν την ίδια με αυτή του iphone!
Μήπως να στρωθούν και να βάλουν κάτω καμια ιδέα μπας και δούμε κάτι άλλο εκτός από αντίγραφα/κλώνους του iphone????

#38   alfaromeo156

alfaromeo156

    iPH Member

  • 224 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/10/2010 - 08:31

εγω παντως παιδια εβαλα το iphone 4 διπλα στο galaxy s που το ειχαν demo σε ενα καταστημα και αυτο που παρατηρησα ειναι πως ναι μεν το galaxy s εχει λιγο καλυτερα χρωματα αλλα με τιποτα δεν πιανει την αναλυση του iphone 4.προσωπικα προτιμω την οθονη του iphone 4.μοιαζει πιο κρυσταλλινη.επισης σαν ποιοτητα κατασκευης παλι βαζω το iphone 4 στην κορυφη.οσον αφορα τα υπολοιπα θεματα(fm,bluetooth κ.α)απορω γιατι η apple δεν στα προσφερει οταν κινητα αξιας 80 ευρω και ανω στα προσφερουν

#39   Jimmy96

Jimmy96

    iPH Enthousiast

  • 483 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Jimmy1996

Δημοσίευση 26/10/2010 - 18:48

Πως θα κατεβασω το retina display;Ευχαριστω όσοι με βοηθήσουν εκ των προτέρων

χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα sorry που κατανταω γελοιος αλλα εχει ΤΟΟΟΣΟ πλακα!

#40   Jimmy96

Jimmy96

    iPH Enthousiast

  • 483 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Jimmy1996

Δημοσίευση 26/10/2010 - 18:48

Πως θα κατεβασω το retina display;Ευχαριστω όσοι με βοηθήσουν εκ των προτέρων

χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα sorry που κατανταω γελοιος αλλα εχει ΤΟΟΟΣΟ πλακα!




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες