Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

3194 Error


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
6 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   Tyros

Tyros

    iPH newbie

  • 3 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 26/06/2010 - 11:34

Καλημέρα,

Έχω ipod touch 2g MC version και είχα κάνει jb την 3.1.3 με Spirit. Έβαλα την 4 έκδοση η οποία πλέον μου αφήνει το wireless ανοιχτό και μου τρώει για πλάκα την μπαταρία και τώρα θέλω να γυρίσω στην 3.1.3.

Αλλάζοντας το αρχείο hosts και δοκιμάζοντας με Shift Restore μου βγάζει Error 3194 και σταματά. Η 3.1.2 γίνεται restore μια χαρά αλλά χρειάζομαι την 3.1.3 γιατί ορισμένες εφαρμογές δεν παίζουν.

Καμία ιδέα?

Επίσης ήθελα να ρωτήσω αν το γεγονός οτί μου βγάζει λάθος στην 3.1.3 και όχι στην 3.1.2 έχει να κάνει με το ότι το jb το είχα κάνει στην 3.1.3 μόνο? Θα ήθελα να ξέρω πριν δοκιμάσω να κάνω jb την 3.1.2 (αν δε βρεθεί λύση για την 3.1.3) ώστε να μην καταστρέψω την μοναδική επιλογή μου για downgrade όπως έχει αυτή τη στιγμή.

Ευχαριστώ

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.704 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 26/06/2010 - 13:22

Το συγκεκριμένο error έχει απασχολήσει αρκετό κόσμο και την λύση δεν την ξέρω να σου την πω.Θάσου πω όμως ότι εφόσον μπορείς να γυρσεις στην 3.1.2 τότε μόλις το κανείς μπέσα στο cydia και κατέβασε το firmware 3.1.3 το οποίο μόλις το περάσεις αλλάζει ένα αρχείο και δείχνει πως η συσκευή έχει την 3.1.3 μέσα και έτσι δεν θα έχεις πρόβλημα με τις εφαρμογές.

#3   Tyros

Tyros

    iPH newbie

  • 3 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 26/06/2010 - 14:59

Το συγκεκριμένο error έχει απασχολήσει αρκετό κόσμο και την λύση δεν την ξέρω να σου την πω.Θάσου πω όμως ότι εφόσον μπορείς να γυρσεις στην 3.1.2 τότε μόλις το κανείς μπέσα στο cydia και κατέβασε το firmware 3.1.3 το οποίο μόλις το περάσεις αλλάζει ένα αρχείο και δείχνει πως η συσκευή έχει την 3.1.3 μέσα και έτσι δεν θα έχεις πρόβλημα με τις εφαρμογές.



Φοβάμαι να κάνω jb την 3.1.2 τώρα μήπως τελικά to jb είναι η αιτία του error. Το θέμα είναι ότι όσο δε βρίσκω λύση να βάλω την 3.1.3 θα είμαι εγκλωβισμένος στην 3.1.2 (χωρίς jb για να έχω εναλλακτική όταν πάω μετά στην 4?) το οποίο όμως είναι καλύτερο απο το να δεσμευτώ αργότερα με την 4 χωρίς άλλη επιλογή.

#4   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.704 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 26/06/2010 - 15:07

Να οσυ κανω μια ερωτηση αλλη τωρα.

Εχεις αλλαξει το hosts?Εαν ναι μπορεις να μου πεις την καταληξη που εχει τωρα το συγκεκριμενο αρχειο σε παρακαλω?

#5   eurisakella

eurisakella

    iPH Enthousiast

  • 387 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2
  • GameCenter:eurisakella

Δημοσίευση 26/06/2010 - 16:18

Και εμένα με 3GS μου βγάζει το Restore error 3194. Θέλω να γυρίσω απο την 4 στην 3.1.2. Άλλαξα και το note και όλα. Αλλά μου βγάζει αυτό το error και με πετάει.

#6   eurisakella

eurisakella

    iPH Enthousiast

  • 387 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2
  • GameCenter:eurisakella

Δημοσίευση 26/06/2010 - 16:29

Και εμένα με 3GS μου βγάζει το Restore error 3194. Θέλω να γυρίσω απο την 4 στην 3.1.2. Άλλαξα και το note και όλα. Αλλά μου βγάζει αυτό το error και με πετάει.


Και όσο για το hosts, δεν έχει κατάληξη. Το ρύθμισα να μου δείχνει τις καταλήξεις, αλλά δεν βγάζει κατάληξη. Στην κατηγορία, το έχει σαν file. Όμως, στον ίδιο φάκελο έχει και ένα ακόμα hosts που έχει κατάληξη. Εγώ έκανα επεξεργασία αυτό που δεν έχει κατάληξη γιατί το άλλο το ανοίγει σαν ημερολόγιο με το outlook.

#7   Tyros

Tyros

    iPH newbie

  • 3 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 26/06/2010 - 17:44

Το hosts δεν έχει κατάληξη. Είναι αρχείο που το χρησιμοποιούν τα windows και κάνει assign μιας διέυθυνσης σε διεύνθυνση ip. Προσθέτοντας πχ το

74.208.10.249 gs.apple.com (το είδα σε κάποιο guide)

κάθε φορά που στον υπολογιστή αναφέρεται το gs.apple.com θα πηγαίνει στο συγκεκριμένο ip και όχι σε αυτό που πραγματικά αντιστοιχεί στο gs.apple.com. Όπως το καταλαβαίνω έτσι κάνει bypass το verification της apple.

Το θέμα είναι ότι παίζει μια χαρά με το 3.1.2 (ίσως επειδή δεν το είχα κανει jb τότε), ενώ με την 3.1.3 τρώει πόρτα.




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες