Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 3 ψήφοι

iPhone 3G downgrade from iOS 4 to v3.1.3


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
231 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#61   isalonica

isalonica

    iPH newbie

  • 8 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/08/2010 - 18:40

Αν δεν το εχεις πειραξει το περιενχομενο του αρχειου .zip απλα κανε μια μετονομασια σε .ipsw (σβηνοντας την καταληξη .zip)
Αν δε γινει και εισαι σε windows πηγαινε: πινακας ελεγχου-->επιλογες φακελων-->προβολη-->
και ξετικαρε το: αποκρυψη επεκτασεων..


Σ' ευχαριστω!
το εκανα ηδη. δουλευει μια χαρα. απλα οταν πηγα για restore μου λεγε κατι για older version κλπ. εστι αναγκαστηκα και εκανα set up as new και μια ωρα τωρα κανει sync.

ευχαριστω και παλι

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#62   macmaniac82

macmaniac82

    iPH Contributor

  • 1.164 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/08/2010 - 18:46

ok μια χαρα αν θες μιας και εισαι στην 3.1.3 ριξε μια ματια εδω αν θες,εκτος αν χρησιμοποιεις θεματα

#63   grigoros1

grigoros1

    iPH newbie

  • 2 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 24/08/2010 - 11:17

Καλημέρα.

Έκανα αυτό που είπε ο φίλος macmaniac82, με τη μετονομασία και όλα δούλεψαν καλά.

Έκανα το κινητό as new και τώρα δουλέυει με την 3.1.3.

Μετά πήγα και έκανα restore from buckup και μου έχει περάσει τα πάντα αλλα με ημερομηνία του Ιουνίου πριν βάλω την 4. Οποτε λείπουν διάφορα, απο φωτογραφίες μέχρι τηλέφωνα και άλλα.

Πριν κάνω τη διαδικασία είχα σ'ωσει τα πάντα. Μπορείται να μου πείτε που αποθηκεύνται και πως θα μπορούσα να τα περάσω. Π.Χ φωτογραφίες, μηνύματα κ.λπ.

Ευχαριστώ πολύ προκαταβολικά.

#64   merkon

merkon

    iPH Enthousiast

  • 523 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • GameCenter:Merkon5

Δημοσίευση 25/08/2010 - 17:32

να ρωτησω,ο οδηγος ισχυει και για την 4.0.1 ή μονο για την 4.0?

#65   LeukoSustima

LeukoSustima

    iPH newbie

  • 1 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/09/2010 - 11:08

καλημερα παιδια.
ειμαι καινουριος στο φορουμ.βασικα,μολις ειδα αυτο το θεμα στο google γραφτηκα,γτ αντιμετωπιζω εδω κατι μερες ενα προβλημα στο downgrade.
εχω ipod 3g και καταλαθος εκανα update κι εχω 4.0.2 απο 3.1.2 που ειχα,κανω οτι λετε στο αρχικο ποστ,αλλα κολλαω εκει που επιλεγω το ipsw,μου βγαζει το παρακατω error:


Αναρτημένη εικόνα


τι φταιει?τι κανω λαθος?παρακαλω αν γινεται βοηθηστε με γτ δεν ξερω και πολλα απ αυτα.ευχαριστω!

#66   lef

lef

    iPH newbie

  • 1 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 01/09/2010 - 21:39

Καλησπέρα, νέος χρήστης στο forum και δυστυχώς το πρώτο post αφορά σε πρόβλημα.

Αφού έκανα το λάθος και αναβάθμισα σε 4.0.2 από 3.0, θέλησα να το γυρίσω πίσω σε 3.1.3 και μετά από ψάξιμο σας βρήκα. Ακολούθησα τις οδηγίες και αφού βγώ από το recovery mode βλέπω μόνο το "slide for emergency" και το iTunes δίνει το μήνυμα
"We could not complete your iTunes Store request. An unknown error occured (-9812). There was an error in the iTunes store, please try again later."

Το σφάλμα αυτό το παίρνω από προχτές οπότε υποθέτω ότι δεν είναι κάποιο πρόβλημα της Apple. Επίσης μπαίνω κανονικά και κάνω browse στο iTunes store.

Έχει να κάνει με την αναγνώριση της SIM από το τηλέφωνο; Έχει κάποιος να προτείνει πιθανή λύση;

Ευχαριστώ

#67   stef17

stef17

    iPH newbie

  • 80 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/09/2010 - 08:39

Καλημέρα παιδιά.Κάνετε πολυ καλή δουλειά.Εχω μερικεσ απορίες.Εχω το 3G με 4.01 και είναι jailbreak.Θέλω να πάω σε 3.1.3.Διάβασα τη διαδικασία αλλα το link δεν εχει το recboot.Καμιά αλλα πρόταση?
Επισης μετά για να ξανακάνω jailbreak τι προτείνετε?Ποιο είναι το καλύτερο?

#68   tsonisbill

tsonisbill

    iPH newbie

  • 9 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 03/09/2010 - 14:32

Θα ηθελα να ρωτησω κατι γιατι δεν ξερω κατα ποσο παιζει ρολο!οταν κανουμε το downgrade και μας βγαλει το erro 1015 παταμε πρωτα ok και μετα τρεχουμε το recboot ή χωρις να πατησουμε ok το τρεχουμε?αν γνωριζει καποιος και μπορει να απαντησει συντομα θα το εκτιμουσα γιατι θελω να το κανω τωρα!

#69   mtrevl

mtrevl

    iPH newbie

  • 10 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/09/2010 - 14:13

παιδιά έχω ένα θέμα. μου βγάζει error 1600 και δεν με αφήνει να περάσω μια custom. έχω iphone 3g. προσπάθησα με iReb αλλά τπτ...

#70   giorgoos

giorgoos

    iPH Contributor

  • 962 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 06/09/2010 - 14:28

Θα ηθελα να ρωτησω κατι γιατι δεν ξερω κατα ποσο παιζει ρολο!οταν κανουμε το downgrade και μας βγαλει το erro 1015 παταμε πρωτα ok και μετα τρεχουμε το recboot ή χωρις να πατησουμε ok το τρεχουμε?αν γνωριζει καποιος και μπορει να απαντησει συντομα θα το εκτιμουσα γιατι θελω να το κανω τωρα!



πατα οκ αλλα μην αποσυνδεσεις το iphone απο το pc.στη συνεχεια ανοιξε το recboot και κανε exit recovery mode

#71   giorgoos

giorgoos

    iPH Contributor

  • 962 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 06/09/2010 - 14:31

παιδιά έχω ένα θέμα. μου βγάζει error 1600 και δεν με αφήνει να περάσω μια custom. έχω iphone 3g. προσπάθησα με iReb αλλά τπτ...


ακολουθησες σωστα τον οδηγο ;
http://www.iphonehel...-ios-4-to-v313/

#72   mtrevl

mtrevl

    iPH newbie

  • 10 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/09/2010 - 14:39

από recovery mode βγαίνω κανονικά δεν έχω πρόβλημα , απλά δεν μπορώ να κάνω restore μια custom και μου βγάζει αυτό το error.καμιά ιδέα?

#73   mtrevl

mtrevl

    iPH newbie

  • 10 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/09/2010 - 15:05

για να βοηθήσω ήμουν σε 4.0.1 πήγα σε official 3.1.3 και απο τότε δεν μπορώ να περάσω custom. (error 1600) είναι carrier locked το δικό μου...

#74   gpsgr

gpsgr

    iPH newbie

  • 50 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/09/2010 - 18:20

Ναι φιλε μου δεν εχει διαφορα.Καλυτερα ομως ειναι να πας στην 3.1.3 διοτι αρκετες εφαρμογες υποστηριζονται απο εκει και πανω.

Σιγουρα ομως μπορεις να πας στην 3.1.2 με τον οδηγο.Δικη σου επιλογη.



Λοιπον
ειχα iphone 3g 16 gb με 4.0.2 και το κανω jailbreak και δουλευει κανονικα
ειναι ομως πολυ αργο
οποτε λεω να το κανω downgrade στην 3.1.3 οπως ειδα και εδω στο φορουμ οτι πολλοι προτεινουν
το εκανα και καπακια παταω με το recboot exit και μου ανοιγει το iphone και μου λεει εισαγετε εγκυρη καρτα σιμ χωρις κλειδωμα με Pin
βαζω το Pin και μου βγαζει το εικονιδιο itunes me to cd και την νοτα και απο κατω το καλωδιο usb
τι ακριβως παιζει ?



PROBLEM SOLVED !!!
ΞΕΣΥΝΔΕΣΑ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΕΒΑΛΑ ΤΟ ΠΙΝ ΚΑΙ ΤΟ ΞΑΝΑΣΥΝΔΕΣΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΛΕΕΙ UNLOCKED KAI ΔΟΥΛΕΥΕΙ !!

Τελευταία επεξεργασία από: gpsgr, 06/09/2010 - 18:29


#75   giorgiog13

giorgiog13

    iPH Member

  • 341 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/09/2010 - 13:38

Καλησπερα κι απο μενα. Καταρχην μπραβο σε ολους οσους βοηθανε αυτους που εχουν προβληματα.

Εχω μια ερωτηση. Αφου κανουμε το downgrade χρησιμοποιωντας το iTunes < 9.2 και ολα πανε ρολοι. Μετα μπορουμε με την 3.1.3 να κανουμε update του iTunes σε μεγαλυτερη εκδοση ή δεν θα δουλευει?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες