Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Πρόβλημα με prepaid και iTunes


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
23 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   wesker

wesker

    iPH newbie

  • 89 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 03/07/2010 - 15:16

Kαλησπέρα παίδες. Σήμερα ανανέωσα την prepaid μου που είχε λήξει. Προσπάθησα να την βάλω στο iTunes αλλά δεν την δέχεται. Από την τράπεζα μου είπαν οτι είναι άμεσα διαθέσιμη η κάρτα. Μήπως κάνω εγώ κάτι λάθος;

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   slay3rg1

slay3rg1

    iPH Elite Poster

  • 2.189 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 03/07/2010 - 15:22

Kαλησπέρα παίδες. Σήμερα ανανέωσα την prepaid μου που είχε λήξει. Προσπάθησα να την βάλω στο iTunes αλλά δεν την δέχεται. Από την τράπεζα μου είπαν οτι είναι άμεσα διαθέσιμη η κάρτα. Μήπως κάνω εγώ κάτι λάθος;

Συνήθως η ενεργοποίηση μιας prepaid χρειάζεται 8 ώρες, δοκίμασε το απογευματάκι.

#3   wesker

wesker

    iPH newbie

  • 89 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 03/07/2010 - 15:52

Συνήθως η ενεργοποίηση μιας prepaid χρειάζεται 8 ώρες, δοκίμασε το απογευματάκι.


Eπειδή της έβαλα λεφτά μέσα μου είπαν στην τράπεζα οτι είναι άμεσα διαθέσιμη.

#4   slay3rg1

slay3rg1

    iPH Elite Poster

  • 2.189 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 03/07/2010 - 16:05

Eπειδή της έβαλα λεφτά μέσα μου είπαν στην τράπεζα οτι είναι άμεσα διαθέσιμη.

Χμμμμ τότε θα έπρεπε να είχαν ήδη μπει. Κάλεσε την τράπεζα ίσως κάτι να έχει γίνει.

#5   wesker

wesker

    iPH newbie

  • 89 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 03/07/2010 - 16:07

Χμμμμ τότε θα έπρεπε να είχαν ήδη μπει. Κάλεσε την τράπεζα ίσως κάτι να έχει γίνει.


Τα λεφτά υπάρχουν στην κάρτα, μέσω e-banking τα έβαλα. Στο PSN την δέχτικε κανονικά. Είχα ένα υπόλοιπο στο iTunes store καθώς η προηγούμενη μου κάρτα έλλειξε. Λεω ωραία, θα βάλω την νέα κάρτα και θα το εξοφλήσω. Αμ δε όμως.... Η κάρτα αρνείται να μπει στον λογαριασμό μου....

#6   slay3rg1

slay3rg1

    iPH Elite Poster

  • 2.189 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 03/07/2010 - 16:11

Ωχ ο Jobs δεν δέχεται χρέος :P Έχει blockαριστεί ο λογαριασμός σου αφού είχε είτε ληγμένη είτε άδεια κάρτα, στείλε mail στην Apple ;)

#7   kitkat1

kitkat1

    iPH Contributor

  • 901 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/07/2010 - 16:11

Κανε αυτό που σου είπε ο φίλος από πάνω . Σε καμία τράπεζα δεν μπαίνουν άμεσα τα χρήματα στην κάρτα !

Δοκιμασε το απόγευμα και αν μέχρι αύριο έχεις ακόμα το πρόβλημα , επικοινωνησε με την τράπεζα που εκδίδει τη prepaid σου . :)

#8   wesker

wesker

    iPH newbie

  • 89 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 03/07/2010 - 16:15

Ωχ ο Jobs δεν δέχεται χρέος :P Έχει blockαριστεί ο λογαριασμός σου αφού είχε είτε ληγμένη είτε άδεια κάρτα, στείλε mail στην Apple ;)


Και τι θα τους γράψω; Είμαι φαντάρος και σήμερα μπορεσα να βγάλω νέα prepaid....

[EDIT]: Το μήνυμα που μου βγάζει λέει:Your payment method was declined. Please enter a valid payment methof information

Τελευταία επεξεργασία από: wesker, 03/07/2010 - 16:17


#9   slay3rg1

slay3rg1

    iPH Elite Poster

  • 2.189 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 03/07/2010 - 16:17

Και τι θα τους γράψω; Είμαι φαντάρος και σήμερα μπορεσα να βγάλω νέα prepaid....

Τα κάλαντα :P αστειάκι
Πες τους ότι προσπαθείς να βάλεις την νέα σου prepaid visa και το σύστημα δεν την δέχεται.

#10   wesker

wesker

    iPH newbie

  • 89 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 03/07/2010 - 16:29

Τα κάλαντα :P αστειάκι
Πες τους ότι προσπαθείς να βάλεις την νέα σου prepaid visa και το σύστημα δεν την δέχεται.


Tους είπα τα κάλαντα και μου δώσανε εναν κουραμπιέ :P Εννοώ να τους πω οτι χρωστάω 0,79€ η απλα οτι δν δέχεται την κάρτα;

#11   kitkat1

kitkat1

    iPH Contributor

  • 901 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/07/2010 - 16:47

Οτι δε δέχεται την κάρτα . Γράψε μαζί και αυτό που σου βγάζει ... Your payment method was declined bla bla bla .

#12   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.704 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 03/07/2010 - 19:47

Πήγαινε στα στοιχεία του λογαριασμού μέσω του iTunes και πήγαινε στην κάρτα σου και κάτω κάτω θα έχει ένα μήνυμα που θα σου λέει να πληρώσεις το υπόλοιπο που έχεις με την κάρτα που πας να βάλεις και είσαι έτοιμος.

#13   wesker

wesker

    iPH newbie

  • 89 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 04/07/2010 - 02:21

Πήγαινε στα στοιχεία του λογαριασμού μέσω του iTunes και πήγαινε στην κάρτα σου και κάτω κάτω θα έχει ένα μήνυμα που θα σου λέει να πληρώσεις το υπόλοιπο που έχεις με την κάρτα που πας να βάλεις και είσαι έτοιμος.


Yeap αυτό κάνω Πάρη αλλά δεν δέχεται την κάρτα. Playstation Network, Paypal και to site της Blizzard που αγοράζεις on-line game time στο WoW δεχτήκανε κανονικά την κάρτα.

#14   angmar

angmar

    iPH Member

  • 296 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/07/2010 - 10:45

Κανε αυτό που σου είπε ο φίλος από πάνω . Σε καμία τράπεζα δεν μπαίνουν άμεσα τα χρήματα στην κάρτα !


Στην alpha με το που φεύγεις από το ταμείο έχοντας κάνει κατάθεση τα λεφτά είναι ήδη μέσα.

#15   wesker

wesker

    iPH newbie

  • 89 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 04/07/2010 - 11:56

Μόλις μίλησα ξανά με την τράπεζα. Η απάντησή τους ήταν επειδή γίνονται κάποιες εργασίες στα συστήματά τους οι prepaid που βγήκαν το Σάββατο, γίνονται διαθέσιμες σαν τρόπος πληρωμής την Κυριακή απόγευμα προς βραδάκι. Τώρα δεν ξέρω κατά πόσο ισχύει κάτι τέτοιο βέβαια...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες