Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iPhone 3G 16GB vs LG KP500 Cookie


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
16 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   giorgos_rou

giorgos_rou

    iPH Contributor

  • 1.402 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 15/04/2009 - 19:09

Τι πιστεύετε ότι είναι καλύτερο, το iPhone 3G 16GB, ή το LG KP500 Cookie? Να πω πως η κάμερα δε με ενδιαφέρει καθόλου, φοβάμαι όμως πως κάποια μέρα θα ξεπεράσω τα 16GB... και τότε θα έχω πρόβλημα...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   PoluxGreece

PoluxGreece

    iPH Elite Poster

  • 3.100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 15/04/2009 - 20:09

iphone και τα μυαλα στα καγκελα!!!εχει απιστευτες δυνατοτητες τις οποιες θα αποκαλειψουν στο μελλον.....

#3   trisk

trisk

    iPH Elite Poster

  • 2.395 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:online Μονο fifa στο PS3

Δημοσίευση 15/04/2009 - 22:56

Δεν νομιζω να ξεπαιρασεις τα 16g

#4   Tsopanos

Tsopanos

    iPH Honoured Member

  • 595 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 16/04/2009 - 00:10

Τι πιστεύετε ότι είναι καλύτερο, το iPhone 3G 16GB, ή το LG KP500 Cookie? Να πω πως η κάμερα δε με ενδιαφέρει καθόλου, φοβάμαι όμως πως κάποια μέρα θα ξεπεράσω τα 16GB... και τότε θα έχω πρόβλημα...


Ντροπή που κάνεις καν την σύγκριση...

Σε μερικούς μήνες δεν ξέρω αν θα έχεις ξεπεράσει τα 16GB (απίθανο), πολύ πιο πιθανό είναι κανείς να μη θυμάται ή να ξέρει το LG.

Αν καταλήξεις στο iPhone και το αγαπήσεις, θα καταλάβεις γιατί όλα τα θέματα στους Διαξιφισμούς των διαφόρων forums είναι "XXX vs. iPhone". Όλοι όσοι το έχουν το λατρεύουν και όλοι όσοι δεν το έχουν το ζηλεύουν.

#5   giorgos_rou

giorgos_rou

    iPH Contributor

  • 1.402 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 17/04/2009 - 16:07

Το ξέρω... Για αυτό λατρέυω το iPhone μου  :P Απλά, επειδή μια φίλη πήρε το LG, αναρωτήθηκα... Μήπως στην τελική υτή που έδωσε μόνο 175 € είναι η κερδισμένη?

#6   aC3

aC3

    iPH Contributor

  • 1.199 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:_aC3_

Δημοσίευση 29/04/2009 - 20:13

Τα 16GB περνιούνται πραγματικά αστεία...
Προσωπικά:
15GB σε τραγούδια... 6,500 τραγούδια...
50-60GB σε ταινίες... 60-70 mp4...

#7   Tsopanos

Tsopanos

    iPH Honoured Member

  • 595 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 30/04/2009 - 19:01

Κινητό είναι όχι NMT (Networked Media Tank)....

Με αυτή την επιχειρηματολογία δε σου φτάνει καμιά χωρητικότητα (π.χ. ποιό κινητό θα χωρέσει τα 120GB mp3 μου μαζί με τις 55 HD 720p ταινίες μου;)

#8   aC3

aC3

    iPH Contributor

  • 1.199 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:_aC3_

Δημοσίευση 06/05/2009 - 20:45

Εγω απλα ειπα οτι μπορεις πολυ ευκολα να περασεις τα 16 GB ;)
Δεν ειπα οτι για αππλη χρηση δεν κανει

#9   BHacker

BHacker

    iPH Enthousiast

  • 580 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/05/2009 - 14:01

τα 16gb πιστεύω πως είναι λίγα αν σκεφτείς ότι εχω 70gb τραγούδια και 100gb ταινείες,παρ' όλα αυτά 8α σου πρωτείνω να πάρεις το iphone επειδή απλά είναι μοναδικό

#10   Yannis

Yannis

    Rebuilding

  • 2.681 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:GC

Δημοσίευση 08/05/2009 - 08:08

Η προσωπική μου άποψη για τη χωρητικότητα είναι ότι αν γνωρίζεις τι χρειάζεσαι και θέλεις σου φτάνουν και τα 4GB!

Για πολλά χρόνια, και παρόλο που η μουσική μου βιβλιοθήκη είναι πάρα πολύ μεγάλη... χρησιμοποιούσα ένα iPod nano πρώτης γενιάς με χωρητικότητα 2GB!  Περίπου 200 τραγούδια, από τα οποία μερικά τα είχα ακούσει 1-2 φορές.

Το να έχεις 5000 τραγούδια στο iPhone ... και ένα σωρό ταινίες δεν το βρίσκω λογικό... εκτός και αν είσαι ναυαγός σε κανένα νησί και έχεις βρει τρόπο να φορτίζεις την μπαταρία με τον ήλιο και τον αέρα!

Πας ένα ταξιδάκι, κάνεις ένα refresh τη λίστα με τα τραγούδια να βάλεις και κάτι καινούργιο... κανένα καινούργιο Podcast (το οποίο μόλις το ακούσεις το διαγράφεις) και μερικές ταινίες ή σειρές (τις οποίες πάλι τις διαγράφεις μόλις τις δεις).

Η αλήθεια είναι ότι στο 16άρι iPhone μου δεν έχω ξεπεράσει τα 10GB!

Όσο για το LG KP500 Cookie... είναι ακόμα μια μέτρια αντιγραφή του iPhone. Εκτός από το μικρότερο βάρος του (λογικό αφού είναι ψεύτικό, σε λίγο θα τα κάνουν και χάρτινα τα κινητά) στα υπόλοιπα υστερεί. Βάλτε τα δίπλα δίπλα... και δείτε την οθόνη... μόνο αυτό αρκεί.

#11   eLikon

eLikon

    iPH Member

  • 318 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 08/05/2009 - 21:05

Εμένα πάντως το 16αρι κατά τύχη ήρθε στα χέρια μου και το 8αρι μια χαρά θα μου ήταν... προσωπικά δεν συντρέχει κανένας λόγος να συγκρίνω το iphone, σχεδόν με "τίποτα" που να είναι τώρα σε παραγωγή ... πόσο μάλλον να το συγκρίνω με κάποιο για τον σκληρό του.. μπααα... ::)

#12   Tsopanos

Tsopanos

    iPH Honoured Member

  • 595 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 07/06/2009 - 10:45

Η προσωπική μου άποψη για τη χωρητικότητα είναι ότι αν γνωρίζεις τι χρειάζεσαι και θέλεις σου φτάνουν και τα 4GB!

Για πολλά χρόνια, και παρόλο που η μουσική μου βιβλιοθήκη είναι πάρα πολύ μεγάλη... χρησιμοποιούσα ένα iPod nano πρώτης γενιάς με χωρητικότητα 2GB!  Περίπου 200 τραγούδια, από τα οποία μερικά τα είχα ακούσει 1-2 φορές.

Το να έχεις 5000 τραγούδια στο iPhone ... και ένα σωρό ταινίες δεν το βρίσκω λογικό... εκτός και αν είσαι ναυαγός σε κανένα νησί και έχεις βρει τρόπο να φορτίζεις την μπαταρία με τον ήλιο και τον αέρα!

Πας ένα ταξιδάκι, κάνεις ένα refresh τη λίστα με τα τραγούδια να βάλεις και κάτι καινούργιο... κανένα καινούργιο Podcast (το οποίο μόλις το ακούσεις το διαγράφεις) και μερικές ταινίες ή σειρές (τις οποίες πάλι τις διαγράφεις μόλις τις δεις).

Η αλήθεια είναι ότι στο 16άρι iPhone μου δεν έχω ξεπεράσει τα 10GB!

Όσο για το LG KP500 Cookie... είναι ακόμα μια μέτρια αντιγραφή του iPhone. Εκτός από το μικρότερο βάρος του (λογικό αφού είναι ψεύτικό, σε λίγο θα τα κάνουν και χάρτινα τα κινητά) στα υπόλοιπα υστερεί. Βάλτε τα δίπλα δίπλα... και δείτε την οθόνη... μόνο αυτό αρκεί.


Κοίτα, εξαρτάται από την χρήση.

Εγώ, π.χ., έχω μανία με τις φωτογραφίες, και θέλω να έχω πολλά άλπουμ του iPhoto (π.χ. όταν ήμουν μικρός, ή για αναμνήσεις). Έτσι, π.χ., είχα 12GB φωτογραφίες μαζί μου. Γι αυτό το λόγο, είναι αυτονόητο για μένα ότι θα πάρω το 32άρι για να είμαι ακόμη πιο άνετος.

Όσον αφορά τη μουσική τώρα, συμφωνώ, μπορεί κανείς να κάνει μια επιλογή των άλμπουμ που θα συγχρονίζει.

#13   Ypnovatis

Ypnovatis

    iPH newbie

  • 94 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/06/2009 - 10:47

Η προσωπική μου άποψη για τη χωρητικότητα είναι ότι αν γνωρίζεις τι χρειάζεσαι και θέλεις σου φτάνουν και τα 4GB!

Για πολλά χρόνια, και παρόλο που η μουσική μου βιβλιοθήκη είναι πάρα πολύ μεγάλη... χρησιμοποιούσα ένα iPod nano πρώτης γενιάς με χωρητικότητα 2GB! Περίπου 200 τραγούδια, από τα οποία μερικά τα είχα ακούσει 1-2 φορές.

Το να έχεις 5000 τραγούδια στο iPhone ... και ένα σωρό ταινίες δεν το βρίσκω λογικό... εκτός και αν είσαι ναυαγός σε κανένα νησί και έχεις βρει τρόπο να φορτίζεις την μπαταρία με τον ήλιο και τον αέρα!

Πας ένα ταξιδάκι, κάνεις ένα refresh τη λίστα με τα τραγούδια να βάλεις και κάτι καινούργιο... κανένα καινούργιο Podcast (το οποίο μόλις το ακούσεις το διαγράφεις) και μερικές ταινίες ή σειρές (τις οποίες πάλι τις διαγράφεις μόλις τις δεις).

Η αλήθεια είναι ότι στο 16άρι iPhone μου δεν έχω ξεπεράσει τα 10GB!

Όσο για το LG KP500 Cookie... είναι ακόμα μια μέτρια αντιγραφή του iPhone. Εκτός από το μικρότερο βάρος του (λογικό αφού είναι ψεύτικό, σε λίγο θα τα κάνουν και χάρτινα τα κινητά) στα υπόλοιπα υστερεί. Βάλτε τα δίπλα δίπλα... και δείτε την οθόνη... μόνο αυτό αρκεί.


Μα να συμφωνώ απόλυτα...
Ο μόνος λόγος που σκέφτηκα ότι ίσως μου χρειαστούν παραπάνω από τα 8 που έχω είναι για κανένα περίεργο ταξίδι
που θα κρατάει πάνω από 3 ώρες και δε θα έχω τι να κάνω και να αποθηκεύσω καμιά ταινία ή καμιά σεζόν ολάκερη...

Θεωρώ το να μη σου φτάνουν 16GB εντελώς κακή διαχείρηση χώρου με πράματα που με την καμία δε σου χρειάζονται στην καθημερινότητα σου...

Τώρα τι να πω, μουσικός είμαι κατά το ήμισυ και με αρκετά καλό αυτί και πιστεύω τα 320 Kbps σε συμπιεσμένα μουσικά αρχεία είναι αρκετά καλή γενικότερα... Τώρα άμα οι υπόλοιποι τα θέλουν Lossless ε τότε ναι πραγματικά δε σου φτάνουν με την καμία 16GB...  ::)

#14   DiMouBmX

DiMouBmX

    iPH Member

  • 275 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/06/2009 - 15:34

μολις διαβασα τον τιτλο του τοπικ πεθανα .. :P ακου εκει lg cookie...σιγα το κινητο..

#15   secone

secone

    iPH Member

  • 223 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 15/05/2011 - 01:23

τι καθεστε και σιγκρινετε; /P

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες