Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Συναλλαγες ΜΟΝΟ χερι - χερι


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
103 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   SolidSnake

SolidSnake

    iPH Contributor

  • 1.586 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/07/2010 - 10:07

ΠΟΤΕ ΜΑ ΠΟΤΕ ΚΑΤΑΘΕΣΕΙΣ ΣΕ ΤΡΑΠΕΖΕΣ ΚΑΙ WESTERN UNIONS
το πιο πιθανό να πάρετε ένα κουτί iPhone με τούβλο για να βαράτε το κεφάλι σας
Έτσι θα την πατούσα και εγώ με το iPhone 2g 16gb μου έστειλε ψεύτικα χαρτιά από UPS και όταν πήρα να ρωτήσω tracking number
μου λέει πρέπει πρώτα να στείλεις τα λευτά ευτυχώς με προφύλαξε ένας φίλος που ήταν πιο έμπειρος από εμένα

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   Gavros7

Gavros7

    iPH Enthousiast

  • 480 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini 4

Δημοσίευση 07/07/2010 - 10:09

Αντικαταβολη και με σημειωση να ανοιχτει το πακετο και μετα να πληρωθει ο courier.

Αν φιλε μου αυτος μπηκε εστω κ μια φορα απ΄το σπιτι του,η Διωξη Ηλεκτρονικου Εγκληματος θα τον τσιμπησει.Γι'αυτους ειναι παιχνιδακι.

#18   kofths

kofths

    iPH Member

  • 223 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/07/2010 - 10:09

Βέβαια εδώ που τα λέμε δεν είναι δύσκολο για τον καθένα να μπει σε 5-10 topics να γράψει 5 φορές ευχαριστώ και να αποκτήσει τα απαραίτητα posts ενώ από την άλλη,υπάρχουν και αρκετοί που πήραν το μηλοτηλέφωνο γιατί είναι της μόδας,δεν ασχολήθηκαν ποτέ τους και δεν ξέρουν να περάσουν ούτε τραγούδια από το itunes και απλά θέλουν να το πουλήσουν.
Η μόνη λύση είναι η αντικαταβολή κατά την γνώμη μου...

#19   kawaii

kawaii

    iPH newbie

  • 6 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 07/07/2010 - 10:12

Λοιπον Ακουστε τωρα κ αυτο.. Οταν παραλαμβανετε Αντικαταβολη το ανοιγετε πρωτα κ μετα Πληρωνετε ?
Οχι γιατι αυτο δεν το δεχετε καμμια εταιρια Courier απο οσο Ξερω..
Μονο χερι χερι λοιπον.. :)

ψαξτε το .. ;)

#20   kdelios

kdelios

    iPH Elite Poster

  • 3.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 07/07/2010 - 10:13

Άμα δεν το δέχεται ας το πάρει πίσω & να πάει στο καλό...

#21   paularas

paularas

    iPH Member

  • 203 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 07/07/2010 - 10:15

Γιατι ρε παιδιά, τα post κανουν τον άνθρωπο ή ανεβάζουν την φερεγγυότητά του? Απλα εάν είναι να την πάθεις την παθαίνεις δυστηχώς. Οσο για το χέρι χέρι +1 σε αυτό

#22   Gavros7

Gavros7

    iPH Enthousiast

  • 480 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini 4

Δημοσίευση 07/07/2010 - 10:16

Απ'οσο ξερω αυτο γινεται αν το ζητησει ο αποστολεας να γραφτει σαν σημειωση και ειναι υποχρεωμενοι να αφησουν το παραληπτη να το τσεκαρει κ μετα να το παραλαβει.Χωρις να ειμαι 100% σιγουρος.Δεν το εχω κανει.

#23   paularas

paularas

    iPH Member

  • 203 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 07/07/2010 - 10:17

99.9% ισχύει οτι πρέπει να το ανοίξεις

#24   Kamui

Kamui

    iPH newbie

  • 33 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/07/2010 - 10:25

Προσωπικά σκίσ΄τον το τυπά να του πάρεις και τα σώβρακα του βρωμιάρη. Και άποψη μου μην τα περιμένετε όλα από το παλικάρι αλλά οι admins ασ' τα βγάλουν όλα στη φόρα. ώρες που μπήκε, IPs, Κλπ κλπ. Οι ISPs ασ κάνουν ότι θέλουν με τα προσωπικά δικαιώματα, αλλά από τη στιγμή που μπήκε στου ξένου το σπίτι (μιλάω για το φόρουμ) και το χρησιμοποίησε ως γιάφκα για τις κομπίνες του, παραβιάσε κανόνες οπότε όλα στη φόρα.

Επίσης πάντα αντικαταβολή εντος Ελλάδος και πάντα ανοίγουμε το πακέτο.

Τελευταία επεξεργασία από: Kamui, 07/07/2010 - 10:26


#25   Gavros7

Gavros7

    iPH Enthousiast

  • 480 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini 4

Δημοσίευση 07/07/2010 - 10:26

Ουτως η αλλως,μ'αυτο που επαθε ο φιλος,που πιστευω να ειναι το πρωτο και τελευταιο κρουσμα,θα το ζηταμε επιμονα ολοι απο τις εκαστοτε courier και θα αναγκαστουν να το κανουν.

#26   Gavros7

Gavros7

    iPH Enthousiast

  • 480 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini 4

Δημοσίευση 07/07/2010 - 10:28

Εγω θα προτεινα να βαλουμε ολοι απο ενα συμβολικο ποσο και να αγορασουμε ενα 3GS απο τις αγγελιες μας για το φιλο.Αν συμφωνουν και οι admins.
Χερι με χερι η αγορα...

Τελευταία επεξεργασία από: dkaralis, 07/07/2010 - 10:29


#27   prototype

prototype

    iPH Member

  • 225 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/07/2010 - 10:36

Πρέπει να έχει δώσει την αντίστοιχη εντολή ο αποστολέας για να ανοιχτεί το πακέτο πριν δωθεί η αντικαταβολή. Γίνεται και καλό είναι να το ζητάτε. Δυστυχώς λαμόγια υπάρχουν πολλά στις μέρες μας και πρέπει να προσέχουμε πολύ. Το καλό είναι ότι έχεις στοιχεία λογαριασμού αλλά και πάλι αυτός μπορεί να ισχυριστεί ότι στο έστειλε κανονικά. Ειναι δυστυχώς ο λόγος του ενάντια στο δικό του όπως το βλέπω εγώ. Δύσκολη περίπτωση.

#28   kdelios

kdelios

    iPH Elite Poster

  • 3.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 07/07/2010 - 10:39

Προσωπικά σκίσ΄τον το τυπά να του πάρεις και τα σώβρακα του βρωμιάρη. Και άποψη μου μην τα περιμένετε όλα από το παλικάρι αλλά οι admins ασ' τα βγάλουν όλα στη φόρα. ώρες που μπήκε, IPs, Κλπ κλπ. Οι ISPs ασ κάνουν ότι θέλουν με τα προσωπικά δικαιώματα, αλλά από τη στιγμή που μπήκε στου ξένου το σπίτι (μιλάω για το φόρουμ) και το χρησιμοποίησε ως γιάφκα για τις κομπίνες του, παραβιάσε κανόνες οπότε όλα στη φόρα.

Επίσης πάντα αντικαταβολή εντος Ελλάδος και πάντα ανοίγουμε το πακέτο.

Νομίζω ότι δεν ξέρετε καλά την νομοθεσία περί προστασίας προσωπικών δεδομένων...
Ο τύπος είναι "αθώος" μέχρι να αποδειχτεί το ανάποδο ενώπιον δικαστηρίου. Μπορεί κάλλιστα να μηνύσει και τους admin αν το κάνουν αυτό. Μόνο με εισαγγελική παραγγελία γίνεται.
Και όπως είπα και πιο πριν δεν αποδεικνύεται τίποτε αφού μπορεί να ισχυριστεί ότι αυτός το έστειλε και ότι ο άλλος λέει ψέματα...
Βεβαίως και πρέπει να γίνει καταγγελία στην αστυνομία. Όχι για πάρει τα λεφτά πίσω. Αυτό ξεχάστε το. Απλά για να μπει στο μάτι της αστυνομίας και να το ξανασκεφτεί καλά να ξανακάνει απατεωνιά.

#29   kawaii

kawaii

    iPH newbie

  • 6 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 07/07/2010 - 11:24

Εγω θα προτεινα να βαλουμε ολοι απο ενα συμβολικο ποσο και να αγορασουμε ενα 3GS απο τις αγγελιες μας για το φιλο.Αν συμφωνουν και οι admins.
Χερι με χερι η αγορα...


Εχω μαθει να πληρωνω για τα Λαθη μου..
Παρ'ολα αυτα μ'αρεσε οταν το διαβασα χωρις να σημαινει οτι θα το δεχομουν.. εξ'ου κ το +1
δεν χρειαζεται τιποτα απο ολα αυτα.. παρα μονο να Ειμαστε προσεκτικοι και να βρουμε αλλους τροπους να Εμπιστευτουμε Ανθρωπους.. και Ξερετε η ΕΜΠΙΣΤΟΣΥΝΗ ειναι ανεκτιμητη δεν κανει 350 ευρω κ ειναι κριμα που χανετε ετσι ...

#30   Gavros7

Gavros7

    iPH Enthousiast

  • 480 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini 4

Δημοσίευση 07/07/2010 - 11:31

Πιστεψε με φιλε kawaii δεν ειναι τιποτα για ενα forum να μαζεψει ενα τοσο μικρο ποσο.Πιστευω και ελπιζω οτι θα γινει η κινηση.Αυτο πρεπει να το κανονισουν οι admins,να μας δωσουν ενα λογαριασμο να βαλουμε τα χρηματα και να αγοραστει ενα 3GS απο τις αγγελιες.Θελω να νομιζω οτι θα ειναι ευκολο.Πεστε μας ρε παιδια και σεις (admins) που ξερετε λιγα πραγματα παραπανω...γινεται?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 4

0 μέλη, 4 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες