Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iRealSMS


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
227 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#196   Noobios

Noobios

    iPH newbie

  • 83 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/03/2009 - 12:19

Μολις το εγκατεστησα λοιπον και δεν βλεπω να υπαρχει καποια επιλογη για να κλεισει το sms preview. Εχει να κανει με την εκδοση η απλα εγω ειμαι στραβος?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#197   Billucky

Billucky

    iPH Member

  • 315 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/03/2009 - 12:31

Quote

Μολις το εγκατεστησα λοιπον και δεν βλεπω να υπαρχει καποια επιλογη για να κλεισει το sms preview. Εχει να κανει με την εκδοση η απλα εγω ειμαι στραβος?


Αν κλείσεις το Enable Quick Reply από Advanced Settings δεν σου απενεργοποιεί το sms preview;;


#198   Noobios

Noobios

    iPH newbie

  • 83 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/03/2009 - 12:36

Κλειστο το quickreply παντα αλλα καταρχην δεν βλεπω καμια επιλογη για sms preview και κατα δευτερον απλα σκαει το σμσ σε locked screen ολοκληρο οπως σκαει με το κανονικο σμσ app της apple. To irealsms το κατεβασα απο το cydia repo xsellize cracked κανονικα.

#199   Billucky

Billucky

    iPH Member

  • 315 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/03/2009 - 12:40

Δεν το έχω δοκιμάσει αλλά αν κλείσεις και το Show SMS alerts;;;;

#200   Noobios

Noobios

    iPH newbie

  • 83 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/03/2009 - 12:44

"SMS alerts can be deactivated -> no "new SMS" alerts when locked or outside iRealSMS"
Δεν νομιζω οτι λυνει το προβλημα. Ετσι δεν θα εχει καμια ενδειξη οτι ηρθε καινουριο σμσ. Στο bitesms εχει μια πολυ ομορφη επιλογη που blockareis ειτε το preview text η τον sender η και τα 2.

#201   Billucky

Billucky

    iPH Member

  • 315 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/03/2009 - 12:47

Καλό είναι το ατιμο το Bite, αλλά να βρισκόμαστε εδώ και το ψάχουμε το iReal κάτι θα έχει που μας τραβάει...   :P :P

Εμάς τους λιγοστούς...... :P

Edit: Ή είμαστε απλά μαζόχες :P

#202   Noobios

Noobios

    iPH newbie

  • 83 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/03/2009 - 12:58

Βασικα σταματησε να δουλευει το κρακαρισμενο bitesms μου γιαυτο ψαχνω ακρη τωρα :P Προσπαθω να βρω ενα τροπο να κλεισω αυτα τα previews  αλλα ανεπιτυχως μεχρι στιγμης.... :(

#203   mistir

mistir

    iPH newbie

  • 96 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S

Δημοσίευση 22/03/2009 - 00:11

Εγώ το κατέβασα, και έβαλα τον κωδικό, όλα καλά. Το πρόβλημα είναι ότι μου ζητάει κάθε φορά τον κωδικό να βάλω όταν μπαίνω. Ξέρει κανείς κάτι;

Edit: Greeklish to Greek

#204   teomoi

teomoi

    iPH newbie

  • 11 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 02/07/2009 - 18:54

Παιδιά έβαλα το iRealSMS με την νέα έκδοση (ver. 3)... Όσο το έχω δουλέψει δεν έχω εντοπίσει προβλήματα... Όλα καλά... Έχουν προσθέσει στη δημιουργία νέου μηνύματος, εκτός του μετρητή των χαρακτήρων, μετρητή αριθμού μηνυμάτων..! Όταν στέλνεις με ελληνικούς χαρακτήρες στους 36 χρεώνεσαι δεύτερο μήνυμα (σύμφωνα με το πρόγραμμα), 67 τρίτο, 101 τέταρτο κοκ... Γι' αυτό παρότι και στο site υπάρχει θέμα "Το τΕλος των Greeklish και των ΚΕΦΑΛΑΙΩΝ" δυστυχώς στην αποστολή μηνυμάτων η χρησιμοποίηση των λατινικών χαρακτήρων είναι απαραίτητη για λόγους οικονομίας...
Τώρα χρησιμοποιώντας τα ελληνικά από την Apple δεν βγάζει ελληνικά στο iRealSMS ενώ στην 2.2.1 με το Native iGreek έβγαζε κανονικά τα ελληνικά...
Υπάρχει κάποιος τρόπος να βάλουμε ελληνικά στο iRealSMS..?

#205   tryf

tryf

    iPH Enthousiast

  • 479 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:tryf3

Δημοσίευση 10/08/2009 - 19:55

Εχω βαλει την τελευταια εκδοση του ireal sms cr@cked αλλα δεν μπορω να στειλω και να λαβω sms. Καμια ιδεα μηπως;

#206   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10.183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 10/08/2009 - 20:39

Αν εννοείς την τελευταία απο το repo του xsellize δεν δουλεύει...Έχει βγει νεότερη έκδοση από τον Bossprefs αλλά δεν υπάρχει ακόμα "φρι" Αυτή του xsellize δεν είναι συμβατή με το OS3.0....Κι εγώ περιμένω να βγει φρι αλλά στην αναμονή ρε γαμώτο :)
Once You Go Mac You Never Go Back

#207   tryf

tryf

    iPH Enthousiast

  • 479 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:tryf3

Δημοσίευση 10/08/2009 - 20:43

Αν εννοείς την τελευταία απο το repo του xsellize δεν δουλεύει...Έχει βγει νεότερη έκδοση από τον Bossprefs αλλά δεν υπάρχει ακόμα "φρι" Αυτή του xsellize δεν είναι συμβατή με το OS3.0....Κι εγώ περιμένω να βγει φρι αλλά στην αναμονή ρε γαμώτο :)



Αααα!! Ετσι εξηγειται! Σ'ευχαριστω πολυ φιλε μου για την ενημερωση!

#208   ngt

ngt

    iPH User

  • 128 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/08/2009 - 23:02

τραγικο...μετα τα 35 γραμματα παει σε 2ο sms...αναγκαστικα greeklish.. :(

#209   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10.183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 24/08/2009 - 12:19

ngt έχεις δίκιο. Έγω από παλιά έγραφα με λατινικούς οπότε τώρα και με το μηλόφωνο. Είναι ένα απο τα μείον του αλλά επίσης είναι και το καλύτερο πρόγραμμα sms στο iphone κατά την γνώμη μου πάντα.
Once You Go Mac You Never Go Back

#210   ngt

ngt

    iPH User

  • 128 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/08/2009 - 20:33

εννοειται πως ειναι το καλυτερο δεν το συζητω αλλα 35 γραμματα WTF...και τα greeklish πλεον ειναι απαραδεκτα..δεν μπορεις να στελνεις τετοια sms

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες