Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

To Android Market πλησιάζει τις 100,000 εφαρμογές


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
17 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 12/07/2010 - 10:54

BHacker, αντιθετως εμενα μου φαινεται πιο λογικο να επιβαλλει αυτους τους περιορισμους. Δεν ειμαι δυνατον να υποστηριζεις ολες τις συσκευες. Ήδη η Apple δεν κατάφερε να υποστγρίξει το iOS στο original iPhone.

K νομίζω ότι ήδη μερικές συσκευές android δεν μπορουν να δεχτούν την 2.1 (ίσως μόνο με custom rom, δεν είναι όμως αυτό το νόημα στα android. Αλλιώς ας καθόμασταν με το jailbreak)

Follow me on twitter


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   liquidx2

liquidx2

    iPH newbie

  • 8 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/07/2010 - 15:06

Δείτε και AYTO

...και το αντίστοιχο video:
http://www.youtube.com/watch?v=8ADwPLSFeY8&feature=player_embedded

Τελευταία επεξεργασία από: liquidx2, 12/07/2010 - 15:08


#18   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 14/07/2010 - 15:49

^
Εμένα με προβληματίζει αυτό. Δεν γνωρίζω βέβαια την ικανότητα του προγράμματος για το πόσο ποιοτικές μπορεί να είναι οι εφαρμογές αλλά εάν μπορεί ο καθένας να φτιάξει από ένα, τότε φανταστείτε με πόσα σκουπίδια θα γεμίσει το market. Από τη μία είναι καλό, φυσικά, να δίνεις ένα κίνητρο στους χρήστες να φτιάξουν κάτι απλό αλλά δεν ξέρω κατά πόσο ο σκοπός αυτός θα βγει σε καλό. Θα υπάρχουν θέματα copyright (που υπάρχουν ήδη στο market), θα υπάρχουν χιλιάδες "fart-apps" και κυρίως με ανησυχεί το θέμα της ασφάλειας. Ο απλός χρήστης που θα προσπαθήσει να φτιάξει μια εφαρμογή δεν νομίζω να γνωρίζει τρόπους διατήρησης της ασφάλειας.

Εάν η Apple έβγαζε κάτι αντίστοιχο σίγουρα θα το χρησιμοποιούσα. Και αν είχα Android θα χρησιμοποιούσα και το inventor. Αλλά αυτή η μαζικότητα του Android έχει και αρνητικές συνέπειες.

Follow me on twitter





Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες