Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iPhone 4 τιμή στην ελλάδα 799 (32GB) και 699 (16GB) [ΑΝΕΠΙΣΗΜΗ]


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
284 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#151   delapo

delapo

    iPH Member

  • 202 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:Delapo

Δημοσίευση 12/07/2010 - 19:15

Διάβασα με προσοχή και τις 8 σελίδες αυτού του topic και χωρίς να θέλω ούτε να δικαιώσω, αλλά ούτε και να αδικήσω κανέναν, ένα συμπέρασμα έβγαλα: ΟΛΟΙ μας είμαστε ερωτευμένοι... με το iphone και οπως κάθε ερωτευμένος, στην αρχή αγνοεί ή απλά δεν ασχολείται με κάποια πράγματα που τον ενοχλούν στην σχέση του (και συγκεκριμένα με την τιμή του νέου iphone4). Σχεδόν όλοι μας εδώ μέσα είμαστε ήδη κάτοχοι κάποιου iphone 2g 3g ή 3gs, αρα με την πώλησή του πιθανόν να καλύψουμε το 1/3 ή ακόμα και το 1/2 της αγοράς του 4! Τα υπόλοιπα??? Άλλοι με δόσεις, άλλοι μετρητά. Η ουσία λοιπόν, δεν είναι τόσο στην τιμή που "ακούγεται" ότι θα έχει το iphone4 στην Ελλάδα, ούτε στις διάφορες "επίσημες - ανεπίσημες" πληροφορίες σχετικά με την τιμή. Θεωρώ ότι αργά ή γρήγορα σχεδόν όλοι μας θα το αποκτήσουμε (χωρίς να σημαίνει ότι το κόστος δεν μετράει, τουλάχιστον εμένα δεν μου περισσεύουν κιόλας). Οπότε δεν υπάρχει λόγος, ούτε κακίες να γράφονται ούτε να τσακωνόμαστε για κάτι που όλοι αγαπάμε. Και στην τελική, η κάθε comote - vodafone, εκμεταλλέυονται κάτι που εμείς οι ίδιοι έχουμε δωσει το δικαίωμα να εκμεταλλέυονται, το κόλλημα με το iphone που τρέχουμε να κάνουμε προπαραγγελίες και να αγοράσουμε από το εξωτερικό (και δεν βγάζω τον εαυτό μου απ`εξω, το έχω παραγγείλει από Αμερική και ας είναι κλειδωμένο, και ας το έχω ανεκμετάλλευτο ποιός ξέρει πόσο καιρό!). Με τέτοιες συμπεριφορές μόνο ένας είναι ο χαμένος στο τέλος: ΕΜΕΙΣ!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#152   moviemaker

moviemaker

    -

  • 1.078 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/07/2010 - 19:22

Διάβασα με προσοχή και τις 8 σελίδες αυτού του topic και χωρίς να θέλω ούτε να δικαιώσω, αλλά ούτε και να αδικήσω κανέναν, ένα συμπέρασμα έβγαλα: ΟΛΟΙ μας είμαστε ερωτευμένοι... με το iphone και οπως κάθε ερωτευμένος, στην αρχή αγνοεί ή απλά δεν ασχολείται με κάποια πράγματα που τον ενοχλούν στην σχέση του (και συγκεκριμένα με την τιμή του νέου iphone4). Σχεδόν όλοι μας εδώ μέσα είμαστε ήδη κάτοχοι κάποιου iphone 2g 3g ή 3gs, αρα με την πώλησή του πιθανόν να καλύψουμε το 1/3 ή ακόμα και το 1/2 της αγοράς του 4! Τα υπόλοιπα??? Άλλοι με δόσεις, άλλοι μετρητά. Η ουσία λοιπόν, δεν είναι τόσο στην τιμή που "ακούγεται" ότι θα έχει το iphone4 στην Ελλάδα, ούτε στις διάφορες "επίσημες - ανεπίσημες" πληροφορίες σχετικά με την τιμή. Θεωρώ ότι αργά ή γρήγορα σχεδόν όλοι μας θα το αποκτήσουμε (χωρίς να σημαίνει ότι το κόστος δεν μετράει, τουλάχιστον εμένα δεν μου περισσεύουν κιόλας). Οπότε δεν υπάρχει λόγος, ούτε κακίες να γράφονται ούτε να τσακωνόμαστε για κάτι που όλοι αγαπάμε. Και στην τελική, η κάθε comote - vodafone, εκμεταλλέυονται κάτι που εμείς οι ίδιοι έχουμε δωσει το δικαίωμα να εκμεταλλέυονται, το κόλλημα με το iphone που τρέχουμε να κάνουμε προπαραγγελίες και να αγοράσουμε από το εξωτερικό (και δεν βγάζω τον εαυτό μου απ`εξω, το έχω παραγγείλει από Αμερική και ας είναι κλειδωμένο, και ας το έχω ανεκμετάλλευτο ποιός ξέρει πόσο καιρό!). Με τέτοιες συμπεριφορές μόνο ένας είναι ο χαμένος στο τέλος: ΕΜΕΙΣ!

+1 που σίγουρα χρειάζεσαι σαν νέο ? μέλος και ως άποψη.αυτή πρέπει να είναι και η ματιά μας.αλλιώς "διαίρει κ βασίλευε."
Υ.Γ δες τα αχνά γραμματάκια κάτω από κάθε μου καταχώρηση κ θα καταλάβεις καλύτερα το σκεπτικό μου χαχαχαχ

#153   domal

domal

    iPH newbie

  • 64 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 12/07/2010 - 19:40

Καλα ρε παιδια δεν το καταλαβαινετε ? ειναι πολυ απλο , η τεχνη της προπαγανδας
α) βαζουν απο ενα παπαρα σε ενα φορουμ να γραφει τιμες πχ εδω 699 ευρω
β) το κοινο τρελαινεται , φωναζει , μιλαει για μποιοταζ , αντιδρα
γ) βγαινουν και δινουν μετα τις κανονικες τιμες πχ 599 ευρω
δ) και η αγορα αντιδρα απολυτα θετικα ..... η εστω παιρνει μια ωθηση
ΑΣ ΣΗΜΜΕΙΩΘΕΙ ΟΤΙ
α) με την κριση που εχουμε καντε καμια βολτα να δειτε ποσο αγοραζει ο κοσμος και αν αγοραζει πια ...
Αυτο γινεται γιατι
1.- οι περισσοτεροι πια δεν εχουν χρηματα για πεταμα
2.- οι πιστωτικες καρτες σταματησαν να χρησιμοποιουνται απο το 90% της αγοραστικης δυναμης
3.- οσοι εχουν χρηματα , με ολα αυτα που συμβαινουν γυρω τους δεν εχουν αγοραστικη διαθεση και φυλανε τα νωτα τους .....
β) Εσπασε το φραγμα του κινητου για τον ελληνα , ολοι πλεον προσπαθουν ειτε να το κοψουν , ειτε να το κανουν καρτοκινητο

Και επιτελους πρεπει να καταλαβουμε ολοι αυτο .... οταν ο πληθωρισμος ανεβαινει , οι τιμες μειωνονται για να τον αντιμετωπισουν


Ο παπαρας παει σε οποιον διασπειρει ψευδείς ειδησεις με την ανωνυμια να τον προστατευει
Τωρα αν τελικα ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ Ο ΠΑΠΑΡΑΣ και ο αλλος εχει ΑΠΟΛΥΤΟ ΔΙΚΑΙΟ τοτε πρεπει να πανε να απολυσουν αμεσα τους οικονομικους συμβουλους τους

Τελευταία επεξεργασία από: iLuxus, 12/07/2010 - 20:14


#154   3ftw

3ftw

    iPH Addict

  • 604 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/07/2010 - 19:43

Καλα ρε παιδια δεν το καταλαβαινετε ? ειναι πολυ απλο , η τεχνη της προπαγανδας
α) βαζουν απο ενα παπαρα σε ενα φορουμ να γραφει τιμες πχ εδω 699 ευρω
β) το κοινο τρελαινεται , φωναζει , μιλαει για μποιοταζ , αντιδρα
γ) βγαινουν και δινουν μετα τις κανονικες τιμες πχ 599 ευρω
δ) και η αγορα αντιδρα απολυτα θετικα .....
ΑΣ ΣΗΜΜΕΙΩΘΕΙ ΟΤΙ
α) με την κριση που εχουμε καντε καμια βολτα να δειτε ποσο αγοραζει ο κοσμος και αν αγοραζει πια ...
Αυτο γινεται γιατι
1.- οι περισσοτεροι πια δεν εχουν χρηματα για πεταμα
2.- οι πιστωτικες καρτες σταματησαν να χρησιμοποιουνται απο το 90% της αγοραστικης δυναμης
3.- οσοι εχουν χρηματα , με ολα αυτα που συμβαινουν γυρω τους δεν εχουν αγοραστικη διαθεση και φυλανε τα νωτα τους .....
β) Εσπασε το φραγμα του κινητου για τον ελληνα , ολοι πλεον προσπαθουν ειτε να το κοψουν , ειτε να το κανουν καρτοκινητο

Και επιτελους πρεπει να καταλαβουμε ολοι αυτο .... οταν ο πληθωρισμος ανεβαινει , οι τιμες μειωνονται για να τον αντιμετωπισουν


πολυ σοφο...οπως και οταν πουλας κατι βαζεις παραπανω τιμη για να την ριξεις εκει που θες..(βλεπε ακομα και ενα μεταχειρισμενο iphone)
εγω δεν πιστευω μεχρι να δω...

#155   n4speed

n4speed

    iPH User

  • 143 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/07/2010 - 19:43

Εγώ πιστεύω θα γίνει το εξής ! Θα το φέρουν σε αυτήν την τιμή που λέει το παλικάρι και μετά όταν από τις προπαραγγελίες θα δουν να ακυρώνονται το 97% ( και θα γίνει) τότε σε κάνα μήνα θα πέσει η τιμή.

Έτσι είχε γίνει και με το HD2 που πήρε ένα φιλαράκι! Το πήρε μόλις βγήκε σχεδόν 700-800 ευρώ και μετά απο λίγο καιρό πήγε στα 600 και τώρα στα 500.

Με αυτές τις τιμές θα τους μείνουν στο μαγαζί. Μόνο στο φορουμ δείτε πόσοι αλλάξαν γνώμη. Εγώ που έχω τα χρήματα , δεν θα το πάρω σε αυτή την τιμή παρόλο που πούλησα το 3gs. Θα περιμένω να πέσει ή αλλιώς από έξω.

#156   moviemaker

moviemaker

    -

  • 1.078 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/07/2010 - 19:50

Καλα ρε παιδια δεν το καταλαβαινετε ? ειναι πολυ απλο , η τεχνη της προπαγανδας
α) βαζουν απο ενα παπαρα σε ενα φορουμ να γραφει τιμες πχ εδω 699 ευρω
β) το κοινο τρελαινεται , φωναζει , μιλαει για μποιοταζ , αντιδρα
γ) βγαινουν και δινουν μετα τις κανονικες τιμες πχ 599 ευρω
δ) και η αγορα αντιδρα απολυτα θετικα ..... η εστω παιρνει μια ωθηση
ΑΣ ΣΗΜΜΕΙΩΘΕΙ ΟΤΙ
α) με την κριση που εχουμε καντε καμια βολτα να δειτε ποσο αγοραζει ο κοσμος και αν αγοραζει πια ...
Αυτο γινεται γιατι
1.- οι περισσοτεροι πια δεν εχουν χρηματα για πεταμα
2.- οι πιστωτικες καρτες σταματησαν να χρησιμοποιουνται απο το 90% της αγοραστικης δυναμης
3.- οσοι εχουν χρηματα , με ολα αυτα που συμβαινουν γυρω τους δεν εχουν αγοραστικη διαθεση και φυλανε τα νωτα τους .....
β) Εσπασε το φραγμα του κινητου για τον ελληνα , ολοι πλεον προσπαθουν ειτε να το κοψουν , ειτε να το κανουν καρτοκινητο

Και επιτελους πρεπει να καταλαβουμε ολοι αυτο .... οταν ο πληθωρισμος ανεβαινει , οι τιμες μειωνονται για να τον αντιμετωπισουν


Ο παπαρας παει σε οποιον διασπειρει ψειδεις ειδησεις με την ανωνυμια να τον προστατευει
Τωρα αν τελικα ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ Ο ΠΑΠΑΡΑΣ και ο αλλος εχει ΑΠΟΛΥΤΟ ΔΙΚΑΙΟ τοτε πρεπει να πανε να απολυσουν αμεσα τους οικονομικους συμβουλους τους

Σωστά σε δυο σημεία μόνο διαφωνώ αν κάνουμε διάλογο εδώ. ότι 1) η αγορά δεν χρειαζόταν παπάρες γιατί οι παπάρες είμαστε εμείς και θα τρέξουμε να το πάρουμε και άλλο ένα ότι η αγορά θα ανταποκριθεί θετικά παγκόσμιος (έχει ανταποκριθεί ήδη) άρα δεν χρειαζόταν παπάρες τα έχει φροντίσει όλα η apple.άντε και άλλο ένα ας έχουμε λίγο υπομονή και όχι διάθεση για κριτική και χαρακτηρισμούς . εγώ σε ότι με αφορά ζητησα κ ξαναζητάω συγνώμη.

Τελευταία επεξεργασία από: moviemaker, 12/07/2010 - 19:53


#157   tasgr86

tasgr86

    iPH Enthousiast

  • 378 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/07/2010 - 19:54

Εγώ πιστεύω θα γίνει το εξής ! Θα το φέρουν σε αυτήν την τιμή που λέει το παλικάρι και μετά όταν από τις προπαραγγελίες θα δουν να ακυρώνονται το 97% ( και θα γίνει) τότε σε κάνα μήνα θα πέσει η τιμή.

Έτσι είχε γίνει και με το HD2 που πήρε ένα φιλαράκι! Το πήρε μόλις βγήκε σχεδόν 700-800 ευρώ και μετά απο λίγο καιρό πήγε στα 600 και τώρα στα 500.

Με αυτές τις τιμές θα τους μείνουν στο μαγαζί. Μόνο στο φορουμ δείτε πόσοι αλλάξαν γνώμη. Εγώ που έχω τα χρήματα , δεν θα το πάρω σε αυτή την τιμή παρόλο που πούλησα το 3gs. Θα περιμένω να πέσει ή αλλιώς από έξω.

Αν βγει στα 700 Ευρώ το 16GB και ακυρωθεί το 97 % των προπαραγγελειών θα κάτσω να με γ@μήσε!ς .

#158   domal

domal

    iPH newbie

  • 64 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 12/07/2010 - 19:59

Αν βγει στα 700 Ευρώ το 16GB και ακυρωθεί το 97 % των προπαραγγελειών θα κάτσω να με γ@μήσε!ς .

κατσε απο τωρα.....

Οσο για το papara τεχνικος - χιομοριστικος ορος , δεν εχω διαθεση να προσβαλω κανενα
Τωρα το αν εμεις ειμαστε παπαρες ,,, σιγουρα τοσα χρονια αυτο δειχνουν ....

#159   tasgr86

tasgr86

    iPH Enthousiast

  • 378 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/07/2010 - 20:04

κατσε απο τωρα.....

Οσο για το papara τεχνικος - χιομοριστικος ορος , δεν εχω διαθεση να προσβαλω κανενα
Τωρα το αν εμεις ειμαστε παπαρες ,,, σιγουρα τοσα χρονια αυτο δειχνουν ....


Η μόνη περίπτωση να ακυρωθεί το 97 % των προπαραγγελειών είναι να κάνει περισσότερα απο 1000 ευρώ το 16αρι
Αυτό εδώ τα λέει όλα : http://www.skroutz.g...one-4-32GB.html

Τελευταία επεξεργασία από: tasgr86, 12/07/2010 - 20:05


#160   domal

domal

    iPH newbie

  • 64 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 12/07/2010 - 20:05

απο αυτα που γραφεις η δεν εχεις επαφη με την πραγματικοτητα , η κανεις πλακα για να περασεις την ωρα σου .... σε καθε περιπτωση η ιστορια θα δειξει

#161   lagoudakis

lagoudakis

    iPH Member

  • 236 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 12/07/2010 - 20:08

σκυλεεεεεεεεεε:Ρ εγώ τα πούλησα και τα 2 για να τσοντάρο στην μηχανή:Ρ πιο πολυ την χρησημοποιο αυτήν παρά τα Iphone:P θα περιμένουμε ...και στο κάτω κάτω αφού αυτοί μας ξεσκίζουν....θα πάρω απο αγορά άλης χώρας, και ας τα κρατήσουν αμανάτι και στα 1000 ευρώ οι δικοί μας:Ρ κλέβουν στις συνδέσεις κλέβουν σε τιμές κλέβουν σε όλλα:Ρ ουστ:Ρ:Ρ:Ρ:Ρ

γενικα πολλοι κλεβουν παντου σε αυτη την χωρα,συμφωνεις;

Τελευταία επεξεργασία από: lagoudakis, 12/07/2010 - 20:09


#162   ApoelAndreas

ApoelAndreas

    iPH Enthousiast

  • 469 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/07/2010 - 20:11

Αν βγει στα 700 Ευρώ το 16GB και ακυρωθεί το 97 % των προπαραγγελειών θα κάτσω να με γ@μήσε!ς .



κατσε απο τωρα.....

Οσο για το papara τεχνικος - χιομοριστικος ορος , δεν εχω διαθεση να προσβαλω κανενα
Τωρα το αν εμεις ειμαστε παπαρες ,,, σιγουρα τοσα χρονια αυτο δειχνουν ....


Αχαχαχαχαχα :lol: Παντως εγω δεν θα αγορασει το iPhone 4 αν το 16αρι στοιχιζει 700 ευρω, σε καμια απολυτως περιπτωση.. Περσι, οταν βγηκε το 3GS, η Ελλαδα μαζι με Βελγιο(αν δεν κανω λαθος) ειχε τις πιο χαμηλες τιμες, και μαλιστα το iPhone ηταν ξεκλειδωτο.. Πριν βγει επισημα, υπηρχαν μερικα sites/καταστηματα που αντι να το πουλανε στην κανονικη του τιμη, εβαζαν 200-300 ευρω πανω.. Πολλοι ελεγαν οτι οι τιμες θα ειναι οπως της Ιταλιας, 619 ευρω το 16αρι αν δεν κανω λαθος. Τελικα βγηκε στα 569 ή 579, δεν θυμαμαι. Βλεπουμε στις υπολοιπες χωρες, το iPhone 4 16αρι στοιχιζει γυρω στα 600 ευρω και λιγο περισσοτερο. Πως τωρα θα βγει στην Ελλαδα, και απο 569-579 που ηταν περσι το 16αρι, ξαφνικα θα στοιχιζει 699. Ξαφνικα η κριση χαθηκε και οι τιμες πανε πανω?? Και απ'οτι ηξερα μεχρι τωρα, οταν η Apple αναβαθμιζει ενα προιον, η τιμες ειναι πολυ παρομοιες με τις προηγουμενες. Οταν αναβαθμιστηκε το iMac ή το Macbook Pro, γιατι οι τιμες δεν ειχαν μεγαλη αυξηση απο τις προηγουμενες?

Προσωπικη που αποψη, οπως και περσι, ετσι και φετος, μια χαρα θα ειναι η τιμη του iPhone 4.. Περσι ελεγαν 619 και βγηκε 569-579, 40-50 ευρω πιο κατω δηλαδη. 8)

#163   tasgr86

tasgr86

    iPH Enthousiast

  • 378 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/07/2010 - 20:12

Όχι δεν κάνω καθόλου πλάκα ,και ξέρω πολύ καλά τι γίνεται.Το οτι υπάρχουν αρκετά e-shop που πωλούν το 4 32gb στα 1200 Ευρώ τα λέει όλα.Και δεν υπάρχει περίπτωση να μην τα έχουν αγοράσει κάποιοι.
Αν η τιμή του όντως είναι στα 700 ευρώ σίγουρα θα μειωθεί η ζήτηση αλλά στην ΔΕΝ υπάρχει περίπτωση να ακυρωθεί το 97 % των προπαραγγελειών.Το πολύ πολύ να μην δούμε την έλλειψή συσκευών στην αγορά που είχαμε πέρσι .

#164   Raider

Raider

    iPH newbie

  • 84 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 12/07/2010 - 20:23

Εγώ βασικά έχω τα χρήματα (800-900 Ευρώ που τα μάζευα από πέρσι ,από γιορτές ,γενέθλια κ.ά.)...
Αλλά δεν βρίσκω τον λόγο να πληρώσω 100 Ευρώ παραπάνω για μια συσκευή που δεν αξιζει τόσα.
E-Bay σου έρχομαι...



Και θα τρεξεις κατευθειαν εσυ στο e-bay!!!!

#165   .Username.

.Username.

    iPH Member

  • 340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/07/2010 - 20:24

Ναι Μάνο....Ναι! :rolleyes:

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 4

0 μέλη, 4 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες