Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

καταγγελια για εξαπατηση απο χρηστη του iphonehellas


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
22 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   sairon

sairon

    iPH newbie

  • 1 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/07/2010 - 09:03

παιδεια καλημερα καταρχην δεν ξερω αν ειναι στο σωστο μερος να το στειλο αυτο αλλα θα ηθελα να ρωτησω τι μπορω να κανω για καποιον "κυριο" απο εδω μεσα που καταφερε να μου φαει λεφτα για 2 iphone 3gs που εχω κανει αγορα μεσω του forum και την πληρωμη την εκανα με paypal... εχω που του στελνω μυνηματα 2 εβδομαδες τωρα ουτε φωνη ουτε ακροαση.....καλο ειναι λοιπον να ειδοποιησω και εσας να μην κανετε καμια συναλλαγη μαζι του..για αρχη το nick name toy einai wissman και ειναι απο κυπρο τωρα δεν ξερω αν μπορω να διμοσιευσω τα πρωσοπικα του στοιχεια οποτε προσοχη με τον κυριο αυτο μου εχει φαει αρκετο χρημααααα...και δεν προκειται να τον αφησω σε ησυχια μεχρι να παρω τα χρηματα μου πισω το λαμογιο

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   Jason13

Jason13

    iPH Contributor

  • 986 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/07/2010 - 09:08

Πάντα Χερι με Χερι συναλλαγή.

Τελευταία επεξεργασία από: thanasis, 21/07/2010 - 09:14
Διαγραφή ακατάληλου περιεχομένου.


#3   thanasis

thanasis

    iPH Guru

  • 9.488 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 21/07/2010 - 09:09

Εφόσον μιλάμε για paypal μπορείς(δεν θυμάμαι όμως μέχρι πότε είναι αυτό)να ενεργήσεις μεσώ του paypal μέσω μιας συγκεκριμένης διαδικασίας..Από εκεί και πέρα μπορείς(μπορείς να απευθυνθείς στην Δίωξη Ηλεκτρονικού Εγκλήματος ...



Θα παρακαλέσω να περιοριστείτε στην αρχική δημοσίευση και όχι σε άσχετα πράγματα.

Τελευταία επεξεργασία από: thanasis, 21/07/2010 - 09:10

ezgif_com_crop_2.gif


#4   johnanad

johnanad

    iPH Addict

  • 870 μηνύματα
  • Twitter:@johnanad
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:johnanad

Δημοσίευση 21/07/2010 - 09:18

παιδεια καλημερα καταρχην δεν ξερω αν ειναι στο σωστο μερος να το στειλο αυτο αλλα θα ηθελα να ρωτησω τι μπορω να κανω για καποιον "κυριο" απο εδω μεσα που καταφερε να μου φαει λεφτα για 2 iphone 3gs που εχω κανει αγορα μεσω του forum και την πληρωμη την εκανα με paypal... εχω που του στελνω μυνηματα 2 εβδομαδες τωρα ουτε φωνη ουτε ακροαση.....καλο ειναι λοιπον να ειδοποιησω και εσας να μην κανετε καμια συναλλαγη μαζι του..για αρχη το nick name toy einai wissman και ειναι απο κυπρο τωρα δεν ξερω αν μπορω να διμοσιευσω τα πρωσοπικα του στοιχεια οποτε προσοχη με τον κυριο αυτο μου εχει φαει αρκετο χρημααααα...και δεν προκειται να τον αφησω σε ησυχια μεχρι να παρω τα χρηματα μου πισω το λαμογιο

εξηγησε μας αν βεβαια θελεις τι εγινε πως καταφερε να σου φαει τα λεφτα?του εστειλες τα χρηματα και δεν σου εστειλε τα iphones?

#5   sairon

sairon

    iPH newbie

  • 1 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/07/2010 - 09:20

τα εχω κανει ηδη αυτα..ξερω αρκετα για αυτον ονομα τηλ διευθηνση..μεχρι και τηλ απτο τηλεφωνο της μανας του με πηρε που να φανταστω ???

#6   sairon

sairon

    iPH newbie

  • 1 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/07/2010 - 09:30

παιδεια αυτος ειναι κυπρο ειχε βαλλει αγγελια για ενα τηλ..του εστειλα πμ και συμφωνησαμε..ειπε να τον πληρωσω με paypal kai το εκανα μολις μου εστειλε το tracking number για κακη μου τυχη ηταν σαββατο οποτε μου ειπε οτι απο δευτερα θα υσχειε ο αριθμος και τον πιστεψα..την δευτερα που λετε τη ανακαλυψα??οτι δεν υσχιε ο αριθμος οποτε του κανω μπλογκ τα λεφτα..περνω και τηλ στο ταχυδρομειο της κυπρου οποτε μου λενε οτι ο αριθμος αυτος δεν υπαρχει...με παιρνει ο φιλος ενω τον ειχα ειδοποιησει και πηγε και αυτος στο ταχυδρομειο και φωναζε οτι εστειλε το τηλ κ.τ.λ και υποτιθεται οτι εκανε και τα χαρτια για την ασφαλεια....οποτε εγω ξεμπλοκαρα τα λευτα γιατι μου φανηκε οκ...και πηρα και ενα δευτερο τηλ απο αυτον για ενα φιλο απο εδωω παλι με paypall..απο εκεινη την ημερα λοιπον οyτε τηλεφωνα σηκωνει ουτε μου απανταει στα μυνηματα...ουτε στα πμ που του στελνω εδω..και διαγραφει τα μυνηματα που του αφηνω στο προφl του..οποτε πιστευω οτι εκανα πια αρκετη υπομονη..και ειναι καιρος να τον κραξω και εδωμεσα και κυριως για να μην την πατησουνε και αλλοιαπο αυτο το λαμογιο

#7   tasgr86

tasgr86

    iPH Enthousiast

  • 378 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/07/2010 - 10:14

Ηθελα και εγω να αγορασω απο αυτον ,αλλα μολις ακουσα για κυπρο ,αντικαταβολες,και paypal ,ειπα αστο.ΜΟΝΟ χερι με χερι

#8   vasilakis13

vasilakis13

    iPH Member

  • 277 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:mbp 13'', imac 24''

Δημοσίευση 21/07/2010 - 10:30

Μέσω paypal μπορεις να το κάνεις..

#9   kdelios

kdelios

    iPH Elite Poster

  • 3.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 21/07/2010 - 10:43

Έκανε join στις 17 Ιουνίου, κάνει 1 post/μέρα για να δείξει ενεργός, βάζει 4 αγγελίες μέσα σε 10 μέρες για σφραγισμένα iPhones σε εξευτελιστικές τιμές.
Δλδ τι άλλο θέλετε για να δείτε ότι βρωμάει το πράγμα??? Έλεος

#10   PoluxGreece

PoluxGreece

    iPH Elite Poster

  • 3.100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 21/07/2010 - 10:47

sairon σβήσε τα πμ σου να σου στείλω κάτι

#11   SolidSnake

SolidSnake

    iPH Contributor

  • 1.586 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/07/2010 - 11:36

Άνοιξε ένα dispute στο paypal για να πάρεις τα λευτά σου πίσω.

#12   morpheusgr

morpheusgr

    iPH Honoured Member

  • 1.427 μηνύματα
  • Twitter:@morpheusgr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 21/07/2010 - 11:43

Μεσω του paypal μπορεις μεσα σε 30 η 40 ημερες (δε θυμαμαι καλα ποιο απο τα δυο) να δηλωσεις οτι εχει γινει απατη και να ακυρωσεις τη συναλαγη. Ετσι περνεις τα χρηματα σου πισω.

Just like underwear, passwords should be changed often...


#13   Jason13

Jason13

    iPH Contributor

  • 986 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/07/2010 - 15:32

Δεν εισαι ο μονος!!! δες εδω

Ο wissman κατασκοπευει :P δες εδω 36 λεπτα πριν τελευταια συνδεση..

Τελευταία επεξεργασία από: Jason13, 21/07/2010 - 15:37


#14   Smaug

Smaug

    iPH Contributor

  • 1.771 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:smaug.gr

Δημοσίευση 21/07/2010 - 15:39

Στο paypal μπορείς να πάρεις τα λεφτά σου πίσω. Κάνε αυτό που σου είπε ο Solidsnake, οι άνθρωποι είναι πολύ συνεργάσιμοι.

#15   sairon

sairon

    iPH newbie

  • 1 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/07/2010 - 16:24

στα @@ που κατασκοπευει του ειχα πει οτι θα το κανω...και nickname να αλαξει αν σας πει απο κυπρο στειλτε μου ενα πμ να σας πω το ονομα..η μπορω να το στειλω εδω να το δουν ολοι????????

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες