Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Καταγγελια για μελος του forum


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
9 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   hyper

hyper

    iPH Member

  • 316 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/07/2010 - 15:28

καλημερα σας.Την παρασκευη 16/7/2010 μιλωντας μεσω forum με το μελος wissman συμφωνησαμε να μου πουλησει ενα i phone 3gs 32g black στην τιμη των 380 ευρω.Μετα απο τηλεφωνικη επικοινωνια και ανταλλαγη στοιχειων πηγα στις 17:30 την ιδια ημερα και του κατεθεσα 350 μεσω western union + 27 ευρω εξοδα αποστολης στο ονομα του.Μου ειχε στειλει ηδη ο Κυριος wissman την αποδειξη αγορας του κινητου μεσω email,η οποια τελικως ηταν πλαστη οπως επιβεβεωνεται απο το καταστημα stephanis στην κυπρο
και επισης μου εστειλε ενα tracking number δεματος απο καταστημα DHL κυπρου οπως μου ειπε ο ιδιος
το οποιο tracking number telika δεν εχει σχεση με dhl αλλα ειναι αριθμος απο ΕΛΤΑ ο οποιος δεν βρισκεται πουθενα.Το καταστημα STEPHANIS απο μερους του εχει ειδοποιηση την αστυνομια για απατη.Εγω θα κανω μυνηση στον Κυριο wissman για απατη και κλεψια.Θα παρακαλεσω τους διαχειριστες του forum εαν μπορεουν να ειδοποιησουν τον Κυριο διοτι δεν σηκωνει το κινητο του.Ολα αυτα που ανεφερα εχω αποδειξεις και εχω κρατησει ολα τα στοιχεια για την αστυνομια .Ευχαριστω και πιστευω πως ολα μπορουν να λυθουν πολυ ευκολα απο μερους του εαν μου επιστρεψει τα χρηματα πισω

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   Jason13

Jason13

    iPH Contributor

  • 986 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/07/2010 - 15:32

Δεν εισαι ο μονος!!! δες εδω

Ο wissman κατασκοπευει :P δες εδω 36 λεπτα πριν τελευταια συνδεση..

Τελευταία επεξεργασία από: Jason13, 21/07/2010 - 15:36


#3   kws25mi

kws25mi

    iPH Member

  • 262 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 21/07/2010 - 15:32

πωπω ρε φιλε μου εμπλεξες.....κριμα....το μονο που μπορω να σου πω...καλα ξεμπερδεματα..και την επομενη φορα ΜΟΝΟ αντικαταβολη.....κριμα που υπαρχουν τετοια ατομα και εδω...

#4   tasgr86

tasgr86

    iPH Enthousiast

  • 378 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/07/2010 - 15:32

Νομίζω δεν είσαι ο μόνος.Υπάρχει και αλλο topic γι τον συγκεκριμένο χρήστη.

#5   Smaug

Smaug

    iPH Contributor

  • 1.771 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:smaug.gr

Δημοσίευση 21/07/2010 - 15:41

Η Dhl πάντως συνεργάζεται με τα ΕΛΤΑ, δέμα που πήρα πρόσφατα από τη Γερμανία ενώ στάλθηκε με dhl το παρέλαβα από το τοπικό μου κατάστημα.

Γενικότερα Western union πάντως αποφεύγετε ρε παιδιά, το 90% των απατών στο διαδίκτυο είναι μέσω αυτής της εταιρίας.

#6   kws25mi

kws25mi

    iPH Member

  • 262 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 21/07/2010 - 15:44

Δεν ξερω κατα ποσο ειναι εφικτο ή νομιμο,αλλα οι διαχειριστες πιστευω οτι μπορουν να βοηθησουν πολυ στον εντοπισμο του "κυριου" . επικοινωνησε μαζι τους,σιγουρα παντως αν ζητηθει απο εισαγγελεα μπορει να γινει ανετα,αλλα.....θα παει μεχρι εκει????

#7   thanasis

thanasis

    iPH Guru

  • 9.488 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 21/07/2010 - 16:00

Η Dhl πάντως συνεργάζεται με τα ΕΛΤΑ, δέμα που πήρα πρόσφατα από τη Γερμανία ενώ στάλθηκε με dhl το παρέλαβα από το τοπικό μου κατάστημα.


Αυτό που λέει ο Smaug ισχύει μιας και και η Γερμανία ΔΕΝ έχει κρατικό ταχυδρομείο..Δλδ όταν παραγγέλλεται κάτι απο γερμάνια το δέμα μπορεί να λέει DHL άλλα σε εσάς θα ερθει με ΕΛΤΑ couier..Είναι μια συμφωνία που έχει κάνει η Γερμανια με την DHL.

ezgif_com_crop_2.gif


#8   SolidSnake

SolidSnake

    iPH Contributor

  • 1.586 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/07/2010 - 18:49

Μακρύ από western union, έτσι θα την πάθαινα κ εγώ με το iphone 2G

#9   lagoudakis

lagoudakis

    iPH Member

  • 236 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 21/07/2010 - 21:32

πωπω ρε φιλε μου εμπλεξες.....κριμα....το μονο που μπορω να σου πω...καλα ξεμπερδεματα..και την επομενη φορα ΜΟΝΟ αντικαταβολη.....κριμα που υπαρχουν τετοια ατομα και εδω...

και με την αντικαταβολη δεν εισαι σιγουρος,ανοιγεις το κουτι και σου εχει μεσα λουκουμια,εκτος αν μπει ορος να γινει ελεγχος της συσκευης και μετα να πληρωσεις τον κουριερ ;)

#10   moviemaker

moviemaker

    -

  • 1.078 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/07/2010 - 23:02

Με την ευκαιρία θέλω να πω το εξής καλύτερα να πληρώνουμε 20 ευρώ παραπάνω σε ενα κινητό που εχει εγγυήσεις,που η συναλλαγή θα γίνει χερι χερι γιατί το δόλωμα ολου αυτού του πράγματος ειναι η τιμή.και πραγματικά κατω απο προϋποθέσεις μπορουμε να την πατήσουμε ολοι. Τα παιδια εδω δεν μπορούν να κανουν και πολλα έκαναν την πολυ σωστη κινηση να εχουν τους κανονες μόνιμα αναρτημένους.Και μια καλη εγγυηση ειναι να ζηταμε ΣΤΑΘΕΡΟ τηλεφωνο.Τωρα ο τυπος εχει αλλαξει nickname αλλα θα επανέλθει. Λοιπόν προσοχή..Εγω ετοιμάζομαι να αγοράσω τηλέφωνο ενδιαφέρομαι (παρεμπιπτόντως)για λευκο 3Gs αν ειναι αντικαταβολή θα παρακαλέσω το παιδί να γράφει πανω οτι μπορεί να ανοιχτεί να τσεκαριστεί.ειναι κ αυτο μια λυση.οχι η απόλυτη απλα μια λυση..




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες