Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Unlock/Jailbreak 3GS iOS 4.0 AT&T με την sim από Αμερική


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
23 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   justSteve

justSteve

    iPH newbie

  • 13 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 22/07/2010 - 02:03

Καλα, ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια, αλλα δεν παλεύομαι.. Όχι δεν έχει το ασημι S. Κοίτα το πήρα οικονομικά για 3GS και κλειδωμένο. (το προτίμησα κλειδωμένο γιατί δεν θα το προτιμούσαν πολλοι=λιγότερα bids..). και δεν θα είχα πρόβλημα να περιμένω μέχρι να βγει καποιο unlock. Δεν είμαι gadgetakias, μπορώ να κάνω κ με το παλιο μου κινητό :) Αλλά όχι να μου πουλήσει μία κοπέλα 3g για 3gs. Θα προσπαθήσω να παρω τα λεφτά μου πίσω... Και να κοιτάξω για κάποιο που δεν έχει αναβαθμιστεί στην 4.0

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   macmaniac82

macmaniac82

    iPH Contributor

  • 1.164 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/07/2010 - 02:07

δεν υπαρχει καποιο 'S' απλα τα γραμματα πισω που γραφουν την χωρητικοτητα και τα υπολοιπα ειναι ασημενια αλλιως στο 3G ειναι αχνα..επισης στην καμερα αμα πας εχει επιλογη video?παντως αν ειναι 3G γινεται να κανεις και unlock και jailbreak και να το χρησιμοποιεις κανονικα..αλλα σιγουρεψου πρωτα οτι ειναι 3G απο αυτα που σου ειπα..

#18   justSteve

justSteve

    iPH newbie

  • 13 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 22/07/2010 - 02:13

Δεν μπορω να δώ τις εφαρμογές, γιατί είναι σε restore mode (ακολουθώντας τον οδηγό). Μπορώ να το ξυπνήσω, χωρίς να κάνω restore & update από το itunes? Δεν θα το πειράξει αυτό, αν τελικά το κρατήσω κ θέλω να το ξελειδώσω?
ΝΑ πατήσω restore & update στο itunes? Για να είμαι σίγουρος. Τα γράμματα είναι όλα το ίδιο χρώμα..
Έχω δεί εικόνες. Θυμάμαι ότι το 3gs έχει ένα S ασημί σε πλαίσιο. αλλα δεν το βρίσκω lol.

Τελευταία επεξεργασία από: justSteve, 22/07/2010 - 02:15


#19   justSteve

justSteve

    iPH newbie

  • 13 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 22/07/2010 - 02:32

Λοιπόν, λίγο που κοίταξα πρέπει να έιναι το 3GS, γιατι είναι 32GB και δεν βρήκα τέτοια έκδοση iphone 3G. Τώρα με ενδιαφέρει πιο πολύ να είναι το 3gs παρά να δουλεύει:P
Όπότε δοκιμάζω να κάνω restore από το itunes.

#20   justSteve

justSteve

    iPH newbie

  • 13 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 22/07/2010 - 11:21

Καλημέρα,
είναι 3gs :P
Αυτό θα με βοηθήσει? Έχω πρόσβαση σε mac (hackintosh):
http://www.macstorie...atibility-list/

Τελευταία επεξεργασία από: justSteve, 22/07/2010 - 11:22


#21   macmaniac82

macmaniac82

    iPH Contributor

  • 1.164 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/07/2010 - 11:24

Nαι το ειδα οτι τελικα ειναι 3GS το μονο που μπορεις να κανεις εφοσον δεν εχει κρατημενα τα shsh ειναι να του περασεις την 4.0.1 και να περιμενεις για jailbreak..unlock υπαρχει για την 4.0.1 αλλα προϋποθετει jailbreak πρωτα που σε 3GS δεν υπαρχει καποιο tool ακομα

#22   justSteve

justSteve

    iPH newbie

  • 13 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 22/07/2010 - 11:36

Έγινε.
Θύμισέ μου να σε κεράσω ένα καφέ αν περάσεις απο Ηράκλειο/Θεσσαλονικη :)

#23   macmaniac82

macmaniac82

    iPH Contributor

  • 1.164 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/07/2010 - 11:47

Eυχαριστω Steve να σαι καλα..δεν ειναι αναγκη..γιατι σε ταλαιπωρησα χωρις τελικα να βρουμε ακρη,τουλαχιστον εξαντλησες καθε ενδεχομενο και ξερεις πως εχει η κατασταση
Επισης εισαι τυχερος που εχεις την καρτα της AT&T ωστε να μπορεις να το ενεργοποιεις στα restore

#24   justSteve

justSteve

    iPH newbie

  • 13 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 05/08/2010 - 10:25

Κι όμως.. Έμαθα αρκετά.. Και να που βγήκε το jailbreakme και τώρα είμαι οκ! Οπότε η πρόταση για καφέ ισχύει :)




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες