Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iPhone 4 Arrives in 17 More Countries This Friday


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
70 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   MacDimitris

MacDimitris

    iPH Contributor

  • 1.278 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:MacDimitris

Δημοσίευση 26/07/2010 - 17:34

Παιδιά όσο για την κεραία δεν έχουμε πρόβλημα διότι οι πάροχοι δουλεύουν σε ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΕΣ ΣΥΧΝΟΤΗΤΕΣ από αυτές της Αμερικής!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   Smaug

Smaug

    iPH Contributor

  • 1.771 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:smaug.gr

Δημοσίευση 26/07/2010 - 17:45

Αν μπορείτε μην γράφετε ότι σας κατέβει στο κεφάλι επειδή έτσι νομίζετε. Αν έχετε στοιχεία για αυτά που λέτε να τα παρατίθετε και να μην πετάτε στον αέρα πράγματα, ιδιαίτερα όταν ο CEO μιας εταιρίας παραδέχεται επίσημα ότι υπάρχει πρόβλημα (έστω και σε συγκεκριμένου αριθμού συσκευές). Τhx.

Όσο για τα διαφορετικά Hz και τα λοιπά εντάξει είπαμε. Ή γειώνεις την κεραία ή όχι, δεν την γειώνεις για συγκεκριμένες συχνότητες. Ήμαρτον, μην παραπληροφορείτε τον κόσμο.

Τελευταία επεξεργασία από: Smaug, 26/07/2010 - 17:47


#33   xrisis

xrisis

    iPH Member

  • 292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 26/07/2010 - 17:47

ρε παιδεια σαββατο παω ιταλια..ακριβο δεν ειναι?? 659 το 16άρι?? στην αγγλια ειναι 499 αγγλικεσ δηλαδη 610 ευρο

#34   Smaug

Smaug

    iPH Contributor

  • 1.771 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:smaug.gr

Δημοσίευση 26/07/2010 - 17:50

Tιμή Ιταλίας:

659 το 16άρι

779 το 32αρι


και 539 το 3GS 8άρι

http://www.ispazio.n...content=Twitter


Μόλις 220€ κάτω απο το macbook. Πραγματική ευκαιρία...Μάλλον το 4 θα είναι το πρώτο τηλέφωνο της Apple που δεν θα πάρω, είχαμε τους ηθικούς λόγους, το να μην μας περνάει και για μλκς η εταιρία και τώρα μάλλον μπήκε η ταφόπλακα.

ΥΓ. Μάλλον επιβεβαιώνεται όπως όλα δείχνουν και ο ημιεπίσημος/επίσημος/ανεπίσημος/άσημος και εγώ δεν ξέρω τι άλλο. Κρίμαςςς :(

Τελευταία επεξεργασία από: Smaug, 26/07/2010 - 17:52


#35   iLuxus

iLuxus

    iPH Hero

  • 5.344 μηνύματα
  • Twitter:@iLuxus
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:apw_Ultra

Δημοσίευση 26/07/2010 - 17:55

παιδιά, χωρίς να είμαι σίγουρος, το τηλέφωνο θα διατίθεται με διετές συμβόλαιο. Γερμανία, Λουξεμβούργο και Γαλλία πωλείται μονο έτσι αλλα για Ιταλία δεν ξέρω.

Γαλλία πωλείται ξεκλείδωτο, και φυσικά χωρίς συμβόλαιο. (από Apple Store)

∼ Να είσαι ο εαυτός σου, όλοι οι άλλοι ρόλοι είναι πιασμένοι ∼


#36   dederos

dederos

    iPH newbie

  • 65 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/07/2010 - 18:02

βρε παιδια μια ερωτηση: πως διαμορφωνεται η τιμη του κινητου σε καθε χωρα??

#37   Smaug

Smaug

    iPH Contributor

  • 1.771 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:smaug.gr

Δημοσίευση 26/07/2010 - 18:05

Όπως διαμορφώνονται σε όλο το κόσμο, ο κατασκευαστής ορίζει μια τιμή, υπάρχει ένα μικρό κέρδος αν υπάρχει μεταπωλητής (στην Ελλάδα δεν νομίζω να τολμήσουν να βάλουν πάνω απο 20άρι κέρδος) προσθέτεις και το Φ.Π.Α. και voila.

#38   dederos

dederos

    iPH newbie

  • 65 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/07/2010 - 18:10

οκ σε ευχαριστω φιλε!!αλλα νομιζω οι τιμες σε καθε χωρα διαφερουν δλδ γινεται πλιατσικο!

#39   panosru

panosru

    iPH newbie

  • 87 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/07/2010 - 18:10

Αν μπορείτε μην γράφετε ότι σας κατέβει στο κεφάλι επειδή έτσι νομίζετε. Αν έχετε στοιχεία για αυτά που λέτε να τα παρατίθετε και να μην πετάτε στον αέρα πράγματα, ιδιαίτερα όταν ο CEO μιας εταιρίας παραδέχεται επίσημα ότι υπάρχει πρόβλημα (έστω και σε συγκεκριμένου αριθμού συσκευές). Τhx.

Όσο για τα διαφορετικά Hz και τα λοιπά εντάξει είπαμε. Ή γειώνεις την κεραία ή όχι, δεν την γειώνεις για συγκεκριμένες συχνότητες. Ήμαρτον, μην παραπληροφορείτε τον κόσμο.


Δοκιμασμένο το iPhone 4 στην Ελλάδα συγκεκριμένα στην Θεσσαλονίκη λειτουργεί άψογα, επίσης μην μπερδεύεσαι με το γεγονός ότι ο Steve παραδέχτηκε το πρόβλημα, ναι το παραδέχτηκε με την διαφορά ότι δεν είναι ένα νέο πρόβλημα αλλά είναι ένα πρόβλημα που υπάρχει χρόνια τώρα και δεν υπάρχει μόνο στο iPhone 4 αλλά και σε όλες τις smartphone συσκευές. Εγώ προσωπικά με iPhone 3G / 3GS / 4 δεν είδα κανένα πρόβλημα στην Θεσσαλονίκη.

#40   Smaug

Smaug

    iPH Contributor

  • 1.771 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:smaug.gr

Δημοσίευση 26/07/2010 - 18:27

Εχώ βαρεθεί ειλικρινά να γράφω συνέχεια για την κεραία του iPhone 4. Eιλικρινά βαρέθηκα, πείτε ότι θέλετε, παραδεχτείτε ότι νομίζετε και σχολιάστε όπως νομίζετε το γεγονός ότι δίνουν free bumpers. Είδα και το παιδί από το maclife.gr που έκανε το review αν το σήμα του ήταν καμπάνα. Κουράστηκα.

Τελευταία επεξεργασία από: Smaug, 26/07/2010 - 18:30


#41   panosru

panosru

    iPH newbie

  • 87 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/07/2010 - 18:30

:D no problem στο κάτω κάτω από την στιγμή που λειτουργεί για μένα δεν με νοιάζει τι λένε :D

Ωστόσο να επισημάνω πως το πρόβλημα λένε πως παρουσιάζεται μόνο σε περιοχές με χαμηλό σήμα, προσωπικά εκεί που ήμουν η περιοχή είχε αρκετά καλό σήμα οπότε ίσως σε περιοχές με ασθενές σήμα όντως να υπάρχει κάποιο πρόβλημα το οποίο όμως λένε πως λύνεται με το bumper :)

Smaug don't get upset ;)

#42   djmanosv

djmanosv

    iPH Addict

  • 615 μηνύματα
  • Twitter:@m_vogiatzis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini +4G
  • GameCenter:djmanosv

Δημοσίευση 26/07/2010 - 18:37

674 για το 16αρι ειναι οντως αρκετά, αν αναλογιστούμε οτι το 16αρι αυτή τη στιγμή απο vodafone έχει 588 €
Παντως δεν μπορώ να καταλάβω πως οι εταιρείες εδω θα το εχουν τον αυγουστο, μου φαινεται καπως δυσκολο να συμβεί κάτι τέτοιο

Και ειναι λογικό να ερθει τελευταιο στην ελλάδα με βάση του οτι ημασταν ολο το χειμώνα στο προσκήνιο με τα οικονομικά/πολιτικά σκάνδαλα...

Ετυχε να ειμαι ΝΥ πριν 3 μηνες, και η Ελλαδα ηταν στις περισσότερες εφημερίδες σχεδόν καθημερινά ακόμα και πρωτοσέλιδο για τα νεα μετρα και τις κινητοποιήσεις...

Ειναι λογικό μια εταιρία σαν την Apple να δινει προτεραιότητα αλλού.. Και δεν ελπίζω ούτε Αυγουστο να ερθει Ελλαδα.. Οπότε οσοι πιστοι απο Italia

#43   panosru

panosru

    iPH newbie

  • 87 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/07/2010 - 18:39

Εγώ θα χτυπήσω το iPhone 4 32GB από Paris 759€

#44   djmanosv

djmanosv

    iPH Addict

  • 615 μηνύματα
  • Twitter:@m_vogiatzis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini +4G
  • GameCenter:djmanosv

Δημοσίευση 26/07/2010 - 18:39

Εγώ θα χτυπήσω το iPhone 4 32GB από Paris 759€


Συγγνώμη αλλα με αυτά τα λεφτά πέρνεις ipad, ή macbook(μεταχειρισμένο :blush: ) ...

Τελευταία επεξεργασία από: djmanosv, 26/07/2010 - 18:42


#45   panosru

panosru

    iPH newbie

  • 87 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/07/2010 - 18:43

Συγγνώμη αλλα με αυτά τα λεφτά πέρνεις ipad, ή macbook ...


πήρα προχτές macbook pro 17άρι i7 έχω άλλο ένα 17άρι pro late 2008 σπίτι τι να το κάνω το 3ο? :P

Το iPad σαν συσκευή δεν μου αρέσει

το 32άρι το iPhone στην Ιταλία έχει 779€ ενώ Παρίσι έχει 759 δεν είναι και τρομερή διαφορά :D

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες