Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 2 ψήφοι

Νόμιμο το Jailbreak και Unlock του iPhone!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
87 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#61   ZeroCool

ZeroCool

    iPH User

  • 122 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/07/2010 - 09:57

Συμφωνώ απόλυτα! Το RND της κάθε εταιρείας κοστίζει περισσότερο απ' ότι φαντάζεται κανείς, ειδικά όταν έχει να κάνει και με τη φήμη της, αν κάτι δεν πάει καλά... Οπότε, τι λέει; Έλα εδώ παιχταρά Saurik (τυχαίο, δε νομίζω;) ή Dev-Team (τι σημαίνει Dev-Team; Μήπως Development Team από το Reasearch and Development?) και "παίξτε" λίγο με το μαραφετάκι μου, αλλά εγώ δεν φέρω καμία ευθύνη αν πειραματιζόμενοι κάτι δεν πάει καλά (προστατεύω την φήμη μου)! Βάλ'τε και όλα τα πελατάκια μου να θεωρούν ότι κάνουν κατώρθομα με το να έχουν jailbroken συσκευή, δημιουργήστε φανατικούς οπαδούς που θέλουν στο παρεάκι τους να είναι πιο μπροστά από τους άλλους με καλούδια που οι άλλες συσκευές iPhone της παρέας δεν μπορούν να κάνουν, και να εξελίξουμε το θέμα με μικρό κόστος (και σε χρήμα και σε φήμη!)...

Παίξε λίγο και με το marketing που λέει ότι έχουμε δύο στρατόπεδα, τους jailbroken και τους ΟΕΜ, δημιούργησε το λεγόμενο loyalty στο προϊόν μας, δώσε προσδοκίες ότι κάτι που είναι "περιορισμένο" θα απελευθερωθεί (οι κανόνες δημιουργούνται για να καταργούνται, και ποιός είναι αυτός που δεν χαίρεται ότι κάτι παράνομο τον κάνει να περνάει στην "άλλη όχθη" και τον εξιτάρει λίγο), άρα και οι περιορισμοί που έχω ήδη βάλει και με δεσμεύουν τα διάφορα συμβόλαια με εταιρείες όπως η AT&T, χωρίς να έχω κανένα νομικό και οικονομικό κόστος, και έχεις έναν μύθο!

Αυτό επεδίωξε να κάνει η EFF, να καταργήσει τους μύθους! ;) Όλα στην επιφάνεια για την διαφάνεια!

Εγώ το έχω jailbroken το κινητό μου, και θα έχω όλα τα iPhones jailbroken! Και πλέον είμαι πιστός στο προϊόν αυτό, όχι γιατί επέλεξα στρατόπεδο, απλά γιατί η Apple είναι πολλά έτη φωτός μπροστά σε marketing, promo, διαχείριση των εκάστοτε θεμάτων, τεχνολογία σε hardware και software, και γενικά σε οτιδήποτε έχει να κάνει με το Image Making της εταιρείας και των προϊόντων της!



Πολύ σωστά αυτά που λες!! Θα συμφωνήσω μαζί σου και εγώ. ;)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#62   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3.897 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 27/07/2010 - 11:46

μην παιρνεις ορκο φιλε μου....


εαν θελαν πραγματικα οι εταιρειες δεν θα υπηρχε καθολου σπασμενη συσκευη...


το ιδιο εκανε και η nova .. αφησε κοσμο και κοσμακι να βλεπει με ασπρες καρτουλες βαλαν ολοι δορυφορικες κεραιες και τωρα τους κλειδωσε ολους...... :blush: απο αυτους που εβλεπαν τσαμπα ενα 40% πηγε τρεχοντας και εκανε συμβολαιο ... γι'αυτο και οι προσφορες τωρα τελευταια...

ειναι marketing....


εχω φιλους που αγοραζουν κανονικα cd απο μαγαζια original ... υπαρχουν αλλοι που δεν το κανουν ποτε ... και το θεμα δεν ειναι οικονομικο ....


ειναι μυθος made in greece, και φυσικα δεν ισχυει, καμια εταιρια δεν αφηνει εσκεμενα κατι τετοιο, απλα οτι κλειδωνει αργα η γρηγορα ξεκλειδωνει.αυτο κυκλοφορει στην ελλαδα, μιας και την προ-ιντερνετ εποχη οι τοπικοι εισαγωγεις πουλαγαν τις κονσολες οσο ηθελαν, ετσι εδω πολλοι νομιζαν οτι οι εταιριες βγαζαν τα πολλα λεφτα απο το hardware και τις εσπαγαν μονες τους για να πουλαν περισσοτερα μηχανηματα, πραγμα που φυσικα δεν ισχυει.
Για αυτό: μην πιστεύετε στο "σουβλακιστάν" ότι κυκλοφορεί (ελπίζω τώρα να καταλαβαίνετε γιατί το λέω έτσι, για την ημιμάθεια του μέσου Έλληνα που μπορούν αρκετοί, μέσα κ ο νεαρός εαυτός μου,(36) να εκμεταλλευτούν ότι γουστάρουν προς δικού τους συμφέροντος).

ΥΓ Το ίδιο ισχύει εποχη goldwafer-atmel cards που μου είπες περι nova κτλπ βάζω και τις gamma cards που ανεφερες.

#63   glypti

glypti

    iPH newbie

  • 42 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/07/2010 - 12:18

φυσικα και δεν ειναι μυθος. η microsoft πχ που δεν εχει παρουσιασει τιποτα αλλο εκτος απο αντιγραφε στην ιστορια της, ακομα και το msdos το αγορασε, προωθουσε τη πειρατεια και ακομα το κανει. γιατι? για να ξερουν ολοι να χειριζονται τα windows, office, και να μπορει ετσι να εχει μονοπωλιο. αυτο με οικονομικους ορους λεγεται πωληση κατω του κοστους και ειναι παρανομο γιατι σκοτωνει των ανταγωνισμο. αλλα δεν το παραδεχεται η microsoft. ετσι εγινε ο b. gates πλουσιοτερος στο κοσμο, μεσω πειρατειας.
εσοδα τριμηνου microsoft 16 δις $

#64   dusty

dusty

    iPH Enthousiast

  • 351 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad mini 4
  • GameCenter:dusty

Δημοσίευση 27/07/2010 - 12:57

Να κανω μια χαζη ερωσηση? (Σορρυ αλλα ειμαι καινουργιος στην κοινοτητα της Apple)
Η Apple δεν εχει ενα μαγαζακι ονοματι Apple Store απο το οποιο βγαζει λεφτα μεσω προμηθειων?? (ή με καποιον αλλον τροπο, δεν ξερω)
Τη συμφερει καποιοι να "σπανε" τις συσκευες και να κατεβαζουν τσαμπε εφαρμογες οπως πχ απο Cydia?

Νομιζω οτι το πιο ισχυρο επιχειρημα για αυτους που λενε οτι επιτηδες το κανει αυτο η Apple ειναι καποιες ΒΑΣΙΚΕΣ ελειψεις απο τις συσκευες της οπως:

Η ανταλλαγη αρχειων μεσω bluetooth (Χωρις να χρειαστει να αγορασεις προγραμματακι)

Η απουσια αναφορας παραδοσης μηνυματων.

Και ενα σωρο αλλα που δεν τα ξερω. Ειναι γελοιο να μην μπορει να τα παρασχει αυτα στο κοινο της.

Ειναι σα ΝΑ ΣΕ ΟΔΗΓΕΙ στη λυση jailbreak. Αυτη ειναι η ταπεινη μου αποψη...

#65   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.704 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 27/07/2010 - 13:14

Θα χρησιμοποιησω μια φραση καποιου μελους:

Οτι σπαει,πουλαει!!!

Θυμηθειτε κονσολες που εσπασαν και ποσο πουλησαν αφου εγινε αυτο.Ολους τους συμφερει αυτο απο πολλες αποψεις.

Τελευταία επεξεργασία από: Paris1986, 27/07/2010 - 13:14


#66   Telephoner

Telephoner

    iPH Member Leacher

  • 1.753 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:TeleiPhoner

Δημοσίευση 27/07/2010 - 13:17

Θα χρησιμοποιησω μια φραση καποιου μελους:

Οτι σπαει,πουλαει!!!

Θυμηθειτε κονσολες που εσπασαν και ποσο πουλησαν αφου εγινε αυτο.Ολους τους συμφερει αυτο απο πολλες αποψεις.

Οπως εχω ξαναπει Παρη,
Μονο και μονο που σε βαζει να ψαξεις,να ασχοληθεις με την Apple και την ολη φαση αξιζει.Εχει ενδιαφερον.Κανει τον αλλον να αγορασει κατι το καινουργιο και να ειναι και λιγο Underground τυπος.Νομιζεις την χαλαει που γινεται τετοια αναφορα σε σιτες κλπ για το jailbreak tool,τον comex,τον geohot,τον saurik,την cydia?Φυσικα και οχι!Της κανουν δωρεαν διαφημιση και γινεται μια φασαρια σε twitter,ραδιοφωνα,sites,facebook etc. που την βοηθαει παλι! ;)

#67   Varaderistas

Varaderistas

    iPH User

  • 130 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/07/2010 - 13:20

Να κανω μια χαζη ερωσηση? (Σορρυ αλλα ειμαι καινουργιος στην κοινοτητα της Apple)
Η Apple δεν εχει ενα μαγαζακι ονοματι Apple Store απο το οποιο βγαζει λεφτα μεσω προμηθειων?? (ή με καποιον αλλον τροπο, δεν ξερω)
Τη συμφερει καποιοι να "σπανε" τις συσκευες και να κατεβαζουν τσαμπε εφαρμογες οπως πχ απο Cydia?

Νομιζω οτι το πιο ισχυρο επιχειρημα για αυτους που λενε οτι επιτηδες το κανει αυτο η Apple ειναι καποιες ΒΑΣΙΚΕΣ ελειψεις απο τις συσκευες της οπως:

Η ανταλλαγη αρχειων μεσω bluetooth (Χωρις να χρειαστει να αγορασεις προγραμματακι)

Η απουσια αναφορας παραδοσης μηνυματων.

Και ενα σωρο αλλα που δεν τα ξερω. Ειναι γελοιο να μην μπορει να τα παρασχει αυτα στο κοινο της.

Ειναι σα ΝΑ ΣΕ ΟΔΗΓΕΙ στη λυση jailbreak. Αυτη ειναι η ταπεινη μου αποψη...


Ίσως έχω γίνει πολύ καχύποπτος με το οτιδήποτε, και τα βλέπω διαφορετικά τα πράγματα, γιατί έχασα τον ρομαντισμό μου, αλλά θεωρώ ότι οι εταιρείες αυτές δεν είναι καθόλου ρομαντικές στο βωμό του χρήματος...

Μια και ανέφερες το bluetooth, θέλω να σου δώσω ένα παράδειγμα. Εχθές μέσω ενός πολύ βολικού προγράμματος από το Cydia προσπάθησα να πάρω ένα τραγούδι από τον ξάδερφό μου. Αν δεν το είχα αυτό το προγραμματάκι, θα μου κόστιζε 0,79€ (ή 0,99€ δεν θυμάμαι καλά) το τραγούδι για να το πάρω από το iTunes. Άρα, έχει κάθε λόγο να σου κλειδώσει το πρωτόκολο του bluetooth, αν σε οδηγήσει έστω και με αυτόν τον τρόπο σε μια τόσο μικρή χρέωση... Γιατί, για εμένα θα ήταν μικρή, αλλά πολλαπλασίασε το κόστος αυτό επί εκατομμύρια χρηστών, να δεις τι της αποφέρει το κλείδωμα καθημερινά...!

Όσον αφορά την αναφορά των SMS, ένα άλλο παράδειγμα που εξυπηρετεί τους παρόχους που συνεργάζεται είναι το εξής (και το θέτω σαν ερώτημα σε εσένα): Γιατί θέλεις αναφορά ότι ο παραλήπτης έλαβε το SMS σου; Για να ξέρεις ότι πήγε και να μην το ξαναστείλεις! Λέω εγώ τώρα... Με την έλλειψη της αναφοράς από το κινητό, δεν θα το ξανάστελνες, για να είσαι σίγουρος βρε αδερφέ, αν ήταν κάτι σημαντικό; Πάλι κάνε τα μαθηματικά σου, και δες καθημερινά οι σύντροφοι πάροχοι τι κερδίζουν από αυτό το απλό κολπάκι..!

Άρα, καλά το είπες, ότι σε οδηγεί σε jailbreak για πολλούς λόγους... Για να γλυτώσεις εσύ χρήματα, αλλά και εκείνη...

#68   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.704 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 27/07/2010 - 13:22

Συμφωνω φιλε μου...Σε ολους καλο κανει αυτη η κατασταση.

#69   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.704 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 27/07/2010 - 13:26

Ίσως έχω γίνει πολύ καχύποπτος με το οτιδήποτε, και τα βλέπω διαφορετικά τα πράγματα, γιατί έχασα τον ρομαντισμό μου, αλλά θεωρώ ότι οι εταιρείες αυτές δεν είναι καθόλου ρομαντικές στο βωμό του χρήματος...

Μια και ανέφερες το bluetooth, θέλω να σου δώσω ένα παράδειγμα. Εχθές μέσω ενός πολύ βολικού προγράμματος από το Cydia προσπάθησα να πάρω ένα τραγούδι από τον ξάδερφό μου. Αν δεν το είχα αυτό το προγραμματάκι, θα μου κόστιζε 0,79€ (ή 0,99€ δεν θυμάμαι καλά) το τραγούδι για να το πάρω από το iTunes. Άρα, έχει κάθε λόγο να σου κλειδώσει το πρωτόκολο του bluetooth, αν σε οδηγήσει έστω και με αυτόν τον τρόπο σε μια τόσο μικρή χρέωση... Γιατί, για εμένα θα ήταν μικρή, αλλά πολλαπλασίασε το κόστος αυτό επί εκατομμύρια χρηστών, να δεις τι της αποφέρει το κλείδωμα καθημερινά...!

Όσον αφορά την αναφορά των SMS, ένα άλλο παράδειγμα που εξυπηρετεί τους παρόχους που συνεργάζεται είναι το εξής (και το θέτω σαν ερώτημα σε εσένα): Γιατί θέλεις αναφορά ότι ο παραλήπτης έλαβε το SMS σου; Για να ξέρεις ότι πήγε και να μην το ξαναστείλεις! Λέω εγώ τώρα... Με την έλλειψη της αναφοράς από το κινητό, δεν θα το ξανάστελνες, για να είσαι σίγουρος βρε αδερφέ, αν ήταν κάτι σημαντικό; Πάλι κάνε τα μαθηματικά σου, και δες καθημερινά οι σύντροφοι πάροχοι τι κερδίζουν από αυτό το απλό κολπάκι..!

Άρα, καλά το είπες, ότι σε οδηγεί σε jailbreak για πολλούς λόγους... Για να γλυτώσεις εσύ χρήματα, αλλά και εκείνη...

Μπορεις οποιοδηποτε(σχεδον) τραγουδι θελεις να το κατεβασεις για παραδειγμα απο το music-bazaar.com(ετσι κανω και εγω) κατα πολυ φθηνοτερα απο το iTunes.Ριξε μια ματια και θα καταλαβεις τι σου λεω.

Επισης μπορεις να λαμβανεις τραγουδι με καποιο mail.Ολοι μας πλεον εχουμε.

Οσον αφορα την αναφορα ειναι μεγαλο μειον αλλα σκεψου οτι οταν θες να πεις κατι σημαντικο οπως λες δεν στελνεις μηνυμα αλλα παιρνεις τηλεγωνο.Επισης υπαρχουν εφαρμογες για την αναφορα αλλα δυστυχως δεν ειναι συμβατες με ολες τις ελληνικες εταιριες.

Ειναι καθαρα μια απαντηση και οχι κατι προσωπικο εναντιον σου η απαντηση μου.

Τελευταία επεξεργασία από: Paris1986, 27/07/2010 - 13:27


#70   3ftw

3ftw

    iPH Addict

  • 604 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/07/2010 - 13:31

συγνωμη ρε παιδια..ζουμε στην εποχη π ΟΛΟΙ εχουμε ιντερνετ στο σπιτι μας..με ελαχιστες εξαιρεσεις..αν οχι σπιτι μας στην δουλεια μας εχει σιγουρα..ποιος ακομα καθεται και ανταλλαζει τραγουδια μεσω bluetooth.?υπαρχει και η πειρατια..
ποιος αλλαζει φωτογραφιες με bluetooth αφου ολοι εχουν facebook και τις ανεβαζουν εκει..?
οσο για την αναφορα δεν με χαλασε π δεν εχω αναφορα στο κινητο μου...ουτε καν με ενδιαφερει...στελνω μηνυμα και κατα 99% πηγαινει..τωρα αν καποιος μενει σε βουνο και θελει να ξερει παω πασο...

#71   dusty

dusty

    iPH Enthousiast

  • 351 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad mini 4
  • GameCenter:dusty

Δημοσίευση 27/07/2010 - 13:31

Ίσως έχω γίνει πολύ καχύποπτος με το οτιδήποτε, και τα βλέπω διαφορετικά τα πράγματα, γιατί έχασα τον ρομαντισμό μου, αλλά θεωρώ ότι οι εταιρείες αυτές δεν είναι καθόλου ρομαντικές στο βωμό του χρήματος...

Μια και ανέφερες το bluetooth, θέλω να σου δώσω ένα παράδειγμα. Εχθές μέσω ενός πολύ βολικού προγράμματος από το Cydia προσπάθησα να πάρω ένα τραγούδι από τον ξάδερφό μου. Αν δεν το είχα αυτό το προγραμματάκι, θα μου κόστιζε 0,79€ (ή 0,99€ δεν θυμάμαι καλά) το τραγούδι για να το πάρω από το iTunes. Άρα, έχει κάθε λόγο να σου κλειδώσει το πρωτόκολο του bluetooth, αν σε οδηγήσει έστω και με αυτόν τον τρόπο σε μια τόσο μικρή χρέωση... Γιατί, για εμένα θα ήταν μικρή, αλλά πολλαπλασίασε το κόστος αυτό επί εκατομμύρια χρηστών, να δεις τι της αποφέρει το κλείδωμα καθημερινά...!

Όσον αφορά την αναφορά των SMS, ένα άλλο παράδειγμα που εξυπηρετεί τους παρόχους που συνεργάζεται είναι το εξής (και το θέτω σαν ερώτημα σε εσένα): Γιατί θέλεις αναφορά ότι ο παραλήπτης έλαβε το SMS σου; Για να ξέρεις ότι πήγε και να μην το ξαναστείλεις! Λέω εγώ τώρα... Με την έλλειψη της αναφοράς από το κινητό, δεν θα το ξανάστελνες, για να είσαι σίγουρος βρε αδερφέ, αν ήταν κάτι σημαντικό; Πάλι κάνε τα μαθηματικά σου, και δες καθημερινά οι σύντροφοι πάροχοι τι κερδίζουν από αυτό το απλό κολπάκι..!

Άρα, καλά το είπες, ότι σε οδηγεί σε jailbreak για πολλούς λόγους... Για να γλυτώσεις εσύ χρήματα, αλλά και εκείνη...


Πρωτα απο ολα μ αρεσει ο τροπος που σκεφτεσαι.
Οσον αφορα στην ανταλλαγη αρχειων υπαρχει και η λυση του υπολογιστη σαν ενδιαμεσου μεταφορεα (απο το ενα κινητο στο pc και μετα απο το pc στο αλλο κινητο).
Στο app store παντως τα προγραμμα για αποστολη μεσω bluetooth ειναι για contacts, photo ΚΑΙ οχι για τραγουδια. Υπαρχουν καποια βεβαια που μεσω ανεβασματος σε καποιον σερβερ νομιζω στελνουν και τραγουδια αλλα ειναι περιπλοκα. Ολα αυτα επι πληρωμη. Ενα προγραμμα που να στελνεις απο το Iphone σου Ο,ΤΙ θελεις μεσω bt σε οποιοδηποτε κινητο δεν υπαρχει νομιζω. Ας με διωρθωσετε οι εμπειροτεροι.
Τωρα σχετικα με την αναφορα των μηνυματων, να σου πω την αληθεια, δεν εχω διπλοστειλει ποτε μεχρι τωρα ενα μηνυμα υπο το φοβο μηπως δεν εχει φτασει στον προορισμο του. Σιγουρα ενα μεγαλο ποσοστο το κανει.

Μαλλον θα οδευσω κι εγω προς jailbreak μερια και, σορρυ κιολας, χεστηκα για την γελοια "εγγυηση" ενος ετους της Αpple!

#72   Varaderistas

Varaderistas

    iPH User

  • 130 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/07/2010 - 13:42

Ειναι καθαρα μια απαντηση και οχι κατι προσωπικο εναντιον σου η απαντηση μου.


συγνωμη ρε παιδια..ζουμε στην εποχη π ΟΛΟΙ εχουμε ιντερνετ στο σπιτι μας..με ελαχιστες εξαιρεσεις..αν οχι σπιτι μας στην δουλεια μας εχει σιγουρα..ποιος ακομα καθεται και ανταλλαζει τραγουδια μεσω bluetooth.?υπαρχει και η πειρατια..
ποιος αλλαζει φωτογραφιες με bluetooth αφου ολοι εχουν facebook και τις ανεβαζουν εκει..?
οσο για την αναφορα δεν με χαλασε π δεν εχω αναφορα στο κινητο μου...ουτε καν με ενδιαφερει...στελνω μηνυμα και κατα 99% πηγαινει..τωρα αν καποιος μενει σε βουνο και θελει να ξερει παω πασο...


Πρωτα απο ολα μ αρεσει ο τροπος που σκεφτεσαι.
Οσον αφορα στην ανταλλαγη αρχειων υπαρχει και η λυση του υπολογιστη σαν ενδιαμεσου μεταφορεα (απο το ενα κινητο στο pc και μετα απο το pc στο αλλο κινητο).
Στο app store παντως τα προγραμμα για αποστολη μεσω bluetooth ειναι για contacts, photo ΚΑΙ οχι για τραγουδια. Υπαρχουν καποια βεβαια που μεσω ανεβασματος σε καποιον σερβερ νομιζω στελνουν και τραγουδια αλλα ειναι περιπλοκα. Ολα αυτα επι πληρωμη. Ενα προγραμμα που να στελνεις απο το Iphone σου Ο,ΤΙ θελεις μεσω bt σε οποιοδηποτε κινητο δεν υπαρχει νομιζω. Ας με διωρθωσετε οι εμπειροτεροι.
Τωρα σχετικα με την αναφορα των μηνυματων, να σου πω την αληθεια, δεν εχω διπλοστειλει ποτε μεχρι τωρα ενα μηνυμα υπο το φοβο μηπως δεν εχει φτασει στον προορισμο του. Σιγουρα ενα μεγαλο ποσοστο το κανει.

Μαλλον θα οδευσω κι εγω προς jailbreak μερια και, σορρυ κιολας, χεστηκα για την γελοια "εγγυηση" ενος ετους της Αpple!


Συμφωνώ και με τους τρεις σας, γιατί απλά έχετε δίκιο! Δεν το συζητώ και δεν παρεξηγούμαι Πάρη. Εναλλακτικές υπάρχουν πάντα, αλλά και η ευκολία σε συνδυασμό με την αμεσότητα μετράει και ο καθένας αυτά τα αντιλαμβάνεται διαφορετικά. Π.χ. εγώ δεν έχω facebook!

Ανέφερα τα παραδείγματα αυτά, για να τονίσω κυρίως ότι όπου μπαίνει στην μέση το χρήμα, κάποιοι θα προσπαθήσουν να "βγάλουν και από τη μύγα ξύγκι"...

ΒΤW Dusty, το πρόγραμμα από Cydia που χρησιμοποιώ για αποστολή/λήψη αρχείων μέσω Btooth είναι το iBlueNova...

#73   dusty

dusty

    iPH Enthousiast

  • 351 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad mini 4
  • GameCenter:dusty

Δημοσίευση 27/07/2010 - 13:47

Το εχω ακουστα το συγκεκριμενο προγραμματακι. Οταν κανω JB σιγουρα θα ειναι το πρωτο στη λιστα μου. Thanks 8)

#74   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.704 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 27/07/2010 - 13:49

dusty χωρις να θελω να σε απογοητευσω, θα αργησει πολυ μαλλον να βγει η συγκεκριμενη εφαρμογη για την iOS 4.0/4.0.1

Οι πιο παλαιοι θα θυμουνται το τι ειχε γινει μεχρι να βγει και φυσικα αφου βγηκε.

#75   aridaias

aridaias

    iPH newbie

  • 89 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/07/2010 - 15:43

Η εικόνα από monopoly είναι άκρως επιτυχημένη και εύστοχη...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες