Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Πέρασμα όλων των επαφών (sim και παλιάς συσκευής) στο iPhone?


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
7 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   cookies82

cookies82

    iPH Member

  • 346 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 27/04/2009 - 18:48

πως μπορω να περασω ολες τις επαφες μου απο κινητο nokia στο Iphone?ευχαριστω πολυ.....

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   eLikon

eLikon

    iPH Member

  • 318 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 27/04/2009 - 19:11

μέσο του outlook δεν μπορείς...?

#3   PoluxGreece

PoluxGreece

    iPH Elite Poster

  • 3.100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 27/04/2009 - 19:52

βαλε την σιμ στο νοκια κανε αντιγραφη τις επαφες στην καρτα σιμ...μετα βαλε την σιμ στο iphone και κανε αντιγραφη τον επαφων στο iphone.και για να κανεις αντιγραφη των επαφων πας στο settings---->mail,contacts,celendars---->import sim contacts...

#4   cookies82

cookies82

    iPH Member

  • 346 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 27/04/2009 - 20:00

δυστυχως εχω 700 επαφες....μαλλον με το outlook Θα το κανω...γινεται να κανω αναζητηση στο Iphone στις επαφες μου στα ελληνικα???και αν ναι με ποιο τροπο??

#5   dk80

dk80

    Member

  • 151 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 27/04/2009 - 21:01

Quote

δυστυχως εχω 700 επαφες....μαλλον με το outlook Θα το κανω...γινεται να κανω αναζητηση στο Iphone στις επαφες μου στα ελληνικα???και αν ναι με ποιο τροπο??

1ος τρόπος για search στα Ελληνικά: Χρειάζεται να έχεις περάσει πρώτα απ' όλα ελληνικό πληκτρολόγιο και στα contacts να πας πάνω πάνω, να βρείς την μπάρα που λέει search και να γράψεις στο  search το όνομα της επαφής που θές.

2ος τρόπος για search στα Ελληνικά: Aφού πάντα προσθέσεις το ελληνικό πληκτρολόγιο, να προσθέσεις και το contact sorting με

ελληνικούς χαρακτήρες, οπότε με το πάτημα πάνω στο αντίστοιχο γράμμα (εννοώ στη μπάρα γραμμάτων που βγαίνει στα

δεξιά στα contacts), να κάνεις scroll και να τα βρίσκεις.Ουσιαστικά το contact sorting στα βάζει με αλφαβητική σειρά και

πατώντας π.χ στο γράμμα Μ σου δείχνει όλα τα contacts που ξεκινάνε με το γράμμμα M.

Για περισσότερες πληροφορίες ως πρός το Ελληνικό πληκτρολόγιο με ή χωρίς Contact Sorting: http://www.iphonehel...greek-keyboard/

#6   yell0wsoldi3r

yell0wsoldi3r

    iPH Honored Advanced Member

  • 1.391 μηνύματα
  • Twitter:@zax0s
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 28/04/2009 - 00:43

Μεσω του PC Suite της Nokia περνας τις επαφες σου στο Outlook ή (καλύτερα για μένα) στο Address Book των Windows.
Και επειτα κανεις sync αυτες τις επαφες του Address Book με το iPhone μέσω itunes.

#7   cookies82

cookies82

    iPH Member

  • 346 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 28/04/2009 - 06:15

χμ adress book.....?????? τι ειναι αυτο.....????newbie....sorry..... :-[ :-[ :-[με το pc suite Μου βγαζει προβλημα στον συγχρονισμο με το outlook και οτι και να εκανα δεν μπορω να τις περασω........

#8   yell0wsoldi3r

yell0wsoldi3r

    iPH Honored Advanced Member

  • 1.391 μηνύματα
  • Twitter:@zax0s
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 28/04/2009 - 07:32

Windows Address Book (για XP) ή Windows Contacts (για Vista) ειναι default εφαρμογες των Windows παρομοιες με το Outlook.




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες