Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Δημιουργία Photo Album....


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
6 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   sofosleodas

sofosleodas

    iPH newbie

  • 98 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 27/04/2009 - 19:46

Ξέρω υπάρχει ήδη τέτοιο θέμα.. απλά δεν πήρα απάντηση στην απορία μου από αυτό..

Λοιπόν...

Εχω Iphone3G, και είμαι χρήστης windows vista σε PC
H απορία μου είναι, πως μπορώ να δημιουρήσω albums στο iphone?
παράδειγμα έχω τις φώτος μου σε φακέλους στο pc..  και αντοίστιχα όπως είναι θέλω να τισ έχω στο τηλέφωνο..
όχι όοολες μαζί τουρλουμπούκι στο camera roll η στο root που μου βγάζει...
επιλέγω τους φακέλους που θέλω απ το itunes και μου τις βάζει όοοολες μαζί χύμα.. πως κάνψ δικά μου albums..

απ όσο κατάλαβα απ το άλλο αντοίστιχο Post με το istorage? γίνεται κάτι τέτοιο?
επίσης δεν είναι jailbroken το iphone μου..  και δε με πειράζει να πληρώσω τα 5 ευρό που έχει το app αν είναι να κάνω τη δουλειά μου...

p.s υπάρχει κάποιος άλλος λόγος να χω jailbroken το iphone..? πέραν των freeapps ενοώ.. υπάρχει κάποιο άλλο + ?

ευχαριστώ πολύ...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   antoniss

antoniss

    iPH User

  • 189 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/04/2009 - 23:06

Λυση 1.

Νομιζω οτι μπορεις στο folder που κανεις sync για τις φωτο σου να εχεις SUBFOLDERS, τα οποια θα εμφανιστουν σαν ξεχωριστα photo albums στο iphone σου.
Π.χ. Βαζεις ολα τα photo folders σου μεσα στο MyPictures (το οποιο πρεπει να εχει και μερικες σκορπιες foto), α) ανοιγεις το Itunes,  β) επιλεγεις MyPictures και κανεις tick ολα τα subfolders που θελεις και γ) κανεις sync. Οταν πας στο iphone θα πρεπει να δεις ολα τα subfolders σαν photo albums στο τηλεφωνο.

Λυση 2.
Μεσω εφαρμογης..τα οποια τα περνας ειτε απο PC ή Iphone σε album της αρεσκειας σου..που βρισκεται σε υπηρεσια αποθηκευσης στο net. (βλεπεις τις φωτογραφιες σε κατηγοριες albums μεσω wifi ή 3G)

πχ. Shutterfly
http://appshopper.co...rfly-for-iphone
Posted Image



or ZumoDrive
http://appshopper.co...ze-me-zumodrive (Free mono 1GB)
Posted Image



#3   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 27/04/2009 - 23:09

Nαι, δεν καταλαβαίνω ακριβώς ποιό είναι το πρόβλημα εδώ.

Στο iTunes μπορείς να συγχρονίσεις οποιοδήποτε φάκελο με φωτογραφίες έχεις, στο iPhone. Εκεί θα εμφανιστούν ως ξεχωριστά άλμπουμ (με τα ονόματα των φακέλων)

Στο Photo Album περιέχονται όλα τα άλμπουμ μαζί. Δεν μπορείς να το αλλάξεις αυτό και ούτε χρειάζεται

#4   sofosleodas

sofosleodas

    iPH newbie

  • 98 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 27/04/2009 - 23:20

Κατ αρχάς ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας,

Το πρόβλημα μου είναι..

έχω παράδειγμα ένα φάκελο MyPistures..  εκεί μέσα έχω 5 φακέλους που θέλω να ναι κ τα 5 albums μου στο Iphone

Τώρα, κάνω sync.. επιλέγω get photos from folders.. και επιλέγω τον MyPictures που είπαμε πιο πάνω..

Το αποτέλεσμα στο iphone μου είναι: 1. το CameraRoll που ναι τα πάντα μέσα... 2. το PhotoLibrary που είναι Όοοολες οι φώτο και απο τους 5 φακέλους που ήταν στον MyPistures.. ! Όλες! μαζί ! και όχι σαν 5 folders/albums που τα είχα φτιάξει και θα ήθελα να φαίνονται στο τηλέφωνο! Αυτό γιατι γίνεται δε καταλαβαίνω.... και πως μπορώ να θέσω εγώ τα albums/folders που θέλω όπως τα θέλω....

Ευχαριστώ και πάλι...

#5   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 27/04/2009 - 23:26

Tίκαρε το selected folders και τίκαρε τους φακέλους ξεχωριστά

#6   chrisostomos

chrisostomos

    iPH Addict

  • 631 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 27/04/2009 - 23:55

Φίλε μου αυτό που θες να κάνεις ( αν καταλαβαίνω καλά ) το κάνεις με τον εξής απλό τρόπο, στον υπολογιστή σου δημιούργησε έναν φάκελο για παράδειγμα "φωτογραφίες" και εκεί μέσα τοποθέτησε άλλους φακέλους που θα τους ονομάσεις όπως θέλεις να εμφανίζονται τα album στο iPhone παράδειγμα "καλοκαίρι 2008", "χριστούγενα 2008" μετά άνοιξε το iTunes και στην καρτελα Photos επέλεξε sync photos from τον φάκελο "φωτογραφίες" επέλεξε πια album θες και πάτα sync, βουαλά! τώρα έχεις στο τηλέφωνο σου τα album που ήθελες όπως τα ήθελες.

Τώρα φίλε μου όσον αφορά το δεύτερο σκέλος της ερώτησης σου το να έχεις iPhone χωρίς jailbreak σημαίνει ότι έχεις ένα κινητό τηλέφωνο χωρίς ελληνικό μενού, που στέλνει sms με λατινικούς χαρακτήρες, που δεν έχει mms, που δεν έχει bluetooth, που δεν τραβάει video, που δεν μπορείς να αλλάξεις ταπετσαρία και που είσαι υποχρεωμένος να πληρώνεις ένα σωρό λεφτά για εφαρμογές που άλλοι βάζουν τζάμπα ενώ αν έχεις jailbroken iPhone έχεις πάντα στην τσέπη σου μια συσκευή η οποία το μόνο που δεν μπορεί να κάνει ( νομίζω ) είναι να βάλει πλυντήριο και να σιδερώσει.

#7   sofosleodas

sofosleodas

    iPH newbie

  • 98 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 28/04/2009 - 14:13

Σας ευχαριστώ πολύ παιδιά, πάω να κάνω τις δοκιμές μου, να το jailbrakάρω κιόλας...

:) :) :) ;D ;D ;D




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες