Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

iNomoi εφαρμογή για Νομικούς


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
68 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#61   macverdi

macverdi

    iPH newbie

  • 82 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/08/2010 - 22:33

Πολύ αξιόλογη εφαρμογή και ιδιαίτερα χρήσιμη για αυτούς του επαγγέλματος.. ;)
Συνεχίστε την καλή δουλειά!


ευχαριστούμε για τα καλά λόγια :rolleyes:

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#62   Pinky24

Pinky24

    iPH User

  • 169 μηνύματα
  • Twitter:@Margi_Sk
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:DaizyGR

Δημοσίευση 12/08/2010 - 08:13

Γενικώς και εγώ αυτής της άποψης είμαι. Και φυσικά, ακόμα και να μην είσαι νομικός, μπορεί να έχεις φίλο ή γνωστό δικηγόρο/φοιτητή νομικής/δικαστή κτλ κτλ και να του συσήσεις την εφαρμογή. Είναι δηλαδή έμμεση διαφήμηση.

Συμφωνώ..Εξάλλου όσοι περισσότεροι την έχουν τόσο το καλύτερο! :lol:

Όποια βοήθεια θες πάντως,εδώ είμαι.

#63   Lellos

Lellos

    iPH Enthousiast

  • 493 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 13/08/2010 - 12:16

Καλησπέρα σε όλους.Την εφαρμογή την αγόρασα την πρώτη στιγμή που την είδα,ως εργαλείο για το επάγγελμά μου.Ήδη την έχω συστήσει και σε συναδέλφους δικηγόρους.Θα ´ηθελα να πω στους δημιουργούς να συνεχίσουν με updates,θα πρέπει στο μεθεπόμενο πλέον να προστεθούν τα άρθρα για τη συναλλαγματική,επιταγή και τις λοιπές εταιρίες του εμπορικού δικαίου,ώστε να καλυφθεί το βασικό μέρος του ελληνικού δικαίου.Ειδικοί νόμοι χρειάζεται να προστεθούν,όπως ετοιμάζεστε με το νόμο για τα ναρκωτικά.Μπράβο για την χρησιμότατη εφαρμογή.

#64   kormos

kormos

    iPH Elite Poster

  • 1.943 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 16/08/2010 - 20:07

Η αναβάθμιση κυκλοφόρησε και το εξής σχόλιο που θα ήθελα να κάνω είναι ποιο πολύ αυτή τη φορά στην εμφάνιση!
Με την νέα προσθήκη "κόβεται" το βιβλίο , ίσως θα μπορούσαν να μικρυνουν και να είναι ποιο ωραία!

:ph34r:  bit.ly/iPhoneHellas  :ph34r:


#65   macverdi

macverdi

    iPH newbie

  • 82 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/08/2010 - 20:17

Η αναβάθμιση κυκλοφόρησε και το εξής σχόλιο που θα ήθελα να κάνω είναι ποιο πολύ αυτή τη φορά στην εμφάνιση!
Με την νέα προσθήκη "κόβεται" το βιβλίο , ίσως θα μπορούσαν να μικρυνουν και να είναι ποιο ωραία!


Αγαπητέ kormos, σε ευχαριστούμε για το feedback.

Στην πραγματικότητα το βιβλίο δεν "κόβεται". Απλώς το κάθε ράφι συνεχίζεται προς τα δεξιά με πλάγιο scroll. Και η διάσταση των βιβλίων επιλέχθηκε επίτηδες έτσι ώστε το 4ο βιβλίο στο κάθε ράφι να φαίνεται μισό ώστε να δίνει απευθείας στον χρήστη την εντύπωση ότι το ράφι συνεχίζεται. Αλλιώς υπήρχε ο κίνδυνος, αν φαίνονται ολόκληρα π.χ. 4 βιβλία ακριβώς, όταν προσθέταμε το 5ο βιβλίο σε ένα ράφι να μην το αντιλαμβάνονταν οι χρήστες! Αυτή είναι η λογική πίσω από αυτή την σχεδιαστική επιλογή.

Παρόλα αυτά θα περιμένουμε το feedback και από τους άλλους χρήστες για να δούμε πως τους φάινεται ...

Τελευταία επεξεργασία από: macverdi, 16/08/2010 - 20:18


#66   kormos

kormos

    iPH Elite Poster

  • 1.943 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 16/08/2010 - 21:02

Αγαπητέ kormos, σε ευχαριστούμε για το feedback.

Στην πραγματικότητα το βιβλίο δεν "κόβεται". Απλώς το κάθε ράφι συνεχίζεται προς τα δεξιά με πλάγιο scroll. Και η διάσταση των βιβλίων επιλέχθηκε επίτηδες έτσι ώστε το 4ο βιβλίο στο κάθε ράφι να φαίνεται μισό ώστε να δίνει απευθείας στον χρήστη την εντύπωση ότι το ράφι συνεχίζεται. Αλλιώς υπήρχε ο κίνδυνος, αν φαίνονται ολόκληρα π.χ. 4 βιβλία ακριβώς, όταν προσθέταμε το 5ο βιβλίο σε ένα ράφι να μην το αντιλαμβάνονταν οι χρήστες! Αυτή είναι η λογική πίσω από αυτή την σχεδιαστική επιλογή.

Παρόλα αυτά θα περιμένουμε το feedback και από τους άλλους χρήστες για να δούμε πως τους φάινεται ...



Κατάλαβα το σκεπτικό! Αισθητικά πιστεύω πως θα ήταν ποιο καλό να συνεχίζει κατα μήκος τα ράφια και όχι κατα πλάτος! :)
Ας δούμε φυσικά κι άλλες απόψεις ;)

:ph34r:  bit.ly/iPhoneHellas  :ph34r:


#67   macverdi

macverdi

    iPH newbie

  • 82 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/08/2010 - 15:21

Καλησπέρα σε όλους.Την εφαρμογή την αγόρασα την πρώτη στιγμή που την είδα,ως εργαλείο για το επάγγελμά μου.Ήδη την έχω συστήσει και σε συναδέλφους δικηγόρους.Θα ´ηθελα να πω στους δημιουργούς να συνεχίσουν με updates,θα πρέπει στο μεθεπόμενο πλέον να προστεθούν τα άρθρα για τη συναλλαγματική,επιταγή και τις λοιπές εταιρίες του εμπορικού δικαίου,ώστε να καλυφθεί το βασικό μέρος του ελληνικού δικαίου.Ειδικοί νόμοι χρειάζεται να προστεθούν,όπως ετοιμάζεστε με το νόμο για τα ναρκωτικά.Μπράβο για την χρησιμότατη εφαρμογή.


Αγαπητέ Lellos, ευχαριστούμε για τις επισημάνσεις, λάβαμε σοβαρά υπόψην τα περισσότερα από αυτά που αναφέρεις και έχουν ήδη πάρει το δρόμο της υλοποίησης ... so ... stay tuned for the upcoming updates!

Τελευταία επεξεργασία από: macverdi, 17/08/2010 - 15:21


#68   nmout

nmout

    Advanced Member

  • 1.205 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/08/2010 - 00:20

σε τι υπερεχει απο την νομοθεσια για iphone;

#69   domal

domal

    iPH newbie

  • 64 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 30/08/2010 - 20:45

απορω γιατι σβηστηκε η θεση μου ??? μηπως μπηκε δακτυλος ?? ελεος , αν δεν ειχα δικαιο ας δημοσιοποιησει τα ονοματα των δικηγορων του team του
Λοιπον ξανα το inomoi ειναι πληρεστερο και καθαρα επαγγελματικο μια που οι συνεργατες ειναι δικηγοροι. Τελεια και παυλα ..
Απο την αλλη μολις εμφανιστηκε το inomoi η ετερη εφαρμογη κατεβηκε απο 20 ευρω στα 3 ....
Αυτο πρεπει να σε βαλει σε σκεψεις
1.- ποιοτητα - ανταγωνιστικότητα
2.- σεβασμος στους πελατες ...
Για να δουμε θα σβηστει παλι η γνωμη μου η δεν εχουμε ελευθερια αποψεων
Αν θελει καποιος να υποστηριξει το αντιθετο , ας το κανει




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες