Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Jailbreakme.com: Jailbreak για ΟΛΑ τα μοντέλα iPhone, iPad και iPod Touch απευθείας από την συσκευή σας!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2956 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1621   harispao

harispao

    iPH User

  • 159 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:racing

Δημοσίευση 06/09/2010 - 17:52

Καλησπέρα
Σε 3gs firmware 3.0!!! πως μπορώ να κάνω jailbrake ξέρει κανένας?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1622   Leonidas25

Leonidas25

    iPH Contributor

  • 1.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/09/2010 - 17:58

Καλησπέρα
Σε 3gs firmware 3.0!!! πως μπορώ να κάνω jailbrake ξέρει κανένας?


Aκολουθησε αυτο τον οδηγο !!

#1623   nknknk

nknknk

    iPH User

  • 191 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/09/2010 - 19:53

Ολοκληρωσα την διαδικασια με τα host files που μου υπεδειξε ο ntinaras12.Οσον αφορα το firmwire βλεπω οτι εχει βγει το jailbreak για 4.0.2. Σε ποιο firmwire με συμφερει να παω,στο 4.0.1 ή στο 4.0.2?Μηπως το 4.0.2 ειναι beta?

Και κατι ακομα.Αυτο με το transfer purchases να το κανω ή δεν υπαρχει προβλημα,τα αρχεια θα μεταφερθουν αυτουσια στο νεο firmwire?

Εχω το iphone 3g αγορασμενο απο voda.

#1624   nknknk

nknknk

    iPH User

  • 191 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/09/2010 - 20:03

Ξεχασα να ρωτησω και το εξης.

Σε update ή downgrade του firmwire υπαρχει περιπτωση να χαθουν οι φωτογραφιες που ειναι τραβηγμενες απο το iphone?(ασχετως αν εχουν σωθει στον υπολογιστη ή οχι)

#1625   kdelios

kdelios

    iPH Elite Poster

  • 3.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 06/09/2010 - 20:16

Ολοκληρωσα την διαδικασια με τα host files που μου υπεδειξε ο ntinaras12.Οσον αφορα το firmwire βλεπω οτι εχει βγει το jailbreak για 4.0.2. Σε ποιο firmwire με συμφερει να παω,στο 4.0.1 ή στο 4.0.2?Μηπως το 4.0.2 ειναι beta?

Και κατι ακομα.Αυτο με το transfer purchases να το κανω ή δεν υπαρχει προβλημα,τα αρχεια θα μεταφερθουν αυτουσια στο νεο firmwire?

Εχω το iphone 3g αγορασμενο απο voda.

Αν θέλεις j/b θα βάλεις την 4.0.1 Για την 4.0.2 δεν θα υπάρξει j/b. Γνώμη μου είναι να περιμένεις την 4.1 η οποία είναι πολύ πιο ελαφριά από την 4.0.1
Αν βάλεις την 4.0.1 το 3G σου θα σέρνεται.
Δεν είναι ανάγκη να κάνεις transfer purchases, γιατί εφ' όσον συγχρονίζεις τις εφαρμογές σου με το PC αυτές σώζονται αυτόματα στο PC σου.
Όσον αφορά τις φωτογραφίες που είναι τραβηγμένες από το κινητό (καθώς και τα SMS, saved games, wifi keys, κτλ), ναι θα χαθούνε. Μόνο αν κάνεις restore from backup (που δεν στο συνιστώ, κάνε setup as new) θα τις ξαναπάρει το iPhone σου. Πριν κάνεις restore, πέρασέ τες στο PC σου.

#1626   nknknk

nknknk

    iPH User

  • 191 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/09/2010 - 20:29

Εχω να κανω 4 ερωτησουλες μονον. 8)

1.Την διαδικασια με τα host files που εκανα,να την κρατησω και για την 4.1. ή δεν θα χρειαστει?

2.Τι διαφορα εχει η 4.0.1. με j/b με την 4.0.2 χωρις j/b?Γενικοτερα ποια τα μειον μιας εκδοσης χωρις j/b?

3.Στο cydia μου γραφει "this device has SHSH on file for iphone OS/iOS: 4.0,4.0.1"....Αυτο σημαινει οτι δεν μπορω να παω στο firmwire 4.0.2 ,ακομα και αν το κατεβασω απο εδω http://www.iphonehel...are-ipsw-files/ ???

4.Ποτε περιμενουμε την 4.1?θα ειναι με j/b?

#1627   nknknk

nknknk

    iPH User

  • 191 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/09/2010 - 20:43

Ειναι σιγουρο πως δεν γινεται j/b στην 4.0.2 για το 3g?

Αυτο http://www.iphonehel...ι-ομως-γινεται/ δεν ισχυει?

#1628   kdelios

kdelios

    iPH Elite Poster

  • 3.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 06/09/2010 - 20:45

Εχω να κανω 4 ερωτησουλες μονον. 8)

1.Την διαδικασια με τα host files που εκανα,να την κρατησω και για την 4.1. ή δεν θα χρειαστει?

2.Τι διαφορα εχει η 4.0.1. με j/b με την 4.0.2 χωρις j/b?Γενικοτερα ποια τα μειον μιας εκδοσης χωρις j/b?

3.Στο cydia μου γραφει "this device has SHSH on file for iphone OS/iOS: 4.0,4.0.1"....Αυτο σημαινει οτι δεν μπορω να παω στο firmwire 4.0.2 ,ακομα και αν το κατεβασω απο εδω http://www.iphonehel...are-ipsw-files/ ???

4.Ποτε περιμενουμε την 4.1?θα ειναι με j/b?

1. Χρειάζεται εφ΄όσον πας να βάλεις μια οποιοδήποτε έκδοση εκτός αυτής που υπογράφει η apple (τώρα η 4.0.2)
2. H 4.0.2 βγήκε μόνο για να κλείσει την τρύπα (exploit) στην οποία στηρίζεται το jailbreakme , εξού και ο λόγος για τον οποίον δεν μπορεί να γίνει j/b. Τα μείον του να μην έχεις j/b άπειρα...
3. Τα SHSH files αφορούν συσκευές 3GS & 4αρια. Όχι την δική σου. Εσύ μπορείς να πας σε όποια iOS θέλεις. Αλλά αν υποθέσουμε ότι είχες 3GS, τότε μπορείς να πας στις 4.0, 4.0.1 και εννοείται στην 4.0.2 που είναι η "νόμιμη" αυτήν την στιγμή.
4. Όπως φαίνεται η επίσημη 4.1 θα κυκλοφορήσει στις 8/9 και το j/b μερικές μέρες μετά.

Ναι, έχεις δίκιο, γίνεται με redsn0w το οποίο και δεν στο συνιστώ γιατί θα πρέπει να φτιάξεις custom fw και να την περάσεις (με ότι αυτό συνεπάγεται), ενώ το jailbreakme είναι "καθαρός" τρόπος j/b. Εξάλλου γιατί να πας στην 4.0.2? Δεν σου προσφέρει τίποτε παραπάνω. Γι' αυτό και δεν στο πρότεινα εξ' αρχής

Τελευταία επεξεργασία από: kdelios, 06/09/2010 - 20:54


#1629   nknknk

nknknk

    iPH User

  • 191 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/09/2010 - 20:58

Ευχαριστω πολυ για τις διευκρινισεις.Λεω να περιμενω την 4.1. Ελπιζω σε κανα 10ημερο να εχει βγει και το j/b της.Κραταω την διαδικασια που εκανα με τα host files.Μηπως υπαρχει καποιο Link που να εχει μαζεμενα τα πλεονεκτηματα των εκδοσεων με j/b?

#1630   gpsgr

gpsgr

    iPH newbie

  • 50 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/09/2010 - 16:10

καλα......πολυ εξυπνο....γτ τωρα ακομα και τα τουβλα π δν γνωριζαν απο jb θα το κανουν ευκολα..... εγω θα το δοκιμασω απο βδομαδα να ξεμπλοκαρει και λιγο..... ενα μεγαλο ΜΠΡΑΒΟ και στην dev team αλλα και στο iphone-hellas που ασ ενημερωσε εγκαιρα!!!! :blush:



Καλα να παθετε ...ειδατε το παλικαρακι που ακουγε την μαμα του και διαβαζε στο σχολειο?
εχει γινει ο κυριως ανταγωνιστης της apple και ειναι μολις 20 χρονων ...
ενω κατι αλλοι δν ξερουν την τυφλα τους

ex :τηλεφωνο με φιλη
-Ελα ρε να σου πω να το κλεισω το pc ?(standalone pc ετσι?)
-ναι ρε κλειστο αφου θα φυγεις και εγω θα αργησω
-οκ πατησα το κουμπακι πανω στην οθονη θελει τπτ αλλο???
χα0χα0χα0χα


Sorry gia to off topic

Οντως η διαδικασια ειναι πανευκολη και γινεται μεσα σε 5 λεπτα χωρις recovery mode Κλπ

Ευγε στο παλικαρι

#1631   Artist

Artist

    iPH newbie

  • 37 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/09/2010 - 01:09

WTF ??? Jailbreak στην 4,0,2 ??

Για δείτε την εικόνα απο το cydia.

edit.

Είναι απο το δικό μου κινητό.

Συνημμένα αρχεία


Τελευταία επεξεργασία από: Artist, 08/09/2010 - 01:10


#1632   hostolis

hostolis

    iPH Enthousiast

  • 428 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/09/2010 - 01:17

Καμία σχέση δεν έχουν τα SHSH captures του server του saurik με την δυνατότητα Jailbreak.

#1633   ggian

ggian

    iPH Enthousiast

  • 532 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • GameCenter:ggiann

Δημοσίευση 08/09/2010 - 02:07

WTF ??? Jailbreak στην 4,0,2 ??

Για δείτε την εικόνα απο το cydia.

edit.

Είναι απο το δικό μου κινητό.


η αλλαγη εγινε γιατι πιθανον βγηκε η 4.1 στον αερα στην αμερικη και η 4,0,2 ειναι πλεον για εκει παλια εκδοση
τα λεω αυτα βλεποντας παντα τι ωρα ποσταρες και υπολογιζοντας την διαφορα ωρας με αμερικη

Καμία σχέση δεν έχουν τα SHSH captures του server του saurik με την δυνατότητα Jailbreak.


συμφωνουμε σε αυτο ο server του saurik κραταει αρχεια SHSH μολις αλλαξει η επισημη εκδοση για να μπορουν οι χρηστες να κανουν downgrade ακομα και οταν δεν μπορει να υπογραφει απο την apple μια εκδοση
ανεξαρτητως αν μπορει να γινει Jailbreak η οχι αλλωστε η 4,0,2 γινεται Jailbreak σε 3g συσκευη

Τελευταία επεξεργασία από: ggian, 08/09/2010 - 02:10


#1634   nikolas v

nikolas v

    iPH newbie

  • 28 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 08/09/2010 - 02:15

Καλησπερα!ειμαι και εγω ενας δυστυχος κατοχος iphone 3GS που αναβαθμισα στην 4.0.2!η λυση που προτεινει αυτη η σελιδα http://www.gadgetsdn.../#disqus_thread σας φαινεται εφικτη??

#1635   ggian

ggian

    iPH Enthousiast

  • 532 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • GameCenter:ggiann

Δημοσίευση 08/09/2010 - 02:32

Καλησπερα!ειμαι και εγω ενας δυστυχος κατοχος iphone 3GS που αναβαθμισα στην 4.0.2!η λυση που προτεινει αυτη η σελιδα http://www.gadgetsdn.../#disqus_thread σας φαινεται εφικτη??

φιλε μου κοιταξα το λινκ που δινεις και απο οτι ειδα παιρνει υπογραφη απο τον server του sauric κατι που δεν μπορεις να παρεις αν δεν εχεις κρατηση shsh αρχεια απο πριν αφου η apple δεν υπογραφει πλεον παλαιοτερες εκδοσεις και η υπογραφη ειναι μοναδικη για καθε τηλεφωνο αν λοιπον δεν εχεις τα αντιστοιχα αρχεια δεν νομιζω να σου δουλεψει σαν λυση κανε υπομονη για την 4.1 και το δικο της jailbreak

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες