Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Εγγύηση,την έχασα..τι μπορώ να κάνω?


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο This topic is locked
11 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   odigon

odigon

    iPH newbie

  • 5 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 28/04/2009 - 22:49

Καλησπέρα. Έχω χάσει την απόδειξη, η μάλλον το τιμολόγιο αγοράς..Υπάρχει κάποιος τρόπος ώστε να πάω στο κατάστημα και με το serial που έχει το κινητό να μου εκδώσουν πάλι το τιμολόγιο ώστε να μπορέσω να χρησιμοποιήσω την εγγύηση? Ευχαριστώ προκαταβολικά..

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   trisk

trisk

    iPH Elite Poster

  • 2,395 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:online Μονο fifa στο PS3

Δημοσίευση 28/04/2009 - 23:07

απο οτι νομιζω η αποδειξη ειναι η εγγυηση.Αυτο που λες μου φενεται λιγο ουτοπικο ας μας πει καποιος που ξερει

#3   odigon

odigon

    iPH newbie

  • 5 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 28/04/2009 - 23:10

Quote

απο οτι νομιζω η αποδειξη ειναι η εγγυηση.Αυτο που λες μου φενεται λιγο ουτοπικο ας μας πει καποιος που ξερει

Τι εννοείς ουτοπικό..??? Η hp και η kodak για παράδειγμα δεν σου ζητάνε απόδειξη αλλα μονο το serial number....

#4   trisk

trisk

    iPH Elite Poster

  • 2,395 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:online Μονο fifa στο PS3

Δημοσίευση 28/04/2009 - 23:12

η Hp δεν ειναι vodafone  :-\ αλλα σου λεω δεν ειμαι βεβαιος αν κρινουμε απο τη γενικη συμπεριφορα τους δεν εχεις ελπιδες  ομως ας απαντηση καποιος που ξερει σιγουρα

#5   Bonewarrior

Bonewarrior

    iPH Member

  • 209 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/04/2009 - 23:18

αν δεν εχεις την αποδειξη μηπως παιζει να εχεις κρατησει αντιγραφο συμβολαιου ?

εκτος αν το πηρες μετρητα χωρις συνδεση ...
πανω στο συμβολαιο πιθανον να γραφει και το serial του iphone σου ...
παντως αν δεν εχεις κρατησει αντιγραφο συμβολαιου ειναι υποχρεωμενοι να σου δειξουν για ποσο καιρο εχεις υπογραψει ...
π.χ 1 χρονο ,2 χρονια ...

δοκιμασε το  ;)

#6   trisk

trisk

    iPH Elite Poster

  • 2,395 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:online Μονο fifa στο PS3

Δημοσίευση 28/04/2009 - 23:20

Quote

αν δεν εχεις την αποδειξη μηπως παιζει να εχεις κρατησει αντιγραφο συμβολαιου ?



εκτος αν το πηρες μετρητα χωρις συνδεση ...

πανω στο συμβολαιο πιθανον να γραφει και το serial του iphone σου ...

παντως αν δεν εχεις κρατησει αντιγραφο συμβολαιου ειναι υποχρεωμενοι να σου δειξουν για ποσο καιρο εχεις υπογραψει ...

π.χ 1 χρονο ,2 χρονια ...



δοκιμασε το  ;)

Σωστα δοκιμασε το δεν χανεις τπτ

#7   odigon

odigon

    iPH newbie

  • 5 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 28/04/2009 - 23:27

Quote

αν δεν εχεις την αποδειξη μηπως παιζει να εχεις κρατησει αντιγραφο συμβολαιου ?



εκτος αν το πηρες μετρητα χωρις συνδεση ...

πανω στο συμβολαιο πιθανον να γραφει και το serial του iphone σου ...

παντως αν δεν εχεις κρατησει αντιγραφο συμβολαιου ειναι υποχρεωμενοι να σου δειξουν για ποσο καιρο εχεις υπογραψει ...

π.χ 1 χρονο ,2 χρονια ...



δοκιμασε το  ;)


Μπορείς να μου εξηγήσεις ακριβώς το τελευταίο κομμάτι που έγραψες σχετικά με την υποχρέωση τους να μου δείξουν την διάρκεια του συμβολαίου? Σίγουρα μπορούν να το δουν έχοντας μονο τον αριθμό μου..Μετά τι γίνετε? Σε ευχαριστώ για τις απαντήσεις σου!

#8   Bonewarrior

Bonewarrior

    iPH Member

  • 209 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/04/2009 - 07:14

Εσυ εχεις υπογραψει ενα συμβολαιο 1 χρονου η για 2 ... Αυτο ειναι διπλοτυπο ...το ενα το κραταει η εταιρια σε περιπτωση που δεν πληρωνεις ωστε να σου πει οτι εχεις υπογραψει αρα και εισαι υποχρεωμενος και το αλλο κανονικα εσυ .
Εφοσον δεν το εχεις ... ζητα αντιγραφο το οποιο κρατανε ....πιθανον πανω να εχει και το serial του iphone οποτε ισως να μην χρειαστει η αποδειξη σου ...

:)

#9   teo_le

teo_le

    iPH newbie

  • 69 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/04/2009 - 09:18

Από το IMEI της συσκευής το κατάστημα μπορεί ανά πάσα στιγμή να βρει πότε έγινε η αγορά και να σου εκδόσει ένα αντίγραφο της απόδειξης αγοράς. Σου το σφραγίζουν και σαν ακριβές αντίγραφο και είσαι κύριος ;). Αυτό είναι όλο, δεν έχει να κάνει με συμβόλαια, συνδέσεις κλπ...

#10   odigon

odigon

    iPH newbie

  • 5 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 29/04/2009 - 10:06

Kαλημερα. Μιλησα μολις με vodafone και μου ειπαν οτι μπορω να παω μονο με τον σειριακο που εχει στο κουτι..  ;)

#11   eLikon

eLikon

    iPH Member

  • 318 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 29/04/2009 - 10:30

Quote

Kαλημερα. Μιλησα μολις με vodafone και μου ειπαν οτι μπορω να παω μονο με τον σειριακο που εχει στο κουτι..  ;)


Γνωστό ότι ισχύει και δεν έχεις κανένα πρόβλημα..... κυρίως να το έχουν υπόψιν τους όσοι θέλουν να πάρουν μεταχειρισμένο και δεν υπάρχει απόδειξη αγοράς ... αν είναι γνήσιο και "αγορασμένο" δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα...

#12   c200amgpacket

c200amgpacket

    Advanced Member

  • 874 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 29/04/2009 - 10:43

Quote

Από το IMEI της συσκευής το κατάστημα μπορεί ανά πάσα στιγμή να βρει πότε έγινε η αγορά και να σου εκδόσει ένα αντίγραφο της απόδειξης αγοράς. Σου το σφραγίζουν και σαν ακριβές αντίγραφο και είσαι κύριος ;). Αυτό είναι όλο, δεν έχει να κάνει με συμβόλαια, συνδέσεις κλπ...


Eτσι ακριβως ;)




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες