Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Eρωτήσεις και Προβλήματα χρηστών σε σχέση με συμβατότητα των προγραμμάτων του cydia και της μεθόδου jailbreakme.com


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
212 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#196   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/08/2010 - 20:51

εαν ειχες επιλεξει να συγχρονιστουν με το outlook.. και δεν ειχες τιποτε εκει.. πολυ πιθανον να σου τις διεγραψε .. αντεγραψε δηλαδη το τιποτα που υπηρχε.. εαν δεν τις εχεις πουθενα.. κοιταξε μηπως εχεις παλιοτερο backup.. itunes-edit-preferences-general-device.. και δες εαν υπαρχει.. :(

Τελευταία επεξεργασία από: DINFUN, 10/08/2010 - 20:51


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#197   tonis

tonis

    iPH newbie

  • 19 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/08/2010 - 22:11

εαν ειχες επιλεξει να συγχρονιστουν με το outlook.. και δεν ειχες τιποτε εκει.. πολυ πιθανον να σου τις διεγραψε .. αντεγραψε δηλαδη το τιποτα που υπηρχε.. εαν δεν τις εχεις πουθενα.. κοιταξε μηπως εχεις παλιοτερο backup.. itunes-edit-preferences-general-device.. και δες εαν υπαρχει.. :(

το backup υπαρχει αφου σου λεω τις εικονες και τα μηνυματα και τους ηχους τα βγαζει κανονικα και κολλαει μονο στις επαφες...Αν δεν υπηρχε τπτ λογικα δε θα εβγαζε ουτε τα παρα πανω που σου εγραψα γιατι το σκεφτηκα κ εγω ετσι οπως το λες

#198   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/08/2010 - 22:14

τοτε εχεις δικιο.. μηπως πριν το backup.. ειχες κανει συγχρονισμο.. και στις διεγραψε;.. μηπως εχεις παλιοτερο backup να περασεις.. με δεξι κλικ στο ονομα της συσκευης.. και τις επανακτησεις; :(

#199   tonis

tonis

    iPH newbie

  • 19 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/08/2010 - 22:25

τοτε εχεις δικιο.. μηπως πριν το backup.. ειχες κανει συγχρονισμο.. και στις διεγραψε;.. μηπως εχεις παλιοτερο backup να περασεις.. με δεξι κλικ στο ονομα της συσκευης.. και τις επανακτησεις; :(

αυτο κανω ρε man απλα δε ξερω γιατι βγαζει ολα τα αλλα εκτος απ'τις επαφες...

#200   giorgiodm

giorgiodm

    iPH User

  • 127 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/08/2010 - 22:47

Μηπως δεν εχεις τικαρει καποια επιλογη???

#201   tonis

tonis

    iPH newbie

  • 19 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/08/2010 - 02:22

Μηπως δεν εχεις τικαρει καποια επιλογη???

help me λιγο περισσοτερο αδελφε γιατι δεν υπαρχει κουτακι για τικαρισμα που να λεει contacts...

#202   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.704 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 11/08/2010 - 06:05

Καλημέρα. Εφόσον χρησιμοποιείς windows κοιταξες στο αντίστοιχο προγράμμα να δεις αν βρίσκονται εκεί οι επαφές σου; Στα xp είναι το outlook και στα vista/win 7 είναι επαφές η contacts ανάλογα την γλώσσα που χρησιμοποιείς. Εάν δεν είναι εκεί και δεν στις περνάει και από παλαιό back up χωρίς να θέλω να σε στεναχωρησω περισσότερο μάλλον τις εχασες.

#203   meniost

meniost

    iPH newbie

  • 76 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 11/08/2010 - 19:25

Για όποιον ενδιαφέρει το Quicklock υπάρχει τρόπος για να λειτουργεί στο ios 4 κάνοντας αυτά τα βήματα

1. Install “QuickLock” from Cydia

2. Open “SBSettings“

3. Click on “More“

4. Click on “Mobile Substrate Addons“

5. Disable “QuickLock“

After the respring you should be able to lock your iPhone tapping on QuickLock

Υπάρχουν τα βήματα στο Sinful και μπορείτε να δείτε και το video εδώ

Το έχω δοκιμάσει στο 3GS με ios 4.0.1 και λειτουργεί μια χαρά. Και συγγνώμη εάν υπάρχουν κάπου άλλου τα βήματα αλλά με search δεν βρήκα κάτι.

#204   tonis

tonis

    iPH newbie

  • 19 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/08/2010 - 18:41

ξερει κανεις ποτε βγαινει το jailbreak για την εκδοση 4.0.2??και αν ναι ας στειλει link και οδηγιες..Thanks!

#205   teomoi

teomoi

    iPH newbie

  • 11 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 14/08/2010 - 12:14

Παιδια μετα το jailbreak 4.01 δεν υπαρχει η δυνατοτητα mms και ουτε η επιλογη να βαλω τις ρυθμισεις οταν παω γενικα/δικτυο γιατι μετα δεν εχει την επιλογη κινητο δικτυο που τις βαζεις χειροκινητα. Κανεις αλλος το αντιμετωπισε αυτο?


Βλέπω ότι αυτό το πρόβλημα το αντιμετωπίζουμε πολλοί... Διάβασα post και του basketikou...
Έχω στείλει 3 μηνύματα στην ενότητα για το jailbreak αλλά λύση δε βρέθηκε...
Έτσι δοκιμάζω και εδώ... Αν κάποιος πιστεύει ότι μπορεί να δώσει κάποια λύση ας ψάξει τα posts μου για περισσότερες λεπτομέρειες του προβλήματος...
TNX!

#206   blu

blu

    iPH User

  • 112 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 16/08/2010 - 14:40

ξερει κανεις ποτε βγαινει το jailbreak για την εκδοση 4.0.2??και αν ναι ας στειλει link και οδηγιες..Thanks!



δεν εχει ειπωθει κατι ακομα

θα παρει καποιο χρονο λογικα ...

αν βγει για την 4.0.2

και οχι για την 4.1 κατ ευθειαν ...

#207   giannis1984

giannis1984

    iPH Enthousiast

  • 499 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:giatag

Δημοσίευση 19/08/2010 - 02:07

μιας και το insomnia δεν ειναι συμβατο κατι αντιστοιχο ??? και κατι αλλο πως φταιχνουμε τους φακελους στο os4 και να φαινεται το οικονιδιο μπροστα . οχι το categories

#208   gagvas

gagvas

    iPH newbie

  • 60 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/08/2010 - 18:49

Εχω 3GS στην 3.1.2. Δεν είχα εγκαταστήσει τόσο καιρό την 4.0.1 για δεν υπήρχε jb. Τώρα που βγήκε το jb δεν υπάρχει πια update στην 4.0.1 αλλά στην 4.0.2. Επομένως, την πάτησα. Εχω καταλάβει σωστά ;

[ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ MOD ΝΑ ΑΠΟΣΥΡΕΙ ΤΟ THREAD ; ΕΧΕΙ ΗΔΗ ΑΠΑΝΤΗΘΕΙ ΑΛΛΟΥ]

Τελευταία επεξεργασία από: gagvas, 19/08/2010 - 18:56


#209   kdelios

kdelios

    iPH Elite Poster

  • 3.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 19/08/2010 - 22:47

μιας και το insomnia δεν ειναι συμβατο κατι αντιστοιχο ??? και κατι αλλο πως φταιχνουμε τους φακελους στο os4 και να φαινεται το οικονιδιο μπροστα . οχι το categories

το isomnia παίζει. Σήμερα βγήκε update

#210   nsk23

nsk23

    iPH newbie

  • 2 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/08/2010 - 01:23

Καλησπέρα παιδιά..Είμαι κάτοχος iphone 3Gs OS 4.0 (αγορασμένο από Ελλάδα) και αντιμετώπισα το εξής πρόβλημα.
Εχθές αποφάσισα να κάνω jailbreak στο κινητό μου με την μέθοδο jailbreakme και όλα πήγαν καλά.Από cydia το
μόνο που έκανα install ήταν το installous kai τίποτα άλλο.Μετά απενεργοποίησα την συσκευή μου και όταν την
άναψα μου εμφανίζεται το μηλαράκι της Apple αλλά η συσκευή δεν ανοίγει.Δοκίμασα να το συνδέσω στο Pc αλλά
δεν μπορώ να κάνω restore γιατί δεν φαίνεται καθόλου η συσκευή στο itunes.
Σας παρακαλώ θα ήθελα την βοήθεια σας
Ευχαριστώ

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Bing (1)