Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Eρωτήσεις και Προβλήματα χρηστών σε σχέση με συμβατότητα των προγραμμάτων του cydia και της μεθόδου jailbreakme.com


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
212 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   sirgeorge

sirgeorge

    iPH Elite Poster

  • 2.067 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 02/08/2010 - 16:28

To iFile το κανονικο δουλευει μια χαρα.

Οσον αφορα το MobileTerminal μπορεις να το βρεις σε .deb μορφη και να το περασεις η να περιμενεις να βγει η ανανεωση του.

φιλε παρη θελω τα φωτα σου!παλια περναγα deb files με το ibluenova.τωρα δεν το βρισκω στο cydia!ακομη!δεν ξερω γιατι δεν υπαρχει!!!με ssh φιλε μου πως θα το κανω???please βοηθησε γιατι εχω πολλα deb και με ibluenova τα εστελνα στο τηλ και μετα τα αποσιμπιεζα απο το ifile!!!αν μπορεις φιλε να μου πεις πως θα το κανω θα ειμαι υποχρεος!!!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   Darudakos

Darudakos

    iPH Contributor

  • 1.077 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 02/08/2010 - 17:03

Κανε εγκατασταση το Openssh για αρχη (cydia)! Μετα θα κατεβασεις το Winscp στο pc σου(google it)..
Θα χρειαστεις ενα προγραμμα του στυλ SBSettigns ή bossprefs για να ενεργοποιησεις το ssh στο τηλ σου και μετα ειναι ευκολο..Ξεκινα και σου βρισκω τον οδηγο !

#33   sirgeorge

sirgeorge

    iPH Elite Poster

  • 2.067 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 02/08/2010 - 17:20

Τα εχω ήδη περάσει αυτά και εχω περάσει θέματα και SMS tones!!!είμαι γνωστής.deb δεν εχω ξαναπερασει!

#34   hitechisious

hitechisious

    iPH newbie

  • 21 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 02/08/2010 - 17:59

σορυ αν ειναι offtopic αλλα δεν ηξερα σε ποιο να απευθυνθω.
εχω μπερδευτει στη διαδικασια του upgrade me to back up.
εκανα restore from back up και το μονο που αλλαξε ειναι οτι το itunes δεν αναγνωριζει τις εφαρμογες απο to installous.
μετα διαβασα οτι πρεπει να κανω set up as new device ωστε να το καθαρισω απο τα "σκουπιδια" του προηγουμενου jailbreak.
ωραια αντε και το κανω.
ο μονος τροπος να περασω επαφες και τα λοιπα στο αδειο πλεον iphone einai to back up.
μπορειτε να με καθοδηγησετε????
τι να κανω τελικα να κανω restore set up as new και μετα να ξαναπερασω backup???

#35   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.704 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 02/08/2010 - 18:03

φιλε παρη θελω τα φωτα σου!παλια περναγα deb files με το ibluenova.τωρα δεν το βρισκω στο cydia!ακομη!δεν ξερω γιατι δεν υπαρχει!!!με ssh φιλε μου πως θα το κανω???please βοηθησε γιατι εχω πολλα deb και με ibluenova τα εστελνα στο τηλ και μετα τα αποσιμπιεζα απο το ifile!!!αν μπορεις φιλε να μου πεις πως θα το κανω θα ειμαι υποχρεος!!!

Μπαινεις μεσω καποιου iPhoneBrowser στην διαδρομη var/root και κατω απο το media πετας το .deb αρχειο που θελεις και μετα μεσα απο το iFile πας στην προηγουμενη διαδρομη το βρισκεις και κατω-κατω σου εχει ενα + οπου το πατας και γινεται η εγκατασταση.Για καλο και για κακο μετα απο μια εγκατασταση κανουμε και ενα respring.

#36   sirgeorge

sirgeorge

    iPH Elite Poster

  • 2.067 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 02/08/2010 - 18:07

Οκ φλε αυτό έψαχνα το κάνω και σας λέω μόλις πάω σπίτι τώρα είμαι θάλασσα! Που καταντησα να προσπαθώ να κάνω install deb files από παραλία!χαχαχαχα.ευχαριστώ για τις οδηγίες φιλε!

#37   karpoutzidid

karpoutzidid

    iPH Contributor

  • 1.218 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:karpoutzidis

Δημοσίευση 02/08/2010 - 18:18

το ifile μου δουλευει μια χαρα!κατι ομως παρατηρησα στο sbsetting που δεν μου αρεσε και μαλλον ειναι bug!απο την ios 4 εχω κανει να μου διχνει το ποσοστο της μπαταριας και μου δειχνει 94%!παω μεσα στο sbsettings Και παω παταω στην επιλογη που εχει για στην μπαταρια και να μου δεινχει το ποσοστο της!στην αρχη προβληματιζομαι λεω καλα αφου το εχει ιδει γτ δεν το αφαιρεσαν?μετα λεω ασ το πατησω να δω τι θα κανει!και τι εγινε παιδεια???με το που το πατησα το ποσοστο της μπαταριας απο 94% παει στο 86%!μενω μ.λ.ς λεω τι παιζει εδω?το ξαναπαταω και επαλελχεται στο 94%και αφου επαιξα λιγο καταλαβα οτι ή ειναι bug ή ενα απο τα δυο (sbs settings)μαλλον διχνει το σωστο!!!!

Παρη τι λες????

#38   Darudakos

Darudakos

    iPH Contributor

  • 1.077 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 02/08/2010 - 18:24

Το'χω παρατηρήσει και'γώ αλλα με μικρότερες αποκλίσεις ! 2% κάπου εκεί.Τώρα ποιό είναι σωστό . . .

#39   Telephoner

Telephoner

    iPH Member Leacher

  • 1.753 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:TeleiPhoner

Δημοσίευση 02/08/2010 - 18:29

Προβλημα με το five column springboard μην το περασει κανεις κανεις κολαει το συμπαν και το restore ειναι μονοδρομος :P

Ασε...μην μου το θυμιζεις..την ειχε πατησει και ενα αλλο παιδι παρολα αυτα το εκανα και εγω πριν καιρο και μετα ουτε ριμουβ ουτε τιποτα.

#40   noodles1980

noodles1980

    iPH newbie

  • 38 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/08/2010 - 18:30

έχω κάνει jb όλα καλά που βρίσκω το installous στο cydia? iphone 3gs 4.0.1 ευχαριστώ πολύ...

#41   karpoutzidid

karpoutzidid

    iPH Contributor

  • 1.218 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:karpoutzidis

Δημοσίευση 02/08/2010 - 18:32

έχω κάνει jb όλα καλά που βρίσκω το installous στο cydia? iphone 3gs 4.0.1 ευχαριστώ πολύ...

το κανεις search!

#42   manos4ever

manos4ever

    iPH User

  • 121 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:manosand

Δημοσίευση 02/08/2010 - 18:33

εχω iphone 3gs 16gb jb
πατησα να κανω update στην iOS 4.0.1 και μου ειπε να κανω αναβαθμιση στο itunes εκανα και μολις συνδεσα το iphone μου εβγαλε αυτο
http://yfrog.com/jd56418945p

τι πρεπει να κανω σας παρακαλω βοηθηστε με

#43   karpoutzidid

karpoutzidid

    iPH Contributor

  • 1.218 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:karpoutzidis

Δημοσίευση 02/08/2010 - 18:35

εχω iphone 3gs 16gb jb
πατησα να κανω update στην iOS 4.0.1 και μου ειπε να κανω αναβαθμιση στο itunes εκανα και μολις συνδεσα το iphone μου εβγαλε αυτο
http://yfrog.com/jd56418945p

τι πρεπει να κανω σας παρακαλω βοηθηστε με

κουφαθηκα τωρα!!!!
εγω που δεν ξερω και πολλα!θα σου προτηνω να ξανα εκγαταστισεις το itunes!
αλλα ακου και καποιον που ξερει κατι παραπανω!

#44   manos4ever

manos4ever

    iPH User

  • 121 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:manosand

Δημοσίευση 02/08/2010 - 18:36

κουφαθηκα τωρα!!!!
εγω που δεν ξερω και πολλα!θα σου προτηνω να ξανα εκγαταστισεις το itunes!
αλλα ακου και καποιον που ξερει κατι παραπανω!

το εκανα αυτο

#45   Telephoner

Telephoner

    iPH Member Leacher

  • 1.753 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:TeleiPhoner

Δημοσίευση 02/08/2010 - 18:36

CYdia -> manage -> sources -> edit -> add -> http://cydia.hackulo.us -> Categories -> Hackulo.us -> Installous :)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες