Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Android vs iPhone


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
21 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   Agnwristos

Agnwristos

    iPH Contributor

  • 926 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Agnwristos

Δημοσίευση 05/08/2010 - 14:14

Άποψή μου είναι πως Miserable Eliete Wannabes είναι αυτοί που έχουν iphone ή mac ή whatever, κυρίως γιατί θέλουν να νιώσουν αυτό το "elitism feeling"[/b][/color], το είμαι κάτι παραπάνω από τους άλλους, έχω iphone. Σε καμία περίπτωση δε λέω ότι αυτός είναι ο κανόνας, αλλά αυτή είναι γενική στάση πολλών κυρίως στην ελλάδα που είμαστε αρκετά επιρρεπείς σε τέτοιες συμπεριφορές θα λεγα.

Συμφωνώ.. Μερικοί!!
Μερικοί επίσης δέν είναι Wannabes αλλα όντως Elites και Μερικοί επίσης είναι χρεωμένοι ώς τον λαιμό..

Τέλος πάντων.. Σίγουρα προσπαθούν πολλοί να νιώσουν Elite και αυτό συμβαίνει με πολλά προιόντα όχι μόνο με το iPhone..

Απλά σκέψου οτι και πολλοί έχουν διαμορφώσει μία στάση όπως ο φίλος σου ο 3ftw η οποία στάση είναι "Όποιος έχει iPhone είναι Elite Wannabe" και θυμίζει καταστάσεις όπως το καημένο το παιδί εδώ που κλαίγεται επειδή δέν του πήραν το iPhone 4g

Δηλαδή SORRY πολλές φορές ξεχνάμε οτι σε όλα πρέπει να κρατάμε μια στάση μετριότητας .. Δηλ : Ούτε πολύ Fan της Apple αλλα ούτε και Troll..

Τελευταία επεξεργασία από: Agnwristos, 05/08/2010 - 14:24


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   maninas

maninas

    iPH newbie

  • 40 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 05/08/2010 - 14:30

Τέλος πάντων.. Σίγουρα προσπαθούν πολλοί να νιώσουν Elite και αυτό συμβαίνει με πολλά προιόντα όχι μόνο με το iPhone..

Να σου πω την αλήθεια μου, δεν πιστεύω ότι με τη σημερινή οικονομική κατάσταση στην ελλάδα είναι πολλοί αυτοί που έχουν iphone ΚΑΙ είναι και elites. Άρα μάλλον πέφτουμε στην κατηγορία του Selfish Elite Wannabes, ή απλά.. iphone owners..

Τον χρήστη 3ftw δεν τον γνωρίζω προσωπικά. Πάντως είμαι γενικά κατά του φανατισμού είτε υπέρ του iphone, είτε κατά, είτε οποιασδήποτε άλλης μορφής και κυρίως για προϊόντα, αφού στην ουσία έχοντας τέτοια στάση κάνουμε μόνοι μας τον εαυτό μας τσίρο του κάθε Steve Jobs , Sergei Brin ή όποιον άλλο. Και χωρίς στο κάτω κάτω να κερδίζουμε και τίποτα, αν το βλέπει και κανείς έτσι.

ps. το βίντεο είναι απλά θλιβερό...

#18   Agnwristos

Agnwristos

    iPH Contributor

  • 926 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Agnwristos

Δημοσίευση 05/08/2010 - 14:34

Να σου πω την αλήθεια μου, δεν πιστεύω ότι με τη σημερινή οικονομική κατάσταση στην ελλάδα είναι πολλοί αυτοί που έχουν iphone ΚΑΙ είναι και elites. Άρα μάλλον πέφτουμε στην κατηγορία του Selfish Elite Wannabes, ή απλά.. iphone owners..

Τον χρήστη 3ftw δεν τον γνωρίζω προσωπικά. Πάντως είμαι γενικά κατά του φανατισμού είτε υπέρ του iphone, είτε κατά, είτε οποιασδήποτε άλλης μορφής και κυρίως για προϊόντα, αφού στην ουσία έχοντας τέτοια στάση κάνουμε μόνοι μας τον εαυτό μας τσίρο του κάθε Steve Jobs , Sergei Brin ή όποιον άλλο. Και χωρίς στο κάτω κάτω να κερδίζουμε και τίποτα, αν το βλέπει και κανείς έτσι.

ps. το βίντεο είναι απλά θλιβερό...

Κοίταξε..
Συμφωνώ με ότι λές εκτός απο το "Άρα μάλλον πέφτουμε στην κατηγορία του Selfish Elite Wannabes, ή απλά.. iphone owners".
Διοτι έτσι εξισώνεις iPhone Ownership με Elite Wannabe Owner.. Ποτέ δέν είναι όλοι..

Και προσωπικά η γνώμη μου είναι οτι πιό Elite δείχνει ο BlackBerry owner απο τον iPhone owner..

Τελευταία επεξεργασία από: Agnwristos, 05/08/2010 - 14:34


#19   maninas

maninas

    iPH newbie

  • 40 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 05/08/2010 - 14:56

Μάλλον δε με κατάλαβες. Εννοούσα ότι από τις 3 κατηγορίες ιδιοκτητών, αν αφαιρέσουμε τους selfish elites για την Ελλάδα για τους λόγους που είπα από πάνω, μένουν μόνο οι Selfish Elite Wannabes, ή απλά.. οι -φυσιολογικοί- iphone owners. Σε καμία περίπτωση τα δύο τελευταία δεν είναι το ίδιο.

Και προσωπικά η γνώμη μου είναι οτι πιό Elite δείχνει ο BlackBerry owner απο τον iPhone owner..

Ε ναι, αφού πια το iphone είναι σχεδόν mainstream στην Αμερική. To blackberry το έχουν περισσότερο επιχειρηματίες και δηλωμένοι στην ΠΑΣΠ (μοιράζει δωράκια ο γιωργάκης, άλλο θέμα αυτό). Αν κάθε πιτσιρίκι στην Αμερική έχει iphone, πως να δείχνεις elite μετά :P. Βέβαια το θέμα είναι να μη χρειάζεσαι να δείχνεις elite, αλλά τέσπα..

Τελευταία επεξεργασία από: maninas, 05/08/2010 - 15:03


#20   Agnwristos

Agnwristos

    iPH Contributor

  • 926 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Agnwristos

Δημοσίευση 05/08/2010 - 15:00

Μάλλον δε με κατάλαβες. Εννοούσα ότι από τις 3 κατηγορίες ιδιοκτητών, αν αφαιρέσουμε τους selfish elites για την Ελλάδα για τους λόγους που είπα από πάνω, μένουν μόνο οι Selfish Elite Wannabes, ή απλά.. οι -φυσιολογικοί- iphone owners. Σε καμία περίπτωση τα δύο τελευταία δεν είναι το ίδιο.

Όντως παρεξήγησα.. Δίκιο έχεις απλά.. Αφαιρείς τους Elites λόγω κρίσης?.. Δέν νμζ.. Ίσα ίσα που μερικοι έχουν καλά profits εντός κρίσης..

Τελευταία επεξεργασία από: Agnwristos, 05/08/2010 - 15:00


#21   maninas

maninas

    iPH newbie

  • 40 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 05/08/2010 - 15:02

Δεν πιστεύω ότι είναι πολλοί. Αντιθέτως, ότι είναι πολύ λίγοι.

Τελευταία επεξεργασία από: maninas, 05/08/2010 - 15:02


#22   Agnwristos

Agnwristos

    iPH Contributor

  • 926 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Agnwristos

Δημοσίευση 05/08/2010 - 15:07

Δεν πιστεύω ότι είναι πολλοί. Αντιθέτως, ότι είναι πολύ λίγοι.

Πάντα είναι λίγοι.. Τώρα αυτό εξαρτάται απο το ποιούς καθορίζεις ώς elites..
Το ποσό πάντως δέν είναι μηδαμινό για να το αφαιρέσεις απο το σύνολο..

Τελευταία επεξεργασία από: Agnwristos, 05/08/2010 - 15:07





Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες