Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

[Οδηγός] - SIM not detected - Ultrasn0w δεν κάνει unlock


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
36 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 18/08/2011 - 14:06

Κάτι λάθος κανεις αναβαθμισες την ββ να βάλεις του iPad?

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.704 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 18/08/2011 - 14:16

εχω δυο συσκευες 3gs απο Αγγλια η μια 4.2.1 και η αλλη 4.3.5 και προσπαθησα να τις ξεκλειδωσω με το Cydia χωρις αποτελέσμα...κολλαει στο reboot.
Στην 4.2.1 εκανα και αναβαθμιση στο baseband και δεν κανει ουτε restore.
Βοηθεια...........


Ο μόνος τρόπος για να κανείς unlock στις συσκευές σου είναι να τις αναβαθμίσεις με την baseband του ipad. Εάν όμως κανείς κάτι τέτοιο μετά δεν θα μπορέσεις να ξαναπερασεις official εκδόσεις λογισμικού παρά μόνο custom firmwares. Η απόφαση δική σου.

Επίσης μην ποσταρεις παντού. Καταλαβαίνουμε το πρόβλημα,άγχος σου αλλά βλέπουμε ότι γράφεται.

#33   nicktheo07

nicktheo07

    iPH newbie

  • 8 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/08/2011 - 14:17

Κάτι λάθος κανεις αναβαθμισες την ββ να βάλεις του iPad?


το εκανα και μου κλειδωσε....

#34   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 18/08/2011 - 14:20

Τι εννοείς σου κλείδωσε;
Τι ακριβώς έκανες;
Αν θες βοήθεια επειδή είμαι έξω και γράφω απο το μηλοφωνο χτυπά στο Google 3GS 4.3.5 jailbreak and unlock θα σου βγάλει οδηγούς ακολούθησε αυτόν του Redmonpie.

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#35   alebpan

alebpan

    iPH User

  • 119 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/11/2011 - 11:14

3GS απο την T-MOBILE , το ανέβασα στην 5.0.1 με custom ipsw για να κρατήσω την BASEBAND 05.12.01.
Πέρασα cydia και το ξεκίνησα με την original κάρτα της T-MOBILE και μετά κατέβασα το ULTRASNOW 2.1.4.
Την κάρτα την γερμανική την βλέπει μια χαρά, αλλά όταν κάνω εκκίνηση με την ελληνική κάρτα δεν βλέπει sim καθόλου.
Αν το βάλω σε airplane mode και του βάλω την γερμανική ανοίγει..το ξαναβάζω σε airplane mode, του βάζω πάλι την ελληνική κάρτα , ζητάει pin... και ψάχνει για δίκτυο και δεν το βρίσκει..!!
Τι δεν κάνω σωστά??

#36   orestis2009

orestis2009

    iPH User

  • 179 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/12/2011 - 20:20

exω κ εγω ιδιο προβλημα.εκανα εχτεσ j.b unt 5.0.1 sto 3gs me firmware 06.15.00 alla δεν μπορω να βρω δικτυο καθολου.υπαρχει καποια λυση?αυτο που ειπατε για ββ ipad το ειδα απο το ρεdsow αλλα δεν το πατησα γιατι φοβηθηκα.μονοο ιnstal cydia ekana.επισησ με ιfunbox brhka τον φακελο τον εσβησα κ εκανα επικοληση το lockdown αλλα μετα μου εβγαλε ερροερ το itunes.ετσι εκανα shift k restore k μετα εκανα παλι j.b k back up apo ιitunes.to kinhto einai mia χαρα.το μονο προβλημα ειναι οτι δεν δουλευει η καταραμενη σιμ.επισησ δεν πρεπει να ειναι ελληνικο.το ιδιο εκανα κ στο 4 με firmware 04.11.08(j.B).
k ta δυο δουλευουν μια χαρα.βεβαια σαν ipod k oxi iphone.yparxei τροποσ?εχω σκασει 3 μερεσ.ευχαριστω πολυ!!!!!!!!!!!!!!

#37   orestis2009

orestis2009

    iPH User

  • 179 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/12/2011 - 20:22

Τι εννοείς σου κλείδωσε;
Τι ακριβώς έκανες;
Αν θες βοήθεια επειδή είμαι έξω και γράφω απο το μηλοφωνο χτυπά στο Google 3GS 4.3.5 jailbreak and unlock θα σου βγάλει οδηγούς ακολούθησε αυτόν του Redmonpie.

αν εχεισ χρονο δεσ λιγο την απαντηση αν μπωρεισ.ευχαριστω.




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες