Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Speed It Up iPhone 3G Edition


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
42 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   kosnic

kosnic

    iPH Member

  • 319 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 07/08/2010 - 23:22

Έχω δοκιμάσει τα πάντα σχετικά με την μνήμη του 3G,και είναι η πρώτη φορά που κάτι επιτέλους δουλεύει και δεν αργεί το τηλ.μιλάω για το imemory enhancer στον 10 τροπο!είναι σαν να έχω βάλει ξανα το boos tool!λες και το τηλέφωνο αναβαθμίστηκε με καινούργια μνήμη!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   macmaniac82

macmaniac82

    iPH Contributor

  • 1.164 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/08/2010 - 23:23

εννοει να πας στο var/vm/ και να σβισεις τα περιενχομενα του οχι το vm..ουτε το var..
καθως επισης και το plist αρχειο που σου αναφερει..(System/Library/LaunchDaemons and delete the com.apple.dynamic_pager.plist file)

#33   liana88

liana88

    iPH Member

  • 343 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 08/08/2010 - 00:02

10ος Τροπος

Mπορειτε να βαλετε στο Cydia το repo: gumballtech.com/cydia και απο εκει το iMemory Enhancer το οποιο οταν το βαλετε θελει reboot !! Aυτο σιγουρα θα σας ελευθερωσει 50 MB απο την Ram !!


από ότι είδα ο 10ος τρόπος δεν ελευθερώνει μνήμη όπως λες, προσθέτει εικονική

#34   cpiralis

cpiralis

    iPH User

  • 111 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 08/08/2010 - 22:40

10ος Τροπος

Mπορειτε να βαλετε στο Cydia το repo: gumballtech.com/cydia και απο εκει το iMemory Enhancer το οποιο οταν το βαλετε θελει reboot !! Aυτο σιγουρα θα σας ελευθερωσει 50 MB απο την Ram !!


Thanks!!!

78Mb στο 3G!!
:D :D :D :D

#35   userX

userX

    iPH Member

  • 245 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:teopless

Δημοσίευση 21/08/2010 - 20:33

Με iMemory Enchancer και DHR σε iPod touch 2G πετάει!100/128MB RAM FREE!!!Thx φίλε!Θα κάνω και τα υπόλοιπα και θα postάρω αργότερα τα αποτελέσματα!

#36   robostav

robostav

    iPH newbie

  • 15 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/08/2010 - 14:02

μμμ εμενα με 3g και κανοντας ολα τα βηματα εκτος του 9ου επειδη δεν εχω wifi προς το παρον απο 19 mb ( :-( ) με πηγε στα 27...δεν παει και σφαιρα...μηπως εχουμε καμια αλλη ιδεα γιατι εχω τεζαρει ετσι το καημενο? Δεν εχω βαλει και πολλα πραγματα...

#37   Stealth(TM)

Stealth(TM)

    iPH newbie

  • 17 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/09/2010 - 20:24

Τελικά ενώ ήταν φοβερό το imemory, μας τελειωσε το repository των τυπάδων γιατι τους έπιανε χώρο στο σέρβερ λέει...

Και μετά το ριστόρ που έκανα, έμεινα αμανάτι...

Υπαρχουν όμως τα deb αρχεία, αν ξέρει κανεις τρόπο....

http://gumballtech.com/cydia/debs/

Για να δω τους εμπειρότερους προγραμματιστάδες, αντε λεμε!

#38   Hidalgo

Hidalgo

    iPH Contributor

  • 1.344 μηνύματα
  • Twitter:@Lkatsougris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini 4
  • GameCenter:Montecristo(LK)

Δημοσίευση 06/09/2010 - 20:35

Τελικά ενώ ήταν φοβερό το imemory, μας τελειωσε το repository των τυπάδων γιατι τους έπιανε χώρο στο σέρβερ λέει...

Και μετά το ριστόρ που έκανα, έμεινα αμανάτι...

Υπαρχουν όμως τα deb αρχεία, αν ξέρει κανεις τρόπο....

http://gumballtech.com/cydia/debs/

Για να δω τους εμπειρότερους προγραμματιστάδες, αντε λεμε!

χωρισ να ειμαι εμπειρος προγραμματιστης ...μπορεις να εγκαταστησεις το deb αρχειο και να λειτουργησει κανονικα ..απλα στο cydia θα εμφανιζεται η εφαρμογη αλλα οχι το repo απο το οποιο την κατεβασες!!!

My life's goal is only to fight


#39   parafron4

parafron4

    iPH Elite Poster

  • 3.006 μηνύματα
  • Twitter:@parafron4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:parafron4-

Δημοσίευση 15/10/2010 - 16:52

μπορει καποιος να μου πει ενα ρεπο για το imemory?

#40   georgenc

georgenc

    iPH newbie

  • 2 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/11/2010 - 19:16

Καλησπέρα σας...
Με λένε Γιώργο και ειναι το πρώτο μου post. Πρώτα απ'ολα να σας συγχαρώ για την πολύ καλή δουλεία που κάνετε εδώ.
Ειμαι κάτοχος ενός iphone3G 16GB και τον τελευταίο καιρό μου αργεί παρα πολύ.
Αφού μετά απο 1μιση χρόνο που το είχω αποφάσισα να το ''σπάσω'' με το jailbreak και όταν μπαίνω στο εικονίδιο Cydia στο manage και έπειτα storage μου βγάζε αυτό
Αναρτημένη εικόνα
Ενώ σαν μνήμη τηλεφώνου έιναι άδεια η System είναι γεμάτη....Πώς την αδείαζω?

Συγνώμη αν σας κούρασα και αν οι κύριοι mods θεωρούν ότι postαρα σε λάθος topic να το μεταφέρουν. :D

Ευχαριστώ

#41   geORGIOSb

geORGIOSb

    iPH Master

  • 7.215 μηνύματα
  • Twitter:@georgiosbr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad+3G

Δημοσίευση 13/11/2010 - 14:16

Πολλα ακουγενται, λεγονται και γραφονται απο την στιγμη που κυκλοφορησε το iOS 4. Ακομα περισσοτερα λεγονται για το ποσο αργο ειναι το iPhone 3G. Και οντως σαν κατοχος ενος iPhone 3G μπορω να το επιβεβαιωσω. Τι τροποι υπαρχουν ομως για να λυσετε αυτο το προβλημα ? Οσο και αν σας ακουγεται καπως παραλογο υπαρχουν παρα πολλοι. Ηδη εχουν γραφτει στο forum καποιοι τροποι οι οποιοι βελτιωνουν την ταχυτητα του κινητου αλλα ειναι διασπαρτοι και ετσι δημιουργουνται συνεχως topics με θεμα την αργη ταχυτητα του iPhone 3G. Tωρα, σε αυτο το topic που κανω εχω σαν στοχο (και ελπιζω να τον πετυχω) να μαζεψω ολα οσα υπαρχουν (σχεδον ολα) για την επιταγχυνση του iPhone 3G.

1ος Τροπος

Περιεργο και πραγματικο ταυτοχρονα, το double hard reset (DHR) ειναι ενα "φαρμακο" για την επιταγχυνση του μηλοφωνου. Πως το κανεις ? Απλα πατας το sleep+home button ταυτοχρονα και πατωντας τα περιμενεις να κλεισει το κινητο. Οταν κλεισει το ανοιγεις απο το sleep button και οταν με το καλο ξανανοιξει τοτε ξανακανεις το ιδιο. Μετα συμφωνα με το Cult of Mac θα υπαρχει μια σημαντικη αλλαγη στην ταχυτητα του κινητου.

2ος Τροπος

Δευτερος τροπος ειναι η απενεργοποιηση του spotlight απο εδω.

3ος Τροπος

Μια φημολογια περι επιταγχυνσης υπαρχει οταν σβηνεις τα μηνυματα απο το κινητο. Δεν νομιζω οτι θα το επιχειρησεται ολοι, εγω τουλαχιστον οχι.

4ος Τροπος

Μπορειται να δοκιμασεται να σβησεται την επισκοπησει των sms μηνυματων πηγαινοντας Settings -> Messages -> Show Preview -> Off.

5ος Τροπος

Κλεινοντας τα Email Previews, Threading, και αλλα Features πηγαινοντας Settings -> Mail, Contacts, Calendars. Αλλαξτε στο Mail το show σε 25 Recent Messages, το Preview σε None,το Load Remote Images σε Off, Organize By Thread σε Off.

6ος Τροπος

Καθαριστε το ιστορικο του κινητου πηγαινοντας Phone -> Recents -> Clear.

7ος Τροπος

Σβηνοντας τα iPod Features πηγαινοντας Settings -> iPod. Turn off Lyrics & Podcast Info, Sound Check.

8ος Τροπος

Ο τροπος που παρουσιασε στο forum ο .Username πειραζοντας τον φακελο LaunchDemons (μονο σε jailbroken iPhones) απο εδω

9ος Τροπος

Τελος υπαρχει και ο τροπος του downgrade απο το iOS 4 στην iOS 3.1.3 απο εδω. Μην ξεχνατε οτι το RecBoot αναβαθμιστηκε και δεν χρειαζεται το libusb !!

ΕDIT:

10ος Τροπος

Mπορειτε να βαλετε στο Cydia το repo: gumballtech.com/cydia και απο εκει το iMemory Enhancer το οποιο οταν το βαλετε θελει reboot !! Aυτο σιγουρα θα σας ελευθερωσει 50 MB απο την Ram !!


ΕDIT 2:

Υποστηρίζει και iPhone 3Gs η μέθοδος ελευθέρωσης μνήμης ram.
Πιστευω να βοηθησα !!! Οτι προσθηκη στειλτε μου PM για να διορθωσω το αρχικο post χρησιμοποιωντας το edit !!!


ΠΑΩ ΝΑ ΤΗΝ ΤΣΕΚΑΡΩ ΚΑΠΟΙΑ ΤΑ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΟΧΙ
ΤΑ ΛΕΜΕ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

#42   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 13/11/2010 - 14:31

παιδια κανενας στο τεσσαρι να πει τι μνημη εχει ελευθερη?εμενα γραφει 360MB. 8)

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#43   geORGIOSb

geORGIOSb

    iPH Master

  • 7.215 μηνύματα
  • Twitter:@georgiosbr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad+3G

Δημοσίευση 13/11/2010 - 14:52

παιδια κανενας στο τεσσαρι να πει τι μνημη εχει ελευθερη?εμενα γραφει 360MB. 8)

351




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες