Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Αποχώρησε ο υπεύθυνος hardware για το iPhone


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
19 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   Agnwristos

Agnwristos

    iPH Contributor

  • 926 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Agnwristos

Δημοσίευση 09/08/2010 - 16:00

μονο η apple θα εβγαζε κινητο με προβλημα κεραιας!δλδ ελεος και μετα μας ελεγε οτι και οι αλλες εταιρειες εχουν το ιδιο προβλημα!τσικινιαριδες καλιφορνεζοι!! >:( >:(


Απο ότι έχω καταλάβει πλέον δέν υπάρχει κανένα πρόβλημα αλλα και πρίν που υπήρχε στους περισσότερους ήταν αποκλειστικά Visual διοτι δέν υπήρχαν dropped calls..

Γνώμη μου , άν και δέν το έχω κάν πιάσει το 4 ..

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   dederos

dederos

    iPH newbie

  • 65 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/08/2010 - 16:10

φιλε μου αγνωριστε δεν εχω προβλημα με το κινητο η την εταιρεια!της λατρευω και της δυο αλλα να το ξερουν και να το βγαλουν εστω και σε καποια iphone με ξενερωνει!!ισως να ειμαι και λαθος δεν ξερω.παντως το κινητο θα το παρω! :P :P

#18   Agnwristos

Agnwristos

    iPH Contributor

  • 926 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Agnwristos

Δημοσίευση 09/08/2010 - 16:28

φιλε μου αγνωριστε δεν εχω προβλημα με το κινητο η την εταιρεια!της λατρευω και της δυο αλλα να το ξερουν και να το βγαλουν εστω και σε καποια iphone με ξενερωνει!!ισως να ειμαι και λαθος δεν ξερω.παντως το κινητο θα το παρω! :P :P


Καταλαβαίνω.. Απλα ελπίζω να μήν έχουν προβλήματα γιατι μετά πρέπει ή δέν πρέπει να τους φέρεις καπέλο το "We care for every User"..

#19   mjaros

mjaros

    iPH newbie

  • 31 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/08/2010 - 10:44

Το πρώτο μου κινητό ήταν το Panasonic GD 90.
Ήταν η εποχή που όλα τα κινητά είχαν εξωτερική κεραία. Από περίεργια καμιά φορά έκλεινα την κεραία με την παλάμι και το σήμα έπεφτε δραματικά.
Δεν το είχα δοκιμάσει ποτέ εν ώρα κλήσης για να εκφέρω γνώμη.
Οι εταιρίες τότε δε βάζανε εσωτερικές κεραίες λόγο κατανάλωσης και ακτινοβολίας. Όσοι είχαν το NOKIA 3210 καταλαβαίνουν. Είχε μπαταρία που μπορούσε να τροφοδοτήσει το σπίτι σου και έβγαζε ακτινοβολία όσο ένας φούρνος μικροκιμάτων αλλά είχε... Τι είχε; θα ρωτήσετε! Είχε σήμα, σήμα καμπάνα!
Σε κλοβό Φαραντέι να το έβαζες δε έπεφτε ούτε νταμάκι.
Εκεί που θέλω να καταλήξω είναι ότι στο σημείο που έχουν εξελιχθεί τα κινητά έχουν βάλει προτεραιότητα άλλα χαρακτηριστικά. Δεν ξέρω κατά πόσο εξάλλου κάποιος που παίρνει iPhone σκέφτεται τις τηλεφωνικές του ανάγκες. Αν και θα έπρεπε. Εγώ επί ένα χρόνο το είχα σαν δεύτερο επειδή το θεωρούσα άβολο για λειτουργίες όπως τηλεφωνήματα και μήνυματα. Ίσως όλα είναι τελικά μια συνήθεια. Αν ένα κινητό μου δημιουργούσε προβλήματα στις συνομιλίες μου θα το πέταγα, αλλά επειδή έχω μια ιδέα από τηλεπικοινωνίες δε θα το κάνω γιατί ξέρω ότι περίπου τα ίδια προβλήματα μπορεί να έχω και με κινητό 20€.
Δεν πιστεύω ότι ο Jobs δε γνώριζε το πρόβλημα πριν από την κυκλοφορία του 4. Εκτός και αν βέβαια ξεχάσανε να κάνουν δυο τρεις δοκιμές με την κεραία. Ούτε ότι ελπίζανε κανείς να μην το πάρει χαμπάρι. Ίσως απλά να μη μπορούσε να γίνει αλλιώς σε αυτό το επίπεδο που έχει φτάσει το iPhone. Ίσως αν το κάνανε τέλειο θα έπρεπε να δηλώσουμε υποταγή στον Δημιουργό (τον Stevie εννοώ). Αλλά Εκείνος, σπλαχνικός ως είναι άφησε σε μας να διαλέξουμε να θέλουμε το iPhone 4 με το μοναδικό του σφάλμα (πολύ σοβαρό για τηλέφωνο κατα τη γνώμη μου).
Ο στιβ αγαπάει το ποίμνιό του και για αυτό το θέλει σκεπτόμενο.
Και για αυτό μας δοκιμάζει με αυτή του την πράξη.
Εντάξη ξεφύγαμε. Φτάνει!

#20   mjaros

mjaros

    iPH newbie

  • 31 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/08/2010 - 10:46

Και για να μη ξεχνιόμαστε:

Sent from my iPhone




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες