Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Πρόβλημα με εγκατάσταση apps από cydia/installus?


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
7 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   lemonmac

lemonmac

    iPH newbie

  • 27 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/05/2009 - 02:46

Εχει πέσει στα χέρια μου ένα 3g και το "εφτιαξα" με quick pwn (windows), όταν κάνω install κάποια apps από cydia/installus ενώ φαίνεται ότι τα κάνει install δεν εμφανίζονται στο menu.καμιά πρόταση;

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   yell0wsoldi3r

yell0wsoldi3r

    iPH Honored Advanced Member

  • 1.391 μηνύματα
  • Twitter:@zax0s
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 05/05/2009 - 02:59

Δοκιμασες μεσω BossPrefs να δεις αν ειναι hide τα icons?

#3   lemonmac

lemonmac

    iPH newbie

  • 27 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/05/2009 - 11:52

Δεν είναι αυτό τελικά, παρ' όλα αυτά εμφανίζονται τα apps που εχω κάνει install από το installus στο boss prefs, αλλά στο menu όχι.

#4   chrisostomos

chrisostomos

    iPH Addict

  • 631 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 05/05/2009 - 11:53

Quote

Εχει πέσει στα χέρια μου ένα 3g και το "εφτιαξα" με quick pwn (windows), όταν κάνω install κάποια apps από cydia/installus ενώ φαίνεται ότι τα κάνει install δεν εμφανίζονται στο menu.καμιά πρόταση;


Επίσης φίλε μου πρέπει να γνωρίζεις ότι είναι κάποιες εφαρμογές που κατεβάζεις από cydia και δεν εμφανίζονται με κάποιο εικονίδιο στο springboard όπως για παράδειγμα το openssh ή το mipatch και πολλά ακόμα που δεν είναι ακριβώς εφαρμογές αλλά πιο πολύ utilities.

#5   chrisostomos

chrisostomos

    iPH Addict

  • 631 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 05/05/2009 - 11:57

Όπα φίλε μου μάλλον αυτό που είπα είναι άκυρο αφού εσύ μιλάς για installus με μπέρδεψε το πρόθεμα cydia.

#6   lemonmac

lemonmac

    iPH newbie

  • 27 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/05/2009 - 15:57

τελικά απ' ότι φαίνεται τα cydia apps ειναι ok.  Aπ' το installus εχω το προβλημα, ο,τι και να κάνω install δεν φαίνεται.  Το mi patch σε τι χρησιμευει;  Mήπως φταιει αυτό γιατί όταν παω να το κανω install από το source ftp4u.gr/iphone/apt  βγάζειτο μήνυμα : cannot comply, note: The requested modifications cannot be applied due to required dependencies or conflicts that cannot be automatically found or fixed.

#7   iPodTouchPro

iPodTouchPro

    iPH Elite Poster

  • 3.187 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/05/2009 - 20:56

Δες το topic για το miPatch.

#8   lemonmac

lemonmac

    iPH newbie

  • 27 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/05/2009 - 10:51

Μπα τίποτα, το έβαλα το mipatch τελικά αλλά πάλι δεν φαίνονατι τα apps, κάποιος μου είπε ότι πρέπει να κάνω όλη τη διαδικασία με την άλλαγή των permisions σε 777 καινούριο φάκελο στο documents και τέτοια στο δικό μου πάντως (2nd generation) δεν χρειάζεται,  ο,τι κατεβαζω απο installus το περναει κανονικά αλλά στη τελική αυτό δεν είναι το νόημα του installus να γλυτωνεις ολη την διαδικασία με το ssh;




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες