Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Επιστροφή από v3 σε v2


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
1 μήνυμα σε αυτό το θέμα

#1   strawb

strawb

    Advanced Member

  • 633 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini 4
  • GameCenter:MacBook Pro

Δημοσίευση 05/05/2009 - 22:07

Γειά σας φίλοι μου.

Έχω το εξής πρόβλημα με το δικό μου 3G iphone. Βρήκα και κατέβασα απο το internet την τρίτη δοκιμαστική έκδοση του λειτουργικού του iphone και ενώ έκανα αναβάθμιση, ξέχασα να απενεργοποιήσω το internet ,με αποτέλεσμα το itunes να εντοπίσει ότι το λειτουργικό ήταν ανεβασμένο απο άλλον χρήστη στο internet και να μου ζητάει να συνδεθώ στο developer program με τον κωδικό μου, για να δεί ότι ανήκει σε εμένα.

Σαν να μην έφτανε αυτό , όσες φορές και αν αποσύνδεσα και σύνδεσα το iphone με τα computers που έχω, αρνείται να μου δείξει την οθόνη με το summary για να κάνω update στο OS 2 , όπως και δεν μπορεί να κάνει jailbreak με το quickPwn.
Προσπαθώ να εντοπίσω ,ένα πρόγραμμα που τυχαία το είχα βρεί ,που έκανες αναβάθμιση του λογισμικού ,χωρίς την χρήση του Itunes Stores και δεν το κατάφερα ακόμη.

Μήπως κάποιος μπορεί να μου πεί, πώς ονομάζεται αυτό το πρόγραμμα που κάνει αναβάθμιση του λογισμικού του iphone ,χωρίς να χρησιμοποιήσεις το Itunes stores;
Νόμίζω, ότι μόνο έτσι θα ξαναενεργοποιήσω το iphone μου και θα επιστρέψω στην προηγούμενη έκδοση.

Περιμένω τις απαντήσεις σας.
strawb


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   strawb

strawb

    Advanced Member

  • 633 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini 4
  • GameCenter:MacBook Pro

Δημοσίευση 06/05/2009 - 14:20

Αν και περίμενα κάποιος να με βοηθήσει, τελικά την βρήκα την άκρη.
Έκανα reset στο iphone  και τώρα περνάω το OS 2.
Είχα βιαστεί και δεν έσβησα  το internet με αποτέλεσμα το Itunes Stores να τσιμπήσει το σπασμένο λειτουργικό και να κλειδώσει το τηλέφωνο μου.
Βέβαια αν κάποιος κατάφερε να περάσει το OS 3 σπασμένο, είτε απο το hacker περιοδικό , είτε απο κάποιον άλλον οδηγό και το καταφέρει, ας μας πεί και εμάς, για να το κάνουμε και εμείς, γιατί η πρώτη μας φορά ,ήταν οδυνηρή.

strawb




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες