Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iPhone 4 από Vodafone. Τιμές - Προγράμματα - Διαθεσιμότητα


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
647 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#436   Agnwristos

Agnwristos

    iPH Contributor

  • 926 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Agnwristos

Δημοσίευση 16/09/2010 - 22:58

Παιδιά είμαι νέος κάτοχος του φανταστικού Iphone 4... Μονό που έτυχε σε μένα να μην είναι καθόλου (phone). Εξηγούμαι: αφού έγινε η ενεργοποίηση από την vodafone είπα να πάρω το πρώτο μου τηλέφωνο.....Δεν ακουγόταν τίποτα....Ενώ σε ipod λειτουργία ακουγόταν ήχος κατά την διάρκεια των κλήσεων τίποτα. Λοιπόν, Vodafone service 13830 κλπ, κλπ Ενώ στην ιστοσελίδα τους λένε παραλαβή με courier από τον χώρο σας , αντικατάσταση με ένα 3Gs και επιστροφή πάλι με courier σε επτά εργάσιμες μέρες, εμένα μου είπαν να το πάω σε κατάστημά και να το στείλουν από κει..... Άλλο στραβό: Λέει ¨στην ιστοσελίδα της Vodafone ότι σε περίπτωση βλάβης σου αποστέλουν καινούργιο τώρα μου λένε ότι μάλλον θα αλλάξουν την πλακέτα... Είμαστε ήδη στην 10 μέρα και ακόμη δεν ξέρω τι θα γίνει. Συμπέρασμα: μην τυχόν και σας χαλάσει η είναι ελαττωματικό, αυτά που γράφουν στην ιστοσελίδα και αυτά που απολαμβάνει ο κακομοίρης ο αγοραστής δεν έχουν καμία σχέση..Τουλάχιστον εγώ αυτά τραβάω στην Vodafone...Μπάχαλο...


Το καλύτερο που μπορείτε να κάνετε είναι με την αγορά να το τσεκάρετε και σε περίπτωση συμβολαίου να μήν υπογράψετε πρίν το πάρετε διοτι εφόσον υπογράψετε και σας δώσουν και sim δέν μπορείτε να ακυρώσετε μετά επειδή άργησε η συσκευή πχ..

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#437   Jimmy Kane

Jimmy Kane

    iPH User

  • 120 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 16/09/2010 - 23:19

Θα το πώ και εδώ γιατί πιστεύω ότι είναι σωστό να γνωρίζουν οι μέλλοντες αγοραστές την "μετά από την αγορά" περιποίηση της Voddafone.

Είναι απάντηση και στον χρήστη mamakossa

Παιδιά την πάτησα. Παίρνω το iphone4 και περιμένω μία βδομάδα τους #$@%@#$% για την microsim.
Μέχρι τότε όλα καλά .. Με το που βάζω την microsim ανακαλύπτω πως δεν με ακούει ο άλλος στην κλήση (δεν λειτουργεί ούτε το headset ούτε και το κανονικό mic).
Τούς παίρνω τηλ κτλ μου λένε την γνωστή διαδικασία κτλ.... Το έδωσα πίσω στο κατάστημα και μου είπε θα το στείλει στο service κτλ.
Πρέζα η κατάσταση.
Γενικώς για όποιον θέλει να αγοράσει iphone4 να γνωρίζει τα εξής:

1. Ένα τεράστιο νούμερο συσκευών είναι ελαττωματικές. Το γιατί δεν το γνωρίζω. Λογικά λόγω της μεγάλης ζήτησης.
Για κάθε πρόβλημα κάντε ένα search να δείτε πόσοι χρηστες έχουν προβλήματα. Και αυτοί μόνο γράφουν γιατί είναι τσαντισμένοι. Αν είσαι κομπλε δεν το γράφεις.

Γι αυτό στο κατάστημα μπροστά στον τύπο τσεκάρεις οθόνη, mic,camera κτλ.

2. Η vodafone είναι μεγάλη απάτη! Βγάζει το iphone4 της 27 και στα καπάκια δημοσιέυει την διαδικασία αντικατάστασης του ελατωματικού.

Αυτό είναι γελοίο. Δηλαδή σαν να σου λέει ότι:
"- αν δεν δουλεύει θα περιμένετε άλλες 2 βδομάδες γιατί σας γράφουμε στα @#$% μας και έτσι είναι η πολιτική της εταιρείας."
Ααα και ξέχασα να σας πώ τον λόγο που γίνεται αυτό.
Μήπως γιατί η vodafone το δίνει μόνο με συμβόλαια και όχι σαν συσκευή.
Βάλε σε αυτό και τις ουρές αναμονής? Σαν κύκλος είναι. Λέει ότι δεν έχει συσκευές ενώ η cosmote έχει? πως γίνεται?

Οι τύποι λένε ότι πρέπει να κοιτάξουν την συκευή κτλ. Δηλαδή αν ανοιγες το κουτι και έβλεπες ένα στραπατσαριζμένο iphone4 (σε φρίκη) τότε πάλι θα έπρεπε να το στείλεις στο service?
Τόσο χαζούς μας έχουν περάσει. Αφού ρε γίδια στο iphone δεν μπορείς να του κάνεις service. Holland είναι το service στην apple. Αυτά τα λέω γατί μίλησα και με την apple. Συγκεκριμένα μου είπαν να τους πιέσω να μου δώσουν άλλη συσκευή.

Δηλαδή ρε φίλε τι μπορούμε να κάνουμε στην @#%@ vodafone ή cosmote που μας δουλεύουν ψιλό γαζί?

Τα υπόλοιπα στο Εδώ

#438   islascanarias

islascanarias

    iPH Member

  • 200 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 17/09/2010 - 08:31

Παιδιά, εδώ υποψήφιος αγοραστής. Έχετε υπόψη σας κάποιο κατάστημα που να το έχει διαθέσιμο;


πάρε τηλέφωνο ένα ένα καταστημα κοντά σου/μακριά σου, κάπου θα βρεις! :)

#439   babisgr

babisgr

    iPH newbie

  • 48 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 17/09/2010 - 12:46

Ποιός ξέρει καποιο κατάστημα να εχει το 4 διαθέσιμο για αγορά αύριο?Μέχρι και στο istorm πήρα και δεν το έχουν,ούτε ξέρουν πότε θα υπάρξει.

#440   GeorgeTF1

GeorgeTF1

    iPH Addict

  • 618 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:GeorgeTF

Δημοσίευση 17/09/2010 - 12:48

Ποιός ξέρει καποιο κατάστημα να εχει το 4 διαθέσιμο για αγορά αύριο?Μέχρι και στο istorm πήρα και δεν το έχουν,ούτε ξέρουν πότε θα υπάρξει.

πάρε καταστήματα και ρώτα!και εγω αυτό κάνω τώρα!και πλαίσιο παντού ε!και αν βρείς πέστο!το ίδιο θα κάνω και εγώ

#441   GeorgeTF1

GeorgeTF1

    iPH Addict

  • 618 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:GeorgeTF

Δημοσίευση 17/09/2010 - 20:52

καλησπέρα παιδιά!μετά απο 18 μέρες αναμονής τελικά το πείρα το κινητό σήμερα απο ένα μαγαζί στην κυψέλη!έχει πάνω 4.0.1!
ρωτήστε πρέπει να έχει και άλλες συσκευές

#442   Melkon

Melkon

    iPH User

  • 178 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 19/09/2010 - 11:44

Τη παρασκευη πηγα στη vodafone Ηρακλειου Κρητης η τιμη που μου ειπανε ηταν 660 και για την αλλαγη sim σε μικρο sim 18.50 το μονο προβλημα ηταν οτι δεν εχουν ετοιμοπαραδωτα iPhone 4 οποτε τωρα στην αναμονη!

#443   GeorgeTF1

GeorgeTF1

    iPH Addict

  • 618 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:GeorgeTF

Δημοσίευση 19/09/2010 - 11:52

Τη παρασκευη πηγα στη vodafone Ηρακλειου Κρητης η τιμη που μου ειπανε ηταν 660 και για την αλλαγη sim σε μικρο sim 18.50 το μονο προβλημα ηταν οτι δεν εχουν ετοιμοπαραδωτα iPhone 4 οποτε τωρα στην αναμονη!

πάρε στο 13830 και πέστους είναι δυνατόν να μου ζητάνε λεφτά για την αλλαγή κάρτας?δηλαδή θα πρέπει να δώσω άλλα 18ε?λέγε λέγε λέγε και στο τέλος δεν θα πληρώσεις την μικροσιμ!
εγω την πείρα δωρεάν!μην κάνεις το λάθος και δώσεις λεφτά για την κάρτα

#444   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10.183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 19/09/2010 - 12:05

Παιδια καλημερα..Εγω παντως συνεργαζομαι αψογα με το καταστημα της Vodafone στο Γαλατσι, χρονια συνδρομιτης βεβαια με γνωριζουν και τους ξερω. Ημουν πιστευω απο τους πρωτους που ειχα κανει προκρατιση μεσω του καταστηματος και οχι online ενα iphone 4 - 32GB με ανανεωση συμβολαιου, με το που ηρθε στην Ελλαδα μου εστειλαν sms ομορφα και ωραια να παω να παραλαβω την συσκευη μου..Για να ειμαι ειλικρινης δεν εχω ποτε παρε δωσε με το service τους ουτε και με το προηγουμενο 3G που ειχα..Ευχομαι ολοι να βγαλατε ακρη παιδια διοτι ειναι ενα πολυ ακριβο προϊον και παρα αυτα που υπαρχει οικονομικη κριση εμεις τα σκαμε αδρα.
Once You Go Mac You Never Go Back

#445   GeorgeTF1

GeorgeTF1

    iPH Addict

  • 618 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:GeorgeTF

Δημοσίευση 19/09/2010 - 12:21

Παιδια καλημερα..Εγω παντως συνεργαζομαι αψογα με το καταστημα της Vodafone στο Γαλατσι, χρονια συνδρομιτης βεβαια με γνωριζουν και τους ξερω. Ημουν πιστευω απο τους πρωτους που ειχα κανει προκρατιση μεσω του καταστηματος και οχι online ενα iphone 4 - 32GB με ανανεωση συμβολαιου, με το που ηρθε στην Ελλαδα μου εστειλαν sms ομορφα και ωραια να παω να παραλαβω την συσκευη μου..Για να ειμαι ειλικρινης δεν εχω ποτε παρε δωσε με το service τους ουτε και με το προηγουμενο 3G που ειχα..Ευχομαι ολοι να βγαλατε ακρη παιδια διοτι ειναι ενα πολυ ακριβο προϊον και παρα αυτα που υπαρχει οικονομικη κριση εμεις τα σκαμε αδρα.

το είπες και μόνος σου!τους ξέρεις και σε ξέρουν!και εγω αν είχα κάποιον σε κατάστημα θα το είχα εδω και αρκετό καιρό!

#446   Melkon

Melkon

    iPH User

  • 178 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 19/09/2010 - 21:13

πάρε στο 13830 και πέστους είναι δυνατόν να μου ζητάνε λεφτά για την αλλαγή κάρτας?δηλαδή θα πρέπει να δώσω άλλα 18ε?λέγε λέγε λέγε και στο τέλος δεν θα πληρώσεις την μικροσιμ!
εγω την πείρα δωρεάν!μην κάνεις το λάθος και δώσεις λεφτά για την κάρτα


Θα πληρωσω 18 ευρω επειδη η sim που θα μπει στο iphone δεν ειναι η ιδια με τη sim του αριθμου στον οποιο θα γινει η ανανεωση :)

#447   GeorgeTF1

GeorgeTF1

    iPH Addict

  • 618 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:GeorgeTF

Δημοσίευση 19/09/2010 - 21:25

Θα πληρωσω 18 ευρω επειδη η sim που θα μπει στο iphone δεν ειναι η ιδια με τη sim του αριθμου στον οποιο θα γινει η ανανεωση :)

α τότε οκ δεν ήξερα

#448   vlglyfada

vlglyfada

    iPH User

  • 120 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 20/09/2010 - 22:02

Ordered Thursday afternoon, receiving tomorrow!!

#449   anto0ine

anto0ine

    iPH newbie

  • 11 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/09/2010 - 08:47

Εγώ από 3 Σεπτεμβρίου ακόμα περιμένω...

#450   koukou

koukou

    iPH Enthousiast

  • 456 μηνύματα
  • Twitter:@ikoukou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:koukou

Δημοσίευση 21/09/2010 - 13:15

Εγώ από 3 Σεπτεμβρίου ακόμα περιμένω...


Τι ακριβώς περιμένεις;
Γιατί η συσκευή είναι διαθέσιμη.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες