Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iPhone 4 από Cosmote. Τιμές - Προγράμματα - Διαθεσιμότητα


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
311 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#121   Ibeintaris

Ibeintaris

    iPH newbie

  • 64 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/09/2010 - 20:22

Ερώτηση προς όσους πήραν τη συσκευή μέσω του e-cosmote.gr:

Από τη στιγμή που κάνατε τη παραγγελεία, πότε επικοινώνησαν μαζί σας (αν επικοινώνησαν) και πότε είχατε το κινητό στα χέρια σας;

Παρασκευή 27/8 παραγγελία από e-Cosmote , με πήραν μέσα σε 1 ώρα για επιβεβαίωση και Δευτέρα μου το παρέδωσε το courier

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#122   varaderos

varaderos

    iPH newbie

  • 81 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 02/09/2010 - 22:54

Καλησπέρα παιδιά!

Πρώτο μου μήνυμα στο φόρουμ και είπα να γράψω για το iPhone 4 που παρέλαβα χθες μόλις!

Πριν μια εβδομάδα με πήραν τηλέφωνο από τη Vodafone και μου είπαν αν θέλω να πάω στην εταιρεία τους (είμαι στη Cosmote) και να μου έδιναν δωρεάν το IPhone 4, μπαίνοντας στο πρόγραμμα unlimited 70 με 3GB ίντερνετ το μήνα.
Δέχτηκα μιας και το ήθελα το τηλέφωνο όσο τίποτε άλλο.
Χθες το πρωί με παίρνουν ξανά από τα κεντρικά της Vodafone και μου λένε ότι πρέπει να πάω σε ένα κατάστημα της Vodafone και να καταβάλω μια χρηματική εγγύηση 350 ευρώ και να δώσω και μια πιστωτική κάρτα, από όπου θα εξοφλείται ο μηνιαίος λογαριασμός μου! Δε γράφω την απάντηση που τους έδωσα γιατί θα καταπατήσω τους όρους του φόρουμ.
Παίρνω λοιπόν την Cosmote τηλέφωνο και τους λέω, για να μείνω στην εταιρεία σας, τι επιδότηση μου δίνετε; Η απάντηση ήταν περίπου 680 ευρώ (την διπλασίασαν) τους λέω λοιπόν ότι θέλω το συγκεκριμένο τηλέφωνο και αφού τους δίνω τη περιοχή μου, μου λένε να πάω στο Γερμανό της περιοχής και να το παραλάβω άμεσα!
Πάω μέσα σε 10 λεπτά στο Γερμανό, αλλά επειδή δεν υπήρχε το 16αρι, πήρα το 32αρι, δίνοντας 100 ευρώ παραπάνω, αγοράζοντας και μια micro sim μιας και το HTC που είχα είχε τις κλασσικές sim κάρτες...

Το πρόγραμμα που μπήκα στην Cosmote είναι το unlimited 70 με 1,5GB ίντερνετ το μήνα και με μια έκπτωση της τάξεως του 20% που μου έδωσαν, πήγα ουσιαστικά στο unlimited 55 με τα προνόμια όμως του 70!!!

Για το τηλέφωνο δε νομίζω ότι χρειάζεται να πω τίποτε...είναι σε όλους πλέον γνωστά τα προτερήματά του...!!!

#123   eliot

eliot

    iPH newbie

  • 17 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/09/2010 - 12:07

Καλησπέρα σε όλους. Δείτε στο παρακάτω λινκ τα δικαιώματα μας, για να μη μας πιανουν κορόιδα
http://www.efpolis.g...c=fileinfo&id=5

#124   harogeo

harogeo

    iPH newbie

  • 1 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/09/2010 - 12:45

Για όσους το αγόρασαν απο το oteshop και έχουν πρόβλημα με την τηλεφωνική ενεργοποίηση της sim,να ενημερώσω ότι η σύνδεση (cosmote) πρέπει να είναι στο ονομά τους.Σε αντίθετη περίπτωση θα πρέπει να κάνουν ενεργοποίηση της κάρτας σε οποιοδήποτε κατάστημα Γερμανος,cosmote ή ΟΤΕ.

#125   kitaro

kitaro

    iPH newbie

  • 23 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 04/09/2010 - 13:08

καλημερα κ απο εμενα , εκανα αιτηση φορητοτητας απο vodafone σε cosmote την τριτη , τεταρτη με πηρε η vodafone να μου αντιπροσφερει μεγαλυτερη επιδοτηση , οχι ομως σε χρηματα αλλα σε συμβολαιο , δηλαδη εγω ηθελα το unlimited 45 me internet κ αυτοι μου προτειναν για να παρω το iphone4 16gb το μεγαλυτερο προγραμμα με μεγαλυτερο παγιο . δεν καταληξαμε πουθενα . σημερα περασα απο το germano στο ηρακλειο αττικης κ η αιτηση εγκριθηκε ( εννοειται) κ τη δευτερα που θα εχει παραλλαβη θα παω μετα τις 12 να αποκτησω το πολυποθυτο !!

#126   SubGam3R

SubGam3R

    iPH Enthousiast

  • 464 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 04/09/2010 - 13:43

Παιδιά εγώ την παρασκευή το αγόρασα από το e-shop της Comsote και η κατάσταση γράφει ακόμα Λήφθηκε...Το αγόρασε κανείς από εκεί για να μου πει περίπου πότε έρχεται;
Επίσης έχω καρτοσύνδεση στην Cosmote...με την microsim τι γίνεται;


#127   hellenicsun

hellenicsun

    iPH Enthousiast

  • 572 μηνύματα
  • Twitter:@FotisVNakos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XR
  • GameCenter:hellenicsun

Δημοσίευση 04/09/2010 - 14:24

Μόλις έκανα τη παραγγελεία μέσω του e-cosmote.gr (δε γαμ..ται το πήρα :P ). Ξέρουμε πότε περίπου αναμένεται να παραδωθεί;

#128   SubGam3R

SubGam3R

    iPH Enthousiast

  • 464 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 04/09/2010 - 14:27

Μόλις έκανα τη παραγγελεία μέσω του e-cosmote.gr (δε γαμ..ται το πήρα :P ). Ξέρουμε πότε περίπου αναμένεται να παραδωθεί;

Αυτό έκανα και εγώ φίλε μου γιατί δεν το έβρισκα και είχα τρελαθεί...Και εγώ αυτό θέλω να μάθω πότε περίπου έρχεται και τι γίνετε με την MicroSim τώρα που έχω καρτοσύνδεση!

#129   n4speed

n4speed

    iPH User

  • 143 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/09/2010 - 14:41

Έχει διαθέσιμα η Cosmote - ή ο Γερμανός?? Ή περιμένουν?

Τελευταία επεξεργασία από: n4speed, 04/09/2010 - 14:43


#130   sellia

sellia

    iPH Addict

  • 897 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen + 4G

Δημοσίευση 04/09/2010 - 14:45

Παρέλαβα το 16άρι μου την Τετάρτη 01/09.
Είχα συμπληρώσει τη δήλωση ενδιαφέροντος τον Ιούλιο και μου τηλεφώνησαν στις 30/08 από Cosmote για να ρωτήσουν αν όντως ενδιαφέρομαι.
Είναι σε iOS4.0.1 και φυσικά έχει υποστεί τη διαδικασία jb
Το γυαλί πυριτίου ου δίνει μια τελείως διαφορετική αίσθηση. Η οθόνη του είναι πολύ καλή, ευκρινέστερη και χωρίς χρωματικές αλλοιώσεις όταν κοιτάζει κανείς από το πλάι ή προσπίπτει το βλέμμα με μεγάλη γωνία (κάτι που εμφανώς σε συνέβαινε στο 5gs). Το gps του επίσης λοκάρει σε ελάχιστα δευτερόλεπτα, σαφώς ποιο γρήγορα από τον προκάτοχό του. Επίσης η μπαταρία του κρατά σημαντικά περισσότερο.
Death grip δεν αντιλήφθηκα, ούτε χειρότερο σήμα σε σχέση με το 3gs.
Θεώρησα υπερβολικά τα 14 ευρώ για μικροσίμ, η οποία όπως μου είπαν δεν υποστηρίζει την υπηρεσία 2 σε 1 και έτσι χρησιμοποίησα ψαλίδι.

#131   SubGam3R

SubGam3R

    iPH Enthousiast

  • 464 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 04/09/2010 - 14:45

Έχει διαθέσιμα η Cosmote - ή ο Γερμανός?? Ή περιμένουν?

Δεν γνωρίζω φίλε μου...πάντως εγώ το παρήγγειλα από τo e-shop της Cosmote την παρασκευή και περιμένω εξελίξεις...
Ξέρει κανείς τι παίζει;
Εμένα πάντως που το παρρήγγειλα την παρασκευή το μεσημέρι δεν με πήραν ούτε τηλέφωνο για επιβεβαίωση που λένε κάποιοι...
:blink:

Τελευταία επεξεργασία από: SubGam3R, 04/09/2010 - 14:46


#132   Ibeintaris

Ibeintaris

    iPH newbie

  • 64 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/09/2010 - 18:50

Δεν γνωρίζω φίλε μου...πάντως εγώ το παρήγγειλα από τo e-shop της Cosmote την παρασκευή και περιμένω εξελίξεις...
Ξέρει κανείς τι παίζει;
Εμένα πάντως που το παρρήγγειλα την παρασκευή το μεσημέρι δεν με πήραν ούτε τηλέφωνο για επιβεβαίωση που λένε κάποιοι...
:blink:

Ισως παίζει ρόλο το stock φιλε μου, δεν τους παιρνεις ενα τηλέφωνο απο δευτέρα για καλό και για κακό;

Τελευταία επεξεργασία από: Ibeintaris, 04/09/2010 - 18:51


#133   hellenicsun

hellenicsun

    iPH Enthousiast

  • 572 μηνύματα
  • Twitter:@FotisVNakos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XR
  • GameCenter:hellenicsun

Δημοσίευση 06/09/2010 - 11:21

Σήμερα έλαβα mail (κατά τις 08.30) όπου με ενημέρωνε πως η κατάσταση της παραγγελείας άλλαξε σε "επεξεργασία".

Αυτό σημαίνει πως;

Κάποιος υπάλληλος έχει ασχοληθεί με το θέμα;
Κάποιο αυτοματοποιημένο σύστημα έχει προωθήσει τη παραγγελεία;

Όπως και να έχει έως τώρα (12.20) δεν έχουμε λάβει καμία τηλεφωνική ειδοποίηση για επιβεβαίωση της παραγγελείας.

#134   SubGam3R

SubGam3R

    iPH Enthousiast

  • 464 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 06/09/2010 - 11:23

Σήμερα μπήκε η παραγγελία μου σε κατάσταση Επεξεργασίας...Τηλέφωνο δεν με πήραν ακόμα, αν δεν πάρουν μέχρι τις 15:00 - 16:00 θα πάρω εγώ για να επιβεβαιώσω την παραγγελία και να μου δώσουν πληροφορίες σχετικά με κάτι που θέλω να ρωτήσω... Τι λέτε να περιμένω ή να πάρω εγώ το μεσημέρι;

#135   hellenicsun

hellenicsun

    iPH Enthousiast

  • 572 μηνύματα
  • Twitter:@FotisVNakos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XR
  • GameCenter:hellenicsun

Δημοσίευση 06/09/2010 - 11:24

Σήμερα μπήκε η παραγγελία μου σε κατάσταση Επεξεργασίας...Τηλέφωνο δεν με πήραν ακόμα, αν δεν πάρουν μέχρι τις 15:00 - 16:00 θα πάρω εγώ για να επιβεβαιώσω την παραγγελία και να μου δώσουν πληροφορίες σχετικά με κάτι που θέλω να ρωτήσω... Τι λέτε να περιμένω ή να πάρω εγώ το μεσημέρι;



Τελικά εμείς οι δύο μαζί τη περιμένουμε τη γέννα; :lol: :lol:

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες