Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Unlock για iPhone 3g 4.0.2?


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
5 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   Caspar

Caspar

    iPH newbie

  • 25 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/08/2010 - 14:21

Καλησπερα. Θα ηθελα να θεσω την εξης ερωτηση...εχω iPhone 3G clean firmware 3.1.3 , baseband 05.12.01 kai bootloader 06. Το θεμα ειναι πως εχω κανει και unlock και jailbreak αλλα το software 3.1.3 ειναι αργο και θα προτημουσα να εχω το 4.0.2 (η ακομη και το 4.0.0/4.0.1 αν γινεται). Μπορω να κανω update χωρης να χαθει το jailbreak/unlock??? H αν οχι να κανω μετα την αναβαθμηση , σε iOS4 , to unlock/jailbreak???..θα ηθελα την βοηθεια καποιου εμπειρου στο θεμα..:)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   overclocker

overclocker

    iPH newbie

  • 37 μηνύματα

Δημοσίευση 26/08/2010 - 14:27

Καλησπερα. Θα ηθελα να θεσω την εξης ερωτηση...εχω iPhone 3G clean firmware 3.1.3 , baseband 05.12.01 kai bootloader 06. Το θεμα ειναι πως εχω κανει και unlock και jailbreak αλλα το software 3.1.3 ειναι αργο και θα προτημουσα να εχω το 4.0.2 (η ακομη και το 4.0.0/4.0.1 αν γινεται). Μπορω να κανω update χωρης να χαθει το jailbreak/unlock??? H αν οχι να κανω μετα την αναβαθμηση , σε iOS4 , to unlock/jailbreak???..θα ηθελα την βοηθεια καποιου εμπειρου στο θεμα..:)


ΜΗΝ ΒΑΛΕΙΣ 4.0.2 γιατι παει το Jailbreak!
Θα σου προτεινα να μεινεις με την 3.1.3 γιατι ειναι οτι πιο γρηγορο υπαρχει για το 3G αν πας σε 4 απλα θα το σπασεις....
Αν σου φαινεται αργη η 3.1.3 τοτε που να δεις την 4!!!!

#3   dwarves

dwarves

    iPH newbie

  • 2 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/08/2010 - 14:32

έχω το Iphone 3g 16GB, το είχα στην 3.0 και ήταν καλύτερο από την 4.0.1 που έχω πάει τώρα...

δεν ξέρω αν στο κάνει πιο γρήγορο το κινητό... μπορεί να στο κάνει και ποιο αργό... check στο youtube για συγκριτικό μεταξύ 3 και 4.0.1

#4   Caspar

Caspar

    iPH newbie

  • 25 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/08/2010 - 14:39

Εγω νομιζω πως αρχικα το software ειναι πιο γρηγορο απο 3.1.3 αλλα το θεμα ειναι αφου το κανεις jailbreak τι γινετε...!!

#5   Charlie93

Charlie93

    iPH newbie

  • 2 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/08/2010 - 14:42

Παιδες μια ερωτηση...Οταν μιλατε για iPhone 3G γιατι μονο για αυτο μιλατε.
Εγω που εχω iPod 3G να δινω σημασια ή να ψαξω να βρω topics για iPod
(ειμαι νεος στο forum και δεν ξερω)

#6   giorgiog13

giorgiog13

    iPH Member

  • 341 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/08/2010 - 16:16

Καλησπερα παιδια!!

Εγω με 3G στην 4.0 (αλλα και η αδερφη μου στην 4.0.2) και jailbreak εχω ξενερωσει.Το κινητο σερνεται κυριολεκτικα. Οποτε προτεινω να μην πατε στην 4 ειδικα αν εχετε σκοπο να κανετε jailbreak. Δεν εχει κατι το ιδιαιτερο μιας και το multitasking και τα wallpapers δεν τα υποστηριζει ουσιαστικα το 3G, εννοωντας οτι αν τα βαλετε κι αυτα τοτε παει...δεν θα τραβαει καθολου το κινητο και ισως να ειναι η μονη ουσιαστικη διαφορα απο την προηγουμενη εκδοση. Αρνητικο επισης αποτελει και το γεγονος οτι στην 4 το ibluenova δεν παιζει ακομα.

Και εδω ερχεται η δικια μου αναγκη για βοηθεια. Πως μπορω να κανω downgrade στην 3.1.3 χωρις να χασω το unlock??? (ειναι απο ΗΠΑ το κινητο).




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες