Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Πρόβλημα με γεμάτο OS partition


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
5 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   tsallinia

tsallinia

    iPH newbie

  • 7 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 09/05/2009 - 11:45

Γεια σας

το προβλημα μου ειναι το εξης: εβαλα το Cydia και εγκατεστησα 3 προγραμματα (οπως το ibluettoth). Ξαφνικα μου βγαινει μυνημα οτι γεμισε ο σκληρος!!! Το εψαξα και ειδα οτι ειναι το partition με τα λιγα MB (που εχει το OS). τι πρεπει να κανω για να το ξαλαφρωσω, αλλα και για να εγκαθιστουνται τα νεα προγραμματα στο partition με τα 8GB?

Το 2 προβλημα μου ειναι το εξης: εγκατεστησα το instalous (αλλα οχι το appshare γιατι δεν το εβρισκε ο cydia) και ακολουθησα ολες τις οδηγιες που βρηκα στο forum σας. κατεβασα τo παιχνιδι που με ενδιαφερει και το εκανα install. εκανα μετα respring και το παιχνιδι δεν εμφανιζεται στην επιφανια εργασιας. τι μπορει να φταιει? επισης δεν εκανα uninstall το plugin του safari οπως λενε οι οδηγιες...

please help

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   thanasis

thanasis

    iPH Guru

  • 9.488 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 09/05/2009 - 12:48

φιλε μου η λυση στο προβλημα σου για τον χορο στον σκληρο δισκο  ειναι να καταιβασεις στο iphone το boostool απο cydia...

οσο για το ινσταλους εχει περασει το patch pou εχει μεσα στο cydia  ? αν οχι  θα το βρεις στο ιδιο part που βρικες και το ισταλους πατας ινσταλλ και θα σου δουλεψει..οσο για το appshare πλεον δεν ειναι χρησιμο και γι αυτο δεν το βρισκεις... :)

#3   tsallinia

tsallinia

    iPH newbie

  • 7 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 11/05/2009 - 16:58

φιλε μου εκανα  τα παντα. εγκατεστησα το installous, εβαλα το ireboot,κατεβασα το προγραμμα που σβηνει το path για να περαστουν σωστα τα παιχνιδια. και ομως δεν γινεται τιποτε

#4   Ypnovatis

Ypnovatis

    iPH newbie

  • 94 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/05/2009 - 18:57

Είμαι σίγουρος ότι έλεγε να κάτεβάσεις και μια
εφάρμογή από Appstore.
To έκανες?

#5   epaminos

epaminos

    iPH Contributor

  • 1.546 μηνύματα
  • Twitter:@epaminos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air 2 +4G
  • GameCenter:epaminos

Δημοσίευση 12/05/2009 - 04:08

Για να ελευθερώσεις αρκετά ΜΒ μπορείς να συνδεθείς μέσω ssh στην διαδρομή /private/var/stash και να σβησεις από εκεί διπλοεγγραφές των φακέλων Applications, Ringtones, Wallpapers, κλπ!

Κάθε φορά που κάνετε update (και όχι restore) ο παραπάνω φάκελος γεμίζει με τα αρχεία από προηγούμενες εγκαταστάσεις.

Προσοχή μόνο μην διαγραψετε τους τρέχοντες κύριους φακέλους!!!

Τέλος μπορείτε να σβησετε κι όλες τις υπόλοιπες ξένες γλώσσες και τους τρόπους εισαγωγής τους που δεν χρησιμοποιείτε από το UIKit.frameworks!!!

Με αυτούς τους τρόπους θα ελευθερώσετε πολλές δεκάδες ΜΒ στο μικρό partition!   

#6   tsallinia

tsallinia

    iPH newbie

  • 7 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 13/05/2009 - 15:49

Παιδια εχω απελπιστει.δοκιμασα με ash να βαλω ενα αρχειο app. Αλλαξα permisions και παλι τιποτε.τωρα εφτιαξα λογαριασμο στο itunes χωρις redeem  και οταν μπαινω στο appstoreμεσω του κινητου μου λεει οτι πρεπει μα συνδεω με itunes. Ενω το account στο pc το εφτιαξα με επιτυχια. Παιδια δεν νου πετυχαινει κανενας τροπος ουτε ssh ουτε με installius . Μηπως φταιει που στο jailbreak δεν αλλαξα τον bootloader; ολα αυτα για το idracula arghhhh





Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες