Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

Προστατευτικό οθόνης στο iPhone 4


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
45 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Δημοσκόπηση: Προστατευτικό οθόνης στο iPhone 4

Χρειάζεται προστατευτικό οθόνης το iPhone 4;

Δεν μπορείτε να δείτε τα αποτελέσματα αυτής της δημοσκόπησης μέχρι να ψηφίσετε. Παρακαλούμε συνδεθείτε και δώστε την ψήφο σας για να δείτε τα αποτελέσματα.
Ψηφίστε Οι επισκέπτες δεν μπορούν να ψηφίσουν

#31   Peris

Peris

    iPH Enthousiast

  • 580 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:peris72

Δημοσίευση 31/08/2010 - 14:07

αμα θες μπορεις να παρεις το καταστημα ενα τηλ το απογευμα και να ρωτησεις γιαυτο που θελεις να κανεις και να ρωτησεις και εσυ ποτε θα φερει και τα μπρος πισω screen protector.


Πήρα και μου είπε ότι σε 10 μέρες περίπου θα φέρει και για την μπροστινή και για την πίσω πλευρά protectors. Με κόψιμο για την καμερα κλπ.

Κάτι παρόμοιο μήπως γνωρίζει κάποιος σε ποιο άλλο κατάστημα μπορούμε να βρούμε για να επισπευσω την τοποθέτηση protector;

Επίσης, έχω διαβάσει ότι η zagg είναι λίγο κολλωδης στην αφή. Δεν έχει αυτό το απαλό σύρσιμο στην οθόνη. Έχει διαφορα στην αφή από έναν protector crystal clear;

Εμφανίζει κάποιο φαινόμενο rainbow υπό συγκεκριμένη γωνία;

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   Peris

Peris

    iPH Enthousiast

  • 580 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:peris72

Δημοσίευση 03/09/2010 - 11:39

Τοποθέτησα χθες έναν screen protector της Case mate. Δεν έμεινα ευχαριστημένος πάντως γιατί "κάπως" δεν μου κολλάει η εφαρμογή του στην οθόνη. Το καλό είναι πως είναι crystal clear και δεν χάνει απο την απόδοση της η οθόνη.

Για τη πίσω πλευρά πάντως του κινητού δεν βρήκα κάτι εδώ στην Ελλάδα.

Από SGP έχει παραγγείλει κάποιος; Αυτή η μεμβράνη για πίσω είναι πολύ καλή λύση πιστεύω:

Αναρτημένη εικόνα

Για την οθόνη μπροστά περιλαμβάνει και έναν Steinheil ultra crystal screen protector.

#33   pipis

pipis

    iPH newbie

  • 18 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/09/2010 - 12:09

Το Κινητο το εχω εδω και 1 εβδομαδα και πηρα αμέσως ζελατινη και θηκη..

Βρηκα ενα καλο σετακι με 3 ζελατινες στα Multirama τις Belkin σε καλη τιμη και καλης ποιοτητας (μου εχει τυχει και να μην κολανε παλιοτερα)..

Εχει και θήκες για οσους ενδιαφερονται σε μεγαλη ποικιλια..Ειναι απο τα μαγαζια που δεν πουλανε Iphone αλλα έχουν αξεσουαρ..

#34   daisy3

daisy3

    iPH User

  • 125 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 03/09/2010 - 12:17

Βασικά εγώ θέλω αν κάποιος ξέρει να μας δώσει κάποιο λινκ από σετ ζελατίνες που είναι και για το πίσω μέρος καθώς θεωρώ ότι εκείνο χαράζεται πολύ πιο εύκολα. Δεν μιλάω για την zagg καθώς δεν μου αρέσει καθόλου μα καθόλου η υφή της.


μπρος πισω προστασια http://www.ultra-cas...uct.php?pID=541
το συγκεκριμενο σαιτ εχει κι οτι θηκη βαζει ο νους σου! εχω παραγγειλει πολλες φορες απ την εταιρεια κ ειμαι ικανοποιημενη

#35   gk002

gk002

    Newbie

  • 129 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/09/2010 - 12:28

Eδώ στο Ελλαντιστάν μου ζήτησαν 5 ευρώ για ζελατίνα μόνο για την οθόνη...! :mad:
Οπότε παρήγγειλα κι εγώ από China κλασσικά 6 τμχ στην τιμή των 3.25 ευρώ (με δωρεαν μετοφορικά) και είναι ζελατινα και για μπροστά και για πίσω! 8)

Αναμονή και από βδομάδα θα τις έχω στα χέρια μου! ;)

Τελευταία επεξεργασία από: gk002, 03/09/2010 - 12:30


#36   Nikos123

Nikos123

    iPH Addict

  • 691 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 04/09/2010 - 17:41

Πήρα και μου είπε ότι σε 10 μέρες περίπου θα φέρει και για την μπροστινή και για την πίσω πλευρά protectors. Με κόψιμο για την καμερα κλπ.

Κάτι παρόμοιο μήπως γνωρίζει κάποιος σε ποιο άλλο κατάστημα μπορούμε να βρούμε για να επισπευσω την τοποθέτηση protector;

Επίσης, έχω διαβάσει ότι η zagg είναι λίγο κολλωδης στην αφή. Δεν έχει αυτό το απαλό σύρσιμο στην οθόνη. Έχει διαφορα στην αφή από έναν protector crystal clear;

Εμφανίζει κάποιο φαινόμενο rainbow υπό συγκεκριμένη γωνία;

Βάλε τη zagg. Είναι αρκετά καλή και δεν χαράζεται με τίποτα. Η αλήθεια είναι οτι κολλάει αν τα χέρια σου είναι ιδρωμένα αλλα ίσως να είναι και καλύτερα γιατι δεν θα σου γλιστρήσει το κινητό.

Τελευταία επεξεργασία από: Nikos123, 04/09/2010 - 17:41


#37   moviemaker

moviemaker

    -

  • 1.078 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/09/2010 - 17:46

Το προστατευτικό ειναι προστατευτικό.Και παντα παράγεται για έξτρα προστασία ηδη απο αυτή που εχει. Εμένα μου αρέσουν Naked ετσι εχω το 3Gs με μια θηκη που μπαινοβγαίνει το 4 με "Pampers".

#38   Nikos123

Nikos123

    iPH Addict

  • 691 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 04/09/2010 - 17:57

Η αλήθεια είναι οτι ψάχνω να βρώ antifinger screen protector αλλα δεν μπορώ να βρώ (σαν της ozaki για 3g,3gs). Ακόμα δεν έχω βρεί τίποτα.
Πίσω και πλάι έχω zagg και μπροστά μια σάπια της Norton μέχρι να βρώ αυτό που θέλω. Αν υπάρχει κάτι σε antifinger να ενημερώσει όποιος βρεί παρακαλώ!

#39   RiniMac

RiniMac

    iPH newbie

  • 5 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 11/10/2010 - 01:56

Έβαλα και προστατευτικό οθόνης και θήκη. Πίστεψέ με... Έτσι θα έχεις το κεφάλι σου ήσυχο και το iPhone θα διατηρηθεί σαν καινούριο. ;)

#40   barcode

barcode

    iPH User

  • 101 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/10/2010 - 03:08

Η αλήθεια είναι οτι ψάχνω να βρώ antifinger screen protector αλλα δεν μπορώ να βρώ (σαν της ozaki για 3g,3gs). Ακόμα δεν έχω βρεί τίποτα.
Πίσω και πλάι έχω zagg και μπροστά μια σάπια της Norton μέχρι να βρώ αυτό που θέλω. Αν υπάρχει κάτι σε antifinger να ενημερώσει όποιος βρεί παρακαλώ!


Όταν λες antifinger φαντάζομαι εννοείς anti-glare για να μην αφήνει δαχτυλιές.
Εγώ θα σου πρότεινα τη ζελατίνα της Power Support. Την είχα στο 3gs και ήταν απίστευτη.
Απ΄ ότι βλέπω σε reviews δε χαλάει την απόδοση της retina του iphone 4.
Εγώ την παρήγγειλα από ebay και την περιμένω από εβδομάδα.

#41   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 11/10/2010 - 03:32

Λοιπόν για όσους βαριούνται την αναμονή από εξωτερικό προτείνω λύσεις για ζελατίνες από ελληνικά site που στέλνουν και αντικαταβολή.

Belkin ClearScreen Overlay (Το χρησιμοποιώ και είμαι απόλυτα ικαοποιημένος. 3 ζελατίνες ανα συσκευασία)

Μπρος-Πίσω (Από αυτό το set φοράω την πίσω στο τεσσάρι και είναι μια χαρά. 1 ζελατίνα για κάθε πλευρά στο set)

Μόνο μπροστά

Antifingerprint

Μπρός-Πίσω (ΑΥτό το σετάκι το έχω παραγγείλει αν κάποιον τον ενδιαφέρει μόλις έρθει θα ποστάρω εντυπώσεις)


Πάντως γενικά αρχίζουν και φέρνουν και τα μαγαζιά εδώ τύπου πλαίσιο, Multirama, public, και αν ψάξει κάποιος βρίσκει τα πάντα ακόμα και για πίσω ή antifingerprint.

Τελευταία επεξεργασία από: nsxbass, 11/10/2010 - 03:33


#42   Plato

Plato

    iPH User

  • 135 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/10/2010 - 04:26

Επειδή στα κινητά δεν έχει AIDS κλπ.. Καλύτερα σκέτο να έχεις ΟΛΗ την ΑΙΣΘΗΣΗ... :P

#43   bakchr

bakchr

    iPH Addict

  • 813 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 18/10/2010 - 10:19

Φυσικά και χρειάζεται προστατευτικό οθόνης και θήκη !! Δεν θα ήθελα με τίποτα να δω γρατσουνιές στο my precious !!!

Προσωπικά έχω βάλει προστατευτικό οθόνης, το φτηνό με 3€ (δεν επιρρεάζει σε τίποτα τις λειτουργίες της οθόνης, ούτε καν καταλαβαίνω ότι υπάρχει...) Επίσης έχω βάλει ένα skin που καλύπτει μόνο την πίσω πλευρά (είναι πολύ λεπτό και δεν ενοχλεί καθόλου ενώ είναι και πολύ όμορφο) και έχω και θήκη incase που καλύπτει την πίσω πλευρά και λίγο τα πλαϊνά (είναι κι αυτή πολύ διακριτική, πολύ όμορφη και βοηθάει και στο πρόβλημα του σήματος).

#44   Legolas

Legolas

    iPH newbie

  • 26 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 20/01/2012 - 17:10

Παιδια εγω ειχα παρει ενα screen protector της Ezi απο Vodafone και ήταν μουφα. έχετε κάτι να μου προτείνετε? Κυρίως με ενδιαφέρει να μη χαλάει η απόδοση της οθόνης απο το 4αρι μου και φυσικα να προστατευει:)

Τελευταία επεξεργασία από: Legolas, 20/01/2012 - 17:11


#45   DjVassel

DjVassel

    iPH Master

  • 6.775 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:djvassel

Δημοσίευση 20/01/2012 - 17:28

Τοτε κοιτας μονο για μεμβράνες τυπου Clear, και οχι Matte - Antifingerprint που έχουν μια μικρη αποκλιση στην καθαροτητα της εικονας, αλλα δεν αφηνουν δαχτυλιες στην οθονη. Έχεις αρκετές επιλογές.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες