Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

[Review] " TAP DISC "


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
142 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#91   LegalRadiationTeam2

LegalRadiationTeam2

    iPH Member

  • 233 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/10/2010 - 01:03

Χαχαχαχα ... :P

Πάντως πέρα από την πλάκα, είναι κάπως περίεργο να βλέπεις υποστήρηξη στο παιχνίδι σου στην άλλη άκρη του κόσμου, αλλά από την χώρα σου να παίρνεις αυτό!! Αλλά τι να λέμε τώρα, το εθνικό μας άθλημα/απασχόληση έχει γίνει πλέον το πότε θα κυκλοφορήσει το επόμενο Jailbreak!!! <_<
Τέλος πάντων , θα στείλω μήνυμα σε μια παλιά μου γκόμενα κινέζα να έρθει αύριο να μου διαβάσει το review!!
(... ή έστω θα το στείλω mail στον Σημίτη να μου το μεταφράσει!!! :P )


Δεν θέλω να πιστέψω αυτό που θα πω. Ελπίζω να είναι τυχαίο γεγονός.
Από τη στιγμή που το έβαλα εδώ... έπεσε το users rate !
Κάποιοι ψήφισαν αρνητικά !
Τυχαίο ?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#92   LegalRadiationTeam2

LegalRadiationTeam2

    iPH Member

  • 233 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/10/2010 - 10:52

Σχετικά με τον μεγάλο χρηματικό διαγωνισμό:
Αναρτημένη εικόνα

Έχουμε εισάγει πλέον έναν κωδικό ασφαλείας (στο νέο version θα αναγράφει "contest id" αντί για "code") μέσω του οποίου γνωρίζουμε τα πάντα και είναι πάρα πολύ δύσκολο να χακευτεί ("αδύνατο" δεν υπάρχει όταν έχεις να κάνεις με κώδικα).
Οπότε ένα screenshot μας καλύπτει και σας προστατεύει παράλληλα (μαζί με το username σας στο openfeint).

Για να πάρετε screenshot δείτε αυτή τη φωτο:
Αναρτημένη εικόνα

Φιλικά
Legal Radiation team

#93   JohnHasio

JohnHasio

    iPH Contributor

  • 1.268 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 13/10/2010 - 19:53

Ο τίτλος του παιχνιδιού άλλαξε σε Tap Disc για να μην υπάρξει καμιά παρεξήγηση με αυτούς που έχουν ακόμα την παλιά έκδοση και νομίζουν πως είναι διαφορετικό παιχνίδι ή ότι θα χρεωθούν για την αναβάθμιση!!! Είναι δωρεάν η αναβάθμιση και μάλιστα προσθέτει/διορθώνει πολλά πράγματα και κάνουν το παιχνίδι ακόμα τελειότερο!!! :D
Επίσης στο τέλος μπήκε και το link του παιχνιδιού στο Facebook , όπου προτείνεται όλοι να την προσθέσετε στους φίλους σας, μιας και από εκεί μπορείτε άμεσα να ενημερώνεστε για όλα τα τελευταία νέα/αναβαθμίσεις/διαγωνισμούς αλλά και να μάθετε αποκλειστικά που θα κάνει φέτος τα Χριστούγεννα διακοπές η Μενεγάκη!!! :P (Το βάζω και εδώ το link!!!)

Τελευταία επεξεργασία από: DINFUN, 13/10/2010 - 20:22


#94   BHacker

BHacker

    iPH Enthousiast

  • 580 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/10/2010 - 21:13

Το έχω αναφέρει πιστεύω αρκετές φορές πως το παιχνίδι είναι εξαιρετικό, ωστόσο έχω και εγώ παράπανω για το κουμπί του Pause. Πολύ απλά είναι δύσχρηστο και άβολο. ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ να βρείτε μια εναλλακτική λύση, μια τέτοια λύση μπορούσε να είναι η εξής(που έχω δει σε άλλο παιχνίδι): ταυτόχρονο πάτημα με τα δύο δάχτιλα στην οθόνη.

#95   LegalRadiationTeam2

LegalRadiationTeam2

    iPH Member

  • 233 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/10/2010 - 22:00

Το έχω αναφέρει πιστεύω αρκετές φορές πως το παιχνίδι είναι εξαιρετικό, ωστόσο έχω και εγώ παράπανω για το κουμπί του Pause. Πολύ απλά είναι δύσχρηστο και άβολο. ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ να βρείτε μια εναλλακτική λύση, μια τέτοια λύση μπορούσε να είναι η εξής(που έχω δει σε άλλο παιχνίδι): ταυτόχρονο πάτημα με τα δύο δάχτιλα στην οθόνη.


Μα το κουμπί pause είναι απλά ένα pause. Ακολουθούμε κανόνες UI δεν επιτρέπεται να κάνουμε περίεργα πράγματα σε navigation επίπεδο εκτός κι αν επιβάλεται.
Έχουμε ήδη πολλά tutorials επειδή έχει πρωτόγνωρο gameplay.
Μην προσθέσουμε και tutorial για το πως να κάνεις pause LOL !

Ίσα ίσα που το έχουμε διακριτικό κάτω δεξιά για να μην πατιέται κατά λάθος επειδή όλο το screen είναι ενεργό.
Αναρτημένη εικόνα

Υπάρχει λύση όμως. Επειδή έχουμε προσθέσει autosave (και δεν ήταν καθόλου εύκολη ιστορία, πίστεψέ μας) μπορείς απλά να πατήσεις το τεράστιο HOME του iphone και τέλος.
Όταν ξαναανοίξεις το game, θα συνεχίσεις από εκεί που είχες μείνει.

Φιλικά
s

#96   LegalRadiationTeam2

LegalRadiationTeam2

    iPH Member

  • 233 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/10/2010 - 23:41

Δείτε αυτό το review:
T3 Magazine (UK)

Έχει 4 sta 5 αστέρια αλλά το ίδιο δίνει και στο Modern Combat (call of duty !!!)

Λέει στο review:
"It’s that simple. Yet it is also dastardly hard and very addictive... Tap Disc is a marvel."

Όλα τα εώς τώρα reviews εδώ:
http://www.tapdiscga...m/press_gr.html

Φιλικά
Leagal Radiation team

Τελευταία επεξεργασία από: LegalRadiationTeam2, 13/10/2010 - 23:42


#97   BHacker

BHacker

    iPH Enthousiast

  • 580 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/10/2010 - 21:21

Ευχαριστώ για την απάντηση σχετικά με το pause.

Όμως αυτό που δεν μπορώ να καταλάβω είναι γιατί με το προηγούμενο όνομα('Flying Discs') καμία ιστοσελίδα που ειδικεύεται στα παιχνίδια του iPhone δεν είχε κάνει review. Τόσο τους πήραξε το όνομα;

Επί ευκαιρίας θα ήθελα να ρωτήσω, στο παιχνίδι, το bonus '4'(ένα κυκλάκι που γράφει μέσα 4) τι ακριβώς κάνει και πως ενεργοποιείται; Επίσης πιστεύω πως θα ήταν ωφέλιμο αν ανεβάζατε κάποιο βιντεάκια όπου θα παίζατε εσείς οι ίδιοι τα 3 modes του παιχνιδιού, για να μπορέσουμε να ανακαλύψουμε τις κριφές πτυχές του παιχνιδιού. Γιατί το ζητάω αυτό, πολύ απλά επειδή στο Normal Mode μετά από μισή ώρα παιχνιδιού έκανα μόνο 15000 που φαίνονται αρκετά λίγα αν αναλογιστεί κανείς πως υπάρχει βραβείο για τις 75000.

#98   tasulm

tasulm

    iPH Addict

  • 673 μηνύματα
  • Twitter:@tasulm
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:tasulm

Δημοσίευση 17/10/2010 - 12:05

Σταμάτη πολυ καλή δουλειά, συγχαρητήρια σε όλους τους εμπλεκόμενους!

#99   LegalRadiationTeam2

LegalRadiationTeam2

    iPH Member

  • 233 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/10/2010 - 15:42

Σταμάτη πολυ καλή δουλειά, συγχαρητήρια σε όλους τους εμπλεκόμενους!


Σας ευχαριστούμε πολύ.

Κάτι πολύ θετικό από τον ξένο τύπο (βρίσκεται στην κεντρική του σελίδα σήμερα):
TUAW.COM - Daily App Tap Disc

Φιλικά
Legal Radiation team

#100   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 19/10/2010 - 15:50

Συγχαρητήρια παιδιά... σας ευχόμαστε ακόμα πιο ψηλά.
Behind the Scenes...

#101   juan13

juan13

    iPH newbie

  • 59 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/10/2010 - 15:59

Είναι ευχάριστο να διαβάζουμε όλες αυτές τις καλές κριτικές. Δεν είναι καθόλου ευχάριστο να έχεις φτάσει ~30000 με 3 ζωές και μέσα σε 10 δευτερόλεπτα να βλέπεις game over. Τελείως κόλλημα. Μπράβο μάγκες

#102   LegalRadiationTeam2

LegalRadiationTeam2

    iPH Member

  • 233 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/10/2010 - 16:46

Είναι ευχάριστο να διαβάζουμε όλες αυτές τις καλές κριτικές. Δεν είναι καθόλου ευχάριστο να έχεις φτάσει ~30000 με 3 ζωές και μέσα σε 10 δευτερόλεπτα να βλέπεις game over. Τελείως κόλλημα. Μπράβο μάγκες


Έχεις φτάσει τόσο ρε θηρίο ?
Μπράβο !
Έχω καιρό να δω τα leaderbooards γιατί μου διαλύθηκε το 3GS και έχω ένα παλιό 2G με αρχαίο iOS για δοκιμές.

Έρχεται το νέο version με διακόπτη για επιλογή παιχνιδιού με πιλότους και χωρίς πιλότους οπότε οι hardcore gamers θα πάνε πιο ψηλά !
Δεν θα έχουν "παρατράγουδα" να τους ενοχλούν LOL

Αλήθεια τι challenge σου έσκασε κι έχασες ?
Όλα κόκκινα ή το super speed ?
Τράβα κανένα videο να δείξουμε από έναν άξιο παίκτη.

Φιλικά
s

#103   juan13

juan13

    iPH newbie

  • 59 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/10/2010 - 19:00

Ολα κοκκινα και για 10 δευτερολεπτα ο πανικος ο ιδιος μεχρι να χασω και τις 3 ζωες. Για οσους δν εχοθν φτασει ψηλα, απλα να πω πως το παιχνιδι απο καποιο σημειο κι υστερα ξεφευγει. Δν ειμαι και ο πιο εμπειρος gamer, αλλα το συγκεριμενο σου δινει απιστευτο κολλημα. Για μια ακομη φορα μπραβο μαγκες

#104   LegalRadiationTeam2

LegalRadiationTeam2

    iPH Member

  • 233 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/10/2010 - 19:48

Ολα κοκκινα και για 10 δευτερολεπτα ο πανικος ο ιδιος μεχρι να χασω και τις 3 ζωες. Για οσους δν εχοθν φτασει ψηλα, απλα να πω πως το παιχνιδι απο καποιο σημειο κι υστερα ξεφευγει. Δν ειμαι και ο πιο εμπειρος gamer, αλλα το συγκεριμενο σου δινει απιστευτο κολλημα. Για μια ακομη φορα μπραβο μαγκες


Ναι το "όλα κόκκινα" είναι από τα δύσκολα challenges ιδίως αν είσαι σε προχωρημένα levels.
Είσαι στο στάδιο της απόλαυσης αφού έμαθες καλά να υπολογίζεις ταχύτητες και έπιασες ρυθμό κρίνοντας από το σκορ σου.
Το καλό είναι πως πλέον στοχεύεις ψηλά. Δεν φτάνεις ποτέ τυχαία σε μεγάλα σκορ.

s

#105   LegalRadiationTeam2

LegalRadiationTeam2

    iPH Member

  • 233 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/10/2010 - 18:19

Μόλις κυκλοφόρησε το τελευταίο update του Tap Disc (2.1.0).Δίνει στον παίκτη την επιλογή να απενεργοποιεί τα ανθρωπάκια για όσους τα βρίσκουν ενοχλητικά.
Το βρίσκετε στα SETTINGS (που αλλού ?) του παιχνιδιού.

Επίσης έχουν εξαλειφθεί και κάποια μικροbugs όπως μια περίπτωση freezing κάτω από συνθήκες.

Φιλικά
s

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες