Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Auto3G: Extend Your iPhone’s Battery Life By Automatically Turning Off 3G When You Don’t Need It


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
39 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   sirgeorge

sirgeorge

    iPH Elite Poster

  • 2.067 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 30/08/2010 - 20:26

Ρε παιδιά διαβάστε τον οδηγό που σας έδωσα πιο πάνω να κάνετε για ολα τα deb files!!!και υποψην δεν κάνουμε τα update από cydia!!!κλείδωσε η εφαρμογή αμέσως!!!!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   Tom 3g

Tom 3g

    iPH User

  • 165 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:BobberRider

Δημοσίευση 30/08/2010 - 20:38

εγω τα βρηκα και τα 2 απο xsellize!σε deb!ειναι αψογα!!!ειδικια το synchronicity οταν κανεις sync και σε παιρνει καποιος τηλ και χαλαει το sync ειναι απλα απαιχτο!!!αλλά και το ayto3g μου ελεισε τα χερια.στη δουλεια στο δειαλημμα δε χρειαζεται να το ανοιγοκλεινω ολη την ωρα!και εχει και επιλογη να το απενεργοποιεις οταν δεν το θες!!ας ειναι καλα τα παιδια του xsellize!!!μολης διαβασα στο forum οτι βγηκε,ετρεξα αμεσως!!!!


Οταν λες οτι τα βρεικες !!!! πως ? ψαχνω μεσα στο repo του xsellize και δεν το βρεισκω τιποτα με ονομα auto3g!!!
Καμια βοηθεια? :rolleyes:

#33   sirgeorge

sirgeorge

    iPH Elite Poster

  • 2.067 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 30/08/2010 - 20:42

Στο repo στο pc θα πας!!! Ακει θα βρεις τα deb και για τις δυο εφαρμογές!!!

#34   gang123

gang123

    iPH Member

  • 221 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/08/2010 - 20:50

Στο repo στο pc θα πας!!! Ακει θα βρεις τα deb και για τις δυο εφαρμογές!!!



δεν ρίχνεις τα λινκς?? γιατί δέν τα βρίσκω ούτε στον googli!!! με ένα π.μ......?

#35   gang123

gang123

    iPH Member

  • 221 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/08/2010 - 21:04

Διαγραφή direct link

τσιμπάτε μάγκες....

Τελευταία επεξεργασία από: mikexs, 30/08/2010 - 21:05
Διαγραφη direct link


#36   Andreas2000

Andreas2000

    iPH newbie

  • 80 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/08/2010 - 21:04

Υπάρχει στο theiphonespotrepo

#37   gang123

gang123

    iPH Member

  • 221 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/08/2010 - 21:20

Υπάρχει στο theiphonespotrepo



έστω... το δικό μου διαγράφτηκε.....

:)

sorry admins....moders...

#38   Aceman1925

Aceman1925

    iPH Member

  • 274 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Aceman1925

Δημοσίευση 10/09/2010 - 02:16

δοκιμαστηκε απο xselize στο 4g(4.0.1) και δουλευει αψογα οπως και στο 3gs(3.1.3) μου. (και τα δυο voda)
φιλος με 3gs(4.0.1) και (cosm) του εβγαλε προβλημα.Μολις το περναγε τον ειχε στο searhing. μολις το εκανε unlock εψαχνε και δεν ειχε καν σημα.Καποιες στιγμες επιανε και μετα το ξαναχανε.Μολις το απεγκαθιστουσε ολα παλι ρολοι.

Εκτος απο το auto3G δεν ειχε κανενα αλλο package που να επειρεαζε carrier.(μονο ifile, yourtube)

καμια γνωμη???

#39   dirtrider_gr

dirtrider_gr

    iPH User

  • 106 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:dirtrider_gr

Δημοσίευση 10/09/2010 - 03:26

Μήπως ξέρει κάποιος που θα το βρω με 48 άτοκες?
Χαχαχαχαχα.... :lol:

#40   stark

stark

    iPH Contributor

  • 1.055 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone SE

Δημοσίευση 17/02/2011 - 16:31

Έχοντας το συγκεκριμένο app στο 3Gs μου εδώ και λίγες μέρες... σκέφτηκα να γράψω 2-3 πραγματάκια και τις εντυπώσεις μου...

- Να σημειώσω ότι στο iPhone μου έχω πρόγραμμα (σύνδεση) που περιλαμβάνει και data. Έχω push email πάντα ενεργοποιημένο, και 1-2 notifications ενεργοποιημένα σε λίγες (ελάχιστες) εφαρμογές.

- Το Auto3G το αναζήτησα μετά από την αναβάθμιση στην 4.2.1 η οποία από μόνη της φαίνεται ότι ξεζουμίζει την μπαταρία, τουλάχιστον μισή φορά πιο γρήγορα από ότι η 4.0.1 που είχα πριν. Επίσης τον τελευταίο καιρό το 3G σήμα στη γειτονιά μου φαίνεται εξασθενημένο, οι μπάρες είναι λιγότερες και θεωρώ ότι κι αυτό δεν βοηθάει στο θέμα της μπαταρίας, καθότι έχω αρκετά handoffs από 3G σε 2G και τούμπαλιν.. και φυσικά κάποιες αντίστοιχες διακοπές όταν μιλάω.

Σκοπός μου ήταν με το Auto3G να κλείνει αυτόματα το 3G και να μένω μόνο με το 2G κάθε φορά που: 1) το κινητό είναι locked, 2) έχω ανοικτό το wi-fi, 3) φορτίζει το κινητό.

Οι παρατηρήσεις μου από τη χρήση:

- Καλή ιδέα γενικά σαν app, αλλά... η χρήση του whitelist είναι εν μέρει άχρηστη. Για να μην πολυλογώ, θα είχε πιο αποτελεσματική λειτουργικότητα αν σε κάθε app ξεχωριστά μπορούσες να δηλώσεις αν θέλεις μόνο 3G, μόνο 2G, μόνο wi-fi ή συνδυασμούς αυτών. Έτσι για παράδειγμα το ιδανικό σενάριο θα ήταν (στην περίπτωσή μου) να έχω 3G μόνο όταν π.χ. ανοίγω facebook, ή όταν σερφάρω, και γενικά ΜΟΝΟ όταν ανοίγω συγκεκριμένα apps που χρειάζονται γρήγορη σύνδεση. Δυστυχώς αυτό το feature δεν υπάρχει.

- Παρατήρησα ότι η αλλαγή από 2G σε 3G αργεί να γίνει. Αποτέλεσμα είναι, όταν ξεκλειδώνω το κινητό, να μπαίνω π.χ. στο Safari σε μια σελίδα, και να μου βγάζει ότι δεν υπάρχει σύνδεση δεδομένων... Που σημαίνει ότι πρεπει να πατήσω OK σε 2-3 μηνύματα και να περιμένω να ενεργοποιηθεί το 3G.

- Το Auto3G μπορεί να μην είναι πολύ βαρύ, αλλά νομίζω ότι το κινητό το κάνει έστω και ελάχιστα πιο αργό...

- Είναι ακριβό, αυτό δεν το αμφισβητεί κανείς.

Αυτά από μένα, και πλέον τέλος το Auto3g... Η λύση που μου μένει είναι να έχω 2G μόνιμα (για καλύτερη διάρκεια / συμπεριφορά μπαταρίας αλλά και καλύτερο σήμα), και να βάζω 3G manually μέσω SBSettings όταν το χρειάζομαι.

p.s. Το iControl είναι μία εναλλακτική λύση, αλλά δυστυχώς ούτε κι αυτό υποστηρίζει την επιλογή δικτύου ανά εφαρμογή.. όπως θα έπρεπε να είχε υλοποιοηθεί.




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες