Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

[Tutorial] Extreme iPhone Speed Up !


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
72 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#61   PANYEN

PANYEN

    iPH newbie

  • 75 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/01/2011 - 22:14

Το προγραμμα που ειπες παραπανω οτι σε βοηθησε απο το cydia

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#62   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9.284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 13/01/2011 - 22:21

Το προγραμμα που ειπες παραπανω οτι σε βοηθησε απο το cydia

supercharged λεγεται και ειναι για εικονικη μνημη, αλλα δεν σου χρειαζεται γιατι αποτι μου πες εχεις βαλει το imemory που κανει το ιδιο πραγμα ακριβως..

#63   PANYEN

PANYEN

    iPH newbie

  • 75 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/01/2011 - 22:39

ΟΚ φιλε σε ευχαριστω!Το overclock το χες δοκιμασει εσυ?αξιζει?

#64   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9.284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 13/01/2011 - 22:49

ΟΚ φιλε σε ευχαριστω!Το overclock το χες δοκιμασει εσυ?αξιζει?

ναι το ειχα κανει αλλα για καποιο λογο δεν ειδα καμια απολυτως διαφορα.. μαλιστα ειχα κανει και λαθος τα νουμερα την πρωτη φορα :P αλλα δεν εγινε τιποτα.. απλα καμια διαφορα.
βασικα την μεγαλη τη διαφορα την ειχα δει με το supercharged και την εικονικη μνημη, συν τα αλλα πηγαινε μια χαρα το 3G παρολο το ελλεεινο για το 3G, iOS4.
βεβαια η καλυτερη λυση ειναι μια, downgrade στην 3.1.2 και εχεις ενα αξιοπρεπες κινητο το οποιο δε θα κολλαει καθολου και ουτε θα παιζεις με τη φωτια με ολα αυτα μη τυχον και κανεις καποιο λαθος και τρεχεις για restore..

#65   GoS

GoS

    iPH Member

  • 333 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 13/01/2011 - 22:58

Πραγματοποίησα τα πάντα εκτός από το τελευταίο βήμα διότι τα χρειάζομαι...Στην μνήμη υπάρχει αρκετή διαφορά ( τουλάχιστον στο sbsettings)

Συνημμένο αρχείο  IMG_0003.PNG   165,79KB   0 λήψεις

Γιατί με το Free Memory είναι διαφορετικά

Συνημμένο αρχείο  IMG_0005.PNG   109,83KB   0 λήψεις

Αισθητή διαφορά δεν υπάρχει και επίσης OC δεν έγινε.Με όποια εφαρμογή και αν δοκίμασα η ταχύτητα είναι ίδια με πριν, δηλαδή 412mHz

Τα συμπεράσματα δικά σας....

#66   Telephoner

Telephoner

    iPH Member Leacher

  • 1.753 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:TeleiPhoner

Δημοσίευση 13/01/2011 - 23:00

Η ταχύτητα φίλε μου δεν είναι η πραγματική του iphone εκείνη την ώρα αλλά η "default" του 3G.
Τι θέλω να πω?Το πρόγραμμα διαβάζει ότι έχεις 3G και σου λέει στα πόσα MHz δουλεύει η CPU από την μαμά apple.
Δεν γίνεται κάποια μέτρηση εκείνη την ώρα οπότε δεν μπορείς να ξέρεις αν είναι αλήθεια η ψέματα.

#67   GoS

GoS

    iPH Member

  • 333 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 13/01/2011 - 23:06

Η ταχύτητα φίλε μου δεν είναι η πραγματική του iphone εκείνη την ώρα αλλά η "default" του 3G.
Τι θέλω να πω?Το πρόγραμμα διαβάζει ότι έχεις 3G και σου λέει στα πόσα MHz δουλεύει η CPU από την μαμά apple.
Δεν γίνεται κάποια μέτρηση εκείνη την ώρα οπότε δεν μπορείς να ξέρεις αν είναι αλήθεια η ψέματα.


Έχεις απόλυτο δίκιο σε αυτό που λες ! Απορώ πως δεν το σκέφτηκα και δεν το έψαξα....
Υπάρχει τρόπος να δούμε τις πραγματικές μετρήσεις επεξεργαστή?

Τελευταία επεξεργασία από: GoS, 13/01/2011 - 23:09


#68   PANYEN

PANYEN

    iPH newbie

  • 75 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/01/2011 - 23:13

ναι το ειχα κανει αλλα για καποιο λογο δεν ειδα καμια απολυτως διαφορα.. μαλιστα ειχα κανει και λαθος τα νουμερα την πρωτη φορα :P αλλα δεν εγινε τιποτα.. απλα καμια διαφορα.
βασικα την μεγαλη τη διαφορα την ειχα δει με το supercharged και την εικονικη μνημη, συν τα αλλα πηγαινε μια χαρα το 3G παρολο το ελλεεινο για το 3G, iOS4.
βεβαια η καλυτερη λυση ειναι μια, downgrade στην 3.1.2 και εχεις ενα αξιοπρεπες κινητο το οποιο δε θα κολλαει καθολου και ουτε θα παιζεις με τη φωτια με ολα αυτα μη τυχον και κανεις καποιο λαθος και τρεχεις για restore..



Kαι γω στην 3.1.3 ειμαι το πηρα για λιγο καιρο στην 4 και δεν την παλευε και ετσι εκανα downgrade

#69   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9.284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 13/01/2011 - 23:19

Kαι γω στην 3.1.3 ειμαι το πηρα για λιγο καιρο στην 4 και δεν την παλευε και ετσι εκανα downgrade

και μια χαρα δεν εισαι?? καθησε εκει που εισαι, δεν χρειαζεται να αναβαθμισεις δεν χανεις και πολλα πραγματα ετσι κ αλλιως οποτε μια χαρα εισαι εκει.

#70   PANYEN

PANYEN

    iPH newbie

  • 75 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/01/2011 - 23:23

Μια χαρα τωρα φυσαει το τηλεφωνο με τις δυο αλλαγες.

#71   GoS

GoS

    iPH Member

  • 333 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 13/01/2011 - 23:24

και μια χαρα δεν εισαι?? καθησε εκει που εισαι, δεν χρειαζεται να αναβαθμισεις δεν χανεις και πολλα πραγματα ετσι κ αλλιως οποτε μια χαρα εισαι εκει.

Έχεις εν μέρη δίκιο και εγώ 4.1 είχα αφού είχα δοκιμάσει όλες τις εκδόσεις σχεδόν και τα Χριστούγεννα γύρισα 3.1.3 το κράτησα μέχρι πριν 3-4 μέρες αλλά δεν άντεξα και ξανά ανέβηκα σε 4.1.2 γιατί λείπουν οι φάκελοι(οι μανίσιοι και όχι cydia tweeks ή custom firmware) και ορισμένες εφαρμογές που θέλω και τώρα με αυτόν τον οδηγό είναι κάπως καλύτερα!
Αλλά γούστα είναι αυτά ;)

Τελευταία επεξεργασία από: GoS, 13/01/2011 - 23:25


#72   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9.284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 13/01/2011 - 23:34

Έχεις εν μέρη δίκιο και εγώ 4.1 είχα αφού είχα δοκιμάσει όλες τις εκδόσεις σχεδόν και τα Χριστούγεννα γύρισα 3.1.3 το κράτησα μέχρι πριν 3-4 μέρες αλλά δεν άντεξα και ξανά ανέβηκα σε 4.1.2 γιατί λείπουν οι φάκελοι(οι μανίσιοι και όχι cydia tweeks ή custom firmware) και ορισμένες εφαρμογές που θέλω και τώρα με αυτόν τον οδηγό είναι κάπως καλύτερα!
Αλλά γούστα είναι αυτά ;)

οχι δε λεω γουστα ειναι, ειδικα οι φακελοι και εμενα με διευκολυνουν παρα πολυ λογω πολλων εφαρμογων (γιατι με τις εφαρμογες υπαρχει λυση και παιζουν ακομα και αν απαιτουν πιο προσφατη εκδοση λογισμικου), αν και το 3G δεν εχει τα σημαντικοτερα πλεονεκτηματα που εχουν τα 3GS+4, τα wallpapers δηλαδη και το multitasking ετσι και αλλιως οποτε..
αλλα ειχα φτασει σε καποιο σημειο πραγματικα και δεν παλευοταν αλλο το 3G.. γνωμη μου οτι ειναι η ιδανικοτερη η 3.1.3 οποιους και οδηγος να ακολουθησεις οτι και να κανεις απο iOS4 και πανω.. ακομα και τωρα που το εχει ο πατερας μου και του εχω την 4.2.1 η οποια τρεχει υποτιθεται πιο καλα στο 3G, δεν εχει καμια σχεση με 3.1.3 και κατω.. και δεν ειναι ουτε καν jailbroken ουτε φορτωμενο σχεδον καθολου..

#73   GoS

GoS

    iPH Member

  • 333 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 13/01/2011 - 23:39

οχι δε λεω γουστα ειναι, ειδικα οι φακελοι και εμενα με διευκολυνουν παρα πολυ λογω πολλων εφαρμογων (γιατι με τις εφαρμογες υπαρχει λυση και παιζουν ακομα και αν απαιτουν πιο προσφατη εκδοση λογισμικου), αν και το 3G δεν εχει τα σημαντικοτερα πλεονεκτηματα που εχουν τα 3GS+4, τα wallpapers δηλαδη και το multitasking ετσι και αλλιως οποτε..
αλλα ειχα φτασει σε καποιο σημειο πραγματικα και δεν παλευοταν αλλο το 3G.. γνωμη μου οτι ειναι η ιδανικοτερη η 3.1.3 οποιους και οδηγος να ακολουθησεις οτι και να κανεις απο iOS4 και πανω.. ακομα και τωρα που το εχει ο πατερας μου και του εχω την 4.2.1 η οποια τρεχει υποτιθεται πιο καλα στο 3G, δεν εχει καμια σχεση με 3.1.3 και κατω.. και δεν ειναι ουτε καν jailbroken ουτε φορτωμενο σχεδον καθολου..


Σίγουρα, και εμένα είχε φτάσει σε σημείο που θα το πετούσα από το παράθυρο παααρα πολλές φορές γιαυτό και το γύρισα στην 3,1,3 αλλά και εκεί εκτός από τις ελλείψεις είχα μερικά lag οπότε και το ξανά έκανα update...
Αρκετά off topic βγήκαμε όμως :P




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες