Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Τελικά υπάρχει πρόβλημα ή όχι στο σήμα του 4?


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
402 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Δημοσκόπηση: Τελικά υπάρχει πρόβλημα στο σήμα στο 4? (415 μέλη έχουν ψηφίσει)

Σαν ιδιοκτήτες iPhone 4 αντιμετωπίζετε πρόβλημα με το σήμα?

Δεν μπορείτε να δείτε τα αποτελέσματα αυτής της δημοσκόπησης μέχρι να ψηφίσετε. Παρακαλούμε συνδεθείτε και δώστε την ψήφο σας για να δείτε τα αποτελέσματα.
Ψηφίστε Οι επισκέπτες δεν μπορούν να ψηφίσουν

#211   stocis

stocis

    iPH Enthousiast

  • 502 μηνύματα
  • Twitter:@stocis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:stocis

Δημοσίευση 22/09/2010 - 13:20

Και εγώ όπως είπαν και τα παιδιά απο πάνω ΚΑΝΕΝΑ πρόβλημα και με 3G ανοιχτό!


και έχεις full σήμα..
σε σημείο που θα έχεις 3-4 γραμμές, ξαναδοκίμασε.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#212   miotesoro

miotesoro

    iPH Enthousiast

  • 407 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:miotesoro

Δημοσίευση 22/09/2010 - 13:24

με σήμα 3g πάντως οκ είναι εμφανές..αλλά πλάκα κάνετε ρε παιδιά,οκ αμα το πιέζεις με δύναμη και για ώρα,τι θα κάνουν οι γραμμές,λογικό να πέσουν!Σε τηλέφωνο ούτε καν μου έχει συμβεί κάτι..το κρατάω όπως θέλω και δεν δίνω καν σημασία!Ούτε έχω χάσει ποτέ κλήση ούτε τίποτα!

σε 2g όσο και να θέλω γραμμή δεν πέφτει! ;)

#213   ThodorisAlpha

ThodorisAlpha

    iPH newbie

  • 30 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 22/09/2010 - 13:36

Vodafone και όταν το πιάνω (παραλίγο να γράψω "τον" :blush: ) χάνει έως και τρεις μπάρες...Άντε να δούμε τι θα παίξει και με την θήκη που είναι να στείλουν....

Τελευταία επεξεργασία από: ThodorisAlpha, 22/09/2010 - 13:37


#214   iLuxus

iLuxus

    iPH Hero

  • 5.344 μηνύματα
  • Twitter:@iLuxus
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:apw_Ultra

Δημοσίευση 23/09/2010 - 23:14

Field Test (* 3001 # 12345 # * [and press Call] )...και έχουμε και λέμε;

Ξεκινάμε το τεστ (χωρίς Θήκη) -76 = αρκετά καλό (5 μπάρες)

2δευτ. μετά (ακουμπώντας το death grip) -79 (άρχισαν τα όργανα να παίζουνε για μένα..!!)

4δευτ. μετά -89! (τρεις μπάρες)

6δευτ. μετά -98! (δυο μπάρες)

8δευτ. μετά -110!!..καίγεσαι;



ps: Το τεστ πραγματοποιήθηκε στο τηλέφωνο μου iPhone 4, σε iOS 4.1 η διαφορά στα δευτερόλεπτα είναι πάνω κάτω (αλλά ο χρόνος επακριβής, 8δευτ. συνολικά) Για να πω και την αλήθεια, έστω και στο ελάχιστο της δύναμης του, ποτέ δεν έχω χάση κλήση η αντιμετωπίσει πρόβλημα με DATA (3G)...
...Kαι το δικό σας? 8)

Τελευταία επεξεργασία από: iLuxus, 23/09/2010 - 23:41

∼ Να είσαι ο εαυτός σου, όλοι οι άλλοι ρόλοι είναι πιασμένοι ∼


#215   thanos81

thanos81

    iPH Enthousiast

  • 391 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/09/2010 - 23:31

Αν το δοκιμασεις με bumper πάλι πέφτει αλλά θα σου παει μέχρι 85 με 90 πραπανω δε παει! Να χεσω κ τα bumpers!

#216   iLuxus

iLuxus

    iPH Hero

  • 5.344 μηνύματα
  • Twitter:@iLuxus
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:apw_Ultra

Δημοσίευση 23/09/2010 - 23:33

-90... γύρω στης τρεις μπάρες δηλαδή! (με bumper?)

Μια χαρά είσαι! ούτε του παπά μην το πεις! :D ;)

Τελευταία επεξεργασία από: iLuxus, 23/09/2010 - 23:35

∼ Να είσαι ο εαυτός σου, όλοι οι άλλοι ρόλοι είναι πιασμένοι ∼


#217   thanos81

thanos81

    iPH Enthousiast

  • 391 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/09/2010 - 23:37

Στο μ@λ@κοπιτουρα Steve θα το πω τι στο διάολο τεστ κάνανε 2 χρόνια πριν το βγάλουν! Ε βέβαια άμα πανε σε μπυραριες κ τα δοκιμαζουνε κ τα χάνουμε κιόλας την μια μπάρα την βλέπουν 5 από τις μπύρες... Οξωωωω!

#218   thanos81

thanos81

    iPH Enthousiast

  • 391 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/09/2010 - 23:41

Πάντως κ το iPad το πιάνω στο μαύρο σημείο από 89 που έχω γενικά παει 104 περίπου αλλά οι μπάρες οι λάθος δε τις εχουν αναβαθμίσει ακόμα! Σκατα να φάνε.. Αλλά του iPhone είναι χειρότερα,

#219   thanos81

thanos81

    iPH Enthousiast

  • 391 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/09/2010 - 23:43

Μόνο με bumper πιάνω τα db τα ίδια με iPad

#220   iLuxus

iLuxus

    iPH Hero

  • 5.344 μηνύματα
  • Twitter:@iLuxus
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:apw_Ultra

Δημοσίευση 23/09/2010 - 23:45

Αλήθεια είναι όλα αυτά, αλλά γιατί έχω μια εντύπωση ότι αν αύριο είχαμε την δυνατότητα να πάρουμε ένα άλλο τηλέφωνο, πάλι iPhone 4 θα περνάμε? ;

Τελευταία επεξεργασία από: iLuxus, 24/09/2010 - 00:11

∼ Να είσαι ο εαυτός σου, όλοι οι άλλοι ρόλοι είναι πιασμένοι ∼


#221   thanos81

thanos81

    iPH Enthousiast

  • 391 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/09/2010 - 23:48

Κάτσε να βγει το άσπρο κ θα το δώσω μάλλον το άσπρο λογικά θα το έχουν φτιάξει εκτός αν το στείλω σε μια φίλη μου Λονδίνο να παει εκεί να της δώσουν άλλο κ της πω μπέσα σε test mode πιαστούν κ μέχρι να βρεις πιο δε πέφτει πάρτο!
Αυτό θα κάνω... Γκρρρ

#222   dimlag

dimlag

    iPH newbie

  • 17 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/09/2010 - 09:23

Εμένα το πρόβλημα παρουσιάζεται όταν βρίσκομαι σε σημείο που το σήμα του 3G εναλλάσσεται με 2G και EDGE (Vodafone). Ήδη είχα δύο στα δύο dropped calls χθες μέσα στο σπίτι που έχω αυτό το πρόβλημα (Θεσσαλονίκη - Περιοχή Βυζάντιο). Αν και το πρώτο τηλεφώνημα είχε διάρκεια 3 λεπτά πριν πέσει το κρατούσα επίτηδες όσο πιο σφιχτά μπορούσα στην παλάμη και στο επίμαχο σημείο. Το δεύτερο τηλεφώνημα δεν πρόλαβε καν να γράψει 10 δεύτερα και έπεσε και πάλι η γραμμή.

Από την άλλη στο γραφείο που το σήμα είναι σταθερά σε 3G και με 5 μπάρες όπως και να το κρατάω δεν ρίχνει κλήση με καμία προσπάθεια και οι μπάρες παίζουν μεταξύ 4 και 5.

Επειδή όμως το τηλέφωνο το έχω μόλις 10 μέρες και μόλις χθες άρχισα να το χρησιμοποιώ σαν τηλέφωνο (μέχρι να ολοκληρωθεί η φορητότητα το είχα σαν iPod Touch :lol: ) θα επανέλθω με περισσότερα μετά από λίγες μέρες χρήσης σε διάφορες συνθήκες ώστε να έχω μια πιο ολοκληρωμένη άποψη.

Τελευταία επεξεργασία από: dimlag, 24/09/2010 - 09:24


#223   steved

steved

    iPH Member

  • 225 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 24/09/2010 - 09:45

ειναι κουραστικο να διαβαζω πια τους μισους να λενε εχει προβλημα και τους αλλους μισους οχι...εγω σημερα επεστρεψα το δευτερο 4ρι μου και παιρνω τριτο την δευτερα...για οσους λενε πως το κινητο δν εχει προβλημα,ολα ειναι μυθος,αψογο κλπ κλπ κλπ να τους πω πως 100% ολα τα κινητα εχουν θεμα αλλα μικροτερο αλλα μεγαλυτερο απλα ειτε δν το προσεχουν ειτε δν το ψαχνουν πολυ ειτε δν τους ενδιαφερει στην τελικη και καλα κανουν.παντως να τονισω πως αν και το 3ο 4ρι μου εχει προβλημα και παλι 4ρι θα παρω,τι σκατα καποια στιγμη θα βρω ενα σαν αυτα που λενε πως εχουν εδω μεσα τοσοι αψογο δλδ...και δυστυχως εαν δουλεψεις το 4ρι ειναι αδυνατον να ξαναγυρισεις σε 3gs ποσο μαλλον να πας σε αλλο κινητο...η αναζητηση μου λοιπον για ενα ''τελειο'' 4ρι συνεχιζεται...

#224   Agnwristos

Agnwristos

    iPH Contributor

  • 926 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Agnwristos

Δημοσίευση 24/09/2010 - 14:30

ειναι κουραστικο να διαβαζω πια τους μισους να λενε εχει προβλημα και τους αλλους μισους οχι...εγω σημερα επεστρεψα το δευτερο 4ρι μου και παιρνω τριτο την δευτερα...για οσους λενε πως το κινητο δν εχει προβλημα,ολα ειναι μυθος,αψογο κλπ κλπ κλπ να τους πω πως 100% ολα τα κινητα εχουν θεμα αλλα μικροτερο αλλα μεγαλυτερο απλα ειτε δν το προσεχουν ειτε δν το ψαχνουν πολυ ειτε δν τους ενδιαφερει στην τελικη και καλα κανουν.παντως να τονισω πως αν και το 3ο 4ρι μου εχει προβλημα και παλι 4ρι θα παρω,τι σκατα καποια στιγμη θα βρω ενα σαν αυτα που λενε πως εχουν εδω μεσα τοσοι αψογο δλδ...και δυστυχως εαν δουλεψεις το 4ρι ειναι αδυνατον να ξαναγυρισεις σε 3gs ποσο μαλλον να πας σε αλλο κινητο...η αναζητηση μου λοιπον για ενα ''τελειο'' 4ρι συνεχιζεται...


Σαν ιδιοκτήτες iPhone 4 αντιμετωπίζετε πρόβλημα με το σήμα?
Ναί όταν το πιάνω στο επίμαχο σημείο αλλα δέν έχω πρόβλημα


#225   danik_gr

danik_gr

    iPH newbie

  • 82 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/09/2010 - 00:39

Εχω το τηλεφωνο απο τις αρχες του Σεπτεμβρη. 32gb εκδοση κλπ αγορασμενο απο τον Γερμανο. Λοιπον επειδη εχω διαβασει τα απιστευτα εκατσα 2 μερες να κανω οτι δοκιμη μπορουσα να κανω για να μου φυγει κι εμενα αυτο το αγχος.
Αποτελεσματα:

1) καλυπτοντας την κεραια με το χερι σε συνομιλια πεφτει 1-2 μπαρες. Ποτε δεν χαλασε η ποιοτητα της κλησης και φυσικα ποτε δεν επεσε η γραμμη.
2) σε εσωτερικους χωρους (πχ σπιτι μου) πεφτει 2-3 μπαρες.
3) σε εξωτερικους 1 μπαρα με το ζορι 2.
4) επειδη ειμαι αριστεροχειρας κατα την διαρκεια κλησης καλυπτω με το χερι σχεδον το 90% της κεραιας. Δεν αντιμετωπιζω προβλημα σε κλησεις κλπ οπως ανεφερα παραπανω.
5) εκατσα με ενα iphone 3g που ειχα κι εκανα τα ιδια. Δηλαδη εβαλα το χερι μου για αρκετη ωρα στο σημειο του antenna και ως αποτελεσμα πεφτει το σημα κατα 1 μπαρα απλα με πιο αργο ρυθμο.
6) ομοιως και σε sony ericsson vivaz ενος φιλου.

Ολα τα τηλεφωνα "ριχνουν" το σημα οταν τους καλυπτεις την κεραια. Απλα καποιοι προτιμουν τις πλαστικουρες.

Στην περιπτωση του iphone 4 δεν λεω οτι δεν υπαρχουν περιπτωσεις που αντιμετωπιζουν προβλημα προς Θεου. Ομως αυτο το τηλεφωνο καλως ή κακως ειναι οτι καλυτερο ειχα στην τσεπη μου απο αποψη gadget.
Αν ημουν παλιοτερα ικανοποιημενος και ενθουσιασμενος με ενα iphone 3g τωρα απλα δεν εχω λογια και αν μαθεις με ενα iphone δεν αλλαζεις μετα τηλεφωνο.

Το θεμα ειναι ομως οτι εχει πεσει τοση λασπη πανω σε αυτη τη συσκευη χωρις λογο. Δηλαδη οκ, κανανε μια πατεντα, βαλανε την κεραια σε εξωτερικο σημειο και εχει μια μικρη απωλεια σηματος αλλα εσενα ΔΕΝ σου ριχνει την ποιοτητα συνομιλιας, ΔΕΝ σου εμφανιζει το "searching" και ΔΕΝ σου ριχνει την συνομιλια..

Οποτε ποιος ο λογος αυτης της φανφαρας και της λασπολογιας; Γιατι τοση ιντριγκα και παραπληροφορηση του κοσμου; Ειναι ενα υπερδυναμο τηλεφωνο που εκτος των αλλων σου αποφερει κι ενα status.

Οσα δεν φτανει η αλεπου... το λεει κι ο λαος.

Φιλικα παντα.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες