Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iTunes 10 released


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
91 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#76   fteo

fteo

    iPH Enthousiast

  • 558 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:fteo

Δημοσίευση 04/09/2010 - 21:48

Εχω το εξής πρόβλημα. Σε mac και itunes τα ελληνικά στα τραγούδια φαίνονται κινεζικα!

Τα μετέφερες από Windows; Αν ναι, θα πρέπει να βρεις ένα εργαλείο που να τα μετατρέπει από ANSI encoding σε αυτή των Mac (UTF-8;).

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#77   ggian

ggian

    iPH Enthousiast

  • 532 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • GameCenter:ggiann

Δημοσίευση 05/09/2010 - 17:37

Ας πουν τι συσκευες+iOS έχουν αυτοί που τους παρουσιάζει πρόβλημα, καθώς και αυτοί που είναι οκ...


ΥΓ: Στο installous το iTunes Sync το εχετε ON...?

εγω το εχω ON και οπως αναφερα εχω 3gs 32gb ios 4.0 jailbreak (μια που λογω διακοπων δεν προλαβα την 4.0.1 και βαριεμαι να το κανω μεσω sauric) με itunes 10 και κανενα προβλημα

#78   drspeed

drspeed

    iPH User

  • 122 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/09/2010 - 19:09

Εχω το εξής πρόβλημα. Σε mac και itunes τα ελληνικά στα τραγούδια φαίνονται κινεζικα!

TagConverter_1.0.dmg από την isquare

#79   tpal12

tpal12

    iPH Contributor

  • 1.289 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • GameCenter:tpal12

Δημοσίευση 17/09/2010 - 23:42

Παιδια να κανω μια ερωτηση.Αν βαλω το itunes 10 θα το αναγνωριζει κανονικα το iphone ή θα πρεπει να κανω ολη την διαδικασια απο την αρχη.
Οποιοσ μπορει ας μου λθσει την απορεια ευχαριστω πολυ.

#80   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/09/2010 - 00:01

μια χαρα το αναγνωριζει.. οι βιβλιοθηκες δεν πειραζονται στην αναβαθμιση του itunes.. καθως βρισκονται σε αλλο directory.. :)

#81   tpal12

tpal12

    iPH Contributor

  • 1.289 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • GameCenter:tpal12

Δημοσίευση 18/09/2010 - 00:05

μια χαρα το αναγνωριζει.. οι βιβλιοθηκες δεν πειραζονται στην αναβαθμιση του itunes.. καθως βρισκονται σε αλλο directory.. :)

Ευχαριστω πολυ

#82   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/09/2010 - 00:05

παρακαλω φιλε μου.. :)

#83   tpal12

tpal12

    iPH Contributor

  • 1.289 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • GameCenter:tpal12

Δημοσίευση 18/09/2010 - 01:11

παρακαλω φιλε μου.. :)

Φιλαρακι να σε ρωτησω και κατι ακομα?
Οταν παω να κατεβασω ενα app free μου λεει billing info κατι τετοι και μετα με βγαζει στα στοιχεια που εχω δωσει τησ πιστωτικης για επιβεβαιωση αυτο τη ειναι ακριβως?δεν πιστευω να με χρεωσουν αππο εκει ετσι δεν ειναι?

#84   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/09/2010 - 06:44

Είναι οι νέοι όροι τις apple και πρέπει να τους κανείς agree εαν δεν είναι αυτό ίσως σου ζητάει να αλλάξεις password.. Έχεις πιστωτική ή χρεωστικη κάρτα; Υπάρχει υπόλοιπο εαν είναι pre paid card;

#85   tpal12

tpal12

    iPH Contributor

  • 1.289 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • GameCenter:tpal12

Δημοσίευση 18/09/2010 - 12:01

Κατι καταλαβα σε ευχαριστω για την βοηθεια

#86   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 21/09/2010 - 22:20

Δημοσίευσμα του AlleyInsider κάνει λόγο για διαπραγματεύσεις άνω των 18 μηνών μεταξύ Apple και Facebook για τη μορφή και λειτουργία του Ping.

To Ping αποτελεί ένα νέο μουσικό κοινωνικό δίκτυο που ξεκίνησε η Apple και παρουσίασε στα πλαίσια του iTunes 10 πριν λίγες μέρες. Έκπληξη, όμως, αποτέλεσε το γεγονός έλλειψης οποιασδήποτε διασύνδεσης με το Facebook. Φαίνεται, βέβαια, ότι πριν γίνει η επίσημη έναρξη της νέας υπηρεσίας η Apple βρισκόταν σε συζητήσεις με το Facebook για πάνω από 18 μήνες.

Αναρτημένη εικόνα

Οι λεπτομέρειες δεν είναι γνωστές αλλά εικάζεται ότι η Apple ήθελε το Ping να αποτελεί μέρος του Facebook ως ένα εργαλείο εύρεσης και αγοράς μουσικής. Με αυτόν τον τρόπο η Apple θα είχε πρόσβαση σε μια τεράστια βάση χρηστών αυξάνοντας στην τελική τα κέρδη της από πωλήσεις σε iTunes Store αλλά και iPod και χωρίς να χρειαστεί η δημιουργία ενός νέου κοινωνικού δικτύου από την αρχή.

Ο Steve Jobs είχε δηλώσει ότι οι όροι της συμφωνίας από πλευράς Facebook ήταν ιδιαίτερα καταπιεστικοί με συνέπεια η Apple να αρνηθεί την τελική συμφωνία. Μάλιστα, αρχικά, σε ορισμένους λογαριασμούς εμφανιζόταν η δυνατότητα διασύνδεσης μέσω του FacebookConnect αλλά εξαιτίας της αυξημένης κίνησης μπλοκαρίστηκε η είσοδος με αποτέλεσμα να αφαιρεθεί αμέσως οποιαδήποτε αναφορά στο ζήτημα.

Follow me on twitter


#87   GeroStef

GeroStef

    iPH newbie

  • 69 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 21/09/2010 - 23:30

Ο Steve Jobs είχε δηλώσει ότι οι όροι της συμφωνίας από πλευράς Facebook ήταν ιδιαίτερα καταπιεστικοί...


Τον καϋμένο τον Steve! Ενώ οι όροι της Apple συνήθως είναι πολύ χαλαροί!

#88   teo18480

teo18480

    iPH Contributor

  • 1.142 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/09/2010 - 00:10

Ναι ο παλιοφασιστας. Καλα του κανανε

#89   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 25/09/2010 - 12:18

Η Apple αναβάθμισε το iTunes στην έκδοση 10.0.1 η οποία μεταξύ των διαφόρων bug fixes φέρνει και το Ping Sidebar

Αναρτημένη εικόνα


To Ping Sidebar σας εμφανίζει τους Ping friends / artists και την δραστηριότητα τους μέσα από ένα sidebar στο iTunes. Οι τρελαμένοι με το social networking θα χαρούν με την προσθήκη του... όλοι οι υπόλοιποι απλά θα αδιαφορήσουν.

Οι χρήστες που ενδιαφέρονται για jailbreak/unlock καλό θα ήταν να μην αναβαθμίσουν μέχρι να έχουμε μία ανακοίνωση από την iPhone dev Team...
Behind the Scenes...

#90   nmout

nmout

    Advanced Member

  • 1.205 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/09/2010 - 16:08

δουλευει με jailbrake 4,0,1?
εφαγα format και τι itunes να βαλω;

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες