Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Αντικατασταση Iphone 4 λογω προβληματων


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
419 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#301   spacegucci

spacegucci

    iPH Member

  • 230 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/10/2010 - 17:09

Καλησπερα σε όλους!
Ειχα και εγω προβλημα με το Iphone 4 που ειχα παρει στις 27/08. Για να μην κουραζω το εστειλα στο service (arvato) και μου στειλαν κατα τα λεγομενα τους ενα καινουργιο!!!! Iphone
Υπαρχει ενα τηλ στην Αγγλια 0080044143906 ειναι της Apple Uk.
μπορειτε να παρετε εκει τηλ για να σας πουν με βασει το serial number το ιστορικο της συσκευης σας.
Για την ιστορια η δικη δεν ηταν καινουργια! ηταν service replacement μου ειπε!
Δηλ για παραδειγμα μπορει καποιος να το παρηγγειλε το κινητο και να μην πηγε ποτε να υπογραψει προκειμενου να παρει το τηλ. Αυτη η συσκευη γυρναει πισω στην Apple μου ειπαν και ΔΕΝ μπορει να πουληθει σαν καινουργια αλλα σαν service replacement!
Κατεληξα στο εξης : Απο την στιγμη που λειτουργει μια χαρα δεν εχω πλεον λογο να το ψαχνω παραπανω γιατι στο τελος θα τρελαθω!!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#302   pavlossss

pavlossss

    iPH Contributor

  • 1.454 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 13/10/2010 - 01:51

ετσι για να ζωντανεψει λιγο το topic αυριο μιλαω με vodafone να ζητησω καινουρια συσκευη στο κουτι της γιατι μετα απο 3 αντικαταστασεις απο arvato το τελευταιο εχει yellow tint στην οθονη.....το κρατησα επιτηδες μια μερα το τηλεφωνο να δω αν θα φυγει αλλα παραμενει αγερωχη πανω στην οθονη η κιτρινιλα...το τηλ ειναι 40 εβδομαδας

Τελευταία επεξεργασία από: pavlossss, 13/10/2010 - 01:52


#303   spyrospal

spyrospal

    iPH Member

  • 312 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 13/10/2010 - 02:19

ετσι για να ζωντανεψει λιγο το topic αυριο μιλαω με vodafone να ζητησω καινουρια συσκευη στο κουτι της γιατι μετα απο 3 αντικαταστασεις απο arvato το τελευταιο εχει yellow tint στην οθονη.....το κρατησα επιτηδες μια μερα το τηλεφωνο να δω αν θα φυγει αλλα παραμενει αγερωχη πανω στην οθονη η κιτρινιλα...το τηλ ειναι 40 εβδομαδας

εγω σημερα πηρα το δικο μου πισω απο τον γερμανο.
ολοκαινουργιο χωρις κουτι φυσικα...
τρομακτικες διαφορες απο το παλιο.απο το μεσημερι το εχω βελαξει αλλα
ακομη 22%
ελπιζω να μου βγει καλο. το σημα του οκ αλλα ακουω εναν ηχο στο ακουστικο οταν ειναι
το 3γ ενεργοποιημενο..
δεν με πηραζει ομως οκ.θα το δω στην πορεια.

#304   pavlossss

pavlossss

    iPH Contributor

  • 1.454 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 13/10/2010 - 03:28

εγω σημερα πηρα το δικο μου πισω απο τον γερμανο.
ολοκαινουργιο χωρις κουτι φυσικα...
τρομακτικες διαφορες απο το παλιο.απο το μεσημερι το εχω βελαξει αλλα
ακομη 22%
ελπιζω να μου βγει καλο. το σημα του οκ αλλα ακουω εναν ηχο στο ακουστικο οταν ειναι
το 3γ ενεργοποιημενο..
δεν με πηραζει ομως οκ.θα το δω στην πορεια.

εμενα φιλε μου δυστηχως με εκνευριζει οτιδηποτε φευγει εστω και ελαχιστα απο τις προδιαγραφες ενος τηλεφωνου που κοστιζει 660Ε και ειδικα οταν το φτιαχνει η apple που υποτιθεται φτιαχνει πραγματα χωρις ελαττωματα....

#305   pavlossss

pavlossss

    iPH Contributor

  • 1.454 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 13/10/2010 - 12:24

Η arvato θέλει να θεωρείται και εξουσιοδοτημένο service...βλέπουν το κινητό ότι έχει yellow tint το παραδέχονται και μου φέρνουν τηλ αντικατάστασης 2 φορές και αυτά με yellow tint και μου λέει ο υπεύθυνος πως δεν μπορεί να απασχολεί ένα τεχνικό να ελέγξει όλα τα τηλέφωνα μέχρι να βρει κάποιο που είναι οκ,και αν δεν μου αρέσει να πάρω τηλ στο κέντρο εξυπηρέτησης...

#306   spyrospal

spyrospal

    iPH Member

  • 312 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 13/10/2010 - 12:44

Η arvato θέλει να θεωρείται και εξουσιοδοτημένο service...βλέπουν το κινητό ότι έχει yellow tint το παραδέχονται και μου φέρνουν τηλ αντικατάστασης 2 φορές και αυτά με yellow tint και μου λέει ο υπεύθυνος πως δεν μπορεί να απασχολεί ένα τεχνικό να ελέγξει όλα τα τηλέφωνα μέχρι να βρει κάποιο που είναι οκ,και αν δεν μου αρέσει να πάρω τηλ στο κέντρο εξυπηρέτησης...

ΠΑΥΛΑΡΕ
ζητα φιλε μου τα λεφτα σου πισω καθετος κ θα δεις τι θα κανουν.εχεις το δικαιομα 100% αφου θυγονται τα συμφεροντα σου κ απο την αγορα που εκανες λαμβανεις προβληματικο κινητο.

#307   Jimmy Kane

Jimmy Kane

    iPH User

  • 120 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 13/10/2010 - 13:21

Αυτοί στην Arvato πρέπει να είναι RTARDS!!!!

#308   pavlossss

pavlossss

    iPH Contributor

  • 1.454 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 13/10/2010 - 14:03

Βγάλε το πρέπει γιατί έχει διαπιστωθεί πολλές φορές ότι είναι άσχετοι με το θέμα κινητή τηλεφωνία γενικότερα.....ακόμα εδώ είμαι και περιμένω να τους πάρει κάποιος από βόδια για να μου κάνουν την αντικατάσταση με τηλέφωνο χωρίς προβλημα....

#309   pavlossss

pavlossss

    iPH Contributor

  • 1.454 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 14/10/2010 - 15:01

αν υπαρχει καποιος δικηγορος θα ηθελα να αναλαβει μια υποθεση εναντιον apple arvato kia vodafone και σαν πληρωμη θα λαβει τα μισα χρηματα απο οσα κερδισει!δεν ειναι offtopic ακολουθει συνεχεια...

#310   andreas73

andreas73

    iPH User

  • 118 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 14/10/2010 - 17:59

ετσι για να ζωντανεψει λιγο το topic αυριο μιλαω με vodafone να ζητησω καινουρια συσκευη στο κουτι της γιατι μετα απο 3 αντικαταστασεις απο arvato το τελευταιο εχει yellow tint στην οθονη.....το κρατησα επιτηδες μια μερα το τηλεφωνο να δω αν θα φυγει αλλα παραμενει αγερωχη πανω στην οθονη η κιτρινιλα...το τηλ ειναι 40 εβδομαδας




Να ρωτήσω κάτι. Το yellow tint το παρατήρησες σε συγκεκριμένα σημεία της οθόνης (τα γνωστά spots) ή ολόκληρη η οθόνη έχει yellow tint?
Αν το yellow tint είναι σε ολόκληρη την οθόνη πως το κατάλαβες? Το έκανες σύγκριση με κάποιο άλλο iPhone?
Αυτό στο αναφέρω γιατί στη δουλεία μου έχουμε 4 iPhone και κάνοντας σύγκριση με full φωτεινότητα και τα τέσσερα έχουν διαφορετικές αποχρώσεις.
Συγκεκριμένα τα τρία (16άρια) είναι πιο λευκά προς το μπλε, ενώ το δικό μου (32άρι) είναι πιο ζεστό προς το κίτρινο.
Σχεδόν καμία οθόνη αν την συγκρίνεις με μια άλλη δεν θα έχει την ίδια απόχρωση. Το θέμα είναι να είναι ομοιόμορφη και να μην έχει διαφοροποιήσεις.
Αν την διαφορά την βλέπεις μόνο σε σύγκριση με κάποιο άλλο iPhone και το δικό σου έχει πιο ζεστή απόχρωση δεν έχεις πρόβλημα

#311   pavlossss

pavlossss

    iPH Contributor

  • 1.454 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 14/10/2010 - 18:23

Να ρωτήσω κάτι. Το yellow tint το παρατήρησες σε συγκεκριμένα σημεία της οθόνης (τα γνωστά spots) ή ολόκληρη η οθόνη έχει yellow tint?
Αν το yellow tint είναι σε ολόκληρη την οθόνη πως το κατάλαβες? Το έκανες σύγκριση με κάποιο άλλο iPhone?
Αυτό στο αναφέρω γιατί στη δουλεία μου έχουμε 4 iPhone και κάνοντας σύγκριση με full φωτεινότητα και τα τέσσερα έχουν διαφορετικές αποχρώσεις.
Συγκεκριμένα τα τρία (16άρια) είναι πιο λευκά προς το μπλε, ενώ το δικό μου (32άρι) είναι πιο ζεστό προς το κίτρινο.
Σχεδόν καμία οθόνη αν την συγκρίνεις με μια άλλη δεν θα έχει την ίδια απόχρωση. Το θέμα είναι να είναι ομοιόμορφη και να μην έχει διαφοροποιήσεις.
Αν την διαφορά την βλέπεις μόνο σε σύγκριση με κάποιο άλλο iPhone και το δικό σου έχει πιο ζεστή απόχρωση δεν έχεις πρόβλημα

ηταν σε ολη την οθονη αλλα φαινεται μονο στις χαμηλες φωτηνοτητες 60%περιπου και κατω,στο full το εβλεπες μονο εαν κοιτουσες το κινητο πλαγια απο την αριστερη προς τη δεξια πλευρα και στις ακρες εχει 2 λεπτες γραμμες που φαινεται καθαρη αποχρωση χωρις κιτρινιλα...τα αλλα τηλεφωνα που μου ειχαν δωσει ειχαν αλλα προβληματα αλλα οχι αυτο...

#312   andreas73

andreas73

    iPH User

  • 118 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 14/10/2010 - 19:02

ηταν σε ολη την οθονη αλλα φαινεται μονο στις χαμηλες φωτηνοτητες 60%περιπου και κατω,στο full το εβλεπες μονο εαν κοιτουσες το κινητο πλαγια απο την αριστερη προς τη δεξια πλευρα και στις ακρες εχει 2 λεπτες γραμμες που φαινεται καθαρη αποχρωση χωρις κιτρινιλα...τα αλλα τηλεφωνα που μου ειχαν δωσει ειχαν αλλα προβληματα αλλα οχι αυτο...


Όπως ανέφερα και εγώ το 32άρι μου έχει πιο ζεστή απόχρωση (αν θες πες το κιτρινίλα) σε σχέση με τα τρία 16άρια που είδα (τα οποία μπλέδιζαν). Αν δεν είχα ως μέτρο σύγκρισης τα άλλα τηλ δεν θα το έβλεπα. Προσωπικά δεν θεωρώ ότι είναι πρόβλημα από την στιγμή που είναι όλη η οθόνη έτσι.
Αν δηλαδή είσαι στις ρυθμίσεις και έχεις full φωτεινότητα τα μενού σου φαίνονται άσπρα ή κίτρινα? Αν τα βλέπεις άσπρα είσαι μια χαρά. Αυτό που ανέφερες για την άκρη της οθόνης, αυτό ισχύει και στα άλλα δύο iPhone 4 που είδα. Προφανώς από εκεί διαχέεται το φως...

32άρι έχεις ή 16άρι?

#313   pavlossss

pavlossss

    iPH Contributor

  • 1.454 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 14/10/2010 - 19:09

Όπως ανέφερα και εγώ το 32άρι μου έχει πιο ζεστή απόχρωση (αν θες πες το κιτρινίλα) σε σχέση με τα τρία 16άρια που είδα (τα οποία μπλέδιζαν). Αν δεν είχα ως μέτρο σύγκρισης τα άλλα τηλ δεν θα το έβλεπα. Προσωπικά δεν θεωρώ ότι είναι πρόβλημα από την στιγμή που είναι όλη η οθόνη έτσι.
Αν δηλαδή είσαι στις ρυθμίσεις και έχεις full φωτεινότητα τα μενού σου φαίνονται άσπρα ή κίτρινα? Αν τα βλέπεις άσπρα είσαι μια χαρά. Αυτό που ανέφερες για την άκρη της οθόνης, αυτό ισχύει και στα άλλα δύο iPhone 4 που είδα. Προφανώς από εκεί διαχέεται το φως...

32άρι έχεις ή 16άρι?

το τηλεφωνο το ειχα μεχρι χθες και σημερα πηρα αλλο απο αντικατασταση..το τι πηρα θα το πω αλλη φορα αλλα θα σου απαντησω πως το κινητο αν το δουλευεις full φωτεινοτητα ολη μερα τοτε το βραδυ δεν θα εχεις μπαταρια και το συγκεκριμενο τηλεφωνο εχει νομιζω σαν εντυπωσιακοτερο χαρακτηριστικο του την γωνια θεασης στην οθονη μετα φυσικα απο το σχεδιασμο..εαν εσυ κανεις πισω σε τετοια μικρα θεματα εγω δεν κανω ουτε εκατοστο..

#314   spyrospal

spyrospal

    iPH Member

  • 312 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 14/10/2010 - 19:26

το τηλεφωνο το ειχα μεχρι χθες και σημερα πηρα αλλο απο αντικατασταση..το τι πηρα θα το πω αλλη φορα αλλα θα σου απαντησω πως το κινητο αν το δουλευεις full φωτεινοτητα ολη μερα τοτε το βραδυ δεν θα εχεις μπαταρια και το συγκεκριμενο τηλεφωνο εχει νομιζω σαν εντυπωσιακοτερο χαρακτηριστικο του την γωνια θεασης στην οθονη μετα φυσικα απο το σχεδιασμο..εαν εσυ κανεις πισω σε τετοια μικρα θεματα εγω δεν κανω ουτε εκατοστο..

παυλος εντελει τι κινητο πηρες ολα οκ τωρα???
να αναφερω εγω οτι το κινητο που πηρα απο ντικατασταση μετα απο 2 κυκλους φορτισεις κ μπαταρια στην μεση
ειμαι
χρηση 3 ωρες 18 λεπτα
αναμονη 8 ωρες ,53 λεπτα
χρονη κλησεων 19 λεπτα

κ εχω ακομη 59%

και το 3g off
wifi on/off λιγο απο δω λιγο απο κει.,πες καμια ωρα μεσα
1 hour gaming
push off

παει καλα ρε παιδια δεν ξερω.?
πειτε μου γιατι το πρωτο 4 που ειχα παραλλαβει ειχε οντως μεγαλο προβλημα η μπαταρια.

#315   pavlossss

pavlossss

    iPH Contributor

  • 1.454 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 14/10/2010 - 19:48

παυλος εντελει τι κινητο πηρες ολα οκ τωρα???
να αναφερω εγω οτι το κινητο που πηρα απο ντικατασταση μετα απο 2 κυκλους φορτισεις κ μπαταρια στην μεση
ειμαι
χρηση 3 ωρες 18 λεπτα
αναμονη 8 ωρες ,53 λεπτα
χρονη κλησεων 19 λεπτα

κ εχω ακομη 59%

και το 3g off
wifi on/off λιγο απο δω λιγο απο κει.,πες καμια ωρα μεσα
1 hour gaming
push off

παει καλα ρε παιδια δεν ξερω.?
πειτε μου γιατι το πρωτο 4 που ειχα παραλλαβει ειχε οντως μεγαλο προβλημα η μπαταρια.

θα απαντησω αυριο στο ερωτημα σου αν ειναι ολα καλα,γιατι το θεμα ειναι σοβαρο και θελω να λαβω απαντησεις πρωτα πριν αρχισω να εκθετω καταστασεις..τωρα για τη μπαταρια δεν μπορω να σου πω γιατι αλλαζω τηλεφωνα ολη την ωρα και δεν εχω αποψη στο θεμα...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Bing (1)