Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Απορίες Άσχετου


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
9 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   PhreakeR

PhreakeR

    iPH newbie

  • 16 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 18/05/2009 - 18:48

Γειά σας..Αγόρασα πρόσφατα το iphone και έχω παρατηρήσει κάποια προβλήματα (έτσι νομίζω δλδ καθώτι δηλώνω άγνοια επί του θέματος)

λοιπόν το πρόβλημα μου είναι το εξής

εκεί που είναι ανοιχτό το κινητό "πέφτει" σε κατάσταση αναμονής αναγκάζοντας με να πατάω συνέχεια το κουμπί power ώστε να το επαναφέρω απο την κατάσταση...

επίσης όταν πέρνω τηλ. και γράφει τον αριθμο και calling μου σβήνει την οθόνη (κάτι σαν κατάσταση αναμονής πάλι) και μετά πρέπει να πατάω ξανα το Power για να το επαναφέρω..

πως μπορώ να διορθώσω αυτό το προβληματάκι? είναι περιπτωση settings του κινητού ή είναι κάτι σοβαρότερο?

Ευχαριστώ...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   AlexisGon

AlexisGon

    iPH Contributor

  • 842 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 18/05/2009 - 19:04

Όσον αφορά το πρώτο σου "πρόβλημα" δεν είναι κάτι σημαντικό γιατι είναι ρυθμισμένο να κλειδώνει....Μπορείς να το αλλάξεις αυτό..
Όσον αφορά το δεύτερο, πάλι δεν είναι πρόβλημα,δοκίμασε να κάνεις μια κλήση χώρις να φέρεις το κινητό κοντά στο πρόσωπό σου,θα δεις ότι δεν σβήνει το φωτάκι....Άρα καταλήγουμε στο συμπέρασμα πως μόνο οταν έχουμε το κινητό κοντά στο πρόσωπό μας απενεργοποιείτε ο φωτισμός του κινητού!!!

:) :)

#3   PoluxGreece

PoluxGreece

    iPH Elite Poster

  • 3.100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 18/05/2009 - 19:09

αυτο γινεται για εξοικονομιση μπαταριας....δεν ειναι τπτ το σοβαρο....

#4   PhreakeR

PhreakeR

    iPH newbie

  • 16 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 18/05/2009 - 19:15

Σας ευχαριστώ σιγά σιγά το ψίλο νιώθω  :D (είμαι λίγο μπουμπούνας σε αυτά ισως να φταίει που είμαι της παλιάς σχολής βλέπε κινητά με πορτάκι των 90ς χεχε)

μία ακόμα ερώτηση καθώς συνδέω το κινητό με το pc μου εμφανίζει να κάνω register το κινητό.. (λολ?)

το πρόβλημα μου είναι ότι ενώ υποτίθεται ότι το χω κάνει sync

κάθε φορά που συνδέω το κινητό μου πετάει αυτή την χαζομάρα περί register αντί να μου δείχνει την καρτέλα με το music application videos κτλ

(εντάξει μην γελάτε δεν σκαμπάζω)

χαχα

ευχαριστώ...


#5   aC3

aC3

    iPH Contributor

  • 1.199 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:_aC3_

Δημοσίευση 18/05/2009 - 19:54

Γιατί πολύ απλά δεν το κάνεις register? :)

#6   PhreakeR

PhreakeR

    iPH newbie

  • 16 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 18/05/2009 - 20:16

οκ..ρε μάγκες αυτό με τις κλήσεις που είπατε...

έχω την εξής απορία:

με παίρνουν τηλ. οκ...χτυπάει μετακινώ την μπάρα να ανοίξει το κινητό ανοίγει και η γραμμή (κατευθείαν μαλακία αυτό και δεν ξέρω πως βγαίνει) μιλάω
μόλις το κλείνει ο άλλος αντί να γυρίσει στην οθόνη των κλήσεων γυρνάει σε κατάσταση αναμονής...γιατί γίνεται αυτό?

επίσης τρώει κάτι γερά σκαλώματα στην φάση του όταν μιλάω τηλ. και βάζω το ακουστικό στο αυτί σβήνει (ωραία ως εδώ) όταν όμως απομακρύνω το κινητό απο το αυτί μου δεν εμφανίζει την οθόνη (άλλοτε την εμφανίζει άλλοτε όχι και αναγκάζομαι να μην μπορώ να πατήσω την οθόνη ώστε να κλείσω την τηλεφωνική κλήση και άλλοτε αναβοσβήνει η οθόνη)

πωπω μου φαίνεται τόσο δύσκολο  ???

#7   iPodTouchPro

iPodTouchPro

    iPH Elite Poster

  • 3.187 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/05/2009 - 20:25

Πηγαινε Settings-->General-->Auto Lock και βαλτο στο Never.Οσο για τις κλησεις οταν το πας κοντα στο αυτι ενεργοποιουνται οι αισθητηρες εξοικονομισης ενεργειας.

#8   PhreakeR

PhreakeR

    iPH newbie

  • 16 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 18/05/2009 - 20:46

Quote

Πηγαινε Settings-->General-->Auto Lock και βαλτο στο Never.Οσο για τις κλησεις οταν το πας κοντα στο αυτι ενεργοποιουνται οι αισθητηρες εξοικονομισης ενεργειας.
ευχαριστώ φίλε μου..! μια μικρή επισημανση το θέμα μου είναι ότι όταν το απομακρύνω απο το αυτί δεν απενεργοποιούνται οι αισθητήρες εξοικονόμισης ενέργειας  :D και το κινητό παραμένει σβησμένο...

#9   PhreakeR

PhreakeR

    iPH newbie

  • 16 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 18/05/2009 - 22:46

έλεος έλυσα το πρόβλημα οι αισθήτηρες του κινητού μπλοκάρονταν απο την ζελατίνα....φφσ :P

#10   c200amgpacket

c200amgpacket

    Advanced Member

  • 874 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 19/05/2009 - 08:42

;D ;D ;D




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες