Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

High Dynamic Range photos on iPhone 3GS/3G


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
15 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 07/09/2010 - 20:05

Τη νέα λειτουργία που υποστηρίζει το iOS 4.1 ονόματι High Dynamic Range (HDR) και τα εκπληκτικά αποτελέσματα της στις φωτογραφίες του iPhone 4 τα είδαμε σε προηγούμενο δημοσίευμα (βλ. iOS 4.1 για φωτογραφίες με HDR).

Σήμερα σας έχουμε ευχάριστα νέα καθώς οι γνωστοί άγνωστοι δλδ τα μέλη της jailbreak community μας ανακοίνωσαν ότι έρχεται ένα νέο tweak στο Cydia το οποίο θα φέρει το HDR στις φωτογραφίες των iPhone 3GS αλλά και του iPhone 3G!

Αναρτημένη εικόνα


Ακόμη ένας λόγος λοιπόν για να προχωρήσετε σε jailbreak καθώς η Apple επίσημα δεν σκοπεύει να διαθέσει το νέο χαρακτηριστικό παρά μόνο στο iPhone 4.
Behind the Scenes...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   stacy

stacy

    iPH Elite Poster

  • 2.103 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 07/09/2010 - 20:15

Εγώ δεν θα το κάνω jailbreak. Χιχιχι. Όλο προβλήματα δημιουργούνται. Εξάλλου και ποιος δεν έχει τώρα πια ψηφιακή ανώτερη από την κάμερα του 4. Πάντα φιλικά το λέω και βέβαια αυτή είναι η άποψη μου.

#3   Noshiz

Noshiz

    iPH Addict

  • 669 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:noshiz

Δημοσίευση 07/09/2010 - 21:22

Αντε να δούμε πως θα δουλέψει στο 3G/s

#4   liana88

liana88

    iPH Member

  • 343 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 07/09/2010 - 21:40

τραβάει καλό video το 3gs αλλά οι φώτο είναι λίγο άθλιες (κανείς μας δεν το αγόρασε γι αυτό το λόγο βέβαια :P) αν βελτιωθεί η λήψη δεν μας χαλάει...

#5   hci1999

hci1999

    iPH newbie

  • 74 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 07/09/2010 - 22:31

Παντός η νύξη στο άρθρο για παρακινηση στο jailbreak δεν ειναι και οτι καλύτερο. Εγώ ειμαι official γλύτωσε απο κοληματα και ιστορίες ασε που υποστηρίζω αυτούς που μου δίνουν κάτι τόσο υπέροχο.

#6   chresto

chresto

    iPH Addict

  • 656 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus

Δημοσίευση 07/09/2010 - 22:31

τραβάει καλό video το 3gs αλλά οι φώτο είναι λίγο άθλιες (κανείς μας δεν το αγόρασε γι αυτό το λόγο βέβαια :P) αν βελτιωθεί η λήψη δεν μας χαλάει...

κάθε άλλο παρά άθλιες δεν είναι οι φωτογραφίες του 3GS.

#7   mithra

mithra

    iPH Addict

  • 801 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 07/09/2010 - 22:37

τουλάχιστον θα είμαστε καλυμένοι για ένα χρόνο πριν βγει το νέο μοντέλο

#8   bacadef

bacadef

    iPH Member

  • 250 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/09/2010 - 22:38

Παντός η νύξη στο άρθρο για παρακινηση στο jailbreak δεν ειναι και οτι καλύτερο. Εγώ ειμαι official γλύτωσε απο κοληματα και ιστορίες ασε που υποστηρίζω αυτούς που μου δίνουν κάτι τόσο υπέροχο.

Και το jb υπέροχο είναι!+Δεν κολλαει σε όλους το jb κινητό!Αρκει να ξέρεις τι βάζεις μέσα... ;)

#9   liana88

liana88

    iPH Member

  • 343 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 07/09/2010 - 22:38

κάθε άλλο παρά άθλιες δεν είναι οι φωτογραφίες του 3GS.


στο μισό μέτρο είναι μια χαρά
όπως είπα δεν το αγόρασα για να τραβάω φωτογραφίες. έχω ψηφιακή..

Τελευταία επεξεργασία από: liana88, 07/09/2010 - 22:39


#10   ysand

ysand

    iPH newbie

  • 14 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 07/09/2010 - 23:33

Για 2G γιοκ;
Ίδια κάμερα δεν έχει με το 3G;

#11   pug206

pug206

    iPH newbie

  • 47 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/09/2010 - 00:45

1. Το να κανεις jailbreak την συσκευη σου ΔΕΝ ειναι παρανομο και ΔΕΝ σημαινει οτι δεν υποστηριζουμε αυτους που φτιαχνουν προγραμματα! Μπορεις καλλιστα να κανεις jailbreak και να αγοραζεις τις εφαρμογες που σου αρεσουν. Εγω jailbreak κανω γιατι πολυ απλα υπαρχουν εφαρμογες στο Cydia που ΔΕΝ μπορεις να τις βρεις πουθενα για αγορα. Και μπορεις να αξιοποιησεις ΣΤΟ ΜΕΓΙΣΤΟ μια συσκευη που την εχεις ΧΡΥΣΟΠΛΗΡΩΣΕΙ και σου κοβει ΒΑΣΙΚΟΤΑΤΕΣ δυνατοτητες που τις εχουν κινητα των 50€...

Για τις εφαρμογες που λεγαμε, βρες μου εσυ SBSETTINGS εφαρμογη αναλογη στο AppStore και μετα μιλαμε...

#12   hci1999

hci1999

    iPH newbie

  • 74 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 08/09/2010 - 07:58

1. Το να κανεις jailbreak την συσκευη σου ΔΕΝ ειναι παρανομο και ΔΕΝ σημαινει οτι δεν υποστηριζουμε αυτους που φτιαχνουν προγραμματα! Μπορεις καλλιστα να κανεις jailbreak και να αγοραζεις τις εφαρμογες που σου αρεσουν. Εγω jailbreak κανω γιατι πολυ απλα υπαρχουν εφαρμογες στο Cydia που ΔΕΝ μπορεις να τις βρεις πουθενα για αγορα. Και μπορεις να αξιοποιησεις ΣΤΟ ΜΕΓΙΣΤΟ μια συσκευη που την εχεις ΧΡΥΣΟΠΛΗΡΩΣΕΙ και σου κοβει ΒΑΣΙΚΟΤΑΤΕΣ δυνατοτητες που τις εχουν κινητα των 50€...

Για τις εφαρμογες που λεγαμε, βρες μου εσυ SBSETTINGS εφαρμογη αναλογη στο AppStore και μετα μιλαμε...


1. Ας μη γελιόμαστε και νομιζω το 99% των χρηστων που εχει jb εχει και πειρατικες εφαρμογές
ΥΓ. Η sbsettings μου φαίνεται προσωπικα πλεοναζουσα για τη συσκευη μου μιας και δεν μου δινει κατι αναγκαιο.
Νομιζω οτι μετα το i4 και το ios4 το jb ειναι για αυτους που πειραματιζονται και για αυτους που δεν θέλουν να πληρωσουν.

#13   billviper

billviper

    iPH Contributor

  • 1.889 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 08/09/2010 - 09:51

10 posts full off-topic!! Μπήκα να διαβάσω για την είδηση και βλέπω όλο άσχετα πράγματα... :thumbs_down:

Όσον αφορά το θέμα, τί το καλύτερο θα μας προσφέρει το HDR σε σχέση με τα τωρινά δεδομένα; Βελτιώνεται η απόδοση της κάμερας μέσω software δηλαδή;

Τελευταία επεξεργασία από: billviper, 08/09/2010 - 09:51


#14   teo18480

teo18480

    iPH Contributor

  • 1.142 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/09/2010 - 17:59

Εγώ δεν θα το κάνω jailbreak. Χιχιχι. Όλο προβλήματα δημιουργούνται. Εξάλλου και ποιος δεν έχει τώρα πια ψηφιακή ανώτερη από την κάμερα του 4. Πάντα φιλικά το λέω και βέβαια αυτή είναι η άποψη μου.


+1

#15   teo18480

teo18480

    iPH Contributor

  • 1.142 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/09/2010 - 18:03

10 posts full off-topic!! Μπήκα να διαβάσω για την είδηση και βλέπω όλο άσχετα πράγματα... :thumbs_down:

Όσον αφορά το θέμα, τί το καλύτερο θα μας προσφέρει το HDR σε σχέση με τα τωρινά δεδομένα; Βελτιώνεται η απόδοση της κάμερας μέσω software δηλαδή;



Ένα νέο χαρακτηριστικό είναι η επιλογή HDR για την κάμερα. Στην ουσία με αυτή την επιλογή το iPhone 4 τραβά τρεις φωτογραφίες πολύ γρήγορα και τις συνδιάζει για να καταφέρει ένα καλύτερο αποτέλεσμα.
Έχει απαντηθεί σε προηγούμενο Topic

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες