Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Η Wind κάνει Jailbreak στο iPhone?


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
12 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   Kartisem

Kartisem

    iPH Addict

  • 678 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:Kartisem

Δημοσίευση 19/05/2009 - 14:07

Φιλαράκια μου,
δε ξέρω αν εδώ ειναι το μερος να σας πω την ιστορια μου,αλλα ας ξεκινησω..
Πριν απο 5μέρες μου φερανε το Iphon-aki μου...Το ανοιγω λοιπόν,και καθ οτι,οσο καιρο το περιμενα,ειχα διαβασει απειρες φορες τον οδηγο του Forum,ωστε να ειμαι ψηλιασμενοσ για το τι πρεπει να κανω σχετικα με το τηλεφωνο,οταν θα το αποκτουσα...Ανοιγοντας το λοιπον,πρωτη μερα,δεδ το πειραξα πολυ..κλασικα μονο χαζολογουσα...Δευτερη μερα λοιπον,ξεκιναω για Jailbreak,κ εκει ανακαλυπτω το εξης: Στον οδηγο για αρχαριους του SEPSIS,ειχα διαβάσει οτι οταν καταφερεις ενα επιτυχημενο JAILBREAK,θα εμφανιστουν τα εικονιδια CYDIA και INSTALLER....E,εμενα προϋπήρχαν και τα 2!!! ??? ??? ??? :o :o
Με τα πολλα,μπαινουν ψηλοι στα αυτια μου...καλω τον προμηθευτή,(καθ οτι το ειχα παρει μεσω επιδοτησης απο την εταιρια που δουλευω),και ο τυποσ μου λεει,πως απ την WIND που το στειλανε,με χαρτια κλπ,ειπαν οτι το κινητο ηταν καινουριο...Να μη σας τα πολυλογω,επειτα απο πολλα τηλεφωνηματα,αποδειχτηκε οτι οντως τέχνικοι απο την WIND ειχαν κανει ολες τις αναγκαιες εγκαταστασεις (cydia,installer, repos, ακομα και Greek telecomunication Logo viewer...)..Ρωτησα ένα πραγμα,γιατι ανετα μπορουσα να κανω μηνυση: Αν με καλυπτει ακομα η εγγυηση...
Μου απαντησανε Θετικα,απλα οντως πρεπει να κανω reset τα παντα...Δηλαδη,καταληγω στο οτι η Wind πλεον κανει Jailbreak (απ οτι δειχνει η κινηση τους αυτη) πριν στο παραδόσει,με το σκεπτικο οτι σε βγαζει απο πολυ κοπο......
Πληροφοριακα,το iPhone Μου δουλευει άψογα(προς το παρόν βεβαια....)....

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   thanasis

thanasis

    iPH Guru

  • 9.488 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 19/05/2009 - 14:13

ΗΑΗΑΑΗΑΗΗΑΗ απο τον ανα(vodafon) στον καιφα(wind) εχουμε φτασει εδω στην ελλαδα..ελλαδισταν δυνατα!!!!!!!!!!!

#3   Kartisem

Kartisem

    iPH Addict

  • 678 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:Kartisem

Δημοσίευση 19/05/2009 - 14:15

ασε σου λεω!!!!!
κ έκανα ενα μηνα ψυχολογικη προετοιμασία για να ειμαι ετοιμος!!!!
κ αυτοι,στο δίνουν έτοιμο μετά...
Ζωάδια!!!!!

#4   eLikon

eLikon

    iPH Member

  • 318 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 19/05/2009 - 14:37

Αυτό παραπέμπει σε ένα φίλο που είχε γράψει σε κάποιο post, οτι του είχαν πει να μην δώσει το τηλ για ένα πρόβλημα σχετικά μικρό που είχε καθώς είναι πολύ πιθανό να του στείλουν κάποιο αλλό...
Για γέλια και για κλάματα..


#5   blu

blu

    iPH User

  • 112 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 19/05/2009 - 17:28

  δε στο δωσανε κλειστο ?

#6   eLikon

eLikon

    iPH Member

  • 318 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 19/05/2009 - 18:04

όντως  ??? ???

#7   giorgos_rou

giorgos_rou

    iPH Contributor

  • 1.402 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 19/05/2009 - 18:25

φέρνει η wind το iphone?

#8   blu

blu

    iPH User

  • 112 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 19/05/2009 - 18:28

Όντως wind και iPhone  και jailbroken ?

Δλδ η wind  εφερε το iPhone το   πουλησε σε καποιον και, πριν το πουλησει το ανοιξε και του εκανε και jailbreak (χωρις να ρωτησει τον πελατη!) ???

Δειτε ομως και το  ποστ #1: link



#9   Kartisem

Kartisem

    iPH Addict

  • 678 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:Kartisem

Δημοσίευση 19/05/2009 - 18:37

καπως ετσι ειναι....εμενα μου το παρειχε αντιπρόσωπος της WIND,δηλαδη τρίτο πρόσωπο,το οποιο ομως,ασχολείται κανονικα με εταιρικές συνδεσεις(ειναι δηλαδη εξουσιοδοτημενος dealer της WIND για εταιριες)...
Και σημερα ήρθε ο τύπος και μου ειπε οτι τις συσκευες που μας φέρανε σαν εταιρια,μαζι και το Iphone,τισ καλυπτει κανονικα η εγγυηση....
Κοιτα,απ τη στιγμή που εχω την εγγυηση,και το Phone δουλευει στην τριχα,δεν με πολυενοχλησε να σου πω...Μπορει να μου στερησαν την "παρθενια" της ζελατινας, αλλα οπως και να χει, αφου ισχύει η εγγυηση, μικρό το κακό....  :-\

#10   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 19/05/2009 - 18:37

Δεν υπάρχει περίπτωση να ενεργεί με αυτό τον τρόπο είτε η Wind είτε ο Γερμανός (αναφέρομαι στον blu). Αυτά είναι "αλητείες" των υπαλλήλων/αντιπροσώπων.

Η ενδεδειγμένη λύση είναι να ζητάτε να μιλήσετε με τον υπεύθυνο του εκάστοτε καταστήματος μόλις υποπέσει στην αντίληψη σας κάποιο παρόμοιο θέμα!

#11   Kartisem

Kartisem

    iPH Addict

  • 678 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:Kartisem

Δημοσίευση 19/05/2009 - 18:42

Αυτό εξηγω παραπανω...Αν και περίεργο,ο "τρίτος" εμπλεκόμενος παροχεας(δηλαδή ο εξουσιοδοτημένος παρόχεας για εταιρίες) φερει την πλήρη ευθυνη για οτι ετυχε...Και αν το "αλητες" ακουγεται καπως σκληρο, απλα να σας πω,οτι οταν σας τυχει,μπορείτε να τους ζητησετε τον ουρανο με τ άστρα για αποζημιωση,λέγοντας οτι ενδέχετε να κανετε αναφορα στην apple,προσκομίζοντας απόδειξη αγορας και συσκευη (πραγμα που η apple σιγουρα μπορει να διασταυρωσει και εξακριβωσει ποτε εγινε το jailbreak,και μετα να συγκρινει με την αποδειξη αγορασ)...
εγω απλα το αφησα ως έχει,γιατι το iphone μου το πηρα απο εταιρικη αναβαθμιση και δεν ηθελα περαιτερω μπλεξιματα....

#12   BHacker

BHacker

    iPH Enthousiast

  • 580 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/05/2009 - 18:49

katerism πιστεύω πως 8α ήταν σωστό να τους φοβήσεις μπας και σου δώσουν ακόμα κανένα iphonaki, βαρέθηκα το iphone 2G!!!!

#13   Kartisem

Kartisem

    iPH Addict

  • 678 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:Kartisem

Δημοσίευση 19/05/2009 - 18:53

ΒHacker, πιστέυω αν τίθονταν θέμα κυρους (και μηνύσεως...) θα μπόρουσα αααααανετα να φύγω με μια δωδεκαδα 3G...
μετα θα τα έβγαζα σε διαγωνισμό εδω στο Forum....αλλα οπως σ ειπα,επειδη κ εγω το πήρα υποχθόνια μέσω επιδότησης της εταιριας,είπα να μη δωσω συνεχεια....Ασε να τό χω καλυτερα δικό μου,παρα να μη το χω καν!!!
8) 8)




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες