Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Direct movie/TV downloads from iPhone (?)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
8 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 23/05/2009 - 15:33

Σύμφωνα με νέα screenshots τα οποία διέρευσαν στο διαδίκτυο, η Apple ετοιμάζει αλλαγές στο interface του iTunes.app στο iPhone με σκοπό να επιτρέψει το απευθείας κατέβασμα του διαθέσιμου media υλικού του iTunes store (δλδ TV shows, Μovies και Μusic videos) στο iPhone!

Αναρτημένη εικόνα Αναρτημένη εικόνα

Όπως παρατηρούμε στα screenshots, στην πάνω πλευρά του iTunes.app υπάρχει ένα μενού στο οποίο επιλέγουμε μεταξύ TV shows, Μovies και Μusic videos, ενώ κριβώς από κάτω υπάρχουν 2 θέσεις για τα "featured movies" και "featured TV shows".

Τα επόμενα screenshots μας παρουσιάζουν τα διαθέσιμα genres των κατηγοριών Movies και TV shows:

Αναρτημένη εικόνα Αναρτημένη εικόνα

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   Tsopanos

Tsopanos

    iPH Honoured Member

  • 595 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 23/05/2009 - 16:49

Το βρίσκω λίγο περιττό.

Downloads μουσικής το καταλαβαίνω, αφού το iPhone είναι και iPod. Ταινίες όμως πόσο πιθανό είναι να θελήσεις να τις κατεβάσεις στο iPhone; Συνήθως στον υπολογιστή σου τις θέλεις. Επίσης, για να κατεβάσεις τέτοιον όγκο, θέλεις WiFi, που σημαίνει σπίτι σου, άρα γιατί να τις κατεβάσεις στο κινητό;

Τι να πω, από την άλλη μπορεί όντως να υλοποιηθεί.

Ας δούμε.

#3   epaminos

epaminos

    iPH Contributor

  • 1.546 μηνύματα
  • Twitter:@epaminos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air 2 +4G
  • GameCenter:epaminos

Δημοσίευση 23/05/2009 - 16:50

Δεν ξέρω, ίσως το κάνουν αλλά προσωπικά το θεωρώ αρκετά απίθανο, καθαρά για λόγους μπαταρίας!

Κι επίσης με αυτά τα μενού πλέον, πώς θα κατεβάσει κάποιος μουσική; ;)

#4   aC3

aC3

    iPH Contributor

  • 1.199 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:_aC3_

Δημοσίευση 23/05/2009 - 17:34

Tsopane ,όσων αφορά τις ταινίες, εγώ βάζω πάρα πολλές στο iPhone (κύρια σειρές, αλλά και αρκετές ταινίες) σε περιπτώσεις που δεν έχω να κάνω κάτι και βαριέμαι, έχω ένα πολύωρο ταξίδι ή και επειδή θέλω να δώ κάποια ταινία που βγήκε και δεν έχω το χρόνο να το κάνω στο σπίτι.
Τώρα στο δεύτερο κομμάτι συμφωνώ απόλυτα, ποιος θα κάτσει να κατεβάσει 700mb μέσω 3G? θα του πάρει και πιο πολύ από όσο διαρκεί η ταινία  :D

#5   Tsopanos

Tsopanos

    iPH Honoured Member

  • 595 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 23/05/2009 - 17:36

Μαζί σου, δεν είπα ότι είναι άσκοπο να έχεις ταινίες στο iPhone. Μόνο ότι είναι άκυρο να τις κατεβάζεις και με το iPhone.

#6   geoko86

geoko86

    iPH newbie

  • 64 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 23/05/2009 - 18:58

Επιπλεον παιδια πρεπει να εχεις και account στο iTunes οπου σου δινεται η δυνατοτητα να κατεβαζεις επεισοδια, ταινιες κά....το ελληνικο store αποσο θυμαμαι δεν σου δινει την επιλογη να κατεβαζεις...

#7   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 23/05/2009 - 20:49

σιγά μη σκέφτεται την Ελλάδα η Apple

#8   Somnius

Somnius

    iPH Addict

  • 630 μηνύματα
  • Twitter:@SomniusX
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 2 +3G
  • GameCenter:SomniusX

Δημοσίευση 23/05/2009 - 21:53

Πω φίλε μια από τα ίδια.. πόσες ολοκληρωμένες σειρές και ταινίες έχω δεί το iPhone ενώ είμαι στην δουλειά και βαράω μύγες..

Όσο για το Ελλαδιστάν, τπτ δεν θα έρθει ξεχάστε το... Εμείς από την άλλη θα το φέρουμε με τον τρόπο μας όπως πάντα ξέρουμε! :D

#9   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 29/05/2009 - 22:56

Έχουμε την επιβεβαίωση από το

http://www.appleinsi..._downloads.html

το οποίο αναφέρει ότι ήδη έχει ξεκινήσει το ανάλογο εκπαιδευτικό πρόγραμμα υπαλλήλων της Apple:

    "... AppleInsider has learned from people familiar with Apple's training program that new self-guided training materials being distributed to familiarize AppleCare agents with the features of iPhone 3.0 software "definitely covered" the ability to directly download movies and TV shows on the device itself, rather than just syncing video content through iTunes.

    Those people noted that the advanced training was unique, saying that "Apple never puts out product training this far ahead of a product launch. This training material is roughly 6 weeks early, they said, having arrived in the form of a single training module on Tuesday."




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες