Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Golden-i ...το νέο κατάστημα της Apple στο Golden Hall


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
99 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   Leroi

Leroi

    iPH Enthousiast

  • 382 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/09/2010 - 09:49

Leroi καμία σχέση man, αν με ήξερες προσωπικά δεν θα έλεγες κάτι τέτοιο. Anyway...


Απλά δίνεις λάθος εντύπωση.. ;) No offence λοιπόν τα λεγόμενά μου ελπίζω..

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   Chris123GR

Chris123GR

    iPH User

  • 166 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone SE

Δημοσίευση 30/09/2010 - 10:16

Καλά μη σχολιάσω τις επιβλητικές λέξεις που σκέφτηκαν... Φαντάζομαι παράλληλα με το Storm, θα είχαν σκεφτεί και το Thunder, iThunder. Λες και και απευθύνονται σε 13αχρονα...



Ε δεν είσαι και πολύ μακριά από την πραγματικότητα σε ότι αφορά την συμπεριφορά τους προς τους καταναλωτές . Δε θέλω να γενικεύσω γιατί είναι μια από τις κατάρες του Έλληνα αλλά αυτή είναι η δική μου εμπειρία όποτε ασχολήθηκα με αγορές τεχνολογίας στην Ελλάδα .

Τελευταία επεξεργασία από: Chris123GR, 30/09/2010 - 10:17


#48   WoodyAllen

WoodyAllen

    iPH Contributor

  • 1.116 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/09/2010 - 10:30

Να πω όμως ότι και οι δύο επενδύσεις δεν είναι αμελητέες. Θα έλεγα ότι είναι πολύ ακριβές επενδύσεις για τα δεδομένα της τεχνολογίας. Ξέρετε πόσο πάνε τα ενοίκια στο Golden Hall Και στο Κολωνάκι; ( Άρα πρόκειται για σημαντική επένδυση που αποκλείεται να έγινε στο πόδι. Κάποιοι βάλανε πολλά λεφτά και έχουν κάνει τους υπολογισμούς τους.

Άρα μην είμαστε ισοπεδωτικοί στους χαρακτηρισμούς μας. Όλοι οι παλιοί εδώ θυμόμαστε τα προβλήματα με την Rainbow και πιστεύω ότι η καχυποψία είναι μέχρι ένα βαθμό δικαιολογημένη.

Αλλά και οι δύο επενδύσεις είναι πολύ μεγάλες για να τις πούμε εκ προοιμίου καταδικασμένες. Πάντως οι πρώτες μέρες λειτουργίας του i-Storm δείξανε ότι σίγουρα υπάρχει αγορά για τέτοιου είδους επενδύσεις. Μακάρι να γίνουν και άλλες τέτοιες.

#49   hellenicsun

hellenicsun

    iPH Enthousiast

  • 572 μηνύματα
  • Twitter:@FotisVNakos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XR
  • GameCenter:hellenicsun

Δημοσίευση 30/09/2010 - 10:33

Να πω όμως ότι και οι δύο επενδύσεις δεν είναι αμελητέες. Θα έλεγα ότι είναι πολύ ακριβές επενδύσεις για τα δεδομένα της τεχνολογίας. Ξέρετε πόσο πάνε τα ενοίκια στο Golden Hall Και στο Κολωνάκι; ( Άρα πρόκειται για σημαντική επένδυση που αποκλείεται να έγινε στο πόδι. Κάποιοι βάλανε πολλά λεφτά και έχουν κάνει τους υπολογισμούς τους.

Άρα μην είμαστε ισοπεδωτικοί στους χαρακτηρισμούς μας. Όλοι οι παλιοί εδώ θυμόμαστε τα προβλήματα με την Rainbow και πιστεύω ότι η καχυποψία είναι μέχρι ένα βαθμό δικαιολογημένη.

Αλλά και οι δύο επενδύσεις είναι πολύ μεγάλες για να τις πούμε εκ προοιμίου καταδικασμένες. Πάντως οι πρώτες μέρες λειτουργίας του i-Storm δείξανε ότι σίγουρα υπάρχει αγορά για τέτοιου είδους επενδύσεις. Μακάρι να γίνουν και άλλες τέτοιες.


Πρόσεξε: Εγώ ούτε αφορίζω, ούτε κατακρίνω ούτε δεν υπολογίζω τις σοβαρότατες επενδύσεις - και κινήσεις - που έχουν γίνει. Έχουν προσπαθήσει να καλύψουν ένα κενό στην Ελληνική αγορά.

Η ένσταση μου είναι συγκεκριμένη: Δε μπορούν να διαφημίζονται ως δήθεν Apple Store! Πως να το πω αλλιώς. Δε μπορεί ένα αυτοκίνητο που βελτιώθηκε με 400 άλογα να λέει πως είναι Ferrari. Είναι γρήγορο αλλά όχι Ferrari.

#50   Telephoner

Telephoner

    iPH Member Leacher

  • 1.753 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:TeleiPhoner

Δημοσίευση 30/09/2010 - 10:34

Όσο και να κάνει το ενοίκιο στο Golden Hall έχουν λεφτά εκεί στην Info Quest για πέταμα.
Δεν θα τους λείψουν οπότε άκυρο...

#51   SunOfABeach

SunOfABeach

    iPH Member

  • 247 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/09/2010 - 10:36

(off topic)
Εμένα, πάλι, μου φέρνει ρίγη συγκίνησης και δάκρυα στα μάτια...
...γιατί θυμάμαι το "Golden Eye", τη καλύτερη μεταφορά τζεημσμποντίστικης ταινίας ever και έναν από τους καλύτερους τίτλους του Ν64!!!

#52   WoodyAllen

WoodyAllen

    iPH Contributor

  • 1.116 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/09/2010 - 10:59

Πρόσεξε: Εγώ ούτε αφορίζω, ούτε κατακρίνω ούτε δεν υπολογίζω τις σοβαρότατες επενδύσεις - και κινήσεις - που έχουν γίνει. Έχουν προσπαθήσει να καλύψουν ένα κενό στην Ελληνική αγορά.Η ένσταση μου είναι συγκεκριμένη: Δε μπορούν να διαφημίζονται ως δήθεν Apple Store! Πως να το πω αλλιώς. Δε μπορεί ένα αυτοκίνητο που βελτιώθηκε με 400 άλογα να λέει πως είναι Ferrari. Είναι γρήγορο αλλά όχι Ferrari.


Έτσι συμφωνούμε. Ναι δεν είναι Apple Store αλλά ξέρεις πως είναι οι πωλητές :lol: .

Πιστεύω ότι όσοι κινούμαστε μέσα στην αγορά και ξέρουμε τι γίνεται στην Ελλάδα ξέρουμε ότι είναι πάρα πολύ δύσκολο να γίνει Apple Store στην Ελλάδα. Οι λόγοι γνωστοί και πιστεύω ότι όλοι τους έχουμε σκεφτεί.
1) Το μέγεθος της αγοράς.
2) Η απίστευτη γραφειοκρατεία και οι πολλοί μεσάζοντες.
3) Το φορολογικό μας σύστημα. Δεν γίνεται να έρθει μια εταιρία στην Ελλάδα με φόρους του 40%, έκτακτες εισφορές και ομιχλώδες φορολογικό έλεγχο. Δεν γίνεται πως το λένε.


Όσο και να κάνει το ενοίκιο στο Golden Hall έχουν λεφτά εκεί στην Info Quest για πέταμα.Δεν θα τους λείψουν οπότε άκυρο...


Φίλε μου δεν ξέρω αν έχεις Inside information αλλά όπως βλέπω την αγορά δεν υπάρχει σάλιο. Βλέπεις τι απολύσεις γίνονται καθημερινά, την καθίζηση των μισθών και των bonus, τα τρελά λουκέτα που μπαίνουν κάθε μέρα. Άρα το έχω λεφτά σήμερα δεν παίζει. Και όσοι έχουν δεν επενδύουν. Όλος ο εργασιακός μου κύκλος ζει με το άγχος του αύριο....

Αλλά εσύ μπορεί να ξέρεις κάτι παραπάνω

#53   nikosg21

nikosg21

    iPH Member

  • 308 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/09/2010 - 11:09

Συνεχίζω να πιστεύω το ίδιο πράγμα.
Το τι θα γράφω εγώ δεν έχει απολύτως καμία σχέση με αυτά που γράφεις εσύ.
Τώρα αν πιστεύεις ότι έχει κάποια σχέση το "μαγαζάκι" της Info Quest με τα ΚΑΝΟΝΙΚΑ καταστήματα της apple , σίγουρα πρέπει να κάνεις μια βόλτα σε ένα Apple Store.
Βρε μπας και είσαι από την Info Quest και σε πείραξε?


μου φενεται δουλευομαστε τωρα, κανεις quote σε αυτα που γραφω και μου λες οτι τι θα γραφεις εσυ δεν εχει καμια σχεση με αυτα που γραφω εγω...
Τονισα πολλες φορες οτι μπορει να μην εχει σχση το apple store με τους resellers...παρολαυτα ειναι και τα δυο για τον ιδιο λογο στην αγορα, προσβαση απλοκλειστικα σε προιοντα apple!
επισης ειπα πολλες φορες οτι δεν κοβει στην infoquest 12 μαγαζια ειναι πολλα για μια χωρα σαν την ελλαδα...αλλα που να καταλαβεις και μετα μου λες οτι ειμαι και τις info-quest ,
παρακαλω την επομενη που θα διαβασεις και θα αποφασησεις να σχολιασεις κατι που εγραψα τουλαχιστον να εχεις καταλαβει τι γραφω!

Τελευταία επεξεργασία από: nikosg21, 30/09/2010 - 11:10


#54   Telephoner

Telephoner

    iPH Member Leacher

  • 1.753 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:TeleiPhoner

Δημοσίευση 30/09/2010 - 11:13

μου φενεται δουλευομαστε τωρα, κανεις quote σε αυτα που γραφω και μου λες οτι τι θα γραφεις εσυ δεν εχει καμια σχεση με αυτα που γραφω εγω...
Τονισα πολλες φορες οτι μπορει να μην εχει σχση το apple store με τους resellers...παρολαυτα ειναι και τα δυο για τον ιδιο λογο στην αγορα, προσβαση απλοκλειστικα σε προιοντα apple!
επισης ειπα πολλες φορες οτι δεν κοβει στην infoquest 12 μαγαζια ειναι πολλα για μια χωρα σαν την ελλαδα...αλλα που να καταλαβεις και μετα μου λες οτι ειμαι και τις info-quest ,
παρακαλω την επομενη που θα διαβασεις και θα αποφασησεις να σχολιασεις κατι που εγραψα τουλαχιστον να εχεις καταλαβει τι γραφω!

Ζητάω συγνώμη που ΤΟΛΜΗΣΑ και απάντησα :|

#55   nikosg21

nikosg21

    iPH Member

  • 308 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/09/2010 - 11:25

Ζητάω συγνώμη που ΤΟΛΜΗΣΑ και απάντησα :|

οσο καιρο ειμαι στο φορουμ, απαντησεις εγκυροτητας και τετοιου υφους δινεις, δε λεω διχνει ωριμοτητα...δεν υπαρχουν πολλα να πεις, κατσε διαβασε τι εχεις γραψει αν και δυσκολο το βλεπω να καταλαβεις...
οπως ειδες σε παρακαλεσα το στοιχειωδες, να καταλαβαινεις σε τι κανεις quote αλλα μαλον το θεωρεις περιττο...
anyway δεν θα μπω στο κοπο να ξαναπαντησω, αλλωστε το τοπικ δεν δημιουργηθηκε γι αυτον τον λογο...παρακαλω το μηνυμα να διαγραφει απο καποιον mod.
οτι αλλο θες μπορεις να το πεις μεσω ΠΜ.

Τελευταία επεξεργασία από: nikosg21, 30/09/2010 - 11:25


#56   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.683 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/09/2010 - 11:35

οσο καιρο ειμαι στο φορουμ, απαντησεις εγκυροτητας και τετοιου υφους δινεις, δε λεω διχνει ωριμοτητα...δεν υπαρχουν πολλα να πεις, κατσε διαβασε τι εχεις γραψει αν και δυσκολο το βλεπω να καταλαβεις...
οπως ειδες σε παρακαλεσα το στοιχειωδες, να καταλαβαινεις σε τι κανεις quote αλλα μαλον το θεωρεις περιττο...
anyway δεν θα μπω στο κοπο να ξαναπαντησω, αλλωστε το τοπικ δεν δημιουργηθηκε γι αυτον τον λογο...παρακαλω το μηνυμα να διαγραφει απο καποιον mod.
οτι αλλο θες μπορεις να το πεις μεσω ΠΜ.


Παντως και εσυ νικο κανεις μερικες φορες λες και κατεβηκες τωρα στον πλανητη ελλαδα.Ακουσες τη λεξη ξεπλυμα χρηματος και λες και ακουσες δεν ξερω εγω τι.Μην εισαι τοσο απολυτος σε αυτα που λες γιατι χανεις το δικιο σου.Βασικα περισσοτερο συμφωνω με το πνευμα του Τelephoner και λιγοτερο με τα γραφομενα σας.

#57   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 30/09/2010 - 19:31

To e-shop τους άνοιξε: http://golden-i.gr/

Μέχρι και διαφημίσεις στο iPhone έχουν βάλει πάντως. Οργάνωση!

Follow me on twitter


#58   GR1337

GR1337

    iPH Member

  • 306 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/09/2010 - 21:11

Δείτε να πάθετε σοκ! :lol:

http://www.golden-i....d=76&Itemid=243

#59   omokas

omokas

    iPH Contributor

  • 1.188 μηνύματα
  • Twitter:@orestismokas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 30/09/2010 - 21:14

Δείτε να πάθετε σοκ! :lol:

http://www.golden-i....d=76&Itemid=243


Κλασικη περιπτωση ελληνικης εταιρειας <_<

#60   Looter

Looter

    iPH Enthousiast

  • 431 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 30/09/2010 - 21:16

χαχαχαχα!!!! Ρε αυτοι ειναι εντελως κλεφτες!! Οσοι δεν εχετε παει σε apple store δεν θα μαθετε ποτε τι σημαινει marketing apple. Τα εδω "μαγαζακια" apple κανουν μεγαλο κακο στη φημη της εταιριας κατα την αποψη μου...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες