Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Μόνο για γνώστες.


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
1 μήνυμα σε αυτό το θέμα

#1   strawb

strawb

    Advanced Member

  • 633 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini 4
  • GameCenter:MacBook Pro

Δημοσίευση 25/05/2009 - 14:07

Όπως είπα και σε προηγούμενο post ,το τηλέφωνο μετά απο restore απο την 3 beta 5 στην 2.2.1 έχει πρόβλημα.
Το πρόβλημα είναι ότι όταν επιχειρώ να καλέσω μου πετάει το μήνυμα call failed και ακόμη όταν με καλούν δεν ακούω καλά αυτόν που με κάλεσε με αποτέλεσμα να διακόπτεται η κλήση.
Το περίεργο σε όλη την υπόθεση είναι ότι, ενώ αργεί αλλά βρίσκει τον πάροχο -cosmote- το σήμα του δεν είναι δυνατό αλλά πότε μία, πότε δύο και πότε τρείς γραμμές.
Επίσης παρατήρησα ότι μερικές φορές, αν πατήσω το call back η κλήση πραγματοποιείται, χωρίς όμως αυτό να σημαίνει ότι αν επιχειρήσω  μια δεύτερη κλήση ,θα έχω ανταπόκριση και σε αυτήν.
Όπως έχω αναφέρει σε προηγούμενο post, δοκίμασα το DownBB και το FuzzyBase Downgrader 1.0 και διαπίστωσα με το δεύτερο ότι έχω Bootloader Version 05.09, Baseband Version 02.24 και Iphone OS Version 2.2.1 ,γιατί απ' ότι διάβασα κάπου εδώ μέσα, πρέπει να φταίει το Baseband, το οποίο είναι υπεύθυνο για την σωστή λειτουργία όλων των λειτουργιών του τηλεφώνου.
Επίσης θέλω να σας κάνω Τρείς ερωτήσεις.
1. Αν το τηλέφωνο όταν βγεί επίσημα η 3 έκδοση θα δουλέψει σωστά για πάντα;
2. Πότε γίνεται η αναβάθμιση της firmware του modem, του  baseband και του λογισμικού του τηλεφώνου;
3.Μετά απο όσα έκανα υπάρχει καμία περίπτωση να επαναφέρω το τηλέφωνο πρίν το πρώτο restore και αν ναι πώς;

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   aC3

aC3

    iPH Contributor

  • 1.199 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:_aC3_

Δημοσίευση 25/05/2009 - 15:50

Σου απαντήθηκαν σχεδόβ όλα τα ερωτήματα σου σε άλλα ποστ, τώρα από κει και πέρα έχεις κάνει 3 ποστ για το ίδιο θέμα.

1. σου είπαμε ότι δεν ξέρουμε, και σου προτείναμε να περιμένεις να δοκιμάσεις.
2. λογισμικό αναβαθμίζει η Apple όποτε θέλει να προσθέσει κάτι νέο στο τηλέφωνο, baseband και modem firmware είναι το ίδιο και δεν είναι αναγκαστικό να γίνουν αναβάθμιση με κάθε αναβάθμιση του firmware.
3.το ίδιο με το πρώτο.

Σου είπαμε ότι το baseband έχει σχέση με το σήμα και το Unlock, εσύ έχεις Unlocked τηλέφωνο, οπότε τι σε ενδιαφέρει αυτό?


/Locked, έχει κάνει άλλα 2 ίδια θέματα.




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες