Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 2 ψήφοι

iPhoneHellas MEGA Contest


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
527 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#271   Varaderistas

Varaderistas

    iPH User

  • 130 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/09/2010 - 14:44

Για να σταματήσει αυτή η ακατάπαυστη φλυαρολογία και λασπολογία προς το forum θα ήθελα να σας ενημερώσω ότι μπορείτε να ζητήσετε διαγραφή των στοιχείων σας και ταυτόχρονα διατηρείτε το δικαίωμα συμμετοχής στην κλήρωση.

Ουδέποτε αναφέραμε ότι ζητώντας την διαγραφή των στοιχείων σας διαγράφεστε από την κλήρωση.



Υπάρχει Νομικό πλαίσιο το οποίο υποχρεώνει την εταιρεία για την διαγραφή των προσωπικών στοιχείων. Δεν θα ρισκάρει καμία εταιρεία την λειτουργία της για να κρατήσει τα στοιχεία των ατόμων που θα ζητήσουν την διαγραφή τους είτε σε αυτό είτε σε οποιοδήποτε διαγωνισμό. Ο νόμος περί προσωπικών δεδομένων είναι πολύ αυστηρός και ίσως από τους λίγους που τηρούνται κατά γράμμα στην χώρα μας.


Εγώ χαίρομαι που υπάρχει μια απάντηση εκ μέρους του site admin.

Από εκεί και πέρα, δεν νομίζω ότι λασπολογεί κανείς το site, ούτε σκέφτηκε ποτέ κάτι αρνητικό για αυτό. Το αντίθετο πιστεύω, χαρήκαμε όλοι που φανήκαμε χρήσιμοι για την βελτίωσή του!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#272   Agnwristos

Agnwristos

    iPH Contributor

  • 926 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Agnwristos

Δημοσίευση 24/09/2010 - 14:50

Εγώ χαίρομαι που υπάρχει μια απάντηση εκ μέρους του site admin.

Από εκεί και πέρα, δεν νομίζω ότι λασπολογεί κανείς το site, ούτε σκέφτηκε ποτέ κάτι αρνητικό για αυτό. Το αντίθετο πιστεύω, χαρήκαμε όλοι που φανήκαμε χρήσιμοι για την βελτίωσή του!


Πάντως δέν μπορώ να καταλάβω..
Όταν κάποιο άτομο έχει ήδη πάρει την απόφαση να δίνει τα στοιχεία του σε site όπως FaceBook , MSN , Διάφορα forums τί πρόβλημα θα είχε άν είχαν το όνομα του και ίσως το κινητό του κάποια εταιρεία η οποία και να σε ενοχλήσει στο κάτω κάτω στέλνεις επιτόπου ένα mail με την ζήτηση της διαγραφής των στοιχείων σου και είσαι ok..

#273   moviemaker

moviemaker

    -

  • 1.078 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/09/2010 - 14:55

Το διάβασα όλο κ δεν κατάλαβα ... τίποτα . πιο είναι το πρόβλημα σας τελικά ?? οτι με την θέληση σας γραφτήκατε και δεν το σκεφτήκατε καλά ? τότε γιατί βιαστήκατε σας είπε κανείς οτι τα δώρα θα τα πάρουν οι 5 πρώτοι ? Είσαστε παιδάκια ? είσαστε μικρόψυχου ? διαβάσατε λάθος τους όρους ? τι συμβαίνει θέλω να μάθω.. είμαι εγώ βλάκας ? Εγω που το συμπλήρωσα θεώρησα οτι μου ζητήθηκε η γνώμη μου και αν θέλετε να μάθετε εχω πολλά παράπονα και τα κατέγραψα. Αλλά εσείς θέλετε ΔΩΡΑ κ μόνο ΔΩΡΑ δεν σας είπε κανείς οτι αν δεν δώσεις σε αυτή την ζωη δεν παίρνεις ? Τεσπα σταματάω. γιατί όπως είπα δεν κατάλαβα.και μπορεί να λέω άλλα.

Αλλά διαβάζοντας αυτό το ποστ θυμήθηκα τους Δωρεάν λουκουμάδες στα πανηγύρια κ τα δωρεάν φρούτα στην έρμου προχτές..που είτε σε κρίση είτε σε μη περίοδο κρίσις σκοτώνονται ποιος θα πρωτοαρπαξει ! Ήμαρτον.

#274   Varaderistas

Varaderistas

    iPH User

  • 130 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/09/2010 - 15:01

Πάντως δέν μπορώ να καταλάβω..
Όταν κάποιο άτομο έχει ήδη πάρει την απόφαση να δίνει τα στοιχεία του σε site όπως FaceBook , MSN , Διάφορα forums τί πρόβλημα θα είχε άν είχαν το όνομα του και ίσως το κινητό του κάποια εταιρεία η οποία και να σε ενοχλήσει στο κάτω κάτω στέλνεις επιτόπου ένα mail με την ζήτηση της διαγραφής των στοιχείων σου και είσαι ok..


Κανένα πρόβλημα! Όλοι ξέρουμε τι κάνουμε και είμαστε υπεύθυνοι γι'αυτό! Ο ομιλών είναι παθών και μαθών!


Το διάβασα όλο κ δεν κατάλαβα ... τίποτα . πιο είναι το πρόβλημα σας τελικά ?? οτι με την θέληση σας γραφτήκατε και δεν το σκεφτήκατε καλά ? τότε γιατί βιαστήκατε σας είπε κανείς οτι τα δώρα θα τα πάρουν οι 5 πρώτοι ? Είσαστε παιδάκια ? είσαστε μικρόψυχου ? διαβάσατε λάθος τους όρους ? τι συμβαίνει θέλω να μάθω.. είμαι εγώ βλάκας ? Εγω που το συμπλήρωσα θεώρησα οτι μου ζητήθηκε η γνώμη μου και αν θέλετε να μάθετε εχω πολλά παράπονα και τα κατέγραψα. Αλλά εσείς θέλετε ΔΩΡΑ κ μόνο ΔΩΡΑ δεν σας είπε κανείς οτι αν δεν δώσεις σε αυτή την ζωη δεν παίρνεις ? Τεσπα σταματάω. γιατί όπως είπα δεν κατάλαβα.και μπορεί να λέω άλλα.

Αλλά διαβάζοντας αυτό το ποστ θυμήθηκα τους Δωρεάν λουκουμάδες στα πανηγύρια κ τα δωρεάν φρούτα στην έρμου προχτές..που είτε σε κρίση είτε σε μη περίοδο κρίσις σκοτώνονται ποιος θα πρωτοαρπαξει ! Ήμαρτον.


ΧΑΧΑΧΑΧΑ!! Σωστός! :lol:

#275   hostolis

hostolis

    iPH Enthousiast

  • 428 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/09/2010 - 16:17

Πάντως δέν μπορώ να καταλάβω..
Όταν κάποιο άτομο έχει ήδη πάρει την απόφαση να δίνει τα στοιχεία του σε site όπως FaceBook , MSN , Διάφορα forums τί πρόβλημα θα είχε άν είχαν το όνομα του και ίσως το κινητό του κάποια εταιρεία η οποία και να σε ενοχλήσει στο κάτω κάτω στέλνεις επιτόπου ένα mail με την ζήτηση της διαγραφής των στοιχείων σου και είσαι ok..

Ουδέποτε μου ζητήθηκαν τηλέφωνο και πραγματικό όνομα σε fb, msn, και διάφορα forum. Μη λεμε ό,τι θέλουμε.

#276   psariatros

psariatros

    iPH newbie

  • 46 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/09/2010 - 18:45

Έστειλα κι εγώ mail για τη διαγραφή των προσωπικών στοιχείων μου και το mail δεν παραδίδεται στην διεύθυνση info@iphonehellas.gr. Δοκίμασα ήδη 2 φορές και πάντα delivery failure. Μήπως να αδειάζατε το inbox σας; :)

#277   Agnwristos

Agnwristos

    iPH Contributor

  • 926 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Agnwristos

Δημοσίευση 24/09/2010 - 18:55

Ουδέποτε μου ζητήθηκαν τηλέφωνο και πραγματικό όνομα σε fb, msn, και διάφορα forum. Μη λεμε ό,τι θέλουμε.


Δέν αναφέρθηκα σε εσένα αλλα μιλάω γενικότερα.. Οι περισσότεροι βάζουν κανονικό όνομα (και εγώ μαζί) και οσο για το τηλέφωνο σε άλλα sites μερικοί βάζουν..

#278   omokas

omokas

    iPH Contributor

  • 1.188 μηνύματα
  • Twitter:@orestismokas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 24/09/2010 - 19:26

Ρε παιδια ελεος δηλαδη, γιατι να σας πειραζε να δωσετε το ονομα σας και το τηλεφωνο σας, χωρις παρεξηγηση καποιοι κανουνε λες και σας ζητησαν τον αριθμο της πιστωτικης σας και το PIN της..

Με αυτο θελω να πω οτι τα στοιχεια που εχετε δωσει δεν ειναι τοσο "κρυφα", οποτε τσαμπα κοπο κανετε για την διαγραφη των στοιχειων σας ;)

#279   Ultralord

Ultralord

    iPH Contributor

  • 953 μηνύματα
  • Twitter:@levasval
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:val lev

Δημοσίευση 24/09/2010 - 20:04

Πολύ καλή κίνηση και διαγωνισμός.. Ευχαριστούμε..

#280   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 24/09/2010 - 20:59

Έστειλα κι εγώ mail για τη διαγραφή των προσωπικών στοιχείων μου και το mail δεν παραδίδεται στην διεύθυνση info@iphonehellas.gr. Δοκίμασα ήδη 2 φορές και πάντα delivery failure. Μήπως να αδειάζατε το inbox σας; :)



Το inbox δεν είναι γεμάτο. Δεν μπορεί να γεμίσει :-)

Λαμβάνουμε email κανονικά... ξαναπροσπάθησε. Αν και πάλι έχεις πρόβλημα στείλε μας ότι θέλεις από την φόρμα επικοινωνίας (link). Αν και πάλι δεν μπορείς στείλε μου ότι θέλεις με pm και θα το προωθήσω εγώ.
Behind the Scenes...

#281   hostolis

hostolis

    iPH Enthousiast

  • 428 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/09/2010 - 11:50

Θα λάβουμε ειδοποίηση οτι έγινε επιτυχής διαγραφή; Εγώ δεν έλαβα ακόμη.

#282   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 25/09/2010 - 12:04

Θα λάβετε όταν γίνει η διαγραφή... μετά το τέλος του διαγωνισμού. Τα στοιχεία χρειάζονται για να συμμετέχετε στην κλήρωση. Μετά θα διαγραφούν...
Behind the Scenes...

#283   Agnwristos

Agnwristos

    iPH Contributor

  • 926 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Agnwristos

Δημοσίευση 25/09/2010 - 13:40

Θα λάβετε όταν γίνει η διαγραφή... μετά το τέλος του διαγωνισμού. Τα στοιχεία χρειάζονται για να συμμετέχετε στην κλήρωση. Μετά θα διαγραφούν...


Πόσες είναι οι συμμετοχές ως τώρα?.. Για να δούμε αν υπάρχει καμια πιθανότητα νίκης :P

#284   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3.615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/09/2010 - 13:50

Το διάβασα όλο κ δεν κατάλαβα ... τίποτα . πιο είναι το πρόβλημα σας τελικά ?? οτι με την θέληση σας γραφτήκατε και δεν το σκεφτήκατε καλά ? τότε γιατί βιαστήκατε σας είπε κανείς οτι τα δώρα θα τα πάρουν οι 5 πρώτοι ? Είσαστε παιδάκια ? είσαστε μικρόψυχου ? διαβάσατε λάθος τους όρους ? τι συμβαίνει θέλω να μάθω.. είμαι εγώ βλάκας ? Εγω που το συμπλήρωσα θεώρησα οτι μου ζητήθηκε η γνώμη μου και αν θέλετε να μάθετε εχω πολλά παράπονα και τα κατέγραψα. Αλλά εσείς θέλετε ΔΩΡΑ κ μόνο ΔΩΡΑ δεν σας είπε κανείς οτι αν δεν δώσεις σε αυτή την ζωη δεν παίρνεις ? Τεσπα σταματάω. γιατί όπως είπα δεν κατάλαβα.και μπορεί να λέω άλλα.

Αλλά διαβάζοντας αυτό το ποστ θυμήθηκα τους Δωρεάν λουκουμάδες στα πανηγύρια κ τα δωρεάν φρούτα στην έρμου προχτές..που είτε σε κρίση είτε σε μη περίοδο κρίσις σκοτώνονται ποιος θα πρωτοαρπαξει ! Ήμαρτον.


Καταρχήν προς τον admin, ΔΕΝ είναι λασπολογία, είναι το τι πραγματικά συνέβη και εδώ είμαστε όλοι. Εξ' άλλου αν δεν ήταν έτσι, δε θα υπήρχαν όλα αυτά τα posts.

Όσο για τον φίλο πάνω μάλλον, δε διάβασες καθόλου καλά. Οι περισσότεροι και διάβασαν και συμμετείχαν με πλήρη γνώση τους. ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΑΣΤΕ για τους μικρότερους που ΔΕ ΔΙΑΒΑΣΑΝ και δεν γνωρίζουν κάποια πράγματα το πως λειτουργούν. Τόσο δύσκολο να καταλάβετε τι λέμε;

#285   moviemaker

moviemaker

    -

  • 1.078 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/09/2010 - 14:01

Καταρχήν προς τον admin, ΔΕΝ είναι λασπολογία, είναι το τι πραγματικά συνέβη και εδώ είμαστε όλοι. Εξ' άλλου αν δεν ήταν έτσι, δε θα υπήρχαν όλα αυτά τα posts.

Όσο για τον φίλο πάνω μάλλον, δε διάβασες καθόλου καλά. Οι περισσότεροι και διάβασαν και συμμετείχαν με πλήρη γνώση τους. ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΑΣΤΕ για τους μικρότερους που ΔΕ ΔΙΑΒΑΣΑΝ και δεν γνωρίζουν κάποια πράγματα το πως λειτουργούν. Τόσο δύσκολο να καταλάβετε τι λέμε;


Οι μικρότεροι είναι επόμενή γενιά.Μας πουλάνε κ μας αγοράζουν ήδη για πλάκα.Δεν έχουν ανάγκη απο προστασία από Αξίες έχουν.Και καλό είναι να μάθουν να μην κάνουν βιαστικές κινήσεις. γιατί δεν θα υπάρχει ένας "προστάτης"πάντα από πάνω τους.

Μπορώ να πω κ άλλα. Αλλά θέλω να σταματήσει εδώ και ο καθένας ας λάβει την ευθύνη που του αναλογει.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 9

0 μέλη, 9 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες