Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Δεν λειτουργεί το GPS


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
51 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   georgiou

georgiou

    iPH newbie

  • 44 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/05/2010 - 12:56

Λοιπόν το Navigon ΟΚ, με το ΤΟΜΤΟΜ εξακολουθω να έχω πρόβλημα. Γιατί???

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/05/2010 - 14:04

προφανως γιατι εχει προβλημα η εφαρμογη που κατεβασες.. τα σπασμενα δεν ειναι εγγυημενα.. και φυσικα δεν μπορεις να κανεις update.. τις νεοτερες εκδοσεις... :)

#48   georgiou

georgiou

    iPH newbie

  • 44 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/06/2010 - 20:19

DINFUN είχες δίκιο εφταιγε η εφαρμογή :rolleyes: Σου έχω μερικές ερωτήσεις ακόμα:
1. Γιατί το gps αργει να με εντοπίσει? Προσπερνώ το δρόμο που θέλω να στρίψω και μετά μου το λέει (Navigon) ?
2. Δεν εχω πακέτο data στη σύνδεση μου.Οταν χρησιμοποιώ το GPS έχω χρέωση? Πρέπει να απενεργοποιήσω κάτι?
3. Με τις εγκαταστάσεις απεγκαταστάσεις software βλέπω σε itunes 2GB σαβούρα και δεν ξέρω που βρίσκεται,τι είναι και πως να την αφαιρέσω. Καμία ιδέα? Προφανώς είναι installation files που τα διέκοψα στη μέση αποσυνδέοντας το τηλ :(

Ευχαριστώ

#49   georgiou

georgiou

    iPH newbie

  • 44 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/06/2010 - 07:00

DINFUN είχες δίκιο εφταιγε η εφαρμογή :rolleyes: Σου έχω μερικές ερωτήσεις ακόμα:
1. Γιατί το gps αργει να με εντοπίσει? Προσπερνώ το δρόμο που θέλω να στρίψω και μετά μου το λέει (Navigon) ?
2. Δεν εχω πακέτο data στη σύνδεση μου.Οταν χρησιμοποιώ το GPS έχω χρέωση? Πρέπει να απενεργοποιήσω κάτι?
3. Με τις εγκαταστάσεις απεγκαταστάσεις software βλέπω σε itunes 2GB σαβούρα και δεν ξέρω που βρίσκεται,τι είναι και πως να την αφαιρέσω. Καμία ιδέα? Προφανώς είναι installation files που τα διέκοψα στη μέση αποσυνδέοντας το τηλ :(

Ευχαριστώ


Anyone?

#50   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/06/2010 - 07:06

DINFUN είχες δίκιο εφταιγε η εφαρμογή :rolleyes: Σου έχω μερικές ερωτήσεις ακόμα:
1. Γιατί το gps αργει να με εντοπίσει? Προσπερνώ το δρόμο που θέλω να στρίψω και μετά μου το λέει (Navigon) ?
2. Δεν εχω πακέτο data στη σύνδεση μου.Οταν χρησιμοποιώ το GPS έχω χρέωση? Πρέπει να απενεργοποιήσω κάτι?
3. Με τις εγκαταστάσεις απεγκαταστάσεις software βλέπω σε itunes 2GB σαβούρα και δεν ξέρω που βρίσκεται,τι είναι και πως να την αφαιρέσω. Καμία ιδέα? Προφανώς είναι installation files που τα διέκοψα στη μέση αποσυνδέοντας το τηλ :(

Ευχαριστώ


καλημέρα για το σήμα εάν είναι ανάμεσα σε κτήρια .. Πολύ πιθανό να το χάνει .. Εγώ χρησιμοποιω tomtom carkit που ενισχύει το σήμα και δεν είχα πρόβλημα..
Όχι με το gps δεν έχεις καμία επιπλέον χρέωση..
Χρειάζεσαι πλέον ένα καλό restore και setup as new για να ξεφορτωθεις την σαβουρα .. Συγχρονισε πρώτα τα αρχεία σου .. Και μετά..!

#51   WoodyAllen

WoodyAllen

    iPH Contributor

  • 1.116 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/06/2010 - 07:21

1. Γιατί το gps αργει να με εντοπίσει? Προσπερνώ το δρόμο που θέλω να στρίψω και μετά μου το λέει (Navigon) ?
Ευχαριστώ


Από ότι βλέπω έχεις δηλώσει ότι έχεις 3G. Δυστυχώς το 3G λόγω επεξεργαστεί και μνήμης δεν μπορεί να σηκώσει το Navigon μιας και πρόκειται για βαρύ πρόγραμμα.
Στην ουσία εγώ δεν προτείνω σε κανένα που έχει 3G να αγοράσει το Navigon διότι απλά καταντάει unusable. Αντίθετα στο 3GS πηγαίνει περίφημα.

Σε side my side δοκιμή του Navigon σε 3G και 3GS που έκανα με ένα φίλο βρήκαμε τεράστιες διαφορές. Το χειρότερο στο 3G είναι ο επαναυπολογισμός διαδρομής που αργεί απελπιστικά!!!!

Το Navigon είναι το καλύτερο πρόγραμμα πλοήγησης για το iPhone αλλά μόνο για το 3GS!

#52   limit

limit

    iPH User

  • 108 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/06/2010 - 08:38

Προσωπικά αν κι έχω 3G δεν έχω πρόβλημα με το Navigon (v1.4.0). Μπορώ να πω ότι είμαι πιο ευχαριστημένος απ'όλα navigation programs και με το σήμα και με την πλοήγηση.




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες