Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

BlackBerry Playbook


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
58 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 17/11/2010 - 14:30

Αξίζουν συγχαρητήρια στο ακυκλοφόρητο ακόμα Playbook που καταφέρνει να είναι γρηγορότερο από το σχεδόν 1 έτους iPad (το οποίο προφανώς φοράει το 3.2.2 - και ενώ το iOS 4.2 που εμφανίζει πολύ μεγαλύτερες επιδόσεις στο browsing είναι προ των πυλών). Πολύ μεγάλο επίτευγμα πραγματικά...

Αυτό το video δείχνει με τον καλύτερο τρόπο την απελπισία των ανταγωνιστών του iPad.

Αναμένουμε λοιπόν το iPad 2 το οποίο πιθανώς θα κυκλοφορήσει μαζί η λίγο αργότερα από το Playbook για να έχουμε κάτι ουσιαστικό να συγκρίνουμε :-)
Behind the Scenes...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   Looter

Looter

    iPH Enthousiast

  • 431 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 17/11/2010 - 16:06

Αξίζουν συγχαρητήρια στο ακυκλοφόρητο ακόμα Playbook που καταφέρνει να είναι γρηγορότερο από το σχεδόν 1 έτους iPad (το οποίο προφανώς φοράει το 3.2.2 - και ενώ το iOS 4.2 που εμφανίζει πολύ μεγαλύτερες επιδόσεις στο browsing είναι προ των πυλών). Πολύ μεγάλο επίτευγμα πραγματικά...

Αυτό το video δείχνει με τον καλύτερο τρόπο την απελπισία των ανταγωνιστών του iPad.

Αναμένουμε λοιπόν το iPad 2 το οποίο πιθανώς θα κυκλοφορήσει μαζί η λίγο αργότερα από το Playbook για να έχουμε κάτι ουσιαστικό να συγκρίνουμε :-)



Απάντησε αν θέλεις και στην ουσία και άσε τις εντυπώσεις.

Έχω IPAD και είναι μακράν ή χειρότερη αγορά μου από τις μέχρι τώρα εντυπώσεις μου.

Το κομμάτι του email είναι η δουλειά μου και πίστευα ότι θα μπορέσει σε κάποιες περιπτώσεις να με απαλλάξει από την ανάγκη να κουβαλάω το laptop μου.

Ήταν ομως σκέτη απογοήτευση...

Αν μιλάς για ένα χρήστη που κυρίως θα παίζει με το tab του και ίσως κάνει κουτσά στραβά τη δουλειά του τότε συμφωνώ ότι το Ipad είναι η καλύτερη συσκευή της αγοράς. Δε χρειάζεται καν να περιμένω να δω το Ipad 2.

Αν μιλάς όμως για ένα χρήστη που πρώτα θα δουλεύει στο Tab απλά θα παίζει λίγο στον ελεύθερο χρόνο του , τότε η σύγκριση είναι για γέλια.

Τελευταία επεξεργασία από: Looter, 17/11/2010 - 16:06


#33   nickliki1

nickliki1

    iPH Enthousiast

  • 515 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:nickliki

Δημοσίευση 17/11/2010 - 16:40

Απάντησε αν θέλεις και στην ουσία και άσε τις εντυπώσεις.

Έχω IPAD και είναι μακράν ή χειρότερη αγορά μου από τις μέχρι τώρα εντυπώσεις μου.

Το κομμάτι του email είναι η δουλειά μου και πίστευα ότι θα μπορέσει σε κάποιες περιπτώσεις να με απαλλάξει από την ανάγκη να κουβαλάω το laptop μου.

Ήταν ομως σκέτη απογοήτευση...

Αν μιλάς για ένα χρήστη που κυρίως θα παίζει με το tab του και ίσως κάνει κουτσά στραβά τη δουλειά του τότε συμφωνώ ότι το Ipad είναι η καλύτερη συσκευή της αγοράς. Δε χρειάζεται καν να περιμένω να δω το Ipad 2.

Αν μιλάς όμως για ένα χρήστη που πρώτα θα δουλεύει στο Tab απλά θα παίζει λίγο στον ελεύθερο χρόνο του , τότε η σύγκριση είναι για γέλια.

Συγνωμμη που σε ρωτάω φίλε μου αλλα μήπως μπορείς να μου εξηγήσεις γιατί ΑΚΡΙΒΏΣ σε έχει απογοητεύσει στο τομέα του mail to iPad?? Σε ρωτάω γιατί έχω και εγώ iPad και αντιθέτως με εσένα έχει βολέψει αρκετά και μαλιστα στην διαχείριση πολλαπλών λογαριασμών.
Για τα υπόλοιπα δεν θα αναφερθώ γιατί εγώ πίστευω ότι το πόσο μια συσκευή τεχνολογίας βολεύει ή οχι τον εκάστοτε χρήστη της αυτο έγκειται στις προσωπικές ανάγκες αυτού.
Υ.Γ Όσο αναφορά το θέμα του τι brand name φέρει η εκάστοτε συσκευή μου ουδολως με απασχολεί. Μου κάνει την κρατάω,δεν μου κάνει στο ντουλάπι με τις υπόλοιπες.
Καλο απόγευμα.

#34   domal

domal

    iPH newbie

  • 64 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 17/11/2010 - 21:00

Συγνωμμη που σε ρωτάω φίλε μου αλλα μήπως μπορείς να μου εξηγήσεις γιατί ΑΚΡΙΒΏΣ σε έχει απογοητεύσει στο τομέα του mail to iPad?? Σε ρωτάω γιατί έχω και εγώ iPad και αντιθέτως με εσένα έχει βολέψει αρκετά και μαλιστα στην διαχείριση πολλαπλών λογαριασμών.
Για τα υπόλοιπα δεν θα αναφερθώ γιατί εγώ πίστευω ότι το πόσο μια συσκευή τεχνολογίας βολεύει ή οχι τον εκάστοτε χρήστη της αυτο έγκειται στις προσωπικές ανάγκες αυτού.
Υ.Γ Όσο αναφορά το θέμα του τι brand name φέρει η εκάστοτε συσκευή μου ουδολως με απασχολεί. Μου κάνει την κρατάω,δεν μου κάνει στο ντουλάπι με τις υπόλοιπες.
Καλο απόγευμα.

ελα μου ντε και εγω δεν καταλαβα ? μια χαρα βλεπω τα email μου , οσο για την πληθωρα των αχρηστων εφαρμογων στο applestore τι να πω και εδω , ελεος ..... ακομα και οι αχρηστες ειναι απειρως καλυτερες απο αλλες σε αλλες πλατφορμες ...... αμαν ρε παιδια ειλικρινα βαρεθηκα να προσπαθουν με την μια να κατηγορησουν το iphone- ipad και απο την αλλη να τρεχουν να αγοραζουν μαιμουδες ....

#35   geORGIOSb

geORGIOSb

    iPH Master

  • 7.215 μηνύματα
  • Twitter:@georgiosbr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad+3G

Δημοσίευση 17/11/2010 - 21:03

Διαφορετικά πράγματα είναι,
7 inch με πίσω κάμερα είναι σαν μεγάλο κινητό.
Περιμένουμε το νεο iPad και μετά μιλάμε....

ακριβως ο αμεσος ανταγωνιστης θα ειναι το νεο ipad 7'' αν και οποτε κυκλοφορησει

#36   geORGIOSb

geORGIOSb

    iPH Master

  • 7.215 μηνύματα
  • Twitter:@georgiosbr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad+3G

Δημοσίευση 17/11/2010 - 21:08

Απάντησε αν θέλεις και στην ουσία και άσε τις εντυπώσεις.

Έχω IPAD και είναι μακράν ή χειρότερη αγορά μου από τις μέχρι τώρα εντυπώσεις μου.

Το κομμάτι του email είναι η δουλειά μου και πίστευα ότι θα μπορέσει σε κάποιες περιπτώσεις να με απαλλάξει από την ανάγκη να κουβαλάω το laptop μου.

Ήταν ομως σκέτη απογοήτευση...

Αν μιλάς για ένα χρήστη που κυρίως θα παίζει με το tab του και ίσως κάνει κουτσά στραβά τη δουλειά του τότε συμφωνώ ότι το Ipad είναι η καλύτερη συσκευή της αγοράς. Δε χρειάζεται καν να περιμένω να δω το Ipad 2.

Αν μιλάς όμως για ένα χρήστη που πρώτα θα δουλεύει στο Tab απλά θα παίζει λίγο στον ελεύθερο χρόνο του , τότε η σύγκριση είναι για γέλια.

φιλτατε αν ειναι η χειροτερη σου αγορα και δεν το θελεις αν ειναι να το κλεισεις στο ντουλαπι σου κανε μου το δωρο που ειμαι ανεργουλης και δεν εχω ipad να παιζω.
που κανει εντυπωσεις? ακομα δεν το ειδαμε γιαννη το βγαλαμε. απευθυνεται σε ενα και μονο κοινο. αυτους που ζουν απο το εμαιλ. εγω ζω απο τη δουλεια μου.
οταν εχω.
η συγκριση γινεται με ενα τελειως διαφορετικο προϊον. και μονο η διαφορα στην οθονη το κανει να ειναι ποιο γρηγορο.
ας το δουμε οταν και αμα βγει το ολοκαινουργιο εφταρι αιπαντ. τοτε θα δουμε τι χαμπαρια μαστορα.
συγκρινουμε ενα υπαρκτο με ενα ανυπαρκτο και λεμε το ανυπαρκτο καλυτερο. ε οχι αυτο δεν γινεται.
στον στιβο των εργασιων της καθημερινοτητας κρινονται οι συσκευες. οχι στα εργαστηρια και στα φορουμ

#37   themdro

themdro

    iPH User

  • 182 μηνύματα
  • Twitter:@th3m
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 17/11/2010 - 21:26

ακριβως ο αμεσος ανταγωνιστης θα ειναι το νεο ipad 7'' αν και οποτε κυκλοφορησει

iPad 7" δια στοματος Steve jobs δεν προκειται να κυκλοφορησει ποτε...! Πραγματικα το προτιμω 10" σε σχεση με τις 7 που φαινεται να ειναι ενα μαγαλυτερο κινητο..

#38   Telephoner

Telephoner

    iPH Member Leacher

  • 1.753 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:TeleiPhoner

Δημοσίευση 17/11/2010 - 21:28

Άμα βγει 7αρι iPad θα αγοράσω αυτό που υπάρχει τώρα...

#39   Aelaos

Aelaos

    iPH Enthousiast

  • 494 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/11/2010 - 22:03

Θα σας πω μια ιστορία. Όταν ήμουν φοιτητής έσκασε μύτη από μεταγραφή μια κοπέλα εντυπωσιακή εκ πρώτης όψεως, η οποία είχε ένα στυλ πρωτόγνωρο για τα δεδομένα της εποχής μας , η οποία αποδείχθηκε επίσης ότι είχε ταλέντο σε πολλά πράγματα. Πλέον όλες οι κοπέλες προσπαθούσαν να την αντιγράψουν ,χώρια που οι καημένες ήταν λίγο νευρόσπαστα στην κίνηση και κοντούλες. Βέβαια η Κοπελάρα μας είχε τα κολλήματα της , πχ δεν της άρεσε να την βγάζουν φωτογραφίες με Flash ενεργοποιημένο , αλλά αυτό ήταν κάτι ασήμαντο ,και αν την κατηγόρησαν αρκετά για αυτό, στο τέλος δεν το έδινε κανείς σημασία . Επίσης της άρεσαν και συγκεκριμένα mov-ies αλλά η παρέα της έμαθε να πηγαίνει με τα χούγια της. Αν και την ποθούσαν όλοι , η Κοπελάρα μας τα πήγαινε καλύτερα με άτομα που ήξεραν τι ήθελαν , με άτομα που ήταν από το χωριό της τον Μηλότοπο και με άτομα που τους άρεσε η IOS που εκεί έκανε συνέχεια διακοπές.Βέβαια οι άλλοι που δεν είχαν σχέσεις πραγματικές με αυτήν την κατηγορούσαν και την λοιδορούσαν και έλεγαν ανυπόστατα πράγματα. Δεν είναι γρήγορη στο μυαλό , δεν έχει καλή μνήμη , μπερδεύει τα γράμματα στο ταχυδρομείο, πως είναι πολύ ψηλή και πως άμα ήταν 3" κοντύτερη θα ήταν καλύτερα , άλλοι υποστήριζαν ότι ήταν φίλη τους και βγαίναν κάθε μέρα μαζί και λέγανε πως και καλά από την προσωπική τους εμπειρία , την βγάλαν το χειρότερο άτομο στον πλανήτη και πολλά άλλα γραφικά. Μια μέρα μας είπε ο υπεύθυνος ότι θα ερχόταν σε έξι μήνες μια νέα μελαχρινή κοπέλα , λίγο κοντούλα βέβαια, και κατευθείαν αυτοί που δεν πήγαιναν μία την κοπελάρα μας , χωρίς να δούνε ή να μιλήσουν την μελαχρινούλα ούτε μία φορά , την βγάλανε την πιο ωραία κοπέλα που πέρασε (που δεν είχε έρθει ακόμα) την πιο έξυπνη διανοούμενη γκόμενα ever , και επίσης θέλανε να την βάλουνε και διαχειρίστρια , επειδή ο μπαμπάς της ήταν λογιστής , πρέπει και αυτή να είναι καλή στα λογιστικά. Σύγκριναν λοιπόν την κοπελάρα μας , και την βγάλαν σκάρτη μπρος στην Μελαχροινούλα που ακόμα δεν είχαμε ματαδεί , παρά μονό σε φωτογραφίες. Μια φορά που πίναμε καφέ της το ανάφερα για πλάκα, και γελώντας μου είπε κρίμα που θα έλειπε για να την γνωρίσει απο κοντά την κοπέλα αυτήν . Της είπα φεύγεις ; Μου απάντησε ότι θα πρέπει να επιστρέψει στο χωριό της για προσωπικούς λόγους. Αλλά μην στεναχωριέσαι μου είπε , θα έρθει η νεαρή μου αδερφή για να καλύψει την θέση μου. Από Ανδρική περιέργεια την ρώτησα πως είναι εμφανισιακά η αδερφή σου και μου απάντησε ως εξής :
Εγώ Θεωρούμαι η Άσχημη !!! Και έμεινα σαν χαζός να φαντασιώνομαι την Νεαρή Θυγατέρα από τον Μηλότοπο , αναμένοντας στα κάρβουνα την άφιξη της !!!

#40   geORGIOSb

geORGIOSb

    iPH Master

  • 7.215 μηνύματα
  • Twitter:@georgiosbr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad+3G

Δημοσίευση 17/11/2010 - 22:06

Θα σας πω μια ιστορία. Όταν ήμουν φοιτητής έσκασε μύτη από μεταγραφή μια κοπέλα εντυπωσιακή εκ πρώτης όψεως, η οποία είχε ένα στυλ πρωτόγνωρο για τα δεδομένα της εποχής μας , η οποία αποδείχθηκε επίσης ότι είχε ταλέντο σε πολλά πράγματα. Πλέον όλες οι κοπέλες προσπαθούσαν να την αντιγράψουν ,χώρια που οι καημένες ήταν λίγο νευρόσπαστα στην κίνηση και κοντούλες. Βέβαια η Κοπελάρα μας είχε τα κολλήματα της , πχ δεν της άρεσε να την βγάζουν φωτογραφίες με Flash ενεργοποιημένο , αλλά αυτό ήταν κάτι ασήμαντο ,και αν την κατηγόρησαν αρκετά για αυτό, στο τέλος δεν το έδινε κανείς σημασία . Επίσης της άρεσαν και συγκεκριμένα mov-ies αλλά η παρέα της έμαθε να πηγαίνει με τα χούγια της. Αν και την ποθούσαν όλοι , η Κοπελάρα μας τα πήγαινε καλύτερα με άτομα που ήξεραν τι ήθελαν , με άτομα που ήταν από το χωριό της τον Μηλότοπο και με άτομα που τους άρεσε η IOS που εκεί έκανε συνέχεια διακοπές.Βέβαια οι άλλοι που δεν είχαν σχέσεις πραγματικές με αυτήν την κατηγορούσαν και την λοιδορούσαν και έλεγαν ανυπόστατα πράγματα. Δεν είναι γρήγορη στο μυαλό , δεν έχει καλή μνήμη , μπερδεύει τα γράμματα στο ταχυδρομείο, πως είναι πολύ ψηλή και πως άμα ήταν 3" κοντύτερη θα ήταν καλύτερα , άλλοι υποστήριζαν ότι ήταν φίλη τους και βγαίναν κάθε μέρα μαζί και λέγανε πως και καλά από την προσωπική τους εμπειρία , την βγάλαν το χειρότερο άτομο στον πλανήτη και πολλά άλλα γραφικά. Μια μέρα μας είπε ο υπεύθυνος ότι θα ερχόταν σε έξι μήνες μια νέα μελαχρινή κοπέλα , λίγο κοντούλα βέβαια, και κατευθείαν αυτοί που δεν πήγαιναν μία την κοπελάρα μας , χωρίς να δούνε ή να μιλήσουν την μελαχρινούλα ούτε μία φορά , την βγάλανε την πιο ωραία κοπέλα που πέρασε (που δεν είχε έρθει ακόμα) την πιο έξυπνη διανοούμενη γκόμενα ever , και επίσης θέλανε να την βάλουνε και διαχειρίστρια , επειδή ο μπαμπάς της ήταν λογιστής , πρέπει και αυτή να είναι καλή στα λογιστικά. Σύγκριναν λοιπόν την κοπελάρα μας , και την βγάλαν σκάρτη μπρος στην Μελαχροινούλα που ακόμα δεν είχαμε ματαδεί , παρά μονό σε φωτογραφίες. Μια φορά που πίναμε καφέ της το ανάφερα για πλάκα, και γελώντας μου είπε κρίμα που θα έλειπε για να την γνωρίσει απο κοντά την κοπέλα αυτήν . Της είπα φεύγεις ; Μου απάντησε ότι θα πρέπει να επιστρέψει στο χωριό της για προσωπικούς λόγους. Αλλά μην στεναχωριέσαι μου είπε , θα έρθει η νεαρή μου αδερφή για να καλύψει την θέση μου. Από Ανδρική περιέργεια την ρώτησα πως είναι εμφανισιακά η αδερφή σου και μου απάντησε ως εξής :
Εγώ Θεωρούμαι η Άσχημη !!! Και έμεινα σαν χαζός να φαντασιώνομαι την Νεαρή Θυγατέρα από τον Μηλότοπο , αναμένοντας στα κάρβουνα την άφιξη της !!!

ΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΤΤΤΤΤΤΤΤΤΤΤΤΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΛΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦΤΤΤΤΤΤΤΤΤΤΤΤΤΤΤΤΤΤΤΤΤΤΤΤΤΤΤΤΤΤΤΤΤΤΤΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

#41   tasulm

tasulm

    iPH Addict

  • 673 μηνύματα
  • Twitter:@tasulm
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:tasulm

Δημοσίευση 17/11/2010 - 22:29

Δεν δειχνει κατι αξιολογο επειδη δεν εχει την πληθώρα άχρηστων εφαρμογων του appstore?

Το corporate mail , η συμπιεση και κρυπτογράφηση των δεδομένων (ειδικα σε κατασταση roaming) πρεπει να σου ειναι αγνωστες εννοιες.

Για το flash , την υποστηριξη ενος καταπληκτικου multimedia πακετου και το ολοκαινουργιο λειτουργικο με τη σφραγικα της QNX δε θα μιλησω καθολου.


Κάποιοι μέσα απο το email βγαζουν λεφτά , για αυτό και το blackberry δε θα πεθανει ΠΟΤΕ!

Δεν ειναι μοδα όπως το Iphone που τωρα μένει πισω απο το Android , ειναι υπηρεσια...

Εκτός από χιλιάδες άχρηστες εφαρμογές το app store έχει και μερικά διαμάντια, που δυστυχώς θα φάμε χρόνια για να τα δούμε σε rim.
Για τη συμπίεση ποιο ακριβώς το όφελος; Αν κρίνω από τα προγράμματα χρήσης για κινητά, εκεί που για όλα τα αλλά smartphones σου δίνουν 500mb,στα ΒΒ σου δίνουν τα μισά. Για το roaming έχεις δίκιο, για την κρυπτογραφηση ποιο το όφελος σου εσένα προσωπικά;Εκτός αν είσαι η εταιρία.

Ωστόσο μπορώ να σε διαβεβαιώσω ότι διαχειριζομαι το email μου καλύτερα στο iPhone. Έχω ακριβώς όσα χρειάζομαι.
Από ποτέ ο επαγγελματίας θέλει ντε και καλα πακετο multimedia? και σιγά τα fps τα τρελα... Μακάρι να το είχαμε αλλά δεν θα πεθάνουμε κιόλας...

Τελευταία επεξεργασία από: tasulm, 17/11/2010 - 22:30


#42   Looter

Looter

    iPH Enthousiast

  • 431 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 17/11/2010 - 23:42

Εκτός από χιλιάδες άχρηστες εφαρμογές το app store έχει και μερικά διαμάντια, που δυστυχώς θα φάμε χρόνια για να τα δούμε σε rim.
Για τη συμπίεση ποιο ακριβώς το όφελος; Αν κρίνω από τα προγράμματα χρήσης για κινητά, εκεί που για όλα τα αλλά smartphones σου δίνουν 500mb,στα ΒΒ σου δίνουν τα μισά. Για το roaming έχεις δίκιο, για την κρυπτογραφηση ποιο το όφελος σου εσένα προσωπικά;Εκτός αν είσαι η εταιρία.

Ωστόσο μπορώ να σε διαβεβαιώσω ότι διαχειριζομαι το email μου καλύτερα στο iPhone. Έχω ακριβώς όσα χρειάζομαι.
Από ποτέ ο επαγγελματίας θέλει ντε και καλα πακετο multimedia? και σιγά τα fps τα τρελα... Μακάρι να το είχαμε αλλά δεν θα πεθάνουμε κιόλας...


Δε χρειάζεται να είσαι η εταιρία για να σου χρησιμεύει η κρυπτογράφηση.

Αρκεί οι πελάτες σου να είναι ανταγωνιστές μεταξύ τους...

Η συμπίεση των δεδομένων στο roaming μου γλιτώσει με πρόχειρους υπολογισμούς 800-1000 ευρώ το χρόνο , δηλαδή όσο περίπου το κόστος για 2 ipads

Στο ότι διαχειρίζεσαι καλύτερα τα email σου στο iphone δεν έχω να απαντήσω κάτι. Αν οι απαιτήσεις σου είναι limited , προφανώς σου είναι υπεραρκετό.

Θα σε παρακαλούσα να μου προτείνεις κάποιες από αυτές τις εφαρμογές διαμάντια για το ipad για να τις δοκιμάσω...

#43   Looter

Looter

    iPH Enthousiast

  • 431 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 18/11/2010 - 00:06

Θα σας πω μια ιστορία. Όταν ήμουν φοιτητής έσκασε μύτη από μεταγραφή μια κοπέλα εντυπωσιακή εκ πρώτης όψεως, η οποία είχε ένα στυλ πρωτόγνωρο για τα δεδομένα της εποχής μας , η οποία αποδείχθηκε επίσης ότι είχε ταλέντο σε πολλά πράγματα. Πλέον όλες οι κοπέλες προσπαθούσαν να την αντιγράψουν ,χώρια που οι καημένες ήταν λίγο νευρόσπαστα στην κίνηση και κοντούλες. Βέβαια η Κοπελάρα μας είχε τα κολλήματα της , πχ δεν της άρεσε να την βγάζουν φωτογραφίες με Flash ενεργοποιημένο , αλλά αυτό ήταν κάτι ασήμαντο ,και αν την κατηγόρησαν αρκετά για αυτό, στο τέλος δεν το έδινε κανείς σημασία . Επίσης της άρεσαν και συγκεκριμένα mov-ies αλλά η παρέα της έμαθε να πηγαίνει με τα χούγια της. Αν και την ποθούσαν όλοι , η Κοπελάρα μας τα πήγαινε καλύτερα με άτομα που ήξεραν τι ήθελαν , με άτομα που ήταν από το χωριό της τον Μηλότοπο και με άτομα που τους άρεσε η IOS που εκεί έκανε συνέχεια διακοπές.Βέβαια οι άλλοι που δεν είχαν σχέσεις πραγματικές με αυτήν την κατηγορούσαν και την λοιδορούσαν και έλεγαν ανυπόστατα πράγματα. Δεν είναι γρήγορη στο μυαλό , δεν έχει καλή μνήμη , μπερδεύει τα γράμματα στο ταχυδρομείο, πως είναι πολύ ψηλή και πως άμα ήταν 3" κοντύτερη θα ήταν καλύτερα , άλλοι υποστήριζαν ότι ήταν φίλη τους και βγαίναν κάθε μέρα μαζί και λέγανε πως και καλά από την προσωπική τους εμπειρία , την βγάλαν το χειρότερο άτομο στον πλανήτη και πολλά άλλα γραφικά. Μια μέρα μας είπε ο υπεύθυνος ότι θα ερχόταν σε έξι μήνες μια νέα μελαχρινή κοπέλα , λίγο κοντούλα βέβαια, και κατευθείαν αυτοί που δεν πήγαιναν μία την κοπελάρα μας , χωρίς να δούνε ή να μιλήσουν την μελαχρινούλα ούτε μία φορά , την βγάλανε την πιο ωραία κοπέλα που πέρασε (που δεν είχε έρθει ακόμα) την πιο έξυπνη διανοούμενη γκόμενα ever , και επίσης θέλανε να την βάλουνε και διαχειρίστρια , επειδή ο μπαμπάς της ήταν λογιστής , πρέπει και αυτή να είναι καλή στα λογιστικά. Σύγκριναν λοιπόν την κοπελάρα μας , και την βγάλαν σκάρτη μπρος στην Μελαχροινούλα που ακόμα δεν είχαμε ματαδεί , παρά μονό σε φωτογραφίες. Μια φορά που πίναμε καφέ της το ανάφερα για πλάκα, και γελώντας μου είπε κρίμα που θα έλειπε για να την γνωρίσει απο κοντά την κοπέλα αυτήν . Της είπα φεύγεις ; Μου απάντησε ότι θα πρέπει να επιστρέψει στο χωριό της για προσωπικούς λόγους. Αλλά μην στεναχωριέσαι μου είπε , θα έρθει η νεαρή μου αδερφή για να καλύψει την θέση μου. Από Ανδρική περιέργεια την ρώτησα πως είναι εμφανισιακά η αδερφή σου και μου απάντησε ως εξής :
Εγώ Θεωρούμαι η Άσχημη !!! Και έμεινα σαν χαζός να φαντασιώνομαι την Νεαρή Θυγατέρα από τον Μηλότοπο , αναμένοντας στα κάρβουνα την άφιξη της !!!



Θα απαντήσω στην ιστοριούλα σου με μια δική μου που δεν απέχει όσο η δική σου απο την πραγματικότητα.

Είναι ενα ποστ που έκανα στα τέλη του Αυγούστου και περιγράφει τη σχέση μου με το iphone ( πρόσθεσε και το ipad στα σημεία που γράφει iphone ).


"Στο τραπεζι εχω ενα Iphone για να το βλεπουν οι γκομενες και ενα Blackberry για να κανω τη δουλεια μου!

Βεβαια πολλες δεν κοιτανε το τηλεφωνο αλλα το IWC TOP GUN που φοραω.

Καποιες δεν κοιτάνε ουτε αυτο αλλα τα επώνυμα παπούτσια μου (YSL,PRADA,HOGAN,κλπ).

Tελικά το Iphone δε θα το χαρακτηριζα ένα τηλεφωνο αλλα ένα αξεσουαρ που κουβαλάω.

Νομιζω οτι ειμαι ενας τυπικος χρηστης Iphone.

To θεμα ειναι οτι καποιοι μπορουν να αγορασουν ολο το πακετο ενω καποιοι αλλοι μονο το Iphone 4... "


Κλείνοντας θα ήθελα να σου πω ότι το feedback για την ξανθιά είναι καλύτερα να το πάρεις από κάποιον που την έχει σίγουρα "πάνω" στο γραφείο του οποτε το θελησει...

Τελευταία επεξεργασία από: Looter, 18/11/2010 - 00:08


#44   tasulm

tasulm

    iPH Addict

  • 673 μηνύματα
  • Twitter:@tasulm
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:tasulm

Δημοσίευση 18/11/2010 - 00:57

Δε χρειάζεται να είσαι η εταιρία για να σου χρησιμεύει η κρυπτογράφηση.

Αρκεί οι πελάτες σου να είναι ανταγωνιστές μεταξύ τους...

Η συμπίεση των δεδομένων στο roaming μου γλιτώσει με πρόχειρους υπολογισμούς 800-1000 ευρώ το χρόνο , δηλαδή όσο περίπου το κόστος για 2 ipads

Στο ότι διαχειρίζεσαι καλύτερα τα email σου στο iphone δεν έχω να απαντήσω κάτι. Αν οι απαιτήσεις σου είναι limited , προφανώς σου είναι υπεραρκετό.

Θα σε παρακαλούσα να μου προτείνεις κάποιες από αυτές τις εφαρμογές διαμάντια για το ipad για να τις δοκιμάσω...

η βλέπεις πολλές ταινίες ή μανατζάρεις ολόκληρες βιομηχανίες.

Επι της ουσίας τι θα κάνουν οι πελατες σου πες μου γιατί δεν έχω καταλάβει.κατασκοπια κι έτσι? :Ρ

Η μετατροπή του κόστους σε ipad είναι άτομη.
Θα μπορούσες αυτά 800-1000 ευρώ μπορείς να τα γλυτώσεις αντικαθιστώντας τα επώνυμα παπούτσια σου (YSL,PRADA,HOGAN,κλπ) με mitsuko απο τη Λαική. so what?

Θες να μου αναφέρεις τι παραπάνω μπορείς να κάνεις με ένα bb οσον αφορά το email σου μιας και οι απαιτήσεις σου δεν είναι limited (εκτός απο το να σπάσεις τα νεύρα σου προσπαθώντας να καταλάβεις τι είναι διαβασμένο/αδιάβαστο διεγραμμένο ή όχι στο bb αλλά όχι στο outlook.Ή μήπως τούμπαλιν? Η μήπως κ στα δύο?χμμμμμμμ wtf-should i even care?

Είχα την εντύπωση οτι οι βαρβάτοι στέλνουν ενα go/no go στα mail τους - ειδικά απο το κινητό, αλλά μάλλον έχουν limited απαιτήσεις γι'αυτό

Και σιγά την ξανθιά, παραλίγο να ξεροχ***υμε...


Υ.Γ δεν έχω ipad αλλά πιθανολογώ οτι όλο και κάποιο διαμαντάκι θα υπάρχει εκεί σε αυτό το ρημαδομάγαζο... το μαγαζι της ριμ θα το εχεις δει φανταζομαι, προσεχε να μην σκονταψεις απο τις πολλες επιλογες.
πέθανε η ριμ και δεν της το ειπανε ακομα.

#45   Looter

Looter

    iPH Enthousiast

  • 431 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 18/11/2010 - 01:01

Υ.Γ δεν έχω ipad αλλά πιθανολογώ οτι όλο και κάποιο διαμαντάκι θα υπάρχει εκεί σε αυτό το ρημαδομάγαζο... το μαγαζι της ριμ θα το εχεις δει φανταζομαι, προσεχε να μην σκονταψεις απο τις πολλες επιλογες.
πέθανε η ριμ και δεν της το ειπανε ακομα.



χαχαχα!!!

Μπορώ να πω ότι με ξεγέλασες , σε είχα πάρει στα σοβαρα...

Τελευταία επεξεργασία από: Looter, 18/11/2010 - 01:02


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες