Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Apsou SE


  • Please log in to reply
10 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   Nibbler

Nibbler

    iPH newbie

  • 73 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/09/2010 - 21:03

Αγαπητοί μας φίλοι,

Στις 11/9/2009 σας παρουσιάσαμε το Apsou. Το καλύτερο, για την εποχή, φάρμακο για το φτέρνισμα.

Στο διάστημα που μεσολάβησε κάναμε νέες επαναστατικές ανακαλύψεις και κατόπιν επιστημονικών μετρήσεων, πειραμάτων και κλινικών δοκιμών καταφέραμε να το τελειοποιήσουμε! Με μεγάλη χαρά σας παρουσιάζουμε το Apsou SE, μία νέα βελτιωμένη σύνθεση με μπλε και πράσινους κόκκους!

Οδηγίες Χρήσης: Γαργαλίστε τη μύτη του μωρού μέχρι να φτέρνιστει και να σας πει ένα 4-ψήφιο αριθμό και 2 ονόματα!

Στην ολοκαίνουρια και πλήρως ανανεωμένη έκδοση της εφαρμογής θα έχετε την ευκαιρία, να επιλέξετε ανάμεσα σε ανδρικά ή γυναικεία ονόματα, καθώς επίσης και αν θα προβάλλονται Ελληνικά ή Αγγλικά ονόματα. Το αρχείο της εφαρμογής έχει εμπλουτιστεί με περισσότερα από 2000 ονόματα. Η εφαρμογή υποστηρίζει Ελληνικό και Αγγλικό περιβάλλον!

Αλληλεπιδράσεις με άλλα φάρμακα: Δεν έχουν παρατηρηθεί.
Ανεπιθύμητες παρενέργειες: Εθισμός, Γέλωτας, Σύνδρομο Χαβαλέ.
Τρόπος διάθεσης φαρμάκου: iTunes Link
Λ.Τ. 0,79 €
Καθαρό Βάρος: 3.3 MB

Καλή σας διασκέδαση!

Εικόνες:

Attached File  ApsouSE.png   33.69KB   0 downloads
Attached File  greek-male.png   231.44KB   1 downloadsAttached File  greek-female.png   229.6KB   3 downloads
Attached File  preferences-gr.png   30.21KB   0 downloadsAttached File  preferences-en.png   28.77KB   1 downloads

Τελευταία επεξεργασία από: Nibbler, 28/09/2010 - 21:07.


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   Nibbler

Nibbler

    iPH newbie

  • 73 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/09/2010 - 17:19

Αγαπητοι φιλοι,

Απο σήμερα και για 2 ημέρες η εφαρμογή θα διατίθεται δωρεάν.

Καλά φτερνίσματα! :)

#3   peterboutsis

peterboutsis

    iPH Contributor

  • 1,031 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 3
  • GameCenter:peterboutsis

Δημοσίευση 29/09/2010 - 17:27

μόλις την κατέβασα...κ την έσβησα..γίτσες μου :lol:

#4   XCoNaN

XCoNaN

    iPH Enthousiast

  • 383 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 29/09/2010 - 17:33

Γιατί ρε φίλος από iOS 4.1 και πάνω????

#5   Lefteris23

Lefteris23

    iPH Addict

  • 624 μηνύματα
  • Twitter:@LefterisHaritou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 29/09/2010 - 18:12

Πολλοί developers την "πατάνε", γιατί από default σε νέο project το Xcode βάζει ως μίνιμουμ την τελευταία έκδοση του IOS...

Οπότε αν την κάνεις build με το τελευταίο Xcode και δεν αλλάξεις την ρύθμιση...

http://stackoverflow...f-my-iphone-app

#6   mihalios

mihalios

    iPH newbie

  • 12 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/09/2010 - 18:34

απσου και εγω...

#7   Nibbler

Nibbler

    iPH newbie

  • 73 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/09/2010 - 19:04

Πολλοί developers την "πατάνε", γιατί από default σε νέο project το Xcode βάζει ως μίνιμουμ την τελευταία έκδοση του IOS...

Οπότε αν την κάνεις build με το τελευταίο Xcode και δεν αλλάξεις την ρύθμιση...

http://stackoverflow...f-my-iphone-app



Κάπως έτσι την πάτησα και εγώ Λευτέρη :)
Ευχαριστώ για τη διευκρίνιση και θα φροντίσω στην επόμενη έκδοση να το διορθώσω. Κανονικά θα έπρεπε να υποστηρίζει από OS3.2 και πάνω.
Ζητώ συγνώμη για όποια ανάστατωση δημιούργησε αυτό το πρόβλημα.

Φιλικά,
Θοδωρής

Τελευταία επεξεργασία από: Nibbler, 29/09/2010 - 19:04.


#8   Lefteris23

Lefteris23

    iPH Addict

  • 624 μηνύματα
  • Twitter:@LefterisHaritou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 29/09/2010 - 20:00

Αν δεν χρησιμοποιείς κάτι περίεργο και 3.0 και πάνω λογικά δεν θα έχεις πρόβλημα Θοδωρή... ;)

#9   Nibbler

Nibbler

    iPH newbie

  • 73 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/09/2010 - 20:51

Αν δεν χρησιμοποιείς κάτι περίεργο και 3.0 και πάνω λογικά δεν θα έχεις πρόβλημα Θοδωρή... ;)


Μετά από λίγο ψάξιμο ανακάλυψα οτι τελικά χρησιμοποιώ την animateWithDuration:animations:completion: η οποία σύμφωνα με το UIView Class Reference είναι διαθέσιμη απο το iOS4.0 και μετά...
Εκτός βέβαια αν ξαναγράψω το animation χωρίς να χρησιμοποιήσω blocks :(

Ευχαριστώ πολύ για το άρθρο του link. Τουλάχιστον έμαθα (<-- noob) πως να ορίζω το Deployment Target. B)

Τελευταία επεξεργασία από: Nibbler, 29/09/2010 - 20:51.


#10   omokas

omokas

    iPH Contributor

  • 1,188 μηνύματα
  • Twitter:@orestismokas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 29/09/2010 - 20:53

Οτι βοηθεια χρειαστεις (δεν θελω credit και τετοια, απλα να βοηθησω αν χρειαζεσαι τιποτα) να μου στειλεις ΠΜ , ειμαι και εγω αρχαριος μεχρι στιγμης, αλλα θα προσπαθησω να βοηθησω αν θελεις :)

Καλη δουλεια, μπραβο :D

#11   Nibbler

Nibbler

    iPH newbie

  • 73 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/09/2010 - 21:40

Οτι βοηθεια χρειαστεις (δεν θελω credit και τετοια, απλα να βοηθησω αν χρειαζεσαι τιποτα) να μου στειλεις ΠΜ , ειμαι και εγω αρχαριος μεχρι στιγμης, αλλα θα προσπαθησω να βοηθησω αν θελεις :)

Καλη δουλεια, μπραβο :D


Σε ευχαριστώ πολύ! Το Apsou στο μυαλό μου τουλάχιστον έχει ψιλοκλείσει σα project. Εκτός και αν προκύψουν bugs, μαζέματα κτλ. Ήταν η πρώτη μου δουλειά στο iPhone και γι'αυτό που "είναι" προσπάθησα στο μέτρο των δυνάμεων μου να το κάνω όσο ποιο καλό μπορούσα. Δυστηχώς όμως λόγω δουλειάς ο ελεύθερος μου χρόνος είναι περιορισμένος γι'αυτό και μου πήρε τόσο καίρο να το φέρω στο επίπεδο αυτό. Και ακόμα και αν ο κόσμος δε το αγκάλιασε και τόσο εγώ νιώθω ικανοποιημένος με τον εαυτό μου έχωντας εκπληρώσει το στόχο που αρχικά είχα θέσει για το συγκεκριμένο application, και γιατί επίσης στην πορεία έμαθα αρκετά πραγματα για την Objective-C, το iOS SDK αλλά και για το XCode(για να μην αναφερω και το OSX!).

Το μήνυμα του κόσμου βέβαια ελήφθη. Η επόμενη εφαρμογή θα φροντίσω να είναι κάτι ποιο mainstream! 8)


Ευχαριστώ προκαταβολικά για τη προσφορά για τη βοήθεια σου. Να'σαι σίγουρος ότι αν χρειαστώ δεύτερο άτομο δε θα διστάσω να επικοινωνήσω μαζί σου!

Θοδωρής

Τελευταία επεξεργασία από: Nibbler, 29/09/2010 - 21:43.





Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες